Misie na XII Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek
  5 stycznia grupa Misie reprezentowała nasze przedszkole w XII Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury we Włodawie. Jako solistka wystąpiła Natalia Suproniuk, która wykonała pastorałkę "Zagraj dziecku kołysankę". Zespół "Dzwoneczki wykonał zaś utwór "Kolęda na dzwonkach". Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Galeria zdjęć
Piernikowy zawrót głowy
  Tuż przed świętami Biedronki miały ręce pełne roboty. Od samego rana w naszej sali pachniało pierniczkami. Jedni wałkowali, inni wykrawali, później trzeba było trochę poczekać, aż pierniczki się upieką i wystygnął, by móc je ozdobić. Wszystkie ciasteczka wyglądały bardzo smakowicie, a dzieci z niecierpliwością czekały, by móc je w końcu zjeść. Nie zapomniały także o swoich bliskich, dla których specjalnie przygotowane i zapakowane pierniczki wręczyły podczas przedstawienia jasełkowego.

Galeria zdjęć
Smerfna niespodzianka
  W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Pani Kamila Bajuk przygotowała Smerfom przepyszne pierniki, które dzieci własnoręcznie dekorowały. Za miłą i pyszną niespodziankę dziękujemy Pani Kamili.

Galeria zdjęć
Urodzinki Laury
  21 grudnia swoje 5 urodzinki świętowała Laura. Dzieci z uśmiechem zaśpiewały jej sto lat oraz składały serdeczne życzenia. Nasza Jubilatka przygotowała dla wszystkich słodki poczęstunek. Życzymy raz jeszcze wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
Ptaki zimą
  Zima to czas, kiedy trzeba pomagać słabszym ją przetrwać i każdy przedszkolak o tym wie, że pomoc ptakom oraz zwierzętom zimą to rzecz oczywista. Biedronki i Smerfy wiedzą jak się pomaga, ale by utrwalić wiedzę wybrały sie do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie na wystawę ptaków, gdzie oglądały zdjęcia ptaków odlatujących na czas zimy z naszego kraju oraz te, które zostają i o które należy dbać. Przy okazji wystawy dzieci wysłuchały wiersza "Ptasie radio" czytanego przez Panie Małgosię i Olę. Pogadankę na temat pomocy zwierzętom zimą zakończyły zwiedzaniem działu bibliotecznego dla dzieci i wyszukiwaniu książeczek o ptaszkach. Dziękujemy Pani Małgorzacie Topolskiej za zaproszenie.

Galeria zdjęć
Świąteczne zajęcia otwarte w grupie Misie
  18 grudnia w grupie Misie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. "Magia Świąt". Celem zajęć było wprowadzenie dzieci w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki poznały tradycje bożonarodzeniowe różnych krajów. Miały też możliwość poczuć "świąteczną magię" za pomocą zmysłu smaku, zapachu i dotyku. Wraz z rodzicami dzieci wcieliły się w rolę cukierników, którzy udekorowali własnoręcznie wykonane pierniczki. Wszystkim rodzicom, którzy uczestniczyli w zajęciach serdecznie dziękujemy. Zajęcia zostały przygotowane przez Panią Dorotę Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Mikołajki na sportowo
  13 grudnia odbyło się Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe Misiów, Biedronek i Małych Skrzatów. Wśród wielu mikołajkowych atrakcji znalazły się konkurencje sportowe tj. Zaprzęg św. Mikołaja, Trafianie prezentami do celu i Mikołajowy Slalom. Dzieci poznały również tradycje związane z obdarowywaniem prezentami. Mogły również wykazać się zdobytą wiedzą w mikołajkowych konkursach. Aby tradycji stało się zadość, wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane. Naszym miłym gościom- Małym Skrzatom dziękujemy za przybycie, a wszystkim dzieciom za wspaniałą zabawę. Mikołajki zostały zorganizowane przez Panie: Dorotę Winiarczyk, Aleksandrę Łobko i Bogusławę Górską.

Galeria zdjęć
Lubię ludzi - Szlachetna Paczka 2017
  Drodzy Rodzice! Po raz kolejny się udało. Po raz kolejny liczba zgromadzonych paczek przerosła oczekiwania nie tylko rodziny, ale wolontariuszy i przede wszystkim nasze. Nasze przedszkole we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 we Włodawie zaangażowało się w udział w akcji "Szlachetna Paczka". Dzięki wspólnym wysiłkom mogliśmy obdarować potrzebującą rodzinę. Udało się także dzięki Waszym dobrym sercom. Serdecznie dziękujemy, że co roku mozemy liczyć na wsparcie z Waszej strony. Dziekujemy!

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Żabek
  W grudniu urodziny obchodzili Jaś, Nina, Olek i Lenka. Wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
Smerfne urodzinki
  Dużo uśmiechu, a mało złości, jak najmniej smutków, wiele radości, długich wakacji i moc słodyczy. Tego Wam dzisiaj Panie i dzieci życzą. Życzenia w grupie Smerfiki przyjmowali Nikodem oraz Kubuś.

Galeria zdjęć
Wesołych Świąt!
  A gdy zgasły światła, umilkł gwar za sprawą pięknej scenografii i nastrojowej muzyki przenieśliśmy się do czasu narodzin dzieciątka Jezus. Również Żabki przygotowały przedstawienia jasełkowe, na które zostali zaproszeni rodzice. Nie zabrakło wspólnie śpiewanych, tradycyjnych kolęd i staropolskich pastorałek, jak również szczerych, z głębi płynących życzeń. W głosach małych aktorów i na twarzach licznie zebranych gości malowało się wzruszenie. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a przedszkolaki swoimi występami podbiły serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku ... Radosny śpiew kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał, o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko.

Galeria zdjęć
"Dziecię nam się narodziło."
  ... śpiewały dzieci z grupy Biedronki 21 grudnia podczas przedstawienia jasełkowego z udziałem zaproszonych gości. Rodzice naszych małych aktorów aktywnie włączyli się do przestawienia, odgrywając scenkę przygotowań i oczekiwania na wigilijny wieczór. Następnie na naszej scenie pojawił się Anioł, który przeniósł wszystkich do Betlejem, do czasów Narodzin Jezusa. Dzieci przebrane w przepiękne stroje wspaniale odegrały swoje role. Nie zabrakło zabawnych scenek oraz wzruszających kolęd i pastorałek. Nie jednemu zakręciła się łza w oku , gdy podczas wspólnego śpiewu, Aniołek podzielił się z każdym opłatkiem. Tego dnia nie zabrakło również świątecznych życzeń oraz słodkich upominków wykonanych przez dzieci. Dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie oraz przygotowanie przepięknych strojów dla dzieci. Życzymy raz jeszcze WESOŁYCH ŚWIĄT!. Na zakończenie całego spotkania odbyło się podsumowanie grupowego konkursu na "Eko- choinkę". Wpłynęło 7 przepięknych prac, wykonanych różnymi technikami, co nas bardzo mile zaskoczyło. Każda z nich była oryginalna, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju, dlatego też jednogłośnie wyłoniliśmy 7 zwycięzców, z których każdy otrzymał dyplom oraz nagrodę. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wielu twórczych inspiracji.

Galeria zdjęć
"Maleńka przyszła Miłość..."
  Smerfy przygotowały dla swoich rodziców przedstawienie jasełkowe, podczas którego recytowały wiersz, śpiewały kolędy i pastorałki, a także zatańczyły anielski taniec:).Tradycją naszego przedszkola jest pieczenie ciasteczek , które swoim smakiem wprowadziły wszystkich rodziców w świąteczny nastrój. Ale to nie wszystko:) po pięknym występie zawitał u nas Święty Mikołaj (dziękujemy Panu Marcinowi Bartosik za pomoc:))

Galeria zdjęć
"Maleńka Miłość - jasełka w grupie Misie
  19 grudnia w grupie Misie odbyły się Jasełka pt. "Maleńka Miłość". W Bożonarodzeniowym przedstawieniu dzieci wcieliły się m. in. w role: Maryi, Józefa, aniołków, pasterzy i Trzech Króli. W głosach małych aktorów i na twarzach licznie zebranych gości malowało się pełne wzruszenia przeżywanie narodzin dzieciątka Jezus. Podczas świątecznego spotkania nie zabrakło również wspólnie śpiewanych, tradycyjnych kolęd i staropolskich pastorałek, jak również szczerych, z głębi płynących życzeń. Dzieci obdarowały również kochanych rodziców własnoręcznie wykonanymi pierniczkami i świątecznymi kartkami. Na zakończenie uroczystości odbyło się podsumowanie grupowego konkursu "Anioły, aniołki, aniołeczki" i wręczenie uczestnikom dyplomów i nagród. Jasełkowe spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację naszej grupowej uroczystości serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" w grupie Żabek
  Wspólnie z rodzicami kontynuujemy akcję "Bajkowe czwartki". W jej ramach odwiedziła nas mama Leny- Pani Katarzyna Hulip, która przeczytała nam kilka baśni. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści, poznały przygody siedmiu krasnoludków oraz wielu innych bohaterów. Bardzo dziękujemy za promowanie czytelnictwa.

Galeria zdjęć
Dzieci dzieciom
  Kto innym daje, ten lepszym się staje. Przedszkolaki wiedzą, że dzielenie się z innymi to szlachetna rzecz. W ramach akcji "Dzieci dzieciom", w naszym przedszkolu została zorganizowana zbiórka książeczek, malowanek i artykułów plastycznych, które 8 grudnia zostały przekazane na rzecz małych pacjentów SPZOZ we Włodawie i podopiecznych Świetlicy Środowiskowej. W imieniu personelu Szpitala i Kierownictwa Świetlicy dziękujemy za Państwa ofiarność i życzliwość, które sprawiły, że nadchodzące święta stały się dla obdarowanych bardziej radosne. Koordynatorem akcji jest pani Dorota Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Misie laureatami XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego "Boże Narodzenie - tradycja i współczesność"
  W grudniu przedszkolaki z grupy Misie wzięły udział w XIX Powiatowym Konkursie Plastycznym "Boże Narodzenie- tradycja i współczesność" zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury we Włodawie. Do konkursu zostało zgłoszonych 9 prac z naszej grupy. Laureatami zostali: Hania Paprota i Adaś Pogonowski- autorzy szopek bożonarodzeniowych. Wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom gratulujemy pomysłowości i artystycznego talentu. Opiekunami były panie: Natalia Solecka i Dorota Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Przedszkolaki koncertują - Jarmark Bożonarodzeniowy
  16 grudnia we Włodawskim Muzeum odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, czyli targ świątecznych ozdób, zabawek, wyjątkowych prezentów pod choinkę. Oprócz zakupu przepięknego rękodzieła, można było również wykonać świąteczne ozdoby, które dawniej wieszano na choinkę oraz stroiki, które trafiły na aukcję charytatywną, a dochód z ich sprzedaży został przekazany na operację serduszka Poli Mazurek. Tego dnia nie zabrakło przepięknych kolęd w wykonaniu dzieci z włodawskich szkół i przedszkoli. Nasze "Misie" i "Biedronki" również wzięły udział w koncercie i zaśpiewały "Kolędę na dzwonkach" oraz pastorałkę " Przytul nas od siebie" za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w tak wspaniałym wydarzeniu. Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Przemysława Budzyńskiego.

Galeria zdjęć
Dekorujemy drzewko
  Nasze przedszkole aktywnie włączyło się w konkurs zorganizowany przez Urząd Miejski we Włodawie. Dzieci przez cały tydzień wspólnie z paniami tworzyły piękne, czerwono - złote dekoracje choinkowe. W piątek wszystkie grupy wybrały się na włodawski deptak, aby ubrać wylosowane drzewko. Wszystkie przedszkolaki mogły zawiesić ozdoby oraz wspólnie z innymi przedszkolami i szkołami odtańczyły drzewku piękny świąteczny taniec. Wspólnie z dziećmi drzewko dekorował Burmistrz Wiesław Muszyński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Korzeniewski. To od nich maluchy za swój wkład w świąteczne dekorowanie miasta otrzymały dyplom i upominki. Drodzy rodzice zapraszamy na wspólny spacer na deptak, gdzie możecie podziwiać dzieło swoich pociech.

Galeria zdjęć
Mikołaj w grupie Misie
  Także starszaki odwiedził Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Dzieci podziękowały piosenką i wierszem a my jak co roku dziękujemy tacie Cypriana i Kornela oraz Radzie Rodziców.

Galeria zdjęć
Mikołaj w grupie Żabki
  Nasze maluszki bardzo czekały na brodatego gościa. Pięknie go powitały piosenką i z ochotą odbierały prezenty. W sali czekały na nie również pyszne ciasteczka. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Mikołaj w grupie Biedronki
  Także do grupy Biedroneczki zawitał miły gość - Święty Mikołaj, który z workiem prezentów wszedł do sali przez okno! Zanim jednak dzieci otrzymały paczki zaśpiewały Mikołajowi piosenkę i powiedzały wierszyk. Zapewniły, że były grzeczne przez cały rok. Następnie odbyło się oficjalne wręczenie prezentów. Na koniec dzieci uściskały Mikołaja i pożegnały miłego gościa, który obiecał odwiedzić nas za rok.

Galeria zdjęć
Mikołaj w grupie Smerfików
  Można śmiało powiedzieć, że 6 grudnia to jeden z ulubionych dni w roku przedszkolaków. Do grzecznych cały rok dzieci przychodzi bowiem święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Przedszkolaki od rana oczekiwały gościa w czerwonym kubraku. Do naszego przedszkola Mikołaj tradycyjnie już musi wchodzić przez okno ponieważ nie daje już rady przecisnąć się kominem:) Smerfiki zadowolone z prezentów szybko dobrały się do słodkości!

Galeria zdjęć
Mikołajki na basenie
  5 grudnia dzieci z grupy Biedronki wzięły udział w spotkaniu Mikołajkowym zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na wejście do wielkiego basenu, niektóre z nich były tam po raz pierwszy, inne odwiedzają to miejsce regularnie, jednak jedno jest pewne- wszystkie dzieci czuły się tam jak ryba w wodzie. Pani Małgosia wspaniale poprowadziła zajęcia, mające na celu oswojenie dzieci z wodą i nikt nie miał oporu, by spróbować swoich sił na głębokiej wodzie. W czasie tych zabaw nad bezpieczeństwem naszych przedszkolaków czuwali ratownicy, za co serdecznie dziękujemy. Atrakcji nie było końca, gdy nagle pojawił się tajemniczy gość- Święty Mikołaj, na którego widok wszystkie dzieci oniemiały z radości, tym bardziej, że w ogromnym worku miał mnóstwo słodkich upominków, którymi obdarował grzeczne dzieci:) Dziękujemy za zaproszenie oraz fantastyczną zabawę. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci. Za okazaną pomoc i wsparcie dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się do współpracy i czuwali nad sprawnym przebiegiem całego spotkania- Mikołaj na pewno o nich nie zapomni:) Liczymy na dalszą tak owocną współpracę:)

Galeria zdjęć
Andrzejkowe wróżby Misiów i Skrzatów
  29 listopada Misie i Skrzaty wspólnie urządziły zabawę Andrzejkową. Maluchy i starszaki wróżyły co im przyniesie przyszłość. Z andrzejkowych wróżb dowiedziały się jaki zawód będą wykonywać, kto pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni i jak będą miały na imię ich "drugie połówki". Nie zabrakło również wspólnej zabawy przy muzyce. Andrzejkowe spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Trzymamy kciuki, aby wszystkie wróżby się spełniły!

Galeria zdjęć
Urodziny Natalki
  W grupie Misie swoje 6 urodziny obchodziła Natalka. Wszystkiego najlepszego.

Galeria zdjęć
Misiowe święto
  Przedszkolaki z grupy Misie urodziny swojego imiennika obchodziły jak co roku wyjątkowo. Do naszej sali zaprosiliśmy pluszowe misie, które przyniosły dzieci. Do misiowej gromadki dołączył też ich starszy kolega- Miś Lubiś. Naszym "wyjątkowym gościom przeczytaliśmy "Przygody Kubusia Puchatka". Dzieci wspólnie ze swoimi pluszakami wesoło bawiły się, tańczyły i śpiewały. Wykonały również pracę plastyczną. Z myślą o nadchodzącej zimie, zaprojektowały misiom oryginalne ubranka.

Galeria zdjęć
Biedronkowy Dzień Pluszowy
  24 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły swojego ulubionego pluszaka, by wspólnie świętować Misiowe urodzinki. Wykonały pamiątkowe zdjęcia, nadały swoim Misiakom imionka i udały się wraz z nimi na wspaniałe przyjęcie.

Galeria zdjęć
Światowy Dzien Misia
  24 listopada 2017 w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie odbył się bal z okazji 115 urodzin Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci mogły przynieść do przedszkola swoje ulubione pluszami. Z nimi udały się na urodziny Misia, podczas których brały udział w różnych konkurencjach, tańcach, śpiewach i zabawach. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały dyplomy i emblematy Przyjaciela Pluszowego Misia. Następnie udały się na słodki poczęstunek oraz zamieniły się w misie za pomocą magicznej foto - budki. Za organizację imprezy odpowiadały Monika Kisiel i Natalia Solecka.

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" w grupie Misie
  24 listopada w ramach "Bajkowych czwartków" Misie odwiedziła siostra Kacpra Kończala- Marysia, uczennica klasy V szkoły podstawowej. Dzieciom bardzo spodobały się odwiedziny niewiele starszej od nich koleżanki.

Galeria zdjęć
Dzień Życzliwości
  21 listopada Misie świętowały Dzień Życzliwości i Pozdrowień! Tego dnia nasza sala zamieniła się w Krainę Życzliwości. Nauczyliśmy się piosenki o grzecznych słówkach, wysłuchaliśmy opowiadania o właściwych zachowaniach i przygotowaliśmy plakat: Bądźmy uprzejmi i mili.

Galeria zdjęć
Wizyta w Planetarium
  20 listopada Misie miały okazję uczestniczyć w kosmicznej przygodzie! Mobilne Planetarium bardzo nam się spodobało.

Galeria zdjęć
Warsztaty Biedronek w Muzeum "Biało-czerwone serce mam"
  Biedronki z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w warsztatach patriotycznych zorganizowanych w Muzeum we Włodawie. Odbyła sie pogadanka na temat święta niepodległości, symboli narodowych, legend. Obejrzeliśmy legendę polska o smoku wawelskim, krotki filmik o symbolach narodowych a potem zabraliśmy sie za przelanie zdobytych wiadomości na papier - kolorowalismy najważniejsze symbole narodowe bawiąc sie przy tym jak mali patrioci. Dziękujemy ze mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałej lekcji patriotyzmu prowadzonej przez Pana Bogdana Smolika.

Galeria zdjęć
Smerfiki w Muzeum
  W lekcji patriotyzmu uczestniczyły małe Smerfy w Muzeum prowadzone przez Pana Bogdana Smolika. Podczas spotkania maluchy mogły poznać legendę o smoku wawelskim, przypomniały sobie o symbolach narodowych. Następnie wykazały się zdolnościami plastycznymi i kolorowały symbole według własnego pomysłu.

Galeria zdjęć
Książeczki z domowej półeczki
  W listopadzie w grupie Misie prowadzona jest akcja "Książeczki z domowej półeczki". W czasie zajęć czytelniczych dzieci poznały historię książki. Dowiedziały się również wiele ciekawostek na temat starodawnych książek wykuwanych w kamieniu, jak również tych najnowszych, elektronicznych e-booków. Każdy przedszkolak zaprezentował przyniesioną z domu ulubioną książeczkę. Zaciekawieni opowieściami z "domowych książeczek" postanowiliśmy je wszystkie przeczytać w naszej grupie.

Galeria zdjęć
Misie z wizytą w bibliotece
  W ramach programu " Z książeczką na ty" propagującego czytelnictwo wśród dzieci, w przedszkolu została założona Przedszkolna Mini Biblioteczka, w której zostało zgromadzonych wiele ciekawych książeczek. Do korzystania z naszych przedszkolnych zbiorów zapraszamy rodziców i dzieci ze wszystkich grup. Kontynuując czytelniczą przygodę, 22 listopada Misie wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Dzięki uprzejmości Pani Joanny Orzeszko dzieci miały możliwość obejrzenia księgozbiorów "prawdziwej biblioteki". Z wielkim zaciekawieniem oglądały różne książeczki. Pani Joasia zaproponowała dzieciom również warsztaty orgiami, w czasie których Misie samodzielnie wykonały i ozdobiły zakładkę do książki. Wizyta w bibliotece bardzo się spodobała naszym przedszkolakom, które obiecały, że przyjdą do biblioteki wraz z rodzicami, aby wypożyczyć ciekawą książeczkę.

Galeria zdjęć
Mali projektanci
  Biedronki przekonały sie, ze praca krawcowej to bardzo trudny zawód ale bardzo ciekawy. Podczas zabawy w projektantów z rożnego rodzaju materiałów wycinały i projektowały szablony ubrań zimowych.

Galeria zdjęć
Urodziny Żabek
  W listopadzie urodziny w grupie Żabki obchodzili Antek i Kornel. Sto lat!

Galeria zdjęć
6 urodziny Wojtka
  W listopadzie 6 świeczek na torcie zdmuchnął Wojtek. Koledzy i koleżanki złożyły mu serdeczne życzenia, do których wszyscy się przyłączamy. Sto lat!

Galeria zdjęć
Misie z wizytą u małych Skrzatów
  Jako najstarsza grupa, 15 listopada Misie wybrały się z wizytą do najmłodszych przedszkolaków. Dzieci odwiedziły "Małe Skrzaty" z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3, którym zaprezentowały pieśni i wiersze patriotyczne i wręczyły okolicznościowe upominki, jak również słodkie niespodzianki. Starszaki nie kryły wzruszenia podczas wizyty w swojej dawnej Sali. Za wizytę i mini- koncert patriotyczny maluszki podziękowały swoim starszym kolegom i koleżankom gromkimi brawami i pysznymi ciasteczkami.

Galeria zdjęć
"Niepodległość- trudne słowo."
  "Niepodległość- trudne słowo."- tak 10 listopada Misie śpiewały na Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Żeby lepiej zrozumieć słowa: ojczyzna, niepodległość i patriotyzm, pieczołowicie się do tego przygotowywaliśmy. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne dla dzieci: "Kto ty jesteś?", "Polak mały"- to ja" i nauczyły się piosenki "Jestem Polakiem". Przypomniały sobie jakie znają symbole narodowe i jak brzmi Mazurek Dąbrowskiego. Wykonały również patriotyczne prace w biało- czerwonych barwach- godło Polski i serce.

Galeria zdjęć
Biedronki i Misie na przedsatwieniu "Przygody Koziołka - Matołka"
  10 listopada dzieci z grupy Biedronki i Misie wybrały się na przedstawienie pt. "Przygody Koziołka Matołka" zaprezentowane przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Dzieciom bardzo spodobały się przygody książkowego bohatera. Dzielnie towarzyszyły mu w drodze do Ameryki, w której spotka babę w czerwonej spódnicy. Wraz z Koziołkiem przeżyły wiele fascynujących przygód: spotkały rozbójników, tubylców, Pana Twardowskiego, a na koniec powróciły do rodzinnego Pacanowa.

Galeria zdjęć
Mali naukowcy
  8 listopada nasza sala zamieniła się w naukowe mini laboratorium. Przedszkolaki z grupy Misie wykonały kilka eksperymentów z wodą. Dzięki doświadczeniu dowiedziały się jak powstaje deszcz. Następnie wcielając się w rolę badaczy naukowych sprawdzały co pływa, a co tonie w wodzie. Przedszkolne eksperymentowanie bardzo zaciekawiło dzieci i wzbogaciło ich wiedzę, którą sprawdziły praktyce obserwując chmury w czasie padającego deszczu.

