AKTUALNIE STRONA INTERNETOWA PRZEDSZKOLA JEST W PRZEBUDOWIE.

NOWA ODSŁONA WITRYNY ZOSTANIE URUCHOMIONA WKRÓTCE.

 
 
ZAJĘCIA DODATKOWE
  Szanowni Państwo poniżej zamieszczamy harmonogram zajęć języka angielskiego, religii, zajęć interaktywnych oraz zajęć sportowych.

zajęcia
ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE UZDOLNIENIA
  Zajęcia rozwijające uzdolnienia to zajęcia dla dzieci szczególnie uzdolnionych, podczas których wrodzony potencjał dziecka, rozpoznany - w ramach specjalistycznej diagnozy psychologiczno-pedagogicznej - jako szczególny, jest wzmacniany i rozwijany. Wobec różnorodności uzdolnień, jakimi może dysponować dziecko, wsparcie to może odbywać się w różnych obszarach: poznawczym, motorycznym, w obszarze uzdolnień plastycznych, muzycznych czy innych. Zajęcia rozwijające uzdolnienia prowadzi się przy wykorzystaniu aktywizujących metod pracy. Są to zajęcia prowadzone przez nauczycieli wychowania przedszkolnego, zgodnie z ich kwalifikacjami.

Galeria zdjęć
ZAJĘCIA KOREKCYJNO-KOMPENSACYJNE
  Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne prowadzone są dla dzieci z zaburzeniami i trudnościami rozwojowymi dotyczącymi wszystkich obszarów funkcjonowania, tj. zarówno motorycznego i komunikacyjnego, jak i poznawczego czy emocjonalno-społecznego. Zajęcia te ukierunkowane są na szeroko rozumiane stymulowanie i usprawnianie funkcji w poszczególnych obszarach rozwoju oraz na korygowanie wszelkich pojawiających się w nich nieprawidłowości i dysfunkcji poprzez różnorodne oddziaływania terapeutyczne, a także na minimalizowanie ryzyka pogłębiania się dysharmonii rozwojowych i zaburzeń wtórnych. Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne prowadzi pedagog - specjalista terapii pedagogicznej, z wykorzystaniem różnych metod, w tym m.in.: pedagogiki zabawy, pedagogiki Marii Montessori, terapii ręki, integracji sensorycznej i inne.

Galeria zdjęć
ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE
  Zajęcia logopedyczne organizowane są dla dzieci z deficytami i zaburzeniami sprawności językowych, w tym z wadami artykulacyjnymi mowy. Celem terapii jest usprawnienie u dzieci motoryki narządów mowy, korygowanie wad wymowy, poprawienie jakości funkcji językowej, oddechowej i fonacyjnej oraz rozbudowanie ich zasobu słownictwa czynnego i biernego. Nasza terapia logopedyczna ukierunkowana jest na niwelowanie zakłóceń procesu porozumiewania się, począwszy od wad wymowy do niemożności mówienia włącznie. Zajęcia logopedyczne prowadzi logopeda i neurologopeda. Działania specjalistów pomagają usunąć zaburzenia mowy, przywrócić mowę, która nie wykształciła się, wyrównać opóźnienia w rozwoju mowy czy wypracować odpowiedni poziom sprawności językowej. W ramach zajęć logopedycznych realizowana jest u nas innowacja pedagogiczna pt. "KINESIOTAPING jako technika wspierająca terapię logopedyczną".

Galeria zdjęć
ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE KOMPETENCJE EMOCJONALNO-SPOŁECZNE
  Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne prowadzone są dla dzieci przejawiających trudności w funkcjonowaniu społecznym oraz trudności w radzeniu sobie ze swoimi emocjami. Zajęcia te ukierunkowane są na stymulowanie rozwoju dziecka w obszarze rozpoznawania, nazywania i wyrażania emocji, a także na kształtowanie, a potem doskonalenie umiejętności nawiązywania i podtrzymywania prawidłowych i satysfakcjonujących relacji z ludźmi na miarę wieku i możliwości dziecka. Ich celem jest wspieranie wychowanka w aktywnym i pełnym uczestnictwie w życiu grupy przedszkolnej i całego przedszkola. Podczas prowadzenia zajęć wykorzystywane są różnorodne metody, w tym m.in.: pedagogika Montessori, terapia integracji sensorycznej, terapia integracji bilateralnej, elementy terapii behawioralnej. Zajęcia te prowadzone są przez psychologa.

Galeria zdjęć
INNE ZAJĘCIA O CHARAKTERZE TERAPEUTYCZNYM
  Inne zajęcia o charakterze terapeutycznym organizowane są dla dzieci z zaburzeniami i trudnościami rozwojowymi, które - z uwagi na występowanie zaburzeń i trudności - mają problemy w prawidłowym funkcjonowaniu w przedszkolu. Celem tych zajęć jest nie tylko wspieranie dziecka w obszarze rozwoju jego kompetencji emocjonalnych i społecznych, lecz również budowanie i wzmacnianie poczucia własnej wartości, kształtowanie poczucia sprawstwa na miarę wieku, a także kształtowanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych. Zajęcia te, w zależności od rozpoznanych potrzeb, prowadzone są przez psychologa, pedagoga i pedagoga specjalnego. Podczas prowadzenia wszystkich zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej wykorzystywane są różnorodne metody, w tym m.in.: pedagogika Montessori, terapia integracji sensorycznej, terapia integracji bilateralnej, terapia ręki, elementy terapii behawioralnej.

Galeria zdjęć
Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie
ul. Sierpińskiego 4, 22-200 Włodawa
tel. +48 515 286 538, E-mail:pm2wlodawa@gmail.com