Galeria zdjęć
Biedronkowe zdjęcia
  W minionym tygodniu dzieci z grupy Biedronki zmieniły się w prawdziwych fotografów. Najpierw poznały technikę wykonywania zdjęć dawniej i dziś, oglądały czarno-białe fotografie, negatywy, współczesne aparaty oraz te, których używano kilkanaście lat temu, do których potrzebna była klisza, co było dla dzieci dużym zaskoczeniem. Największą frajdą okazało się samodzielne wykonywanie zdjęć, jednak nie było to łatwe zadanie. Trzeba było zadbać o ustawienie "modeli" tak, by wszyscy zmieścili się w kadrze, następnie ustawić ostrość i wykonać zdjęcie dość ciężkim sprzętem:) Jednak chętnych nie brakowało , a nasi modele spisali się na medal:) Na koniec Biedronki wykonały ramkę na zdjęcia, w których na pewno zamieszczone zostaną ich piękne fotografie:) Zapraszamy do galerii:) (08.11)

Galeria zdjęć
Halloween Party
  W ramach nauki języka angielskiego oraz poznawania kultury i zwyczajów krajów anglosaskich dzieci z grupy Misie miały okazję bawić się podczas Halloween Party:) Misiaki nie tylko świetnie się przebrały, ale również nauczyły nowych słówek i piosenek. Dzieci odwiedziły także każdą grupę przedszkolną z hasłem "Treat or Trick", czyli "Cukierek albo psikus". (07.11)

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" w grupie Żabek
  W ramach akcji "Bajkowe czwartki" gościliśmy mamę Igi- Panią Martę Bytof, która przeczytała nam bajkę "Basia i słodycze". Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o przygodach dziewczynki i jednogłośnie stwierdziły, że mają z nią coś wspólnego-uwielbiają słodycze! Odwiedził nas również brat Tymona- Nikodem Ćwik, który przeczytał nam książeczkę "Maks i ciekawe pomysły". Bardzo dziękujemy za promowanie czytelnictwa i dawanie pięknego przykładu.(03.11)

Galeria zdjęć
Przedszkolaki - Ojczyźnie. Narodowe Święto Niepodległości w PM 2
  Z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę już po raz dziewiąty odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z czterech grup przedszkolnych prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne. Poprzez takie uroczystości chcemy ukazać dzieciom doniosły moment odzyskania niepodległości i wychowywać je w duchu patriotyzmu. Ważne jest aby dzieci rozumiały doniosłość świąt państwowych, ale również ukazanie tego maluchom w przystępny i zrozumiały sposób. Tegoroczna uroczystość przebiegała pod hasłem "Nie ma radości bez niepodległości". Przedszkolaki wykonały pieśni ku pokrzepieniu serc, powodując wzruszenie i dumę zgromadzonych przed sceną zaproszonych rodziców. Za występy otrzymały dyplomy i słodkie niespodzianki. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu oraz kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.(10.11)

Galeria zdjęć
Dzień Postaci z Bajki w grupie Misie
  6 listopada w grupie Misie świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajki. Z tej okazji przybyli do nas bohaterowie z różnych bajek: Spidermeny, Smoki Wawelskie, Elzy, Kopciuszki, Wróżki i wiele innych fantastycznych postaci, które z gracją zaprezentowały się w bajkowym pokazie mody. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Bogusława Górska w kolorowym, oryginalnym przebraniu. Wśród wielu atrakcji były też konkursy "Z jakiej bajki pochodzi ten rekwizyt?", "Czy znacie tą bajkę?", w których dzieci mogły się wykazać bajkową wiedzą. Na bajkowej imprezie nie zabrakło również tańców przy znanych dziecięcych rytmach, podczas których wybraliśmy króla i królową balu. Wszyscy uczestnicy za bogatą wiedzę na temat bajek otrzymali medale. Na koniec Misie czekała przepyszna niespodzianka. Dzięki uprzejmości mamy Michaliny i Zuzi- pani Wioletcie Bieleckiej, dzieci mogły udekorować, a następnie spróbować bajkowych babeczek. Dzień Postaci z Bajki w ramach autorskiego programu "Z książeczką na ty" przygotowała Pani Dorota Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Bajkowy Dzień w Smerfach
  Dnia 6 listopada gr Smerfy obchodziła Dzień Postaci z Bajek. Dzieci tego dnia wysłuchały bajki o Kubusiu Puchatku, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Wykonały wspólną pracę plastyczną wylepiając postać, którą same wybrały. Nie zabrakło w tym ważnym dla Smerfów dniu odśpiewania piosenki "Witajcie w naszej bajce". Ten bajkowy dzień przyniósł dzieciom wiele radości.

Galeria zdjęć
Misiowy koktajl owocowy
  W ramach projektu "Bułka z masłem" 3 listopada dzieci z grupy Misie przyrządziły pyszny koktajl jogurtowo- owocowy. Było naprawdę smacznie i zdrowo.

Galeria zdjęć
Jesienne Żabki
  Na jesienny spacer wybrały się dzieci z naszego Przedszkola. W tych dniach warto korzystać z pięknej, słonecznej pogody. Dlatego też "Żabki" wyruszyły do pobliskiego parku obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku - Jesieni. W tym dniu pogoda była typowo jesienna. Chociaż niebo było zachmurzone, nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Przedszkolaki rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach, podziwiały przepiękne muchomory oraz zbierały jesienne skarby. Po powrocie do przedszkola kolorowe liście, kasztany i żołędzie ozdobiły kącik przyrodniczy oraz posłużą do różnorodnych prac plastycznych, zabaw matematycznych czy rytmicznych. (27.10)

Galeria zdjęć
Jak "Biedronki" przygotowują się do zimy?
  Robią pyszne kompoty jabłkowe! Prace rozpoczęły się już z samego rana, gdyż wszystkie przyniesione przez dzieci owoce należało starannie umyć i usunąć z nich gniazda nasienne. Następnie dzieci założyły odpowiedni do prac kuchennych strój- czapkę kucharską i fartuszek ochronny, starannie umyły rączki i zabrały się za krojenie jabłek i wkładanie ich do słoików. Panie w tym czasie przygotowywały gorącą, słodką zalewę i napełniały nią przygotowane przez dzieci słoiczki z jabłkami. Jednak to jeszcze nie był koniec pracy, zadaniem dzieci było stworzenie ozdobnych serwetek na słoik, którymi po wystygnięciu kompotów, pięknie udekorowały słoiki. Nie zapomnieliśmy również o etykietach z nazwą przetworów i datą przygotowania. Najważniejszy etap przygotowywania kompotów pozostał na koniec, czyli pasteryzacja, by nasze kompoty przetrwały w spiżarni jak najdłużej. Zapraszamy do galerii:) (27.10)

Galeria zdjęć
Bajkowe czwartki
  12 października w ramach Bajkowych czwartków Misie odwiedziła mama Oli- pani Edyta Biront-Maik. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały kilku baśni, a na koniec w ramach podziękowania poczęstowały panią Edytę pysznym jabłuszkiem.

Galeria zdjęć
Dzień Drzewa
  10 października z okazji Dnia Drzewa w grupie Misie odbyły się zajęcia nawołujące do szanowania drzew, roślinności, przyrody. Prócz zajęć dydaktycznych, wspólnych zabaw i złożonego przyrzeczenia dotyczącego dbania o przyrodę dzieci wykonały także prace plastyczne, pt. Jesienne drzewa:)

Galeria zdjęć
Robimy gofry
  W ramach projektu edukacyjnego "Bułka z masłem - książka kulinarna przedszkolaka" grupa Misie co tydzień przygotowuje nam coś pysznego do jedzenia. Tym razem były to pyszne i pachnące gofry z dżemem, owocami, kolorową galaretką i muśnięciem bitej śmietany.(październik)

Galeria zdjęć
"Wesoła dynia"
  Dynia to nie tylko straszna halloweenowa ozdoba. Dzięki pomysłowości i kreatywności Misiów, w ramach konkursu "Wesoła dynia" (25.X.2017r.) powstało wiele ciekawych, dyniowych prac. Nasze dynie są radosne, uśmiechnięte i bardzo śmieszne. Wszystkie prace zostały nagrodzone i wyeksponowane w grupowym kąciku przyrodniczym. Uczestnikom: Natalce Bilicz, Izie Dejer, Wojtkowi Gromyszowi, Lenie Grzywaczewskiej, Kacprowi Hańdziukowi, Michalinie i Zuzi Katarzyńskiej, Dominikowi Kisielowi, Szymonowi Kwiatkowskiemu, Oli Kwiatoń, Mai Orzechowskiej, Hani Paprocie, Adasiowi Pogonowskiemu, Karolinie Samczuk, Klarze Smolińskiej i Mai Suskiej gratulujemy wyobraźni i dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Galeria zdjęć
Sprawne Smerfy
  Gimnastyka ważna sprawa dla nas wszystkich to zabawa. Zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne w przedszkolu mają szczególne znaczenie, ponieważ związane są z wszechstronnym rozwojem. Rozwój sił fizycznych, aktywność i wytrzymałość idzie w parze z rozwojem dyscypliny i śmiałości dziecka. Dlatego nasze Smerfy w każdy piątek ciężko pracują na zajęciach sportowych.

Galeria zdjęć
Zdrowe i kolorowe mini - przekąski
  Misie dużo wiedzą o zdrowym odżywianiu. Potrafią świadomie wybrać wartościowe produkty, a słodkiego batona zastąpić zdrową, smaczną przekąską. Poznawanie tajników kuchni jest dla nich przyjemnością, a praktyczna strona "kucharzenia" doskonałą zabawą. 25 października dzieci przeżyły fascynującą przygodę pod hasłem "Zdrowe i kolorowe przekąski". Przedszkolaki przekonały się, że dzięki pomysłowości i dziecięcej wyobraźni zwykłe, nudne kanapki można zamienić w pomysłowe mini- przekąski. Przepis jest banalnie prosty, a zabawa super: kilka wykałaczek, same zdrowe produkty i szczypta kucharskiej magii. Smacznego!!!

Galeria zdjęć
W Pastusiowej Krainie
  W październiku przedszkolaki po raz kolejny przystąpiły do realizacji ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej "Akademia Aquafresh". Program przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym podejmuje zagadnienia związane z profilaktyką stomatologiczną. Cykl zajęć ma na celu przybliżenie dzieciom wiedzy na temat prawidłowego dbania o zęby, systematycznych wizyt u stomatologa i wpływu prawidłowego odżywiania na stan zębów. Dzieci dowiedziały się również jak należy dbać o higienę osobistą, w tym higienę jamy ustnej. Wiedza teoretyczna została wzbogacona również praktyką. Przedszkolaki odwiedziły gabinet stomatologiczny, gdzie pani dentystka uważnie przyjrzała się ich ząbkom i udzieliła wielu cennych rad. Dzieci uświadomiły sobie również, że aby mieć dobrą kondycję należy dbać o zdrowie, ale również o aktywność fizyczną. Dzięki wspólnym przygodom z Pastusiowymi Przyjaciółmi, dbanie o ząbki stało się dla wielu nie obowiązkiem, a super przygodą. Koordynatorem programu jest pani Dorota Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Urodziny Misiaków
  Do grona sześciolatków dołączyli Kacper i Lenka, którzy w październiku obchodzili swoje urodziny. Kochanym jubilatom życzymy 100 lat!!!

Galeria zdjęć
Smerfne urodziny
  Idzie Smerfik, idzie konik, idzie małpka no i słonik. Wszyscy razem z balonami, z najlepszymi życzeniami. Bo to dzień radosny wielce, masz już 1 roczek więcej! !00 lat dla Mateusza, Emila i Nikodema! (październik)

Galeria zdjęć
Rudą marcheweczkę lubią wszystkie Smerfy!
  Były owoce, są i warzywa. Na podsumowanie tygodniowego tematu o warzywach dzieci przygotowały pyszną marchewkę. Smerfy dowiedziały się, że to źródło witamin, które są bardzo potrzebne. Pyszną marcheweczkę dzieci przygotowały własnoręcznie.(październik)

Galeria zdjęć
Światowy Dzień Mycia Rąk
  W ramach Światowego Dnia Mycia Rąk w grupie Smerfiki przeprowadzone zostały zajęcia mające na celu uświadomienie dzieciom konieczności mycia rąk i kształtowanie nawyków higienicznych. W nagrodę za udział w akcji dzieci otrzymały upominki w postaci małych mydełek. (15.10)

Galeria zdjęć
Jesienne skarby Biedronek
  Biedronki wiedzą już jakie dary przyniosła "Pani Jesień", a także chętnie je wykorzystują w codziennych zabawach. Za pomocą zebranego materiału przyrodniczego układały rytmy i zamieniały je na rytmy słyszalne, wyrażane ruchem ( np. kasztan- klaśnięcie, liść- tupnięcie nogą). Z przyniesionych liści powstały przepiękne prace stworzone techniką frotażu, które pięknie zdobią naszą galerię. (19.10)

Galeria zdjęć
Zamykamy deszcz w słoiku, czyli eksperyment Biedronek
  Dlaczego pada deszcz i skąd on się w ogóle bierze? Na to pytanie odpowiedzi szukały dzieci z grupy Biedronki, które ze zdumieniem obserwowały doświadczenie z wodą, która pod wpływem ciepła zmieniła się w parę wodą, a napotykając zimną przeszkodę ( nakrętka od słoika) zaczęła się skraplać. Z uwagą wysłuchały opowiadania o wędrówce kropelki deszczu., następnie dopasowały ilustracje do wysłuchanej treści opowiadania, a podczas zabawy orientacyjno- porządkowej same zamieniły się w kropelki. Dzieci poznały także rodzaje deszczu np. ulewa, mżawka, kapuśniaczek oraz inne postaci opadów np. śnieg, grad. (10.10.2017r)

Galeria zdjęć
Jesienne zabawy w parku
  Wszyscy lubią jesień, szczególnie jeśli jest taka polska, złota. Misie, korzystając z pięknej pogody, wybrały się na spacer do parku. Oznak jesieni nie musieliśmy szukać, bo wszędzie było pełno kolorowych liści, w których zabawa sprawiła dzieciom wiele radości.(październik)

Galeria zdjęć
Misie u fryzjera
  Misie poznały już wiele zawodów. Ostatnio na zaproszenie pani Marty Michalskiej odwiedziły Salon Fryzjerski. Przedszkolaki dowiedziały się czym zajmuje się fryzjer i jakie najnowsze trendy obowiązują w stylizacji włosów. Dzieci na własnych głowach "odczuły " również kunszt fryzjerstwa. Pani fryzjerka robiła dziewczynkom loki i fale, a chłopcom układała modne fryzury. Dzieci miały możliwość również same spróbować fryzjerskiego fachu, zaplatając warkoczyki i koki. Zabawa w stylizację fryzur bardzo Misiom do gustu,a na ich "odmienionych buziach" widać było radość i uśmiech.(październik)

Galeria zdjęć
"Segregacja - nic trudnego, zrób dla świata coś dobrego"
  W ramach prowadzonej przez włodawski Międzygminny Związek Celowy akcji informacyjno - edukacyjnej w naszym przedszkolu zostały przyprowadzone zajęcia mające na celu przybliżenie maluchom wiedzy ekologigicznej dotyczącej segregacji odpadów. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, po której w praktyce miały okazję przećwiczyć segregację. Przypomnialy sobie podział na odpady suche i mokre oraz konieczność specjalnego utylizowania odpadów o dużych gabarytach, sprzętu elektronicznego, lekarstw. Dowiedziały się również o znaczeniu recyklingu. Podczas warsztatów przedszkolaki wzizęły udział w quizie, malowały kolorowanki, a na zakończenie zajęć otrzemały upominki. Dziękujemy pracownikom MZC Włodawa za przeprowadzenie ciekawych zajęć. (20.10)

Galeria zdjęć
Żabki w akcji "Pocztówkowe Przedszkole"
  Żabki włączyły się do akcji "Pocztówkowe Przedszkole". Wspólnie wysyłaliśmy pocztówki do innych placówek w całej Polsce. Dzieci rysowały wesołe słoneczka i piękne kwiatuszki, naklejały znaczki, a także radosnym krokiem pomaszerowały na naszą pocztę, aby wrzucić kartki do skrzynki. Żabki przy okazji poznały pracę listonosza oraz zwiedziły budynek poczty. Teraz pozostaje nam czekać z niecierpliwością na odpowiedzi z innych miast:) (październik)

Galeria zdjęć
Z wizytą w serwisie wulkanizacyjnym
  Na zaproszenie rodziców Amelki, Misie wybrały się z wizytą do Serwisu Wulkanizacyjnego. Przedszkolaki dowiedziały się m. in. w jaki sposób wymienia się opony w samochodzie. Dzieci miały możliwość obejrzenia również hali z rowerami. Ciekawskie Misie chętnie zadawały też panu Przemkowi liczne pytania dotyczące wymiany ogumienia w aucie. Na zakończenie mama Amelki zaprosiła dzieci do wesołej zabawy ruchowej. Państwu Monice i Przemysławowi Dzyr dziękujemy za zaproszenie i miłą wizytę.(październik)

Galeria zdjęć
Spiżarnia babuni
  Przedszkolaki wiedzą, że aby dłużej cieszyć się smakiem pysznych, jesiennych owoców, można zrobić z nich przetwory. Dlatego też nasi mali kucharze przyrządzili kompoty z jabłek, gruszek i śliwek, które zimową porą dostarczą im wielu ciekawych doznań smakowych i bogactwa witamin. Pięknie ozdobione słoiczki z owocami umieściliśmy w naszej grupowej spiżarni babuni.(październik)

Galeria zdjęć
Przedszkolne zabawy w kucharzy
  Dzieci chętnie naśladują dorosłych. W naszym przedszkolu Misie świetnie wcielają się w różne role. Dlatego nie lada frajdą była zabawa w kucharzy. Przedszkolaki odwiedziły sklep owocowo- warzywny, gdzie poznały różne ciekawe i niespotykane owoce i warzywa. Dzieci, jak co roku przyrządziły też pyszną sałatkę jarzynową, którą się chętnie zajadały. Zabawa w kucharzy była nie lada atrakcją, dzięki której przedszkolaki poznały wiele nowych, ciekawych smaków.(październik)

Galeria zdjęć
Las jesienią - wycieczka Biedronek "Miłośników Przyrody"
  Biedroneczki w czwartek z inicjatywy rodziców Basi wybrały się na wycieczkę do lasu. Wśród przygotowanych atrakcji była lekcja przyrody, na której poznaliśmy życie zwierząt żyjących w lesie - lisa i bobra, "odwiedziliśmy" polanę, na której w kwietniu sadziliśmy drzewa, podczas spaceru po lesie rozpoznawaliśmy liście i rodzaje drzew, zbieraliśmy i podziwialiśmy "Dary jesieni", które wykorzystaliśmy później podczas pracy plastycznej. Po tak wyczerpujących zajęciach był czas na pyszne kiełbaski z ogniska co było dużą radością i atrakcją wycieczki. Intensywnie spędzony czas na łonie przyrody zakończyliśmy ćwiczeniami i zabawami po czym nastąpił czas powrotu do przedszkola. Biedroneczki już pytały Panią przewodnik kiedy możemy znowu się spotkać w lesie. Jeszcze raz dziękujemy Panu Januszowi Chadam za zorganizowanie i pomoc w wycieczce.(19.10)

Galeria zdjęć
Urodzinki Karolinki
  Niedawno w grupie Misie swoje urodzinki świętowała Karolinka. Serdecznym życzeniom i gromkiemu "Sto lat" nie było końca. Jubilatka poczęstowała przedszkolaki cukierkami i pysznymi babeczkami, które przygotowała wraz z mamą. My również życzymy dużo uśmiechu i radości.

Galeria zdjęć
Szaszłyki owocowe
  Misie przystąpiły w tym roku do projektu "Bułka z masłem - ksiażka kulinarna przedszkolaka" edycja II. W związku z tym, co tydzień przyrządzają różne pyszności. W czwartek 6 października robiły pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe.

Galeria zdjęć
Smerfiki i ich drzewko
  10 października świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Drzewa. Głównym celem podjęcia tej tematyki było wyrabianie u dzieci emocjonalnego stosunku do środowiska przyrodniczego, zapoznanie z tematyką ochrony drzew, zachęcanie do zaangażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska (sadzenie drzew), ukazanie zalet drzewa dla człowieka i przyrody. Tego dnia w grupie Smerfiki odbyły się zajęcia związane z tematyką drzewa. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. Przedszkolaki wykonały prace plastyczną "Jesienne drzewko". Następnie dzieci w ogrodzie przedszkolnym zasadziły nowe drzewko podarowane przez rodziców. Uroczyście zatańczyły i zaśpiewały w kole witając nowego mieszkańca grupy.

Galeria zdjęć
Dzień Edukacji Narodowej
  Dzień Edukacji Narodowej obchodzony 14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. W Przedszkolu Miejskim nr 2 Dzień Edukacji swoimi występami uświetniły wszystkie grupy przedszkolne przygotowując krótkie inscenizacje i życząc pracownikom wszystkiego najlepszego piosenką i wierszem. Wspólne świętowanie oznaczało również słodkie niespodzianki! Wspaniały tort wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Pani Dyrektor podziękowała za pracę i trud wkładany w codzienną pracę oraz wręczyła nagrody i przekazała życzenia . Ten dzień pełen wzruszeń jest świętem wszystkich nauczycieli, pracowników oświaty, jak też wszystkich tych, którzy tworzą przedszkole - dzieci i rodziców. Serdecznie dziękujemy za życzenia! (13.10)

Galeria zdjęć
Barwy jesieni
  Wszyscy znają uroki polskiej złotej jesieni. Dzieci również lubią tę porę roku. Korzystając z pięknej pogody, przedszkolaki chętnie spacerują, podziwiając jesienną paletę barw. Zabawę kolorami przenosimy również do naszego przedszkola, tworząc piękne, jesienne prace plastyczne.(październik)

Galeria zdjęć
"Biedronkowe grzybki"
  Co można zrobić z ziemniaka i pietruszki ? O tym przekonały się dzieci z grupy Biedronki, które z przyniesionych warzyw wykonały muchomory i prawdziwki. Grzybki pięknie prezentowały się na naszej wystawie:) Zapraszamy do galerii!(październik)

Galeria zdjęć
"Widzę, czuję, smakuję"- czyli Biedronki w świecie zmysłów
  Dzieci z grupy Biedronki w ostatnich dniach miały okazję doskonalić umiejętność spostrzegania świata za pomocą zmysłów : wzroku, smaku, węchu, słuchu i dotyku. Z wielką radością odkrywały na nowo swoje zmysły poprzez doświadczenia, zabawy i prace plastyczne. Oprócz słuchania piosenek i wierszy, oglądania różnych przedmiotów, zabawek i określania ich wyglądu, dotykania gładkich, szorstkich, miękkich faktur materiałów, mogły poznać za pomocą zmysłu węchu i smaku różne produkty i przyprawy o wyrazistym smaku i zapachu. Odważni z zamkniętymi oczami próbowali i określali smak, zapach m.in. cynamonu, kawy, cukru, soli, miodu itp. Inni woleli sami zdecydować czego spróbują i z ciekawości sięgali po cytrynę , pieprz i paprykę ostrą;) Na koniec cała grupa uznała, że smak miodu, czekolady i banana jest zdecydowanie najlepszy:) Zapraszamy do galerii. (październik)

Galeria zdjęć
Znamy przepisy ruchu drogowego
  Przedszkolaki z grupy Misie dobrze znają przepisy ruchu drogowego. Po teorii dotyczącej bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, oznaczeń sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych, dzieci zmierzyły się również z zadaniami praktycznymi. Naszą grupę odwiedzili funkcjonariusze policji- tata Filipa- pan Dariusz Lejnert i pani Elwira Tadyniewicz, którzy sprawdzili wiedzę naszych przedszkolaków. Wszystkie dzieci doskonale wiedziały jak powinni zachować się uczestnicy ruchu drogowego. Naszym gościom serdecznie dziękujemy za miłą wizytę i cenne wskazówki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze.(październik)

Galeria zdjęć
Światowy Dzień Uśmiechu w Smerfach
  "Mały, czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta!" 6 października Smerfy obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu. Symbolem tego dnia jest żółta uśmiechnięta buźka oraz dzień, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom. Przedszkolaki z grupy Smerfów przemierzały korytarze przedszkola i SP nr 3 rozdając emblematy uśmiechniętych buziek wszystkim spotkanym rodzicom, pracownikom i nauczycielom. Nie zabrakło gimnastyki buzi i języka, wspólnego rozśmieszania się oraz wielu innych aktywności, które kończyły się śmiechem. Następnie przedszkolaki wykonały "szeroki uśmiech". Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych podopiecznych, nauczycieli, a także rodziców.

Galeria zdjęć
Urodzinki Biedronki Igi
  W minionym tygodniu swoje 5 urodziny obchodził Iga. Dzieci i Panie złożyły jej serdeczne życzenia, zabrzmiało również głośne sto lat. Iga przygotowała dla wszystkich słodki poczęstunek. Tego dnia jubilatka wyglądała jak prawdziwa księżniczka, a z jej buzi nie schodził uśmiech:) Jeszcze raz życzymy Idze wszystkiego najlepszego! (paźdniernik)

Galeria zdjęć
Biedronkowy tydzień owocowo - warzywny
  Swoją podróż w świat owoców i warzyw rozpoczęliśmy od zorganizowania w sali owocowo - warzywnego kącika przyrody. Dzieci podczas zajęć poznały grupę owoców i warzyw, ich kształty i kolory. Oswajały się z warzywami, których często nie lubią; dowiedziały się skąd się biorą, które części są jadalne, miały okazję zobaczyć, gdzie rosną i jak wygląda proces ich dojrzewania. Dzieci poznawały zasady higieny oraz bezpieczeństwa oraz sprzęt potrzebny do przetwarzania owoców i warzyw. W kolejnych dniach odbyły się warsztaty. Celem ich było poznawanie i porównywanie smaków wybranych owoców i warzyw. Dzieci poprzez degustację poszerzały zakres swoich doświadczeń, przyzwyczajały się do smaków także nieco mniej znanych czy lubianych. Dzieci poznały wartości odżywcze dowiedziały się, że to najlepsze źródło witamin a te odpowiadają za ich odporność, która jesienią jest najbardziej zagrożona. Po degustacji owoców i warzyw wykonaliśmy koktajle warzywno - owocowe, warzywne i musy owocowe. Praca w zespole przyniosła wiele radości i nowych doświadczeń. Dzieci wspólnie podawały pomysły na składniki koktajli i nadawały im tytuły. Wśród faworytów były "Sok z buraka dla chłopaka", "Sok strażaka", "Sok gumisiowy", "Sok siłacza", "Piknikowy", "Słoneczny", "Kosmiczny". Dzieci z ochotą spożywały wykonane soki i koktajle. Ostatniego dnia usystematyzowaliśmy swoje spostrzeżenia. Dzieci samodzielnie wyjaśniały pojęcia: warzywa sezonowe, egzotyczne, czy krajowe. Dowiedziały się, kiedy jest okres zbioru i kiedy są one najzdrowsze. Poznanie i utrwalanie zasad zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania to temat, do którego będziemy powracać. (06.10)

Galeria zdjęć
Smerfna sałatka owocowa
  Dziś w naszej grupie było przesmacznie i co najważniejsze zdrowo. Dzieci na podsumowanie tygodniowego tematu o owocach własnoręcznie przygotowały pyszną witaminową sałatkę. Wszyscy mieli soczyste minki na widok smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Wszystkim bardzo smakowało i niestety nic nie zostało:) (06.10)

Galeria zdjęć
Smerfy obchodzą Światowy Dzień Zwierząt
  4 października w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie Smerfy obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, przede wszystkim do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności. Jako przedstawiciel zwierzaków odwiedził nas mały gość Riko. Dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzętami i jak dbać o ich zdrowie. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, naśladowały odgłosy zwierząt oraz kolorowały obrazki ze zwierzętami. Dzieci mogły przebrać się w kostiumy ulubionych zwierząt i bawić przyniesionymi ulubionymi pluszakami. Zaśpiewały również dla Rika piosenkę o piesku w zamian za co Riko z zadowoleniem demonstrował niewiarygodne sztuczki. Zajęcia przeprowadziła Pani Monika Kisiel.

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Smerfiki
  Dziś są wasze urodziny! Antek, Igor i Mateusz z tej okazji dużo uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, wiele radości. Długich wakacji i moc słodyczy. Tego Wam wszystkie Smerfy życzą:)(wrzesień)

Galeria zdjęć
Urodziny w Misiach
  Tym razem w Misiach swoje święto obchodzili Lenka i Maksymilian. Dzieci z grupy odśpiewały naszym jubilatom "Sto lat" i złożyły najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło też uścisków i słodkiego akcentu jakim były pyszne cukierki.(wrzesień)

Galeria zdjęć
Urodziny w Żabkach
  "Dzień radosny, dzień jedyny, dziś są Twoje urodziny. Z serca składamy Ci życzenia: dużo szczęścia, powodzenia". Grono 4-latków w Żabkach powiększyło się o kolejne przedszkolaki. Tym razem swoje święto obchodziły Lila, Maja i Ala. Dzieci z grupy odśpiewały naszym jubilatom "Sto lat" i złożyły najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło też uścisków i słodkiego akcentu jakim były pyszne cukierki.(wrzesień)

Galeria zdjęć
Biedronki i Misie na wystawie grzybów
  Czas grzybobrania za pasem wiec Biedronki i Misie by zapoznać sie i zgłębić wiedzę na temat bezpiecznego grzybobrania skorzystały z zaproszenia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej we Włodawie na wystawę grzybów "Poznaj grzyby unikniesz zatrucia". Z ogromnym zainteresowaniem oglądały i poznawały prawdziwe okazy grzybów jadalnych oraz trujących. Po zapoznaniu sie z zasadami bezpiecznego grzybobrania oraz po obejrzeniu filmu odbyło sie podsumowanie wiadomości w formie quizu, w którym każdy był bardzo aktywny i wykazał sie zdobyta wiedza a najlepsi zostali nagrodzeni. Na zakończenie każdy dostał kolorowankę grzybka oraz balon. Dziękujemy za zaproszenie na piękną wystawę.(27.09)

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" Smerfów
  Wspólnie z rodzicami kontynuujemy akcję "Bajkowe czwartki", która ma na celu kształtowanie nawyków czytelniczych, przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem a dzieckiem. Jako pierwsze na ochotnika zgłosiły się do czytania mama Lenki z utworem "Księżniczka Lenka nie chce być grzeczna" oraz mama Julka z utworem "Najpiękniejsze opowieści przedszkolaka". Smerfy z zaciekawieniem wysłuchały bajek, a także oglądały kolorowe ilustracje. Na koniec mama Julka podarowała dzieciom czekoladowe jajka Kinder- niespodzianki.

Galeria zdjęć
Dzień Chłopaka w grupie Żabek
  Piątek był znakomitą okazją do świętowania, gdyż swój wielki dzień obchodzili nasi kochani chłopcy. Dzieci z Żabek zostały obdarowane upominkami, które sprawiły im ogromna radość. Dopełnieniem święta była pyszna niespodzianka w postaci pizzy. Chłopcom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia.(29.09)

Galeria zdjęć
Dzień Chłopaka - Przedszkolaka w grupie Smerfiki
  Małe Smerfiki w dobrych humorach świętowały w piątek Dzień Chłopaka. W pomoc w zorganizowaniu święta włączyli się rodzice. To z ich inicjatywy maluchy wybrały się do "dorosłej" restauracji aby smacznie uczcić święto chłopców. Pyszna pizza i orzeźwiająca lemoniada wprawiła dzieci w wyśmienity nastrój. Śmiech, gwar i wspólne rozmowy sprawiły, że poranek minął bardzo szybko. Dziękujemy Pani Anecie, właścicielce restauracji "Atmosfera" za wspaniałe przyjęcie.(29.09)

Galeria zdjęć
Dzień Chłopaka w grupie Misie
  Dzień Chłopaka w grupie Misie przedszkolaki obchodziły wyjątkowo. Nie lada atrakcją była przejażdżka bryczkami. Po drodze na Kiszarnię dzieci wesoło śpiewały i pozdrawiały przechodniów. Na miejscu odbyły się zawody sportowe, w których nasze zuchy ćwiczyły zręczność i zwinność. Po pełnych emocji zmaganiach na dzieci czekał pyszny poczęstunek. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zorganizowanie niezapomnianego święta naszych chłopców. (29.09)

Galeria zdjęć
Biedronkowy Dzień Chłopaka
  Biedronki od samego rana w piątek świętowały Dzień Chłopaka w Dziecięcym Raju. Wszyscy razem radośnie i szczęśliwie spędziliśmy czas na zabawie. Dziewczynki wręczyły drobna słodkość chłopakom, medale oraz złożyły życzenia. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego wszystkim chłopakom życzą Biedronkowe dziewczynki:) (29.09)

Galeria zdjęć
Biedronki na Festiwalu Trzech Kultur
  22 września Biedroneczki wybrały sie na przedstawienie teatralne "Pamiętnik Blumki" w wykonaniu Grupy Studnia O, zwiedziły plac synagogalny oraz z zainteresowaniem oglądały stoiska na deptaku zorganizowane z okazji XVIII Festiwalu Trzech Kultur.

Galeria zdjęć
Misie na Festiwalu Trzech Kultur
  22 września, jak co roku, Misie uczestniczyły w Festiwalu Trzech Kultur. Dzieci wybrały się na włodawski deptak aby obejrzeć kolorowe wystawy i kramiki promujące lokalne wyroby i rękodzieło. Przedszkolaki uczestniczyły też w spektaklu teatralnym dla dzieci w wykonaniu Grupy Studnia 0 "Pamiętnik Blumki".

Galeria zdjęć
V Międzyprzedszkolna Spartakiada o Puchar Przechodni Burmistrza Włodawy
  25.09 Przedszkole Miejskie nr 2we Włodawie zorganizowało V Międzyprzedszkolną Spartakiadę o Puchar Przechodni Burmistrza Włodawy pod hasłem: "Każdy przedszkolak powie: ruch i zabawa to zdrowie". Drużyny zaprezentowały się przed jury, w skład którego wchodzili: Burmistrz Włodawy Pan Wiesław Muszyński, emerytowana nauczycielka wychowania przedszkolnego Pani Ewa Rusińska oraz trener klubu "EKO Różanka - Pankration" Pan Marcin Poźniak. Po uroczystym ślubowaniu dzieci przystąpiły do rywalizacji o Puchar i medale. 6 drużyn przedszkolaków zmagało się w konkurencjach: "Skoki w workach", "Kelnerzy", "Sztafeta pisana", "Wyścig na kocykach", "Hokejowe zmagania", "Wyścig brygad murarskich". Najwięcej punktów uzyskała drużyna Przedszkola Miejskiego nr 2, na II miejscu znalazła się drużyna z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego, III miejsce przypadło zawodnikom ze Szkoły Podstawowej nr 2. Po sportowych emocjach Pan Marcin Poźniak przygotował dzieciom prezentację technik MMA oraz pokazową walkę. Zmagania przedszkolaków należały do bardzo wyrównanych, wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Za organizację Spartakiady odpowiadały Panie Marzena Sugier i Monika Kisiel.

Galeria zdjęć
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
  Każdy przedszkolak dobrze wie, ze kiedy wrzesień kończy się od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka. Dlatego dziś Smerfy obchodziły swoje święto!!!Z tej okazji Panie złożyły maluchom życzenia oraz wręczyły medale, były tańce, śpiewy i malowanie twarzy.

Galeria zdjęć
Smerfy - eksperci ruchu drogowego
  W bieżącym tygodniu grupa Smerfików zajmowała się bardzo ważną tematyką - jak bezpiecznie poruszać się po drogach i chodnikach. Smefiki przez kilka dni zgłębiały tajniki zasad ruchu drogowego, poznały nowe znaki drogowe, nauczyły się wiersza o światłach. Teraz bezpiecznie mogą wyruszyć na jesienny spacer.

Galeria zdjęć
Biedronkowe urodzinki
  "Sto lat, sto lat!" śpiewały dzieci z grupy Biedronki Juliuszowi, który w pierwszym tygodniu września świętował swoje 5 urodziny. Wszystkie dzieci z radością składały serdeczne życzenia, nie zabrakło też uścisków i buziaków:) Tego dnia Juliusz przygotował dla wszystkich słodki poczęstunek :) Życzymy Juliuszowi wszystkiego najlepszego ! :)

Galeria zdjęć
Biedronki po wakacjach...
  ...wróciły do przedszkola wypoczęte, radosne i pełne energii:) Już od pierwszych dni chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie, nauczyły się piosenki i wiersza, wykonywały prace plastyczne. Przypomniały sobie również o zasadach zachowania obowiązujących w przedszkolu oraz zasadach bezpieczeństwa, o których należy pamiętać zarówno w sali przedszkolnej, jak i podczas pobytu na placu zabaw. Z ogromną radością powitaliśmy w naszej grupie nowych kolegów: Igę , Krzysia i Antosia, którymi dzieci wspaniale się zaopiekowały i bardzo szybko nawiązały nowe przyjaźnie. Zapraszamy do galerii:)

Galeria zdjęć
Urodziny w Żabkach
  "Dziś są Twoje urodziny, zatem zawsze dziarskiej miny. Do zabawy mnóstwo siły, żeby każdy dzień był miły! Przedszkolaki w "Żabkach" rosną "jak na drożdżach"! Za nami kolejne urodzinowe dni. Tym razem najlepsze życzenia popłynęły do: Gabrysi, Agatki, Igi, Aleksandra oraz Nikoli, którzy od niedawna są już dumnymi 4-latkami! Nasi kochani jubilaci usłyszeli gromkie "STO LAT" od swoich kolegów i koleżanek, dzieci składały im serdeczne życzenia częstując się przepysznymi urodzinowymi cukierkami.

Galeria zdjęć
Urodziny Ani, Tomka i Sebastiana
  "Niech Wam słonko ciepło gra, Niech Wasza radość długo trwa, Nie traćcie wesołej minki, Dziś są Wasze urodzinki". 100 lat Ani, Tomkowi i Sebastianowi życzą Smerfiki z Paniami.

Galeria zdjęć
Podsumowanie dyżuru wakacyjnego
  Nasze przedszkole zakończyło wakacyjny czas zajęć. Dzieci miały ciekawie zapełniony czas, który spędzały bardzo aktywnie. Przedszkolaki świetowały urodziny, malowały kredą, robiły "Balonowe stworki". Czas szybko minął a teraz zasłużone wakacje:)(10.07-14.07)

Galeria zdjęć
Świetnie się bawimy
  Po raz kolejny dajemy dzieciom możliwość ciekawego i aktywnego spędzenia wakacji. Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w atrakcyjnych zajęciach - zarówno sportowych, plastycznych, jak również muzyczno - tanecznych. Dzieci codziennie spędzały czas na świeżym powietrzu - bo jak wiadomo ruch to zdrowie!(03.07-07.07)

Galeria zdjęć
Bezpiecznie rozpoczynamy dyżur
  Przedszkole co roku gości u siebie włodawskie przedszkolaki podczas dwutygodniowego dyżuru wakacyjnego. Tym razem rozpoczęliśmy od spotkania z funkcjonariuszami policji, którzy przypomnieli maluchom zasady bezpiecznego spędzania letniego czasu. Po krótkiej podgadance dzieci miały możliwość praktycznego zastosowania wiedzy ćwicząc pozycję obronną podczas spotkania z agresywnym psem oraz zasady właściwego poruszania się na miasteczku Ruchu Drogowego. Dzieci miały również możliwość obejrzenia i wypróbowania policyjnych pojazdów a na zakończenie spotkania otrzymały odblaskowe gadżety. (04.07)

Galeria zdjęć
Koniec roku w grupie Smerfiki
  27 czerwca grupa Smerfiki pożegnała przedszkole na okres wakacji. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności, które poznawały przez cały rok: tańce, piosenki i wiersze. Po ciężkiej pracy nadszedł czas na dyplomy i upominki. Dzieci najbardziej ucieszyły się z lodów i pikniku, który zakończył cały rok przedszkolny. Za miłą współpracę dziękujemy dzieciom oraz rodzicom i życzymy udanych wakacji!

Galeria zdjęć
Biedronkowe zakończenie roku szkolnego
  27 czerwca w grupie Biedroneczki odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki oraz pyszny poczęstunek - lody:) Panie życzą maluchom udanych wakacji!

Galeria zdjęć
Zakończenie roku szkolnego w grupie Misie
  27.06 w grupie Misie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. W słowno - muzycznej części artystycznej przedszkolaki opowiedziały o tym, czego nauczyły się przez ostatni rok. Za zaangażowanie, wspólną naukę i zabawę Panie podziękowały wszystkim dzieciom, wręczając im dyplomu i upominki. Szczególne podziękowania skierowane były do dzieci, które w tym roku kończą edukację przedszkolną. Słodkim akcentem (przepysznym tortem) i życzeniami wesołych, bezpiecznych wakacji zakończyliśmy tą miłą uroczystość.

Galeria zdjęć
Quiz Żabek
  Umiejętność dobrego zachowania kształtowana jest w dzieciach od najmłodszych lat. Realizując zadania z Programu Wychowawczego "Kształtowanie postaw właściwego zachowania wychowanków" w grupie Żabki odbył się quiz dotyczący zasad dobrego zachowania. Maluszki z zaangażowaniem odpowiedziały na pytania zadawane przez rodziców. Dziękujemy mamie Ali oraz mamie Leny za przeprowadzenie zajęć.

Galeria zdjęć
"Dobre maniery mamy...
  ...i nimi się wyróżniamy" Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie przez cały rok szkolny promowało działania z Programu Wychowawczego "Kształtowanie postaw właściwego zachowania wychowanków". W ramach tych działań Panie Marzena Sugier i Aleksandra Łobko wspólnie z rodzicami zaaranżowały przedstawienie pt. "Dobre maniery mamy i nimi się wyróżniamy". Rodzice po wielu próbach i nauce trudnego tekstu wystąpili przed maluszkami i poprzez zabawę przekazali dzieciom najważniejsze treści zasad dobrego wychowania. Zabawa była świetna, aktorzy znakomici! Organizatorki serdecznie dziękują rodzicom za zaangażowanie w życie przedszkola.

Galeria zdjęć
Wycieczka Smerfików
  13.06 grupa Smerfików wyruszyła na wycieczkę do Doliny Rumianku w Hołownie. Przedszkolaki miały możliwość samodzielnego wykonania słodkich kukiełek z ciasta drożdżowego. Lepiły w glinie cudne wazony oraz kotki. Miały możliwość poznania jak wyglądało życie, stroje, pomieszczenia w dawnych czasach. Po ciężkiej pracy Smerfiki bawiły się na placu zabaw oraz piekły kiełbaski. Podczas drogi powrotnej większość dzieci zmęczona usnęła:)

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" u Smerfików
  W związku z prowadzoną przez cały rok akcją "Bajkowe czwartki" grupę Smerfiki odwiedziła Maja Bartosik starsza siostra Miłosza, która przeczytała swoim młodszym kolegom i koleżankom bajkę o Smerfach". Dzieci słuchały z uwagą i zainteresowaniem oraz odpowiadały na zadawane przez Maję pytania. Bardzo dziękujemy siostrze Miłoszka za odwiedziny i promowanie czytelnictwa.

Galeria zdjęć
Rozstrzygniecie konkursu "Bo ja bardzo lubię sport"
  Realizując zadanie główne z Programu Profilaktycznego na rok 2016/2017 dotyczące aktywności ruchowej w naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs fotograficzny "Bo ja bardzo lubię sport", w którym wzięli udział rodzice wraz z dziećmi prezentując na zdjęciach różne dyscypliny sportowe. Chętni rodzice prezentowali jak uprawiają sport wspólnie ze swoimi pociechami. Za udział wszystkim serdecznie dziękujemy. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz nagrodę. Organizatorzy: Monika Kisiel, Celina Niedzielak.

Galeria zdjęć
Urodziny Borysa i Kuby
  W czerwcu urodziny obchodzili Smerfik Borys i Miś Kuba. Życzymy Wam samych słonecznych dni:)

Galeria zdjęć
Urodziny Biedroneczek
  W czerwcu urodziny obchodzili Alan, Natalka i Piotruś. Życzymy Wam samych słonecznych dni:)

Galeria zdjęć
Ognisko u Żabek
  Na dworze coraz cieplej, słońce daje nam wszystkim odczuć, że wielkimi krokami zbliżają się wakacje. A skoro wakacje, to również zakończenie roku w przedszkolu. 21 czerwca dzieci z grupy Żabki dzięki wspaniałej organizacji rodziców mogły spotkać się na ognisku integracyjnym. Było wiele radości, zabawy i zawody sportowe. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w życie grupy a maluszkom za wspaniały wspólny rok razem. Życzym rodzicom i dzieciom cudownej pogody, niezapomnianych przygód, błękitnego morza, ciepłej plaży, wielu gór do zdobycia - samych przyjemnych wrażeń podczas nadchodzących wakacji.

Galeria zdjęć
"Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze"
  W ramach akcji czytania dzieciom przez rodziców nasze przedszkole odwiedziła Pani Agnieszka Czuj z uczniami II LO we Włodawie, wśród których znajdowała się młodzież z Ukrainy. Pani Agnieszka przeczytała przedszkolakom "Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze". Dzieci z ciekawością słuchały i oglądały opowieść. Młodzieży z II LO oraz Pani Agnieszce serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć
Bajkowe Czwartki u Misiaków
  W ramach bajkowych czwartków grupę Misie po raz kolejny odwiedziła pani Bielecka. Mama Michaliny i Zuzi zaprosiła przedszkolaki na przygodę z Franklinem. Dzieci bardzo lubią nowe opowieści o bajkowym bohaterze, dlatego i tym razem słuchały z wielkim zaciekawieniem. Przygody wesołego żółwika były okazją do rozmów na temat właściwego zachowania. Pani Bieleckiej bardzo dziękujemy za czytanie i słodką niespodziankę. Pozostałych rodziców zachęcamy do włączenia się w akcję czytania dzieciom.

Galeria zdjęć
Mini - olimpiada sportowa
  Przedszkolaki wiedzą, że ruch to zdrowie. Korzystając z pięknej, czerwcowej pogody w przedszkolu zorganizowano mini olimpiadę sportową. W sportowych zmaganiach wzięły udział dzieci z grupy Smerfiki i Misie. Przedszkolaki rywalizowały w rzutach do celu, przechodzeniu przez tunel, biegu na czas i slalomie z przeszkodami. W naszych sportowych zmaganiach nie było wygranych ani przegranych, bo najważniejsza jest dobra zabawa, która zakończyła się zbijaniem kolorowych baniek mydlanych.

Galeria zdjęć
Dzień Dziecka z MOSIRem
  Grupa Misie po raz kolejny odwiedziła pływalnię. Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie. Pod czujnym okiem pani Małgosi, dzieci świetnie radziły sobie w wodzie. Uśmiechy na twarzach i radosne okrzyki to dowód, że wizyta na basenie wszystkim się podobała.

Galeria zdjęć
Czyste powietrze wokół nas
  PM2 od lat realizuje program przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas". W ramach programu zrealizowano cykl zajęć warsztatowych mających na celu podniesienie poziomu świadomości dzieci dotyczących szkodliwego wpływu nikotyny i innych zanieczyszczeń na życie ludzkie. Zorganizowano również pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną i quizem dla dzieci. Objęte programem 5- 6 latki czynnie włączyły się w akcję antytytoniową, uczestnicząc w marszu ulicami miasta z okazji Światowego dnia bez tytoniu, rozdając ulotki informacyjne mieszkańcom Włodawy. W ramach zajęć warsztatowych dzieci samodzielnie wykonały plakat, znaczki i włączyły się w przygotowanie transparentów. Działaniami edukacyjnymi objęto również rodziców, którym udostępniono ulotki informacyjne. Przeprowadzona akcja przyczyniła się do zwiększenia świadomości dzieci dotyczącego szkodliwego wpływu nikotyny na zdrowie, propagując jednocześnie zdrowy styl życia (zdrowe odżywianie i aktywność ruchowa na świeżym powietrzu).

Galeria zdjęć
Smerfiki mistrzami dobrych manier
  "Dobre maniery to klucz do kariery" i wiedzą o tym nasze Smerfiki, które zasad savoir - vivre'u uczą się już od najmłodszych lat w przedszkolu. Uprzejmość na co dzień, życzliwość i szacunek okazywany innym ludziom oraz dobre maniery sprawiają, że wszystkim żyje się lepiej i radośniej. Dlatego też grupa Smerfiki miała sprawdzian zasad dobrego zachowania, który przeprowadzili rodzice. Quiz był trudny a pytania podchwytliwe, ale dzieci były dobrze przygotowane i bardzo dobrze sobie poradziły. Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie quizu mamom: Kamili Bajuk, Elżbiecie Chotyniec i Katarzynie Bornus.

Galeria zdjęć
Wycieczka Biedroneczek i Misiów do Lublina
  6 czerwca odbyła się wycieczka grupy Biedroneczki i Misie do Lublina, której głównym celem była wizyta w teatrze. Przedszkolaki odwiedziły Teatr Andersena, gdzie obejrzały przedstawienie pt. "Koziołek kręciołek". Wraz z koziołkiem z lubelskiego herbu dzieci wyruszyły w daleką podróż, podczas której spotkały warszawską Syrenkę, Smoka Wawelskiego, wilka z bajki o Czerwonym Kapturku, a nawet czarownice z Łysej Góry. Wiele radości sprawiła również wyprawa do Sali zabaw "Bajkowy labirynt", jak również wizyta w Mc Donaldzie. Wycieczka dobiegła końca, ale wrażenia i wspomnienia na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

Galeria zdjęć
Wizyta Smerfików w Sądzie
  15 maja dzieci z grupy "Smerfiki" udały się z wizytą do Włodawskiego Sądu Rejonowego. Głównym celem wycieczki było poznanie zawodu sędziego, dzieci miały przyjemność osobiście poznać sędziego. Dzieci odwiedziły salę rozpraw, salę błękitną, w której przesłuchiwane są dzieci oraz cele, w których przetrzymywane są niebezpieczne osoby czekające na rozprawę sądową. Dzieci dowiedziały się po co istnieją sądy, co to jest kodeks karny oraz cywilny, a także czym są akta sprawy. Poznały również atrybuty sędziego - togę, łańcuch oraz młotek. Atrakcyjnym punktem spotkania była możliwość wcielenia się w sędziego oraz ławników. Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie wyjścia do swojego miejsca pracy mamie Julii Bielińskiej i serdeczne przyjęcie w murach sądu.

Galeria zdjęć
Dzień mamy i taty u Smerfików
  26.05.2017 r. odbyło się uroczyste spotkanie dla mam i tatusiów z okazji ich święta. Dzieci chcąc uczcić ten wspaniały dzień składały życzenia w postaci pięknych i wzruszających wierszy i piosenek. Występy naszych smerfików sprawiły, że w niejednym oku zakręciła się łezka wzruszenia. Rodzice byli zachwyceni i dumni ze swoich pociech. Na koniec zostali oni obdarowani własnoręcznie przygotowanymi przez dzieci upominkami. Ten wspaniały dzień na pewno zostanie długo w pamięci dzieci i rodziców.

Galeria zdjęć
"Savoir- vivre" czyli dobre wychowanie
  Niedawno w naszej grupie odbył się quiz "Savoir- vivre", czyli dobre wychowanie. Poprzedzony był licznymi zabawami, pogadankami przeprowadzonymi w grupie, które miały na celu przypomnienie zasad kulturalnego zachowania. Sprawdzianem znajomości dobrych manier był quiz przygotowany przez rodziców- p. Edytę Biront- Maik i p. Małgorzatę Grzywaczewską. W pierwszej części zadaniem przedszkolaków było rozpoznanie pozytywnego i negatywnego zachowania w scenkach zaprezentowanych przez uczniów klasy VI c Szkoły Podstawowej nr 3. Po pierwszym zadaniu, z którym dzieci poradziły sobie bez problemu, czekała ich nie lada trudność. Ale jak się okazało, udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące dobrego wychowania też nie sprawiło im większego kłopotu. W nagrodę otrzymały wielkie brawa i odznaki "wzorowego przedszkolaka". Paniom: Edycie, Małgorzacie i uczniom serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę pod hasłem "Znam zasady dobrego zachowania".

Galeria zdjęć
Festyn z okazji Dnia Rodziny
  2 czerwca po raz ósmy przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie świętowały Dzień Rodziny. Tradycją stał się Festyn Rodzinny organizowany na Kiszarni we współpracy z Radą Rodziców. W ten sposób w przedszkolu co roku świętowany jest Dzień Mamy, Taty a przede wszystkim Dzień Dziecka. Była muzyka, tańce, dmuchańce - skakańce, grill, kolorowa wata cukrowa i pyszny poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Dzieci mogły do woli bawić się, skakać, tańczyć i śpiewać. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie rodzicom - dzięki waszej pomocy dzieci spędziły wspaniałe popołudnie!

Galeria zdjęć
Urodziny, urodziny!
  Urodziny to bardzo przyjemny czas w przedszkolu. Ostatnio swoje święto mieli Szymon z grupy Misie, Smerfetka Nela i Bartek z grupy Żabki. Spełnienia marzeń!

Galeria zdjęć
Żabki w maju
  Piękna pogoda zachęca do spacerów oraz zabaw na dworze. Żabki codziennie rozwijają swoje zainteresowania przyrodnicze i sprawność ruchową. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Żabki dla Mamy i Taty
  Maluszki bardzo uroczyście obchodziły Dzień Mamy i Taty. Dzieci przygotowały dla rodziców występ artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami. Po wspaniałych występach widać było na twarzach rodziców wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Żabki wspólnie z Paniami przygotowały występy dla swoich rodziców. Był również słodki poczęstunek. Spotkanie miało na celu wzmocnienie więzi z rodzicami.

Galeria zdjęć
Cudownych rodziców mam!
  Dzień Mamy i Taty jest raz w roku, bardzo szczęśliwy i pełen uroku. W tym dniu pragniemy złożyć Wam życzenia: zdrowia szczęścia i powodzenia. Jak co roku, w piękny majowy dzień przedszkolaki z grupy Misie uroczyście świętowały Dzień Mamy i Taty. Dzieci pięknymi wierszykami i piosenkami wyraziły miłość i wdzięczność za rodzicielską opiekę, cierpliwość i dobroć, a także za serce, które wiele rozumie i zawsze wybacza. Po występie, w którym przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i wokalne, na twarzach mam i tatusiów zauważyć można było radość, wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Na zakończenie uroczystości Misie obdarowały swoich rodziców uściskami, buziakami i własnoręcznie wykonanymi upominkami.

Galeria zdjęć
Święto Mamy i Taty w Biedronkach
  Z nikim nie jest tak beztrosko i radośnie, jak z rodzicami dlatego też, 25 maja Biedroneczki zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Były wiersze i piosenki, a obok tego było mnóstwo radości i uśmiechów. Dzieci w ten sposób chciały podziękować swym ukochanym opiekunom za miłość i troskę oraz trud, włożony w ich wychowanie. I chociaż małe urwisy zdają sobie sprawę, że nie zawsze są grzeczne, obiecały swym rodzicom, że będą zachowywać się wzorowo. W nagrodę obdarowały rodziców wspaniałymi własnoręcznie przygotowanymi serduszkami oraz certyfikatami "Super Tatusiów" i mnóstwem słodkich całusów. Dla takich chwil aż miło jest czekać cały rok na to wyjątkowe święto.

Galeria zdjęć
Ruch to zdrowie
  Ruch jest niezwykle istotny w prawidłowym rozwoju dziecka. Dlatego korzystając z pięknej pogody, każdą chwilę spędzamy na świeżym powietrzu. Łącząc przyjemne z pożytecznym, byliśmy na łące i w parku, gdzie dzieci z wielką pasją obserwowały przy pomocy lupy "co w trawie piszczy". O naszą kondycję dbamy też korzystając z przedszkolnego placu zabaw. Wzięliśmy też udział w VI Festiwalu Piosenki Przedszkolnej pod hasłem "Zdrowym być", w którym Ola i Klara śpiewająco zachęcały do uprawiania sportu. Dziewczynkom gratulujemy występu, a wszystkich zachęcamy do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Galeria zdjęć
Quiz "Mistrz Dobrych Manier"
  Znajomość zasad dobrego wychowania jest jednym z wyznaczników kultury osobistej człowieka. Dawniej wartości te były bardzo cenione i w naturalny sposób przekazywane z pokolenia na pokolenie. Obecnie panuje w tej kwestii większe "rozluźnienie", zaś dobre maniery zdają się być nieco zapomniane. Świadomi tego niekorzystnego dla kondycji przyszłych społeczeństw zjawiska, postanowiliśmy przypomnieć podstawowe zasady savoir-vivre i w ten sposób kształtować dobre nawyki w dzieciach, które z pewnością zaprocentują w przyszłości. Umiejętności właściwego zachowania dotyczą wielu sfer życia społecznego, takich jak komunikacja i związane z nią używanie form grzecznościowych, wygląd, zachowanie przy stole, zachowanie w miejscach publicznych itd. Wszystkie te zagadnienia znalazły odzwierciedlenie w podejmowanych przez nas przedsięwzięciach, które przyjęły formę zajęć edukacyjnych i pogadanek a zakończeniem, sprawdzeniem i utrwaleniem poznanych wiadomości i informacji było zorganizowanie przez rodzica, w grupie Biedronek mamę Lenki Panią Ewelinę quizu "Mistrza Dobrych Manier". Dzieci z zaangażowaniem odpowiadały na zadawane pytania zdobywając punkty, a co za tym idzie, prezentując zdobyte i utrwalone wiadomości. Każda Biedroneczka otrzymała tytuł Mistrza Dobrych Manier, ale wspomnieć należy, iż Maja, Mikołaj oraz Lenka zdobyli największą liczbę punktów. Dziękujemy Pani Ewelinie Bejda za przeprowadzenie konkursu.

Galeria zdjęć
Urodziny Biedroneczek
  Biedroneczki Weronika i Kaja obchodziły urodziny. Jak zawsze były życzenia i sto lat :) Raz jeszcze życzymy dziewczynkom samych szczęśliwych dni i sukcesów!

Galeria zdjęć
Uczniowie - przedszkolakom
  Niedawno w grupie Misie gościliśmy uczniów z klasy VI c Szkoły Podstawowej nr 3, którzy czytali dzieciom wesołe opowiadania kształtujące postawy właściwego zachowania. Serdecznie dziękujemy naszym gościom i pani Edycie Biront- Maik za ciekawą przygodę z książką.

Galeria zdjęć
Zajęcia wychowawczo - profilaktyczne w grupie Biedronki
  Biedronki odbyły Zajęcia wychowawczo profilaktyczne z cyklu "Tuż pod moim nosem" opowiadanie pt."Wyjątkowa Karolinka", które przeprowadziła Pani pedagog - Bogusława Gorska. Dzieci dzięki takim zajęciom maja możliwość uczenia sie tolerancji i akceptacji wobec dzieci z choroba Downa, uczenia wrażliwości i postaw społecznych. Dziękujemy Pani Bogusi i zapraszamy ponownie.

Galeria zdjęć
VI Festiwal Piosenki Przedszkolnej
  Nasze przedszkolaki dobrze wiedzą jak ważne jest zdrowie - sport i właściwe odżywianie, dlatego z ochotą wzieły udział w zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole Integracyjne VI Festiwalu Piosenki Przedszkolnej pod hasłem "Zdrowym być" objętym patronatem Burmistrza Miasta Włodawa. Dzieciom bardzo spodobały się występy warzyw i wspólna zabawa. Dzielnie rywalizowały w konkursie. Nasza solistka Klara zajęła III miejsce z piosenką "Sport to zdrowie", wyróżnienia otrzymały Basia - "Dzieci na sportowo" oraz Ola, która zaśpiewała - "Lubimy WF". Zespół "Smerfiki" zajął III miejsce z piosenką "Bo Smerfik zdrowy musi być" zaś "Biedroneczki wyróżnienie za "Lubimy WF". Wszystkie nagrodzone maluchy otrzymały dyplomy i rozśpiewane wróciły do przedszkola. (17.05)

Galeria zdjęć
Maja laureatką konkursu
  10 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się finał XVII Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej pod hasłem "Błękitu przestrzenie". Przedstawicielka naszego przedszkola- Maja Suska otrzymała wyróżnienie w kategorii - praca plastyczna. Mai i jej rodzicom gratulujemy sukcesu.

Galeria zdjęć
6 urodziny w grupie Misie
  W kwietniu 6 urodziny obchodzili: Maja, Ola i Filip z grupy Misie. Jubilatom życzymy 100 lat!

Galeria zdjęć
Lubimy książki
  Biedronki tematyczny tydzień pod hasłem "Lubimy książki" zakończyły wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej poznając zasady wypożyczania książeczek oraz oglądając je z zainteresowaniem. Po zapoznaniu sie z zasadami obowiązującymi w bibliotece udały sie do miejsca gdzie można kupić nowe książki czyli do księgarni.

Galeria zdjęć
PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ
  VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNE PREZENTACJE RECYTATORSKIE, których organizatorem od początku jest Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie odbyły się pod hasłem "Najpiękniejsze wiersze o rodzinie". Tematyka wierszy skupiona była wokół relacji członków rodziny i nawiązywała do obchodzonego 15 maja Międzynarodowego DNIA RODZINY oraz priorytetów MEN na rok 2017 odnoszących się do kształtowania wartości u dzieci i młodzieży. Chwile spędzane w domu na nauce wierszy były też okazją do rozmów o najważniejszych wartościach rodzinnych. Pierwsze przesłuchania odbywały się wcześniej w placówkach macierzystych. Drugi etap międzyprzedszkolny odbył się 16 maja 2017 r. w Przedszkolu Miejskim nr 2. W recytacjach wzięło udział 17 uczestników z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Włodawy. Jury w składzie: Pani Agata Zakrzewska - kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji oraz Panie: Małgorzata Topolska i Ula Panasiuk z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie z przyjemnością wsłuchiwało się w bardzo emocjonalne i jednocześnie wesołe recytacje przedszkolaków. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody: książki i dyplomy. Uroczystość zorganizowały Panie Bogusława Górska i Aleksandra Łobko.

Galeria zdjęć
Uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  W 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 wraz z Paniami wzięły udział w uroczystościach zorganizowanych przez Urząd Miejski i złożyły symboliczną wiązankę pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Galeria zdjęć
Biedronkowe bajkowe czwartki z absolwentami
  "Kolejna absolwentka naszego przedszkola z ochotą odwiedziła grupę, do której uczęszczała i zaprezentowała swoje umiejętności szkolne czytając dzieciom wiersz "Okulary". Dziękujemy Juleczko i życzymy dalszych sukcesów w szkole.

Galeria zdjęć
Urodziny Julii i Leny
  "Dziś są Twoje urodziny - więc życzenia od nas przyjmij, wiele szczęścia i uśmiechu, samych kolorowych chwil". Kolejne urodziny w naszej grupie i wiele słodkości od solenizantek - Leny i Julii. Życzymy naszym Smerfetkom dużo szczęścia.

Galeria zdjęć
Wielkanocne zwyczaje
  Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych Smerfiki poznawały świąteczne zwyczaje, śpiewały piosenki, słuchały opowiadan, malowały pisanki. A na zaproszenie dzieci z klasy II wzięły udział w przepięknym przedstawieniu, na którym dowiedziały się jakie zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi panowały kiedyś i jakie panują dziś.

Galeria zdjęć
Kiermasz wielkanocny w grupie Smerfiki
  Wzorem lat ubiegłych tak i w tym roku przedszkolaki chcąc wesprzeć Hospicjum przygotowały wraz z paniami baranki, koguciki, owies, rzeżuchę, kolorowe pisanki, które po wystawieniu na kiermasz cieszyły się dużym zainteresowaniem rodziców. Długo trwały przygotowania do kiermaszu a dzieci włożyły w piękne prace wiele wysiłku, który dzięki rodzicom zaowocował imponującą kwotą zebraną na rzecz włodawskiego Hospicjum. Dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w kiermaszu.

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" u Smerfików
  Kontynuując akcję "Bajkowe czwartki" w naszym przedszkolu w grupie Smerfiki odwiedziała nas ciocia Julki, która przeczytała dzieciom piękne bajki" "Brzydkie kaczątko" i "Czerwony kapturek". Maluchom czytała również mama Emila. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały czytanych bajek. Dziękujemy Pani Marysi i Pani Sylwii i zapraszamy wszystkich chętnych do czytania naszym dzieciom.

Galeria zdjęć
Bo w tańcu jest radość!
  Nasze przedszkolaki wzięły udział w V Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tańca Współczesnego zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie. Na scenie włodawskiego kina zaprezentowały się trzy zespoły: "Latino Dance", "Minionki" oraz "Żabki". Maluchy od dłuższego czasu ćwiczyły taneczne układy a w finałowy występ włożyły całe serce. Z dumą odbrały statuetki i dyplomy. Wyrównany poziom uczestników sprawił, że jury nagrodziło wszystkie przedszkolaki. Dzieciom bardzo podobały się występy na "dużej scenie" a widownia nadgrodziła je gromkimi brawami.

Galeria zdjęć
Dzień Ziemi w innej formie...
  Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, a jednocześnie zbyt często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie itp.) i jednorazowym akcjom. Chcieliśmy zachęcić przedszkolaki do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób. Dlatego wyszliśmy z przedszkola i pojechaliśmy do Przyrody, do lasu. Las jest bogatym "źródłem poznania świata przyrodniczego. Dzieciom w wieku przedszkolnym należy stwarzać okazje do poznawania środowiska przyrodniczego w toku różnorodnych form aktywności. I właśnie temu miała służyć zorganizowana przez Panie z grupy Biedronek dnia 21.04.2017 roku wycieczka do Sobiborskiego lasu. Program wycieczki obejmował różnorodne formy zajęć.Była przechadzka po lesie Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze(liście, mrowisko, korę drzew, rodzaje mchów, rośliny i owady). Następnie udaliśmy się do Nadleśnictwa Sobibór, gdzie czekała na nas projekcja bajki edukacyjnej "Dzik Ryjo" i jego wskazówki jak dbać o środowisko . Na dzieci czekało kolejne zadanie do wykonania, mianowicie "zasadzanie lasu". Każde dziecko posadziło sadzonkę sosny przez co włączyliśmy się do akcji "Sadzimy 1000 drzew na minutę". Zakończeniem fascynująco spędzonego czasu poprzez bycie z Przyrodą był posiłek - pieczone kiełbaski oraz słodkie rogaliki. Przedszkole Miejskie Nr 2 - dzieci, dyrekcja i nauczycielki serdecznie dziękują Nadleśnictwu Sobibór a zwłaszcza tacie Basi Chadam, p. J. Chadam, p. A. Korczyńskiej oraz p. K. Mikołajczakowi za okazaną pomoc w organizacji wycieczki. Organizatorkami były: Marzena Sugier, Aleksandra Łobko.

Galeria zdjęć
Kiermasz wielkanocny
  Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie po raz piąty postanowiło wspomóc zbiórkę na rzecz włodawskiego Hospicjum. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielkami wykonały ozdoby wielkanocne i przez cały tydzień sprzedawały swoje wytwory. Dzięki temu rodzice mają mieszkania udekorowane pięknymi pracami maluchów a zbiórka pozwoliła wesprzeć program "Pola nadziei". (3-7 kwietnia 2017)

Galeria zdjęć
Urodziny Biedroneczek
  W grupie Biedronki urodziny obchodzili Cyprian i Lenka. Wszystkiego najlepszego:)

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" w grupie Misie
  W ramach "Bajkowych czwartków" grupę Misie po raz kolejny odwiedziła mama Oli. Pani Edytka z wielką pasją czytała dzieciom literkowe opowiadania. Dzieci z zainteresowaniem słuchały przygód Fruwadliska i Fruwadełka, Henia helikoptera, ropuchy Renatki i olbrzyma Obłoczka. Mamie Oli serdecznie dziękujemy za miłą wizytę i liczymy na więcej.

Galeria zdjęć
Misie na przedstawieniu "Karolcia"
  Pod koniec marca Misie wybrały się do Włodawskiego Domu Kultury na przedstawienie pt. "Karolcia" w wykonaniu aktorów z Teatru Profilaktycznego "Alert". Przedszkolakom szczególnie spodobała się tytułowa bohaterka, która dzięki błękitnemu koralikowi o magicznych właściwościach przeżyła wiele fascynujących przygód. Przygody Karolci i Piotra mówiły też o tym, że warto pomagać innym. Spektakl przypomniał również dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa: jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, którą stroną drogi należy się poruszać, co oznaczają znaki drogowe i jak ważne są światła odblaskowe.

Galeria zdjęć
6 urodziny Michaliny i Zuzi
  6 urodziny w grupie Misie obchodziły Michalina i Zuzia. Jubilatkom życzymy dużo radości i spełnienia wszystkich marzeń. Sto lat!

Galeria zdjęć
Na niebiesko dla autyzmu
  3 kwietnia na zaproszenie Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie wzięliśmy udział w marszu "Niebieskie światełko" - na niebiesko dla autyzmu. Przedszkolaki przeszły ulicami Włodawy niosąc niebieskie balony. Marsz miał na celu zwrócenie uwagi na schorzenie jakim jest autyzm.

Galeria zdjęć
Wiosna, ach to ty!
  21 marca dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie zostały zaproszone przez pracowników Muzeum Pojezierza Łęczyńsko - Włodawskiego na wspólne przeganianie zimy. Na placu muzealnym w wielokolorową paletę barw zlały się wiosenne kwiaty. Maluchy ze wszystkich przedszkoli wspólnie z pracownikami muzeum wykonały zimowe kukły przy akompaniamencie wiosennej muzyki i wesołych okrzyków. Marzannę dzieci barwnym korowodem zaprowadziły nad rzekę Włodawkę. Odbył się sąd nad zimą i oskarżona została spalona i wrzucona do wody. Dzięki inscenizacji dzieci poznały nowy obyczaj ludowy. Po pożegnaniu zimy maluchy otrzymały słodkie upominki oraz owoce i wspaniałym wiosennym korowodem dumnie niosąc kolorowy gaik wróciły do przedszkola. W ten magiczny sposób maluchy sprowadziły do nas wiosnę:)

Galeria zdjęć
Wiosenne porządki
  Pod takim hasłem minął naszym małym Żabkom tydzień. Dzieci poznały urządzenia wykorzystywane do sprzątania a także miały okazję same posprzątać salę. Celem było wdrażanie do dbania o porządek w najbliższym otoczeniu.

Galeria zdjęć
Urodziny Smerfetek
  Urodziny w grupie Smerfiki obchodziły Paulinka i Iga. Wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" w grupie Żabki
  W ramach akcji "Bajkowe czwartki" gościliśmy mamę Lenki - Panią Kasię, która przeczytała dzieciom bajkę "Nauczycielka". Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści a na zakończenie Lenka poczęstowała wszystkich pysznymi ciasteczkami. Odwiedziła nas również siostra Hani - Julka oraz brat Tymonka - Nikodem.

Galeria zdjęć
"Dobre maniery to klucz do kariery"
  15 marca w ramach realizacji Zadania z Programu Wychowawczego "Kształtowanie postaw właściwego zachowania wychowanków" w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie odbył się Konkurs Recytatorski "Dobre maniery to klucz do kariery". W konkursie wzięło udział 24 dzieci, które wraz z rodzicami recytowały wiersze o właściwych postawach i dobrych manierach. Młodzi recytatorzy wykazali się ogromnym talentem i pomysłowością. Na wyróżnienie zasługuje mama Hieronima z grupy Biedroneczki, która napisała wiersz specjalnie na tę okazję. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody i coś słodkiego. Rodzicom i dzieciom gratulujemy udanych występów. Konkurs przygotowały panie: Natalia Solecka i Dorota Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Galeria urodzinowa grupy Misie
  Ostatnio w grupie Misie obchodziliśmy urodziny Hani i Izy. W tym szczególnym dniu nie zabrakło gromkiego "Sto lat", mocy życzeń i uścisków. Dziewczynkom życzymy dużo radości, uśmiechu i spełnienia marzeń.

Galeria zdjęć
Co słychać u Żabek
  Nasze małe Żabki codziennie nabywają nowe umiejętności. Poznaliśmy nowe techniki plastyczne: malowanie na folii, tekturze, malowaliśmy węglem, wyklejaliśmy bibułą. Stworzyliśmy własne instrumenty, które dzieci zabrały do domu:) Codziennie chodzimy na spacer a po smacznym obiadku pora na odpoczynek. Wszystkie zabawy w grupie uczą jak współdziałać, bawić się zgodnie z innymi dziećmi.

Galeria zdjęć
Dzień Kobiet w grupie Żabki
  Po raz pierwszy Żabki obchodziły Dzień Kobiet w przedszkolu. Dziękujemy Paniom Kasi, Gosi i Ewelinie za przygotowanie upominków a mamie Filipa za pyszne ciasteczka.

Galeria zdjęć
Biedronki świętowały
  5 urodziny Basi i 6 urodziny Mikołaja:) Solenizantom życzymy dużo zdrówka, szczęścia i radości oraz spełnienia marzeń. Dzieci i Panie z grupy.

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" w grupie Biedronki
  W ramch akcji "Bajkowe czwartki" w grupie Biedronek odwiedziły nas mamy Igi i Natalki. Pani Agnieszka czytała przedszkolakom książeczki "O dobrym wychowaniu" a mama Igi "Opowiadania o Zuzi". Wspólne czytanie zakończył słodki poczęstunek.

Galeria zdjęć
8 marca w grupie Biedronki
  "Dzień Kobiet, dzień kobiet niech każdy sie dowie, ze dzisiaj jest dzień kobiet..." tak Biedroneczkowi chłopcy śpiewali swoim kobietkom od rana. Każdy chłopiec złożył życzenia dziewczynkom oraz paniom wręczając kwiatki i słodki upominek. Świętowanie Biedronki zakończyły przy poczęstunku pysznej pizzy.

Galeria zdjęć
8 marca w grupie Smerfiki
  8 marca także w grupie Smerfiki obchodzono Dzień Kobiet. Po życzeniach i prezentach na przedszkolaki czekała atrakcja w postaci pysznej pizzy:)

Galeria zdjęć
8 marca w grupie Misie
  8 marca świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Kobiet. Chłopcy bardzo się starali aby tego dnia wszystkie dziewczynki czuły się wyjątkowo. Z okazji ich święta odśpiewali "Sto lat", złożyli życzenia i podarowali lizaki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich przedszkolaków, za który serdecznie dziękujemy rodzicom.

Galeria zdjęć
Wizyta Misiów w Urzędzie Pocztowym i Komendzie Powiatowej Policji
  W ramach zajęć o ciekawych zawodach Misie wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego i Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. Dzięki uprzejmości Pani Naczelnik - Łucji Pamulskiej przedszkolaki mogły poznać pracę urzędników pracujących na poczcie, którzy dbają o to aby listy i paczki dotarły na czas do adresata. Tata Filipa - pan Dariusz Lejnert wraz z panią Elwirą Tadyniewicz opowiedzieli dzieciom o zawodzie policjanta. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzić Komendę i dowiedzieć się na czym polega praca funkcjonariuszy z różnych wydziałów. Serdecznie dziękujemy za niezapomniane wrażenia.

Galeria zdjęć
Zimowe zabawy Misiaków
  Korzystając z ostatniego zimowego śniegu Misie wybrały się na zimowe zabawy. Lubimy lepić bałwanki i urządzać bitwy na śnieżki.

Galeria zdjęć
Słodkie "Bajkowe Czwartki"
  W ramach "Bajkowych Czwartków" odwiedziły nas mamy Igi i Basi. Przeczytały przedszkolakom ciekawe opowiadania i poczęstowały własnoręcznie przygotowanymi słodkimi wypiekami. Dziękujemy za wizytę:)

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Żabki
  W naszej najmłodszej grupie swoje święto mieli Blanka i Kuba. Wszystkiego najlepszego.

Galeria zdjęć
Urodziny Błażeja i kosmiczna podróż
  Ostatnio w grupie Smerfiki urodziny obchodził Błażej, któremu życzymy wszystkiego najlepszego. Przedszkolaki zbudowały również rakietę i wybrały się w kosmiczną podróż.

Galeria zdjęć
Aktywne ferie
  Ferie zimowe dla dzieci to czas odpoczynku i beztroskich zabaw na śniegu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych małych podopiecznych przedszkole zorganizowało dwa tygodnie pełne wrażeń. Poruszone zostały zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na śniegu i lodzie. Dzieci obchodziły Światowy Dzień Popcornu (18.01) i zajadając się przysmakiem wykonały "Popcornowe bałwanki". Odbył się również "Bal bałwanków", podczas którego przedszkolaki mogły się wytańczyć i wyskakać. Dzieci rozegrały mecz piłki nożnej, mecz hokeja, wykonały pod okiem pań doświadczenia i eksperymenty. Przedszkolaki odwiedził również pies terapeuta - Riko. Dzieci nie tylko mogły się z nim pobawić, ale również poznały zasady higieny i żywienia czworonogów. Maluchy grały w "Twistera", poznały nowe zabawy i ćwiczenia logarytmiczne. Dużo czasu spędziły na dworze - dokarmiały ptaki, ulepiły bałwana, rzucały śnieżkami a po powrocie do sali zjadały z apetytem pyszne ptysie. Niewiarygodne jak szybko minął czas wspólnych zabaw.

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Misie
  Urodziny u Misiaków obchodzili Adam, Adrian, Ola i Natalia. Życzymy Wam spełnienia marzeń:)

Galeria zdjęć
Urodziny Biedroneczek
  Urodziny w grupie Biedronki obchodzili Laura, Kuba i Hieronim. Wszystkiego najlepszego Biedroneczki!

Galeria zdjęć
Urodziny u Misiaków
  Urodziny w grupie Misie obchodziły ostatnio Alicja, Amelia i Klara. Wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
Zima w grupie Smerfiki
  Małe Smerfy czerpią z zimowej pogody wiele radości. Maluchy bardzo chętnie chodzą na zimowe spacary, podczas których bawią się i dokarmiają ptaki w karmniku. Przedszkolaki wiedzą, że to jeden z ich zimowych obowiązków. Urodziny w grupie obchodził Kacper - wszystkiego najlepszego:)

Galeria zdjęć
Wizyta Bałwanków
  Odwiedziła nas rodzina bałwanków. Dzieci miały dużo zabawy i radości:)

Galeria zdjęć
Wizyta Bałwanków
  Odwiedziła nas rodzina bałwanków. Dzieci miały dużo zabawy i radości:)

Galeria zdjęć
Świąteczne Żabki
  Mikołajki, śnieżynki, choineczki - takie dekoracje wykonały nasze najmłodsze przedszkolaki - małe Żabki. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu - XVI edycja "Szlachetnej Paczki" za nami
  "Drogi Darczyńco, Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki." Takie słowa uznania zostały skierowane do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w tworzeniu Szlachetnej Paczki. Dziękujemy pracownikom Komendy Powiatowej Policji we Włodawie, Nadleśnictwu Włodawa oraz placówkom Straży Granicznej w Sławatyczach, Zbereżu i Włodawie oraz Wam drodzy rodzice za okazane serce. Rodzina z całego serca dziękuje za wsparcie i hojne dary. Bezgranicznie cieszy się z podarowanych rzeczy. Pani Barbara i pan Piotr mówią, iż otrzymali więcej, aniżeli mogli się spodziewać.

Galeria zdjęć
Zimowa Olimpiada Przedszkolna
  "My się zimy nie boimy i wesoło się bawimy"- takie hasło przyświecało przedszkolakom, które 1 lutego uczestniczyły w Zimowej Olimpiadzie Przedszkolnej. Choć na dworze lekki mrozik, nasze przedszkolaki pamiętając o tym, że ruch na świeżym powietrzu to samo zdrowie, z uśmiechem na twarzach uczestniczyły w sportowych zmaganiach. Wśród "przedszkolnych dyscyplin olimpijskich" znalazły się: slalom z saneczkami, bieg na czas między pachołkami, śnieżne zaprzęgi i rzut śnieżką do celu. Zimowa rywalizacja sportowa zakończyła się wręczeniem Żabkom, Smerfikom, Biedroneczkom i Misiom pamiątkowych dyplomów. Olimpiadę przygotowały panie: Natalia Solecka i Dorota Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Muzyczne sukcesy Misiów
  W styczniu Misie reprezentowały nasze przedszkole na Konkursie Młodych Talentów i Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Przedszkolaki wystąpiły w kategoriach: solista - Natalia Suproniuk, instrumentalista - Klara Smolińska, zespół "Dzwoneczki"- Izabela Dejer, Aleksandra Kwiatoń, Maja Orzechowska. Dziewczynkom gratulujemy zdobycia I miejsc i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć
Dzień Babci i Dziadka w grupie Smerfiki
  Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery był obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Tak też było w grupie Smerfiki. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy wnucząt. Dzieci dla swoich dziadków przygotowały laurki oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek (03.02).

Galeria zdjęć
Biesiada z Babcią i Dziadkiem
  Tuż przed feriami - 12 stycznia Misie świętowały "Dzień Babci i Dziadka". Z tej okazji przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków na wspólną biesiadę. Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od słowno- muzycznej części artystycznej, która została nagrodzona gromkimi brawami. Następnie zaprosiliśmy naszych szanownych gości na słodki poczęstunek. Oprócz wierszy, piosenek i serdecznych życzeń Misie przygotowały też kolorowe bransoletki dla babć i gustowne muchy dla dziadków. Wszystkim babciom i dziadkom dziękujemy za przybycie i życzymy stu lat w zdrowiu i szczęściu.

Galeria zdjęć
Dzień Babci i Dziadka w grupie Biedronki
  Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w grupie Biedroneczek (11.01)

Galeria zdjęć
Dzień Babci i Dziadka w grupie Żabki
  10.01 Żabki zaprosiły do przedszkola ukochane Babcie i Dziadków:) Maluchy przygotowały piękny występ, były prezenty, życzenia i wspólny poczęstunek:)

Galeria zdjęć
Bal karnawałowy - Misie i Biedronki
  A tak na balu bawiły się Misie i Biedroneczki. Zapraszamy do galerii:)

Galeria zdjęć
Bal karnawałowy - Żabki i Smerfiki
  W karnawale czas na bale! Jest to wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w ulubione postacie. Dnia 2 lutego w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie odbył się bal karnawałowy. Wszystkie przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą. Zaraz po śniadaniu dzieci założyły swoje stroje balowe i zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, rycerzy, policjantów. Rozpoznać maluchy było trudno. Wystrój sal wprowadził w radosny nastrój. Balony, serpentyny, lasery i bajkowe postacie zachęcały do zabawy. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Przedszkolaki poprzez zabawę rozwijały umiejętności współżycia i współdziałania w grupie, śmiałość w kontaktach z rówieśnikami. Bal dostarczył wiele radości. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały okres karnawału przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze. Po balu dzieci mogły napić się soku oraz schrupać pyszne ciasteczka.

Galeria zdjęć
Warsztaty bożonarodzeniowe u Smerfików
  Chociaż nie ma śniegu, to jednak klimat bożonarodzeniowy już czuć. Grupa Smerfiki wraz z rodzicami przy dźwiekach kolęd w świątecznej atmosferze na warsztatach robiła bombki, malowała aniołki oraz piekła przepyszne ciasteczka. Wszyscy zaangażowani w pracę, pełni radości i dobrej zabawy spędzili miło czas. Bardzo dziękujemy wszystkim za wygospodarowanie w okresie świątecznych przygotowań czasu dla swoich pociech i przybycie na nasze warsztaty.

Galeria zdjęć
Warsztaty bożonarodzeniowe u Biedronek
  Hej kolęda kolęda.... Bardzo miło było gościć nam rodziców naszych Biedroneczek na warsztatach bożonarodzeniowych w grupie. Spędziliśmy razem ten magiczny czas na robieniu ozdób i pieczeniu ciasteczek śpiewając kolędy i pastorałki. Mamy nadzieje, ze każdy poczuł magię świat, które są coraz bliżej...i zabrał do domu świąteczny nastrój. Dziękujemy rodzicom za udział w warsztatach.

Galeria zdjęć
Warsztaty bożonarodzeniowe u Żabek
  Do maluszków również przyszli kochani rodzice aby wspólnie zrobić bożonarodzeniowe ozdoby. "Żabki" wspólnie z rodzicami wykonały świąteczne kartki, piękne świecznki oraz ozdoby choinkowe. Smacznym dopełnieniem wspólnej pracy były ulubione ciasteczka przedszkolaków. Dziękujemy Rodzicom za udział w warsztatach i zapraszamy na fotorelację.

Galeria zdjęć
Urodziny Laury
  Urodziny Biedroneczki kruszyneczki:) Urodziny dziś obchodziła Laurka, której wszyscy życzyli dużo zdrówka radości i sukcesów.

Galeria zdjęć
"Kotki - mruczki"
  Jedne z ulubionych zwierzaków naszych przedszkolaków to kotki, więc maluszki zrobiły pracę plastyczną "Kotki - mruczki". Wybrały sobie ulubiony kolor kotka i ozdobiły go włóczką. Zapraszamy do mruczkowej galerii.

Galeria zdjęć
Urodzinki u Żabek
  W grudniu w grupie maluszków urodziny obchodzili Olek, Nina i Lena. Wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
Warszaty bożonarodzeniowe w grupie Misie
  19 grudnia w naszej grupie odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Przedświąteczne spotkanie rozpoczęliśmy od występu Klary Smolińskiej, która zagrała zgromadzonym tradycyjne kolędy. Misie zaprezentowały zgromadzonym kilka kolęd i pastorałek, a następnie wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi i ozdoby na choinkę. Drugą część warsztatów wypełniła miła, przedświąteczna praca. Rodzice wspólnie z dziećmi robili, piekli i ozdabiali świąteczne pierniczki, których zapach dodawał świątecznego uroku. Wykonali również ozdoby na choinkę: kolorowe i błyszczące bombki i aniołki. Rodzicom dziękujemy za przybycie i włączenie się w warsztatowe zajęcia w miłej przedświątecznej atmosferze.

Galeria zdjęć
Hej kolęda, kolęda....
  18 grudnia Misie uczestniczyły w spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w kaplicy parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. Przedszkolaki w pięknych strojach aniołków i pastuszków, przy akompaniamencie janczarów i dzwoneczków zaśpiewały: "Świeć gwiazdeczko" i "Kolędę na dzwonkach". Dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie. Misie do występu przygotowały Panie Natalia Solecka i Dorota Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Dekorujemy drzewko
  14 grudnia nasze przedszkolaki wybrały się na włodawski Deptak Główny biorąc ze sobą własnoręcznie wykonane ozdoby. "Konkurs na najładniej ubraną choinkę" był znakomitą okazją do spotkania się w przyjacielskim gronie - choinki dekorowali przedstawiciele włodawskich szkół i przedszkoli. Nasza choinka ozdobiona ekologicznymi bombkami i łańcuchami bieliła się na tle innych drzewek. Wszystkie placówki otrzymały gratulacje i nagrody z rąk Burmistrza Włodawy. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu we Włodawie w partnerstwie z Urzędem Miejskim. Drodzy rodzice zapraszamy na zimowy spacer - koniecznie obejrzyjcie naszą białą choinkę.

Galeria zdjęć
"Nie ufaj obcym"
  Dnia 05 12.2016 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z psychologiem - Panią Małgorzatą Kociubą. - Sołtys, która wytłumaczyła dzieciom w jaki sposób zachowywać bezpieczeństwo w kontaktach z osobami nieznajomymi. Pani Małgosia przeczytała dzieciom krótką historyjkę, na podstawie której uświadomiła przedszkolakom niebezpieczne skutki, wynikające z kontaktów z osobami obcymi - nie ufaj obcym ludziom, np. nie przyjmuj od nich słodyczy, zabawek - nie odchodź od domu namawiany przez obcych ludzi - nie zdradzaj sekretów rodzinnych - nie otwieraj drzwi obcym ludziom pod nieobecność rodziców lub starszego rodzeństwa. Podczas spotkania nasz gość chcąc utrwalić wszystkie ważne zasady dotyczące kontaktów z osobami nieznajomymi zainspirował zabawę pt. "Obcy czy znajomy?", w której dzieci miały za zadanie rozpoznać na zdjęciach osoby znajome i wskazać obce, którym nie powinny ufać. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w spotkaniu i aktywnie brały udział w zajęciach. Celem spotkania było wdrożenie dzieci do dbałości o swoje bezpieczeństwo i kształtowanie prawidłowych zachowań w sytuacji bezpośredniego zagrożenia. Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie Pani Małgosi. Spotkanie zorganizowała Celina Niedzielak.

Galeria zdjęć
Biedronki na poczcie
  Biedroneczki pisząc (malując) listy do świetego Mikołaja, adresując i wysyłając swoje marzenia w kopertach poznały funkcje Urzędu Pocztowego, zasady zachowania sie w miejscu publicznym, prace listonosza, którego spotkały na poczcie oraz kupując znaczki pocztowe dowiedziały sie od pracowników jakie jeszcze inne funkcje pełni urząd pocztowy oprócz wysyłania listów. Największa radość sprawiło wrzucanie listów do skrzynki pocztowej.

Galeria zdjęć
Misie w świątecznym nastroju
  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Misie samodzielnie wykonały choinkowe ozdoby, które powiesiły na świątecznym drzewku. Żywa, pachnąca choinka, którą otrzymaliśmy dzięki życzliwości pani Bieleckiej, dopełniła świątecznego nastroju. Przedszkolaki chętnie uczą się też kolęd i pastorałek i słuchają świątecznych, bajkowych opowieści. Z niecierpliwością czekamy na święta.

Galeria zdjęć
Mikołajki w kinie
  W ramach mikołajkowych atrakcji Misie wybrały się do kina na bajkę animowaną 3D "Trolle". Tytułowe Trolle to wesołe, rozśpiewane i bajecznie kolorowe stworki, które zostają zaatakowane przez wrogich Bergenów. Jednak, jak to w bajkach bywa, zakończenie było szczęśliwe, a zło zostało pokonane przez dobro.

Galeria zdjęć
Mikołajki na basenie
  6 grudnia Misie wybrały się na Mikołajki organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie. Na basenie czekali na nas: pani Magdalena Hładun i pan Marcin Dzido, którzy prowadzili dla dzieci zajęcia w wodzie. Nie lada atrakcją był Mikołaj, z którym dzieci tego dnia spotkały się już po raz drugi. Rozbawione przedszkolaki chętnie brały udział w wesołych zabawach i pozowały do zdjęć z Mikołajem, który obdarował ich słodkościami. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali ratownicy i nasi rodzice- p. Bielecka, p. Dzyr. p. Paprota, p. Bilicz, p. Gromysz, p. Lejnert, p. Kończal i p. Sobiecki, którym bardzo dziękujemy. Naszym przedszkolakom tak bardzo podobały się wodne atrakcje, że na basen chętnie przyjdą jeszcze nie raz.

Galeria zdjęć
Bajka z Żyrafą
  Ostatnio odwiedziła nas mama Lenki Grzywaczewskiej. Wspaniale słuchało się bajki w wykonaniu Żyrafy:) Na koniec dzieci otrzymały również kolorowankę ze zwierzątkami.

Galeria zdjęć
Deszcz
  Na jesienną pogodę najlepszy jest dobry humor i kreatywność. Dlatego też Misie zrobiły sobie płaszcze przeciwdeszczowe i tworzyły deszczowe zwierzątka.

Galeria zdjęć
Bajka z Górnikiem
  W ramach "Bajkowych czwartków" Misie z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie odwiedził pan Marek Sobiecki- tata Ali, który przeczytał nam bajkę o "Piotrusiu Panu". Przedszkolaki miały okazję również dowiedzieć się o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników. Tata Alicji miał na sobie galowy strój górnika. Dzieciom bardzo podobało się przymierzanie czapki Czako. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

Galeria zdjęć
Przez okno...Smerfiki
  Nas też odwiedził święty Mikołaj:)

Galeria zdjęć
Przez okno...Żabki
  Nas też odwiedził święty Mikołaj:)

Galeria zdjęć
Przez okno...Misie
  Nas też odwiedził święty Mikołaj:)

Galeria zdjęć
Przez okno...Biedronki
  6 grudnia Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie odwiedził długo oczekiwany gość. Już od rana przedszkolaki ubrane w czerwone stroje i czapki wyczekiwały charakterystycznego odgłosu dzwonka. Mikołaj zaparkował swoje renifery przed przedszkolem, a do przedszkolaków wchodził oknem, bo jak powiedział przez komin byłoby ciężko. Maluchy z radosnymi okrzykami i lekkim niedowierzaniem pomagały mu dostać się do środka, a starszaki sprawdzały autentyczność brody. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Były wierszyki, a nawet specjalnie wykonane laurki. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne! Przedszkole bardzo serdecznie dziękuje Radzie Rodziców za wspaniałe prezenty a Panu Gołdyn za zaangażowanie w życie przedszkola oraz coroczną pomoc w organizacji jednego z ulubionych przez dzieci dni w roku.

Galeria zdjęć
Andrzejkowe czary - mary u Misiaków
  30 listopada w grupie Misie zorganizowaliśmy Andrzejki. Czarów i magii było co nie miara. Dzieci wróżyły z wosku, dowiedziały się też co czeka ich w przyszłości: jak będą miały na imię ich żony, mężowie, kim będą w przyszłości. Oprócz czarodziejskich atrakcji na dzieci przebrane w kolorowe kostiumy czekało też wiele zabaw muzyczno- ruchowych i słodki poczęstunek. Misiom tak bardzo spodobały się "andrzejkowe czary- mary", że z wróżbami odwiedziły też Żabki, Smerfiki i Biedroneczki. Wszystkim przedszkolakom życzymy spełnienia wielu wróżb.

Galeria zdjęć
Urodziny u Żabek
  Bardzo miłym wydarzeniem dla każdego dziecka są urodziny. W grupie Żabek swoje święto obchodzili Antoś i Jaś. Małym solenizantom przedszkolaki zaśpiewały głośne "Sto lat!" i złożyły serdeczne życzenia. Wszystkie maluchy otrzymały słodkie upominki. Jeszcze raz życzymy samych radosnych chwil.

Galeria zdjęć
Muzycznie u Żabek
  Żabki uwielbiają tańce i zabawy przy muzyce. Nadszedł czas na poznanie instrumentów, na których można grać. Było głośno i wesoło - dzieci mogły grać na wszystkich instrumentach. W grupie prowadzone są również zajęcia profilaktyki logopedycznej, zabawy oddechowe i artykulacyjne.

Galeria zdjęć
Biedroneczki i Misiaki gotowe na zabawy z Misiami
  "Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci."- takie bajkowe motto towarzyszyło przedszkolakom 25 listopada, kiedy to obchodziliśmy dzień pluszowego misia. Święto to szczególnie ważne jest dla najstarszej grupy, która nosi nazwę Misie. W tym dniu przedszkolaki gościły w naszej grupie wielu pluszowych kolegów. Odwiedził nas też Miś, którego dzieci nazwały Lubiś. Razem z pluszakami uczestniczyliśmy w "misiowym balu", bawiliśmy się w "misiowe zabawy" i czytaliśmy przygody Kubusia Puchatka i Misia Uszatka. Nasi mali artyści stworzyli piękny portret misia i ulepili misiaki z plasteliny. Również na zajęciach języka angielskiego dzieci ubierały misie. Ten wesoły "misiowy dzień" pełen atrakcji zakończył się słodkim poczęstunkiem, za który dziękujemy mamie Kuby- pani Basi Kraszczyńskiej. Także Biedroneczki już od rana szykowały się na bal. Każdy przyniósł ukochanego misia i chętnie pozował z nim do zdjęć.

Galeria zdjęć
Bajkowe czwartki u Żabek
  Do Żabek zawitali bardzo mili goście - Pani Agnieszka i Ola - mama i siostra Antosia. Pani Agnieszka wraz z córką Olą przeczytały małym Żabkom "Przygody Kubusia Puchatka" - jedną z ulubionych książeczek wszystkich przedszkolaków. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o przygodach Kubusia i jego przyjaciół. Na koniec wszystkie maluchy otrzymały od Kubusia odznaki, które mogły pokolorować. Dziękujemy Pani Agnieszce i Oli za miłe odwiedziny i zachęcamy pozostałych rodziców do odwiedzin:)

Galeria zdjęć
Sprzęty elektryczne
  W drugim tygodniu listopada uczyliśmy się o różnych sprzętach elektrycznych, które towarzyszą nam każdego dnia w codziennych czynnościach. Oto plastelinowe żelazko i odkurzacz.

Galeria zdjęć
Lubimy kino i teatr
  8 listopada, wraz z Biedronkami i Smerfami, udaliśmy się do kina na bajkę "Bociany". Bardzo podobało nam się oglądanie seansu w okularach 3D. Tydzień później, 15.11.16 r., ponownie udaliśmy się do kina, tym razem na teatrzyk "Jaś i Małgosia". Trochę baliśmy się złej czarownicy i czarnego kota, na szczęście dobro zwyciężyło nad złem. To było wspaniałe przeżycie.

Galeria zdjęć
Poznajemy urządzenia elektryczne
  Wokół nas jest mnóstwo urządzeń elektrycznych. Ułatwiają one nam pracę i umilają czas dorosłym i dzieciom. Dlatego, ważne jest, aby już najmłodsze dzieci potrafiły obchodzić się z nimi właściwie, a co najważniejsze bezpiecznie. Dzieci z grupy "Smerfiki" poznawały i obserwowały pracę wybranych urządzeń elektrycznych: czajnika elektrycznego, żelazka, telewizora itp. Jednak najbardziej podobało im się testowanie urządzenia, które z dużą siłą wciągało drobne papierki i okruszki z dywanu. Przesuwanie po dywanie długą rurą zakończoną ssawką było super zabawą.

Galeria zdjęć
Bajkowe czwartki
  To już trzeci raz w tym roku szkolnym mieliśmy okazję gościć mamę Michaliny i Zuzi na czytaniu bajek. "Trzy małe świnki" oraz kolejne przygody Franklina bardzo przypadły nam do gustu. Za uważne słuchanie każdy Miś otrzymał coś słodkiego.

Galeria zdjęć
Urodziny u Misiaków
  W listopadzie troje Misiów obchodziło swoje 5 urodziny. W tym wyjątkowym dniu Natalka, Wojtek i Kacper obdarowali kolegów i koleżanki słodkościami. Przedszkolaki zaś odśpiewały gromkie "Sto lat" i zasypały naszych jubilatów serdecznymi życzeniami i buziakami. My również życzymy Wam uśmiechu na każdy dzień i spełnienia wszystkich marzeń!

Galeria zdjęć
Dzień Pluszowego Misia
  25 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci tradycyjnie w tym dniu przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszami. Maluchy wraz ze swoimi maskotkami brały udział w wesołych zabawach ruchowych oraz konkurencjach. Przy skocznej, radosnej muzyce wszyscy wesoło się bawili a przyglądał się temu solenizant - Król Miś. Za organizację misiowego przyjęcia odpowiadały panie Katarzyna Bednarek i Agnieszka Śpiewak.

Galeria zdjęć
Nero - pies terapeuta
  24.11 nasze przedszkole odwiedziła mama Franka. Przyprowadziła ze sobą niezwykłego gościa - psa o imieniu Nero. Wspólne zabawy, konkursy, przejażdżki na deskorolce sprawiły wszystkim dzieciom wiele radości. Na początku każde dziecko poznało się z czworonogiem, mogło go pogłaskać i dać smakołyk. Podczas spotkania przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych poleceń i pokazywał dzieciom różne sztuczki. Nowy przyjaciel bardzo spodobał się przedszkolakom i już za nim tęsknią. Pani Kasia i Nero gościli u nas na zaproszenie Agnieszki Śpiewak i Katarzyny Bednarek. Dziękujemy Pani Kasi za możliwość zabawy z Nero:)

Galeria zdjęć
Pyszny, zdrowy, bananowy... koktajl
  Ostatnio mieliśmy okazję pomóc w przygotowaniu bananowego koktajlu na deser. Bardzo podobało nam się w jaki sposób pracuje blender. Koktajl z bananów, gruszki i jogurtu naturalnego był przepyszny. Na stołach znalazła się również pyszna i zdrowa sałatka owocowa własnoręcznie przygotowana przez Misie.

Galeria zdjęć
Jamniczek w przedszkolu
  Jak wygląda jamniczek? Długi grzbiet i uszy długie, za to krótkie łapki. Teraz już to świetnie wiemy, ponieważ odwiedził nas w naszej grupie jamniczek Pani Bogusi - Mimi Pani Bogusia opowiedziała nam kilka ciekawostek o swoim pupilu: jak się zachowuje, co najbardziej lubi robić, jak się trzeba nim opiekować, czego potrzebuje, żeby był szczęśliwy. Mieliśmy okazję zobaczyć go z bliska, pogłaskać, a na koniec spotkania nawet nakarmić. W podziękowaniu za wspaniałą wizytę wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę "Popatrzcie na jamniczka".

Galeria zdjęć
Biedronki aktywnie
  My sie zimna nie boimy jak sie ubrać w chłodne dni juz wiemy. Biedroneczki tydzień rozpoczęły od segregacji ubioru odpowiednio do pory roku. Wiedza jak należy sie ubierać kiedy drużyny krokami zbliża sie zima :) Cieplutko ubrane zajęcia zakończyły ćwicząc na siłowni na świeżym powietrzu.

Galeria zdjęć
Kocham Cię Polsko!
  "Kocham Cię Polsko"- takie hasło przyświecało Misiom przygotowującym się do obchodów 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji przedszkolaki przypomniały sobie symbole narodowe. Wykonały również biało- czerwone serca. Jak co roku, Misie wystąpiły również na Festiwalu Pieśni patriotycznej, na którym w ułańskich strojach zaprezentowały pieśni: "Przybyli ułani" i "To nasza Ojczyzna". Sześcioosobowa delegacja z naszej grupy, 11 listopada reprezentowała społeczność PM 2, składając kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. W ramach obchodów Święta Niepodległości Misie uczestniczyły w interaktywnych warsztatach patriotycznych dla dzieci "Polak Mały to ja" organizowanych przez Muzeum- Zespół Synagogalny we Włodawie. Podczas ciekawych zajęć "odwiedziły" różne zakątki naszego kraju i wykonały patriotyczne prace plastyczne: kotyliony i godła.

Galeria zdjęć
Nie wyrzucaj do śmieci wszystkiego jak leci!
  W ramach akcji informacyjno - edukacyjnej zorganizowanej przez Międzygminny Związek Celowy Włodawa odwiedziła nas pani Ania. Pod hasłem "Grzeczne dzieci segregują śmieci" przeprowadziła z przedszkolakami zajęcia dotyczące segregacji odpadów. Dzieci obejrzały prezentacje multimedialną w zabawny sposób przedstawiając cele i metody segregowania śmieci. Dzieci mogły same spróbować segregacji przyporządkowując odpowiednim pojemnikom resztki żywności, plastik, szkło, dowiedziały się również o PSZOK - Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, gdzie należy oddawać zużyte żarówki, baterie, sprzęt elektroniczny czy przeterminowane lekarstwa. Wizyta pani Ani uświadomiła dzieciom, że bez segregacji w przyszłości może zasypać nas góra śmieci, a segregując działamy na rzecz ochrony środowiska wtórnie wykorzystując odpady.

Galeria zdjęć
Urodziny Nikodema
  Tradycją w przedszkolu jest świętowanie urodzin naszych podopiecznych. Tego dnia wszyscy składają jubilatom życzenia, śpiewają "Sto lat". Następnie udają się na słodki poczęstunek urodzinowy. Każde urodziny to dzień wyjątkowy i niezapomniany. Zawsze jest bardzo wesoło, kolorowo, tanecznie i radośnie. Wszystkim naszym solenizantom życzymy "STO LAT".

Galeria zdjęć
Zumba Kids
  Ruch pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, poprawia kondycję, jest doskonałą formą aktywności fizycznej. W ramach zadania z Programu Profilaktyki- Higiena i zdrowie. Aktywność ruchowa wychowanków, w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia ruchowo- muzyczne "Zumba Kids". Zumba to niesamowita przygoda z ruchem i tańcem dla najmłodszych. W czasach zdominowanych przez telewizję, komputer i niezdrowe przekąski jest doskonałą alternatywą, która stawia na aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Dzięki zaangażowaniu rodziców z grupy: Biedronki i Misie- p. Eweliny Bejdy i p. Leny Dejniczuk zostały zorganizowane warsztaty, które umożliwiły poznanie przez dzieci podstawowych kroków i prostych układów choreograficznych. Przedszkolaki z wielkim zapałem i energią pląsały w rytm znanych utworów latynoamerykańskich i słowiańskich. Do naszej roztańczonej grupy dołączyła też p. B. Górska. Wszystkim tancerzom z niezmierzonymi pokładami energii bardzo przypadła do gustu taneczna forma rozrywki. Mamie Leny i Adriana bardzo dziękujemy i liczymy na więcej. "Zumba Kids" została zorganizowana z inicjatywy pań: Aleksandry Łobko i Doroty Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Przedszkolaki - Ojczyźnie
  Z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę już po raz ósmy odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie. Od najmłodszych lat ważne jest, by dzieci rozumiały doniosłość świąt państwowych. Poprzez takie uroczystości organizowane w przedszkolu chcemy ukazać dzieciom doniosły moment odzyskania niepodległości, wychowywać je w duchu patriotyzmu. Uroczystość otworzył wyrecytowany przez dzieci wiersz "Katechizm polskiego dziecka". Przedszkolaki wykonały pieśni ku pokrzepieniu serc, powodując wzruszenie i dumę zgromadzonych przed sceną rodziców. Za występy otrzymały dyplomy i słodkie niespodzianki, które wręczyła Pani Dyrektor Katarzyna Kościuk.

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki - mamy czytają"
  Wielokrotnie mieliśmy okazję gościć rodziców na wspólnym czytaniu dzieciom. Bajki o żółwiku Franklinie, Nemo, Bolku i Lolku bardzo nas zaciekawiły. dziękujemy i zapraszamy na kolejne "Bajkowe czwartki".

Galeria zdjęć
Urodziny Lenki i Kacpra
  Urodziny Lenki i Kacpra obchodziliśmy bardzo radośnie. Były życzenia i "Sto lat" odśpiewane przez kolegów i koleżanki z grupy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Jubilatom życzymy spełnienia wszystkich marzeń.

Galeria zdjęć
Absolwenci Biedroneczek czytają dzieciom
  Cieszy nas fakt, ze absolwenci z grupy Biedronek tęsknią za nami i bardzo chętnie odwiedzają swoje przedszkole i pokazując swoje szkolne umiejętności czytają dzieciaczkom bajki i wiersze. W Ostatni czwartek odwiedzili nas Wiktoria i Bartosz czytając dzieciom wiersze Jana Brzechwy. Dzieci były zachwycone - dziękujemy i zapraszamy częściej.

Galeria zdjęć
100 lat!
  Urodziny ostatnio obchodzili Iga z grupy Żabki oraz Tomek ze Smerfików. Koleżanki i koledzy życzą Wam wszystkiego najlepszego:)

Galeria zdjęć
Smerfne urodzinki
  Tradycją w przedszkolu jest świętowanie urodzin naszych podopiecznych. Tego dnia wszyscy składają jubilatom życzenia, śpiewają "Sto lat". Następnie udają się na słodki poczęstunek urodzinowy. Każde urodziny to dzień wyjątkowy i niezapomniany. Zawsze jest bardzo wesoło, kolorowo, tanecznie i radośnie. Wszystkim naszym solenizantom życzymy "STO LAT".

Galeria zdjęć
Sałatka jarzynowa
  Jesienne tematy realizowane w przedszkolu to tematyka związana m. in. z robieniem zapasów, poznawanie owoców i warzyw. Dzieci z grupy "Smerfiki" na zajęciach poznawały różnorodne warzywa nie tylko za pomocą wzroku ale również innymi zmysłami: węchem, dotykiem i smakiem. Z myślą o jarzynowych witaminkach dzieci zrobiły sałatkę warzywną. Samodzielnie kroiły warzywa przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji.Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę! Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek:)

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie "Biedronek"
  100 lat życzą Maksymilianowi koleżanki i koledzy z grupy Biedronki!

Galeria zdjęć
Dzień chłopaka w grupie "Biedronek"
  Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia i wybraliśmy się do pizzerii "Prowincja" by świętować Dzień Chłopaka. Najpierw zapoznaliśmy się z menu, a po dokonaniu wyboru mogliśmy zajadać się dowoli tym smakołykiem. Następnie z pełnymi brzuszkami udaliśmy się na długi spacer:)

Galeria zdjęć
 
Witaminki, witaminki
  "Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki." Takie hasło towarzyszyło nam przez ostatnie dwa tygodnie, kiedy rozmawialiśmy o wartościach odżywczych i witaminach zawartych w owocach i warzywach. Podczas wycieczki do sklepu warzywnego przedszkolaki poznawały kolorowe warzywa i owoce. Dowiedziały się też jakie potrawy i przetwory można z nich zrobić. Misie samodzielnie wykonały sałatki: owocową i jarzynową, które bardzo im smakowały. Zabawa owocowo- warzywna była również inspiracją do powstania wielu ciekawych prac plastycznych o tej tematyce. Od tej pory Misie, pamiętając o witaminowej sentencji, obiecały próbować różnych jarzynowo- owocowych smaków.

Galeria zdjęć
Urodziny Karolci
  Każde urodziny to dzień wyjątkowy i niezapomniany zwłaszcza kiedy jest tort i palące się race. Karolinka z grupy Biedronek z pewnością zapamięta ten wyjątkowy dzień. Było bardzo wesoło, kolorowo i radośnie. Sto lat, moc życzeń i słodki poczęstunek to to, co Biedroneczki lubią najbardziej. Jeszcze raz spełnienia marzeń Karolinko.

Galeria zdjęć
Jesienne zabawy w parku Biedroneczek
  Biedronki korzystają z ostatnich uroków słonecznej jesieni i postanowiły poćwiczyć i rozgrzać sie podczas spaceru w parku. Była intensywna rozgrzewka i zabawa w berka.

Galeria zdjęć
Motylkowy dzień
  Dziś w naszym przedszkolu pomimo paskudnej pogody pojawiły się motyle. Przedszkolaki z wszystkich grup miały możliwość zobaczyć wystawę motyli oraz owadów. Dziękujemy pani Monice z grupy Smerfiki za udostępnienie zbiorów.

Galeria zdjęć
Świętujemy!
  Dzień Edukacji Narodowej obchodzony 14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. W Przedszkolu Miejskim nr 2 okazja do świętowania była jeszcze większa - oficjalnie przyjęliśmy do grona przedszkolaków nasze małe Żabki. Maluchy zaprezentowały swoje umiejętności na scenie i w świetle reflektorów śpiewały i tańczyły. Złożyły też oficjalnie przysięgę a Pani Dyrektor magicznym ołówkiem pasowała uroczyście każdego malucha na przedszkolaka. Dzień Edukacji swoimi występami uświetniły również starsze grupy życząc pracownikom wszystkiego najlepszego piosenką i wierszem. Wspólne świętowanie oznaczało również słodkie niespodzianki? Wspaniały tort wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Żabki już jako pełnoprawne przedszkolaki udały się na poczęstunek wspólnie z rodzicami. Dzień był pełen wzruszeń i radości.

Galeria zdjęć
Sałatka owocowa Smerfików
  W piątek 7 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy "Smerfiki" na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, pełną witamin owocową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki i winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się wyśmienicie i smakowała przepysznie!

Galeria zdjęć
Bajkowe czwartki u Smerfików
  Kontynuując akcję bajkowe czwartki w naszym przedszkolu gościliśmy w naszej grupie mamę Igora, Panią Renatę Torbicz, która zaprezentowała dzieciom japoński teatrzyk Kamishibai. Pani Renata przybliżyła nam historię tego teatru, opisała budowę Batai. Najciekawsza jednak okazała się przedstawiona i opowiedziana bajka w ruchomych obrazkach: "Trzy świnki". Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Smerfikom czytała również Pani Kamila. Bardzo dziękujemy mamom i zapraszamy kolejnych rodziców.

Galeria zdjęć
Smerfiki korzystają z uroków jesiennej aury
  Korzystając z ostatnich dni przepięknej jesiennej pogody Smerfiki wybrały się na długi spacer w celu nagromadzenia jak największej ilości naturalnej witaminy D i uodpornienia się na wszelkie czyhające wirusy. Słoneczko, które rozpieszczało nas tego dnia zachęcało do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Na zakończenie wspólnego spacerku dzieci zebrały jesienne skarby do kącika przyrody.

Galeria zdjęć
Urodziny u Żabek
  Urodziny w grupie maluszków obchodziły Alicja i Maja - wszystkiego najlepszego:)

Galeria zdjęć
Urodziny u Smerfików
  Tradycją w przedszkolu jest świętowanie urodzin naszych podopiecznych. Tego dnia wszyscy składają jubilatom życzenia, śpiewają "Sto lat". Następnie udają się na słodki poczęstunek urodzinowy. Każde urodziny to dzień wyjątkowy i niezapomniany. Zawsze jest bardzo wesoło, kolorowo, tanecznie i radośnie. Wszystkim naszym solenizantom życzymy "STO LAT".

Galeria zdjęć
Jesienne klimaty
  Jesień na dobre zawitała w naszym przedszkolu. Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców w naszej sali urządziliśmy kącik przyrodniczy. Przyniesione przez dzieci "dary jesieni" nie tylko stworzyły miły, jesienny klimat, ale posłużyły też do wykonania jeżyków. Oznak jesieni szukaliśmy również podczas spacerów, a cenne obserwacje stały się inspiracją do wykonania jesiennego drzewa.

Galeria zdjęć
Dzień Chłopaka u Smerfów
  W grupie Smerfiki nie zapomniano o Dniu Chłopaka - dziewczynki wręczyły chłopcom prezenty, były życzenia i słodycze - zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Dzień Chłopaka u Żabek
  30 września chłopcy z grupy Żabki po raz pierwszy obchodzili Dzień Chłopaka - Przedszkolaka. Dziękujemy rodzicom za zakup upominków:) Nasze maluszki wspaniale zaadaptowały się w przedszkolu - co widać po ich radosnych buziach. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Smerfiki na Festiwalu Trzech Kultur
  Festiwal Trzech Kultur to dla włodawian coś więcej, niż wydarzenie kulturalne, to opowieść o przeszłości, o której nie powinno się zapominać. W festiwalu brały udział również Smerfiki, które wybrały się na spektakl dla dzieci "Tuwim Julek - Para buch, Frazy w ruch" w wykonaniu artystów z Teatru Małe Mi z Warszawy. Dzieci z zaciekawieniem i ogromną uwagą obejrzały wspaniałe przedstawienie, które bardzo się im podobało i przysporzyło im wielu wrażeń artystycznych.

Galeria zdjęć
Misie znają zasady ruchu drogowego
  "Uwaga! Czerwone światło! Stój! O wypadek łatwo! Zielone światło, zielone. Przechodźcie na drugą stronę." W trzecim tygodniu września Misie uczyły się zasad ruchu drogowego: wiemy jak poprawnie przechodzić przez jezdnię, rozróżniamy znaki drogowe, znamy numery alarmowe oraz specyfikę samochodów specjalistycznych.

Galeria zdjęć
Ogród warzywny Biedronek
  Ogród warzywny Biedronek to kolejna praca plastyczna, którą z zaangażowaniem wykonały dzieci najpierw rwąc papier na drobne kawałki następnie wyklejajac nim kontury warzyw. Ogródki warzywne wyszły piękne.

Galeria zdjęć
Misie na Festiwalu Trzech Kultur
  23 września (piątek) Misie wybrały się na Festiwal Trzech Kultur. Z zaciekawieniem oglądały kolorowe kramiki na deptaku. Największą atrakcją był jednak spektakl dla dzieci "Tuwim Julek - Para buch, Frazy w ruch" zaprezentowany przez aktorów z Teatru Małe Mi z Warszawy.

Galeria zdjęć
IV MIĘDZYPRZEDSZKOLNA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW O PUCHAR PRZECHODNI BURMISTRZA WŁODAWY
  Potrzeba Spartakiady zrodziła się z chęci stworzenia dzieciom możliwości uczestnictwa w grach sportowych, współzawodnictwa, zmierzenia się ze sobą, w innej przestrzeni niż przedszkole. Spartakiadę rozpoczęto uroczyście kolorową paradą drużyn i dopingującymi okrzykami. Wesołe konkurencje "Posprzątaj mopem", "Wożenie dyni na taczkach", "Wyścig samochodowy", "Pszczółkowe zabawy", dostarczyły wszystkim dużo radości i uśmiechów. Wszystkie przedszkolaki dały dopiero upust swoim emocjom podczas tańców integracyjnych.Nad prawidłowym przebiegiem spartakiady, zgodnym z regulaminem i zasadami fair play, czuwał zespół sędziowski: emerytowani nauczyciele - Józef Dudziński i Ewa Soroka oraz kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji - P. Agata Zakrzewska. Zaangażowanie wszystkich drużyn było wyjątkowe, ale najwięcej punktów i I miejsce zdobyła drużyna z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 3. Sportowa impreza przebiegała pod hasłem " Ruch to zdrowie". Działania podejmowane przez organizatorów mają uświadomić dzieciom i rodzicom znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowego rozwoju ich dzieci, zainicjować dyskusję o zwiększeniu roli ruchu w wyrabianiu u dzieci potrzeby aktywności i zdrowego życia na całe życie. Organizatorami imprezy były prowadzące spartakiadę motylek i biedronka - Bogusława Górska i Marzena Sugier. .

Galeria zdjęć
"Bajkowe Czwartki" w grupie Biedronek ruszyły pełną parą:)
  Jak sie okazało chętnych rodziców do czytania dzieciom jest wielu co nas ogromnie cieszy ponieważ w naszej placówce propagujemy od lat akcje Cała Polska czyta dzieciom i tym samym wiele radości sprawiają dzieciom czytający rodzice. Tegoroczne czwartki z bajeczka Biedroneczkom otworzyły mama Hieronima czytając "Afrykańskie papugi" oraz mama Maksymiliana. Dziękujemy i zachęcamy kolejnych rodziców do spotkań.

Galeria zdjęć
Misie z wizytą w Ratuszu
  Misie - najstarsza grupa w naszym przedszkolu wybrała się z wizytą do Ratusza. Przedszkolaki spotkały się z Włodarzem naszego miasta - panem Wiesławem Muszyńskim. Ciekawe Misiaki zadawały panu Burmistrzowi wiele pytań na temat pracy urzędników. Dzięki życzliwości pana Sekretarza zwiedziły Ratusz: obejrzały panoramę miasta z ratuszowej wieży, salę konferencyjną i przyjrzały się pracy strażników miejskich. Panu Burmistrzowi oraz wszystkim urzędnikom dziękujemy za miłe przyjęcie.

Galeria zdjęć
Festiwal Trzech Kultur
  Biedroneczki na Festiwalu Trzech Kultur. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Sad Biedroneczek
  Zabawa plastyczna przy użyciu rolek po papierze oraz papieru. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Twórcze Żabki
  Żabki wykonały swoją pierwszą pracę plastyczną - odbiły dłonie na kartce, pani dorysowała oczka i powstała piękna żabka. W grupie obchodzone było również "Święto Kropki". Były zabawy z kropkami oraz kolejna praca plastyczna. Urodziny obchodziła Lila - sto lat!

Galeria zdjęć
Urodziny Misiaków
  "Misio na torcie świeczki zdmuchuje, Lenki, Ali i Szymona urodzinki z nami świętuje!" Na początku września świętowaliśmy urodziny Lenki, Ali i Szymona. Jubilaci poczęstowali przedszkolaków słodkościami, a "Misie" złożyły im najserdeczniejsze życzenia i odśpiewały "Sto lat"! My również dołączamy się do życzeń.

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Smerfiki
  Smerfiki uwielbiają urodziny:) Śpiewają 100 lat, składają życzenia i chętnie zajadają słodkości. Urodziny obchodzili Antoś, Ania i Sebastian - wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
Pierwsze dni w przedszkolu
  Małe Żabki coraz śmielej czują się w przedszkolu. Z chęcią jedzą wspólne posiłki, razem się bawią i chodzą na spacery. Beztroski czas spędzany zarówno w sali jak i na dworze wprawia je w doskonały nastrój:)

Galeria zdjęć
XVI Oplimpida Sportowa Przedszkolaków
  Po raz kolejny nasze przedszkolaki wzięły udział w rozgrywkach sportowych organizowanych przez Przedszkole Miejskie nr 1. Maluchy miały okazję wypróbować wiele nowych konkurencji sportowych dostosowanych do ich wieku. Młodzi sportowcy musieli wykazać się zwinnością i umiejętnością zachowania równowagi w czasie pokonywania przeszkód. Odbywająca się co roku na stadionie miejskim Olimpiada jest okazją do integracji wszystkich przedszkolaków na świeżym powietrzu, wesołej zabawy i zdrowej rywalizacji. Po sportowych zmaganiach był czas na gratulacje oraz słodkie upominki:)

Galeria zdjęć
Misie w nowej sali
  Pierwszego września na Misie czekała wielka niespodzianka. Panie powitały grupę starszaków w nowej sali. Dzieciom bardzo spodobało się nowe miejsce. Chętnie włączyły się w urządzanie sali, aby stała się ona miejscem, gdzie z chęcią i z uśmiechem będą codziennie przychodziły.

Galeria zdjęć
Urodziny Żabek: Olek i Nikola
  Pierwsze urodziny w grupie Żabki obchodzili Oluś i Nikola. Wspólne śpiewanie 100 lat, serdeczne życzenia i słodki poczęstunek sprawił dzieciom wiele radości. Zapraszamy do galerii:)

Galeria zdjęć
Witamy maluszki
  Pierwszego września kilkuletnią przygodę z przedszkolem rozpoczęły małe Żabki. Zapraszamy do galerii gdzie pokazujemy co dzieje się za drzwiami przedszkolnej sali:)

Galeria zdjęć
Morscy podróżnicy żegnają przedszkole
  Podczas drugiego tygodnia dyżuru przedszkolaki wypłynęły w rejs. Wysoka fala poprowadziła je ku nieodkrytym lądom. Dzieci, spędzając czas w ciągłym ruchu, były piratami, syrenami, meduzami, zamieniały się w fale i morskie ptaki. Znalazły tajemniczy list w butelce, a drogę wskazywała im tajemna mapa. Na odkrywanych wyspach mali podróżnicy poznawali wodne tańce i zdobywali pożywienie. Pirackim łupem padł popcorn i plażowe gofry. Mali piraci podczas zajęć poznawali życie mórz i oceanów, a wiedzę utrwalali wykonując prace plastyczne i oglądając filmy edukacyjne. Dzieci wspólnie wykonały dwie prace plastyczne "Piracki statek" oraz "Rybki w oceanie". Na zakończenie przygody morscy podróżnicy otrzymali dyplomy w formie kolorowanek i odpłynęli, aby odkrywać kolejne nieznane lądy. Ahoj przygodo!

Galeria zdjęć
Morskie wakacje
  Drugi tydzień wakacyjnego dyżuru w naszym przedszkolu upłynął pod hasłem "Morskie wakacje". Mimo niezbyt sprzyjającej pogody dzieci wcale się nie nudziły. Każdego dnia na przedszkolaki czekały liczne przygody związane z tematyką morską. Dzieci poznały mieszkańców mórz i oceanów. Własnoręcznie stworzyły meduzę, ośmiornicę, statek i opaskę piracką. Dzięki dziecięcej wyobraźni przeniosły się na pokład pirata Jaka z Nibylandii, z którym odwiedziły różne ciekawe miejsca. W naszym przedszkolu nie zabrakło też zabaw muzyczno- ruchowych tj. : "Taniec morski", "Taniec pirata". Nie lada atrakcją były też morskie smakołyki: plażowe gofry i piracki popcorn. A kiedy zza chmur wyjrzało słońce, przedszkolaki bawiły się na placu zabaw, puszczały bańki mydlane i malowały na folii farbami morskie opowieści.

Galeria zdjęć
Bawimy się wesoło
  Pierwszy tydzień dyżuru wakacyjnego za nami. Po raz kolejny dzieci dostały możliwość ciekawego i aktywnego spędzenia wakacji w naszym przedszkolu. Codzienne wizyty na placu zabaw sprzyjały zabawie i aktywności ruchowej maluchów. Pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch" dzieci w ogrodzie przedszkolnym wytrwale ćwiczyły jak również odpoczywały od zajęć. Zdrowie fizyczne wspierały zdrowe posiłki, dzieci same przygotowały sałatkę owocową. Jednymi z ciekawszych zajęć okazało się malowanie na folii stretch. Dzieci z chęcią zamieniły kartkę papieru także na rolkę, z której wykonały lunetę.

Galeria zdjęć
"Bezpieczne wakacje"
  W ramach akcji "Bezpieczne wakacje" dzieci biorące udział w dyżurze wakacyjnym miały okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach i spotkaniach. Odbyła się pogadanka na temat zasad bezpieczeństwa i bezpiecznego wypoczynku. Zaproszony funkcjonariusz Policji zapoznał dzieci z najważniejszymi znakami drogowymi i zasadami bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe, dowiedziały się co trzeba zrobić gdy się zgubią. Niespodzianką był przejazd radiowozem na sygnale. Gościliśmy również włodawskich funkcjonariuszy Straży Pożarnej, którzy pokazali dzieciom sprzęt używany w pracy, przypomnieli najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy i postępowania w przypadku pożaru. Każdy przedszkolak otrzymał odznakę za udział w akcji. Podczas bezpiecznego tygodnia prowadzone były również liczne zabawy w oparciu o scenariusze akcji "Bezpieczne wakacje". Zajęcia zostały zorganizowane z inicjatywy pań Agnieszki Śpiewak i Katarzyny Bednarek.

Galeria zdjęć
"MISIOWE WAKACJE"
  "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła"(W. Szymborska). Misiaki na zakończenie zajęć przedszkolnych stworzyły książeczkę dla rodziców pod tytułem "MISOWE WAKACJE", w której zawarły swoje wszystkie marzenia związane z letnimi przygodami i podróżami. Rodzice z zainteresowaniem oglądali dzieło swoich pociech. Sprawdzimy po wakacjach czy marzenia się spełniły...:)

Galeria zdjęć
"Podajmy sobie ręce w zabawie i piosence..."-koniec roku u Misiaków
  28 czerwca w grupie Misie odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego. Przedszkolaki zaprezentowały licznie zgromadzonym gościom słowno- muzyczną część artystyczną. Dzieci radośnie śpiewały piosenki i recytowały wierszyki o zbliżających się wakacjach. Nie zabrakło również podziękowań i własnoręcznie wykonanych przez dzieci niespodzianek dla mam i tatusiów, którzy niedawno obchodzili swoje święto. Piękny występ Misiów został nagrodzony gromkimi brawami wzruszonych rodziców. Na zakończenie na przedszkolaki czekały piękne dyplomy i książeczki, a na wszystkich gości przepyszny tort upieczony przez p. W. Bielecką. Rodzicom i dzieciom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji:)

Galeria zdjęć
Koniec roku w grupie Biedronki
  Zapraszamy do galerii

Galeria zdjęć
MISIE-DZIECIOM
  "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi"(Jan Paweł II) . W ramach upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci w grupie Misie zorganizowano akcję zbierania książeczek - pod hasłem "Wakacyjna książeczka. Misie-Dzieciom". Przedszkolaki z dobrego serca podarowały podopiecznym ze Świetlicy Środowiskowo-Terapeutycznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej we Włodawie wybrane przez siebie dzieła literatury dziecięcej. Dziękujemy wszystkim rodzicom za włączenie się w akcję i sprawienie radości podopiecznym świetlicy.

Galeria zdjęć
"LETNIE DMUCHAWCE MISIAKÓW"- NA POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA
  Prace plastyczne w grupie Misie wykonywane są zawsze po to by rozwijać dziecięcą wyobraźnię. Przedstawiamy nasze ostatnie twórcze spojrzenie, tym razem w roli głównej -dmuchawce. Zapraszamy do galerii:)

Galeria zdjęć
Żegnamy Żabki
  24 czerwca dzieci z grupy Żabki uroczyście pożegnały przedszkole. Podczas przedstawienia przenieśliśmy się do Krainy Fantazji, odbywajac "Rejs dookoła świata". Wspólnie spędziliśmy 3 lata, które tak szybko minęły. Żal nam się rozstawać, ale na zawsze zostaniecie w naszych sercach. Kochanym Żabkom życzymy samych sukcesów w szkole, bądźcie dumą dla swoich rodziców. Serdecznie dziękujemy rodzicom za te 3 lata współpracy. Dzięki waszemu zaangażowaniu w życie grupy mogliśmy odwiedzić wiele ciekawych miejsc. Wszystkim życzymy udanych wakacji pełnych wspaniałych przygód.

Galeria zdjęć
"Od ziarna do chleba" - Misie w Krainie Rumianku ciąg dalszy...
  Misie wzięły udział w dwóch warsztatach: "Od ziarna do chleba" połączonego ze "Słodkimi Kukiełkami". Miały okazję wymłócić żyto cepem oraz mielić zboże w ręcznych żarnach, w scenerii pięknej drewnianej stodoły. Największą przyjemność sprawiło dzieciom przygotowanie ciasta drożdżowego. Wałkowanie, gniecenie, przeplatanie - to swoista kinezjologia w praktyce. Wystarczyło trochę wyobraźni i chętne ręce do pracy:) . Po skończonej pracy dzieci miały okazję poznać regionalne zabawy, pośpiewać wspólnie z instruktorką ludowe pieśni oraz zjeść pyszne kiełbaski prosto z ogniska, popijając kompotem z bzu. Wycieczkę Misiaki zakończyły puszczaniem baniem mydlanek i słodkim poczęstunkiem w postaci własnoręcznie zrobionych rogalików:)

Galeria zdjęć
"Od gliny do cegły" - Misie w "Krainie Rumianku"
  Misie wybrały się do wioski tematycznej znajdującej się w Hołownie, która powstała na Polesiu Lubelskim jako pierwsza. Dzieci zachwyciły się nie tylko zapachem i widokiem pól pokrytych białym kwiatami, ale przede wszystkim bogatą ofertą edukacyjną. Wzięły udział w dwóch warsztatach: Pierwszym był edukacyjny plac zabaw z przywróconym pejzażem polowej cegielni z 2 poł. XIX w. Wykorzystując odtworzone cegielniane narzędzia (np. kopie stuletnich taczek) dzieci miały za zadanie stworzyć własnoręcznie cegły. Misiaki z wielką pasją i ogromnym zaangażowaniem poznawały zawód strycharza w praktyce. Dziękujemy Rodzicom za wspólny wyjazd i opiekę nad dziećmi. Pobyt w " Krainie Rumianku" na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Misie
  Niech marzenia spełnią się, wszyscy wkoło uśmiechamy się, mieli chłopcy urodzinki, życzenia składają chłopcy i dziewczynki: Zdrowia, Szczęścia, Pomyślności oraz moc WIELKICH RADOSCI!:) 100 LAT!

Galeria zdjęć
Kolejne urodziny w grupie Smerfiki
  Dziś w grupie Smerfiki obchodził swoje urodziny Kubuś. Cała grupa zaśpiewała solenizantowi gromkie 100 lat. Były życzenia, słodkości, a na ochłodę zimne lody.

Galeria zdjęć
Mamo, tato...
  ...dziękujemy za...

Galeria zdjęć
Koniec roku w grupie Smerfiki
  22 czerwca grupa Smerfiki uroczyście zakończyła całoroczną pracę i zabawę. Dzieci zaprezentowały swoim rodzicom umiejętnościktóre zdobyły podczas pobytu w przedszkolu. Za ciężką pracę każdy Smerfik został nagrodzony piękną książeczką i dyplomem. Na ochłodę gorącej atmosfery wszyscy zjedli pyszne lody, zakupione przez rodziców. Smerfikom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Galeria zdjęć
Rodzice dzieciom
  21 czerwca na scenie Przedszkola Miejskiego nr 2 rodzice wystawili dla dzieci przedstawienie pt. "Śpiąc@ Królewn@ w szpon@ch sieci". Celem tego spotkania było propagowanie wśród dzieci i rodziców bezpiecznego korzystania z internetu. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały spektakl podziwiając sceniczne popisy rodziców. Bardzo dziękujemy wspaniałym aktorom za wzięcie udziału w przedstawieniu i zapraszamy do dalszej współpracy. Organizatorkami tego przedsięwzięcia były Panie Marzena Sugier i Monika Kisiel.

Galeria zdjęć
Dzień Smerfików
  Zapraszamy do galerii

Galeria zdjęć
Smerfny piknik
  Jak co roku organizujemy wycieczki grupowe, tak i dziś Smerfiki wybrały się na piknik z wieloma atrakcjami. Był kolorowy plac zabaw, huśtawki, zabawy, konkurencje, pieczenie kiełbasek z rodzicami. Lecz najwiekszą atrakcją była jazda na kucyku. Spotkanie to było świetną okazją do wspólnej zabawy i integracji.

Galeria zdjęć
Żabki w Straży Granicznej
  Dzieci z grupy "Żabki" odwiedziły placówkę Straży Granicznej we Włodawie, gdzie miały możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy Funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mogły również obejrzeć nowoczesny sprzęt wykorzystywany do ochrony granicy państwowej. Największą atrakcją dla przedszkolaków okazał się pokaz tresury psów służbowych. Dziękujemy Komendantowi Placówki Straży Granicznej we Włodawie, wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom za okazaną gościnność

Galeria zdjęć
Pierwsza wycieczka Biedronek
  17 czerwca Biedroneczki brały udział w pierwszej wycieczce wyjazdowej do Hołowna "Krainy Rumianku". Wielką radość i frajdę sprawiła dzieciom podróż autokarem ponieważ większość z nich pierwszy raz miała możliwość jazdy takim autem :) Na miejscu mieliśmy możliwość poznać ten niezwykły zakątek na Polesiu Lubelskim, gdzie czas jakby zatrzymał się w miejscu. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach "Słodkie kukiełki" - dowiedzieliśmy się jak rozczynić i zagnieść. Lepiliśmy palcami, wałkowaliśmy, gnietliśmy oraz przeplataliśmy słodkie drożdżowe ciasto co sprawiło dzieciom ogromną przyjemność. Zapach ciasta drożdżowego jego aksamitna gładkość pobudziła zmysły maluchów i tuż po ulepieniu warkoczowych bułeczek nie mogliśmy się doczekać kiedy się upieką by je zjeść. Kiedy bułeczki się piekły my spędziliśmy czas na świeżym powietrzu na poznaniu zabaw naszych dziadków, na placu zabaw oraz zjedliśmy posiłek. Przed udaniem się na kolejne warsztaty kosztowaliśmy własnoręcznie upieczone bułeczki, które były wyśmienite a jak smakowały :) Kolejne warsztaty "Od gliny do cegły" - to edukacyjny plac zabaw, który jest przywróconym pejzażem polowej cegielni z ziem Polskich. Poznaliśmy cegielniane urządzenia i narzędzia. Za pomocą drewnianych łopatek, stuletnich taczek transportowaliśmy urobek z hałdy następnie w płytkiej drewnianej skrzynce trata, oczyszczaliśmy i formowaliśmy z gliny malutkie cegiełki i tak poznaliśmy pracę strycharza. Po tak intensywnej pracy przyszła pora na zabawę taczkami następnie na posiłek, odpoczynek i powrót do domu. Podróż powrotna po takich pracowitych wrażeniach była senna ale każdy wrócił z uśmiechem na twarzy :)

Galeria zdjęć
Konkurs Piosenki Anglojęzycznej
  15 czerwca dzieci z grupy Żabki zaproszone zostały przez Państwa Lewis na konkurs piosenki anglojęzycznej. Pięciolatki wystąpiły gościnnie śpiewając piosenkę "I love my mummy and daddy". Dziękujemy za zaproszenie.

Galeria zdjęć
Zajęcia otwarte w grupie Smerfiki
  Dzisiaj w grupie Smerfiki odbyły się zajęcia otwarte pt. "Biedroneczki są w kropeczki". Podczas zajęć rodzice mogli zobaczyć jak ich dziecko pracuje podczas zajęć oraz jak funkcjonuje w grupie. Na zajęciach dzieci rozpoznawały i nazywały kolory, przeliczały, wykonały prace plastyczne, rozwiązywały zagadki. Za obecność przybyłym rodzicom serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć
Smerfiki świętują
  Z okazji Dnia Dziecka Smerfiki cały dzień spędziły na zabawie. Pyszne lody wprawiły maluchy w świetne humory. Urodziny obchodziła Nela, której koleżanki i koledzy z grupy życzą 100 lat!

Galeria zdjęć
Spotkanie z Ratownikiem Medycznym
  "Bajkowy czwartek" Biedronki spędziły z tatą Lenki, który czytając opowieść o ratowniku medycznym przedstawił swój zawód i zaprosił nas do miejsca swojej pracy - stacji pogotowia ratunkowego. 10.06 przedszkolaki z grupy Biedronki i Smerfiki wybrały się na wycieczkę do Stacji Ratownictwa Medycznego. Dzieci dowiedziały się jak wykonać proste czynności udzielenia pierwszej pomocy, prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Pan Ratownik wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Przedszkolaki utrwaliły sobie numery alarmowe oraz zasady bezpiecznej zabawy. Po rozmowie z ratownikiem dzieci obejrzały ambulans. Dziękujemy Panu Jackowi Bejda za zorganizowanie spotkania, mamy nadzieję, że taka forma zajęć stanie się ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką pierwszej pomocy.

Galeria zdjęć
Minisportowa olimpiada smerfnych przedszkolaków
  Wszystkie dzieciaki, tak jak i nasze smerfne przedszkolaki uwielbiają się ruszać. Ponieważ "Ruch to zdrowie", Smerfiki wykorzystując ładną pogodę wzięły udział w swojej małej smerfnej olimpiadzie. Sportowym zmaganiom i zdrowej rywalizacji towarzyszyła ogromna radość, a dzieci uczyły się jak ciekawie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Galeria zdjęć
Urodziny Tymka
  100 lat życzą Tymkowi koleżanki i koledzy z grupy Biedronki!

Galeria zdjęć
Kim będę kiedy dorosnę?
  "Kim będę jak dorosnę... Poznajemy zawody". Biedronki poznały zawód Strażaka będąc w placówce straży pożarnej w maju, dziś przypomniały sobie najważniejsze cechy tego zawodu oraz kolorowały i sklejały wozy strażackie. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Bajkowych czwartków ciąg dalszy
  Przedszkolaki z grupy "Smerfiki" kolejny raz przywitały w swojej sali gościa. Z zaciekawieniem i uwagą słuchały czytanych im bajek. Serdecznie dziękujemy mamie Antosia- Pani Kindze Paprota, za poświęcony czas i przeczytane bajki oraz upominki w postaci naklejek dla każdego Smerfika. Dziękujemy bardzo, prosimy częściej i zachęcamy rodziców do współpracy i integracji z przedszkolakami. Należy pamiętać, że taki dzień, w którym mama albo tata odwiedzą dziecko w przedszkolu, będzie zapamiętany na długo. A my wychowawcy utwierdzamy się w przekonaniu, że Rodzice czytają dzieciom.

Galeria zdjęć
Żabki w WDK
  6 czerwca dzieci z grupy Żabki odwiedziły Włodawski Dom Kultury. Pan Tomasz Korzeniewski oprowadził starszaki pokazując salę kinową, "Sezam" i studio nagrań. Niespodzianką było spotkanie z panią Natalią Wilk. Każde chętne dziecko mogło spróbować gry na perkusji. Dziękujemy państwu Lewis za zorganizowanie wyjścia.

Galeria zdjęć
XV Olimpiada Przedszkolaków
  Tradycją jest Olimpiada Sportowa Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie. Nasze przedszkolaki w sportowych nastrojach wzięły udział w zmaganiach rozgrywanych na stadionie miejskim. Po zapaleniu olimpijskiego znicza maluchy ruszyły do zabawy. Po wykonaniu wszystkich konkurencji olimpijskie medale wręczył Burmistrz Wiesław Muszyński a do gratulacji dołączyli Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Agata Zakrzewska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Korzeniewski. Zmęczone przedszkolaki dumne wróciły do przedszkola.

Galeria zdjęć
"Mamo, Tato coś Wam dam..."
  "Mamo, Tato coś Wam dam, Tylko jedno serce mam, A w tym sercu róży kwiat, Mamo, Tato żyjcie sto lat!" 24 maja w grupie Biedronki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki zaprezentowały swój program wokalno - recytatorski za co zostały nagrodzone burzą braw. Po występie były całusy, życzenia, własnoręcznie wykonane prezenty oraz wiele uśmiechów i radości.

Galeria zdjęć
Wizyta w Sądzie
  Dzięki uprzejmości Państwa Małgorzaty i Waldemara dzieci z grupy Żabki miały niecodzienną okazję do zwiedzenia Sądu Rejonowego we Włodawie. Dzieci zwiedziły salę rozpraw, salę błękitną oraz areszt. Oglądały także togi sędziego, prokuratora i adwokata. Pani Prezes Sądu zaprezentowała dziciom insygnia sędziowskie i opowiedziała o swojej ciekawej pracy. Mogliśmy także zapoznać się z pracą panów ochroniarzy pilnujących porządku i bezpieczeństwa w sądzie. Rodzicom Igi dziękujemy za zorganizowanie wycieczki.

Galeria zdjęć
Dzień Dziecka u Żabek
  1 czerwca dzieci z grupy Żabki zostały zaproszone przez rodziców Aurelki na zajęcia w London Centre of English. W radosnej atmosferze dzieci uczyły się języka angielskiego. Zajęcia poprowadził Rob oraz Ela, która uczy Żabki na co dzień. Liczne atrakcje zapewnione dzieciom sprawiły, iż był to niezapomniany Dzień Dziecka. Na zakończenie każda Żabka otrzymała prezent:) Dziękujemy Państwu Lewis za zaproszenie!

Galeria zdjęć
"Bajkowy czwartek" w grupie Biedronek
  Bajkowy czwartek Biedroneczki spędziły w obecności naszej Pani Marty z kancelarii przedszkola. Pani Marta była tak miła i przeczytała dzieciom przygody Smerfów z serii "Moja ulubiona bajeczka". Dziękujemy za poświęcony nam czas z bajeczką i zapraszamy cześciej.

Galeria zdjęć
Kosmetyczka u Żabek
  Żabki miały okazję gościć panią Natalię Pawluk, która jest kosmetyczką i wizażystką. Pani Natalia pokazała dzieciom kosmetyki, pędzle oraz inne akcesoria stosowane w jej zawodzie. Ku uciesze małych przedszkolaków pani Natalia pomalowała dzieciom buzie według ich pomysłu. Dziękujemy za wizytę.

Galeria zdjęć
Dzień Rodziny
  3 czerwca po raz siódmy przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie świętowały Dzień Rodziny. Tradycją stał się Festyn Rodzinny organizowany na Kiszarni we współpracy z Radą Rodziców. W ten sposób w przedszkolu co roku świętowany jest Dzień Mamy, Taty a przede wszystkim Dzień Dziecka. Była muzyka, tańce, dmuchańce - skakańce, grill, kolorowa wata cukrowa i pyszny poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Dzieci mogły do woli bawić się, skakać, tańczyć i śpiewać. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie rodzicom - dzięki waszej pomocy dzieci spędziły wspaniałe popołudnie!

Galeria zdjęć
Wycieczka do Pani Kosmetyczki
  Dzięki inicjatywnie Pani Izy Lewis nasze "Żabki" miały możliwość odwiedzenie Pani Xeni -kosmetyczki. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie przyrządy i przybory do pielęgnacji skóry oraz kosmetyki do makijażu. Dziękujemy Pani Xeni oraz Pani Izie za zorganizowanie wycieczki

Galeria zdjęć
Wycieczka do salonu optycznego
  Dzięki uprzejmości mamy Milenki - Pani Marioli Woch " Żabki" mogły odwiedzić salon optyczny "Woch". Pani Mariola pokazała dzieciom różne soczewki, oprawki do okularów oraz wszystkie potrzebne maszyny potrzebne do ich wykonania. "Żabki" z bliska oglądały jak powstają jedne z okularów. Mogły także przymierzyć oprawki, które się im najbardziej spodobały:) Dziękujemy Pani Marioli za bardzo ciekawą i interesującą wycieczkę:)

Galeria zdjęć
Dla Ciebie Mamusiu i Tatusiu
  Koniec maja to czas składania życzeń naszym kochanym mamusiom i tatusiom. Również w grupie Smerfików dzień ten obchodzony jest szczególnie uroczyście. Przedszkolaki wystąpiły przed swoimi rodzicami recytując piękne wiersze i spiewając piosenki. Nie jedna łza zakręciła się w oku kochanym rodzicom. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły swoim najbliższym upominki.

Galeria zdjęć
Przedstawienie Żabek "Bajka z życzeniami"
  Nasze "Żabki" pamiętały o bardzo ważnym święcie jakim jest Dzień Mamy i Dzień Taty. Z tej okazji przygotowały kochanym rodzicom przedstawienie pt. "Bajka z życzeniami". Zaprezentowały wierszyki i piosenki, których nauczyły się na tą wspaniałą uroczystość. Po zakończonym występie dzieci wręczyły rodzicom prezenty i wspólnie wszyscy świętowali ten ważny dzień przy słodkich pysznościach.

Galeria zdjęć
Urodziny Weroniki
  Dzisiaj swoje urodziny uroczyście obchodziła Weronika z grupy Biedronki. Wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
Festiwal Naukowy Przedszkolaków
  Nasze starszaki wzięły udział w konkursie fizyczno - chemicznym zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole Integracyjne - Festiwalu Naukowym Przedszkolaków. Reprezentanci placówek zaprezentowali wybrane przez siebie doświadczenia i udowodnili, że od najmłodszych lat można zgłębiać fizyczną i chemiczną wiedzę w bardzo interesujący sposób. Nasze przedszkole reprezentowały Ola Purc i Hania Odyniec i zaprezentowały doświadczenie o nazwie "Masa nieniutonowska" zwana przez dzieci "zaczarowaną masą". Wszystkie doświadczenia były bardzo ciekawe, a konkurencja duża, ale udało się zdobyć III miejsce:) Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich "Żabek" i gratulujemy reprezentantom i całej grupie wygranej.

Galeria zdjęć
Przedszkolaki z wizytą w Straży Pożarnej
  Dzieci z grupy Żabki, Misie oraz Biedronki odwiedziły placówkę Straży Pożarnej we Włodawie. Podczas wizyty strażacy przypomnieli maluchom numery alarmowe, zaprezentowali sprzęt używany podczas akcji gaśniczej i wypadku. Każde chętne dziecko mogło choć na chwilę zostać strażakiem lejąc wodę z armatki. Najbardziej wyczekiwanym momentem była podróż kilka metrów nad ziemię na drabinie hydraulicznej. Spotkanie zorganizowała pani Agnieszka Śpiewak.

Galeria zdjęć
Żabki na Festynie
  Na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Włodawie dzieci z grupy Żabki uczestniczyły w Festynie, podczas którego miały okazję zaśpiewać piosenkę "Podróż do krainy bajek". Po występie przedszkolaki bawiły się na "dmuchańcach", a w nagrodę za piękny występ każdy uczestnik otrzymał popcorn. Dziękujemy za zaproszenie.

Galeria zdjęć
"Bajkowy czwartek" w grupie Żabki
  W ramach akcji "Bajkowe czwartki" odwiedziła nas mama Kai - pani Marta, która czytała dzieciom przygody "Basi Pasiastej". Dziękujemy i zapraszamy rodziców do udziału w akcji.

Galeria zdjęć
"Jest taki kwiat"
  Mama Hani pani Iwona Odyniec zaprosiła dzieci z naszego przedszkola na spektakl teatralny pt."Jest taki kwiat". Dzieci z zaangażowaniem oglądały piękne przedstawienie w wykonaniu studentów z Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz osadzonych z Zakładu Karnego we Włodawie.Dziękujemy Pani Iwonce za zaproszenie.

Galeria zdjęć
Bajkowy Quiz
  12 maja do naszej grupy przybyły 3 mamy: p. Bajuk, Majewska i Chotyniec, które przygotowały pytania do bajek "Czerwony Kapturek", "Kot w butach", "Trzy świnki". Dzieci miały możliwość wykazania się znajomością bajek. Na koniec quizu każde dziecko dostało nagrodę (bajkowe kolorowanki), które przygotowali rodzice. Bardzo dziękujemy mamom za zaangażowanie i przeprowadzenie quizu.

Galeria zdjęć
Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie Biedronek
  W dniu 10. 05. 2016 r w grupie Biedronek zostało przeprowadzone zajęcie otwarte pt. ,, W świecie figur geometrycznych". Podczas zajęć rodzic mógł sobie odpowiedzieć na następujące pytania: Czy moje dziecko jest aktywne podczas zajęć? Jak sobie radzi podczas zabawy zespołowej? W jaki sposób udziela informacji na zadane pytania? Czy potrafi skupić uwagę podczas zajęć? Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Rozpoznawały figury geometryczne, radziły sobie z przeliczaniem elementów, brały udział w zabawach ruchowych. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem figur geometrycznych na podstawie wiersza ,, Pajacyk".

Galeria zdjęć
Robot Franek w przedszkolu
  W ramach realizacji zadania z Programu Wychowawczego - Propagowanie ciekawych form spędzania wolnego czasu w gronie najbliższych - rozwój czytelnictwa wśród dzieci i rodziców zaprosiliśmy do przedszkola pana Przemysława Brzezińskiego z robotem Frankiem, który opwoiedział bajkę o "Czerwonym Kapturku". Żabki zaśpiewały z Frankiem piosenkę "Podróż do krainy bajek". To niezwykłe spotkanie było ekscytujące dla wszystkich przedszkolaków, gdyż na co dzień nie spotykamy gości z innej planety.

Galeria zdjęć
Gimnazjaliści przedszkolakom
  W odpowiedzi na zaproszenie 13 maja nasze przedszkole odwiedzili uczniowie II klasy gimnazjum z Zespołu Szkół w Starym Brusie. Pod kierunkiem opiekuna pani Ewy Kłokosińskiej zaprezentowali niezwykłą, bo w języku rosyjskim bajkę "Czerwony Kapturek". Oprócz uczniów z gimnazjum na przedstawieniu gościliśmy również dzieci z Przedszkola Specjalnego SOSW. Za organizację odpowiadała pani Monika Kisiel.

Galeria zdjęć
Sukces Żabek i Misiaków
  W V Bajkowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole Integracyjne wzieły udział dwie nasze grupy. Zespół "Różyczki" z grupy Żabki zaprezentował utwór "Podróż do krainy bajek". Piękny występ zaowocował zdobyciem I miejsca. Natomiast solistka Żabek Aurelia Lewis zaśpiewała "Let it go" z bajki "Frozen" i zdobyła wyróżnienie. Misie wykonały utwór "Witajcie w naszej bajce", za który otrzymały wyróżnienie. Jako solistka wystąpiła Aleksandra Maik zajmując I miejsce za brawurowe wykonanie "Kaczki - Dziwaczki". Gratulujemy!

Galeria zdjęć
V Międzyprzedkolne Prezentacje Recytatorskie
  V edycja recytacji przedszkolnych organizowanych przez Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną przysłużyła się także rodzicom, którzy przygotowując dzieci do recytacji mieli okazję zapoznać się z różnorodną literaturą dziecięcą mówiącą o dobrym wychowaniu. Tym razem tematem prezentacji było hasło " Grunt to dobre wychowanie", a więc wykorzystanie książek, które w sposób humorystyczny mogą być wykorzystywane przez rodziców i nauczycieli do nauki wartości wychowawczych u dzieci. W prezentacjach udział wzięło 15 reprezentantów wybranych przez miejskie placówki przedszkolne. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze i przy okazji uczyły dobrych manier. Jury w składzie: przedstawicielki MBP - Beata Wulczyńska i Małgorzata Topolska oraz autorka tomików poetyckich p. Teresa Ciodyk nagrodziły wszystkie dzieci najwyższymi lokatami i książkami ufundowanymi przez Przedszkole Miejskie nr 2.

Galeria zdjęć
Z wizytą u bohaterów
  "Jeszcze słychać dzwonka dźwięk. Strażak już na miejsce mknie. Migiem wkłada płaszcz i kask. Zawsze wszędzie jest na czas. Ulicami naprzód gna, dla każdego uśmiech ma. Ktoś ma dziś kłopoty gdzieś, więc strażaku spiesz się spiesz. Grupa Smerfików serdecznie dziękuje Panu Tomaszowi Bajuk za zaproszenie i zorganizowanie nam wycieczki do Państwowej Straży Pożarnej.

Galeria zdjęć
Smerfne szaleństwa
  Smerfiki wykorzystując idealną pogodę wolny czas spędzają bardzo aktywnie na przedszkolnym placu zabaw. Radość podczas zabawy nie ma końca a na buziach maluszków widnieje uśmiech:)

Galeria zdjęć
"Bajkowy czwartek" Biedroneczek
  W kolejny bajkowy czwartek Biedronki odwiedzili absolwenci przedszkola i wychowankowie byłej grupy Biedronki, Wiktoria Werner, uczennica klasy 1 czytając pięknie dzieciom wiersze Jana Brzechwy oraz Michał Rocki, który obecnie uczęszcza do grupy Żabki czytając bajkę "O zagubionym prezencie na urodzinowe przyjęcie". Wiktoria oraz Michał zaprezentowali wzorowo swoje umiejętności czytania czym obecne dzieci były zafascynowane a Panie są bardzo dumne z osiągnięć swoich absolwentów. Pierwsze styczności z literkami i nauka czytania mieli juz w przedszkolu oraz podczas zajęć dodatkowych "Wprowadzenie w świat liter - nauka czytania i pisania". Zapraszamy częściej w odwiedziny!

Galeria zdjęć
Misie poznają ciekawe zawody
  W ramach akcji "ciekawe zawody rodziców" naszą grupę odwiedziła mama Szymona. Pani Kwiatkowska z wielką pasją opowiadała dzieciom o zawodzie, który wykonuje. Misie miały możliwość dowiedzenia się na czym polega praca strażnika granicznego. Z wielką ochotą przymierzały elementy umundurowania i oglądały wyposażenie funkcjonariusza straży granicznej. Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób zdejmuje się odciski z dowolnego przedmiotu. Największą atrakcją jednak była możliwość złożenia własnych odcisków palców. Pani Ewelinie bardzo dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu i interesujące zaprezentowanie zawodu strażnika granicznego.

Galeria zdjęć
Urodzinowa galeria grupy Smerfiki
  Urodzinki, urodzinki wszyscy robią słodkie minki, żyjcie nam długo i szczęśliwie, pomyślcie czasem o nas mile! Wszystkiego najlepszego naszym Smerfetkom!

Galeria zdjęć
Urodzinowa galeria grupy Misie
  Urodziny Kai i Mai obchodziliśmy radośnie. Były piosenki, tańce i oczywiście życzenia od kolegów i koleżanek z grupy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Życzymy dziewczynkom radosnego uśmiechu każdego dnia, nie tylko w "Dniu Urodzin".

Galeria zdjęć
Smerfiki z wizytą w przedszkolnej kuchni
  W ramach tygodnia pod hasłem "Zawód kucharza" najmłodsza grupa zapoznała się z wyglądem i wyposażeniem przedszkolnej kuchni. Podczas zwiedzania przybliżono dzieciom pracę kucharek. Smerfiki miały możliwość z bliska obserwować pracę jaką wykonują panie w kuchni. Poznały kuchenne wyposażenie- rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne potrzebne paniom kucharkom w codziennym przygotowywaniu pysznych i zdrowych posiłków dla wszystkich przedszkolaków. Dziękujemy Paniom z kuchni za miłe przyjęcie. Spotkanie to było dobrym wprowadzeniem dzieci w dalsze odkrywanie tajemnic kuchennego świata.

Galeria zdjęć
Wizyta policjantów u Misiaków
  Grupa Misie gościła Funkcjonariuszy Policji: Panią Elwirę Tadyniewicz oraz Pana Dariusza Lejnerta- Tata Filipka. Tematem przewodnim spotkania było szeroko rozumiane "Bezpieczeństwo dzieci". Pani Elwira zapoznała nasze przedszkolaki z zasadami ruchu drogowego, przypomniała numery alarmowe oraz wytłumaczyła jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych dla dziecka. Pan Dariusz w chętnie opowiadał Misiakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy oraz wykonał wspólnie z nimi odlew gipsowy z napisem grupy. Dzieci miały okazję obejrzeć ciekawe prezentacje multimedialne, zobaczyć prawdziwy sprzęt, niezbędny w pracy policjanta oraz przymierzyć policyjną czapkę i kamizelkę. Na zakończenie dzieci otrzymały piękne odblaski w kształcie aut i księżniczek. Dziękujemy za tak wspaniale przygotowane spotkanie i niezapomniane wrażenia.

Galeria zdjęć
Czwartek z bajką u Smerfików
  Smerfiki bardzo lubią czwartki, a zwłaszcza kiedy przychodzą do nich rodzice i czytają bajki. Ostatnio w naszej grupie gościliśmy aż trzy mamy: Panią Renatę Torbicz, Panią Agnieszkę Kruk-Mazurek oraz Panią Elżbietę Chotyniec. Smerfiki z wielkim zaciekawieniem słuchały popwieści. A my bardzo dziękujemy za przybycie wszystkim mamom i zapraszamy kolejnych rodziców.

Galeria zdjęć
Światowy Dzień Książki
  W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (dorocznego święta organizowanego przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa) w Przedszkolu Miejskim nr 2 odbył się finał konkursu literacko- plastycznego pod hasłem "Moja Książeczka". Celem konkursu było ukazanie zdolności twórczych jakie prezentują najmłodsi. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały przepiękne i bardzo oryginalne prace, wykonane różnymi technikami plastycznymi. Komisja konkursowa zdecydowała przyznać wszystkim uczestnikom równoległe I miejsce. Autorzy prac otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W przedszkolu odbyły się również zajęcia podczas, których dzieci obejrzały ciekawe prezentacje multimedialne, dowiedziały się "Jak powstaje książka?", "Kim jest autor?" oraz wysłuchały wspólnie czytanych opowieści pochodzących z prac konkursowych. Uczestnikom składamy serdeczne gratulacje. Informujemy, że wszystkie prace można podziwiać w "Galerii prac" w PM2. Koordynatorem konkursu była p. A. Dudyk.

Galeria zdjęć
Bajkowe atrakcje u Misiaków
  Niedawno w grupie Misie odbył się dzień pełen bajkowych atrakcji. Naszą grupę odwiedziły postaci z bajek. Wśród nietypowych gości były m.in.: Królewna Śnieżka, Roszpunka, Pinokio, Kot w butach i wiele innych postaci. Dzieci chętnie zgadywały z jakich bajek one pochodzą. Odbył się również bajkowy quiz, w którym przedszkolaki miały możliwość wykazania się rozległą wiedzą na temat ulubionych bajek. Dziękujemy paniom Edycie Biront- Maik i Małgorzacie Grzywaczewskiej za zorganizowanie wielu ciekawych bajkowych atrakcji, które na długo pozostaną w pamięci Misiaków.

Galeria zdjęć
3 maja w grupie Żabki
  Starszaki wiedzą doskonale jak wyglądają symbole narodowe. W tym roku, aby uczcić Konstytucję 3 Maja oprócz zajęć dydaktycznych o tej tematyce wykonaliśmy godło Polski z rączek odrysowanych na kartce, które Żabki samodzielnie wycięły. Oprócz codziennych obowiązków miło spędzamy czas na zabawie zarówno w sali jak i na dworze. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Święto Konstytucji
  W ramach obchodów Święta Konstytucji 3 maja delegacja naszego przedszkola wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych we Włodawie. Maluchy godnie reprezentowały przedszkole. Za udostępnienie zdjęć dziękujemy pani Kamili Bajuk.

Galeria zdjęć
"Wiosenne Recytacje"
  Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie uwielbiają słuchać bajeczek z kolorowej biblioteczki, ale także z przyjemnością uczą się wierszyków. Tradycją przedszkolną są już konkursy recytatorskie, które odbywają sie kilka razy w roku. Tym razem "Wiosenne Recytacje" połączone zostały z eliminacjami do V Międzyprzedszkolnych Prezentacji Recytatorskich i wzięło w nich udział 18 dzieci. Jury składające się z nauczycieli i rodziców wytypowało czterech przedstawicieli przedszkola do kolejnego etapu konkursu. Swoje wiersze zaprezentują: Anna Chudzik, Barbara Chadam, Maja Orzechowska i Hanna Odyniec.

Galeria zdjęć
Smerfiki i ich goście
  Wiek przedszkolny to okres, w którym dzieci bardzo chciałyby mieć zwierzątko, takie do przytulania i do kochania. Dlatego padczas tygodniowego tematu o zwierzętach postanowiliśmy zaprosić nietypowych gości. Codziennie gościliśmy nowe zwierzątko, o którym dzieci dowiadywały się różnych ciekawostek. Miały możliwość opieki i spędzenia ze zwierzątkiem całego dnia, obserwując jego zachowanie i sposób bycia. Za przybycie wspaniałych gości: papugi, żółwia, kurczaczków, psa, króliczka, świnki morskiej dziękujemy rodzicom.

Galeria zdjęć
"Czerwień to miłość, Biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste!"
  2 maja obchodzony jest Dzień Flagi. Dlatego My też postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste - po zapoznaniu i utrwaleniu symboli (godła, flagi, hymnu) zorganizowaliśmy skromne obchody tego święta. Każdy przedszkolak wykonał swoją małą flagę. Ubrani w biało - czerwone koszulki wykonaliśmy "żywą flagę", a dla uczczenia uroczystości dzieci wypuściły gołąbki. Dzień ten dla maluchów był wspaniałą lekcją patriotyzmu. Za organizację odpowiadały panie Monika Kisiel i Katarzyna Bednarek.

Galeria zdjęć
BAJKOWY QUIZ
  W grupie "Żabki" odbył się "Bajkowy quiz". Panie Iza Lewis i Jolanta Bruchacka przygotowały ciekawe konkursy i zabawy dla małych "żabek". Dzieci mogły wykazać się wiedzą na temat ulubionych bajek. W quizie były pytania o "Królewnę Śnieżkę", "Puchatka", "Czerwonego Kapturka" i wiele innych. Dziękujemy Mamom za zaangażowanie w życie naszej grupy:)

Galeria zdjęć
ZAJĘCIA OTWARTE
  W "Żabkach" odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem przewodnim była segregacja śmieci. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat segregacji śmieci oraz dbania o środowisko, o planetę. Przybyłe Mamy obserwowały co kochane pociechy robią w czasie zajęć. Konkursy i zabawy umiliły czas zarówno dzieciom, jak i Mamom. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Galeria zdjęć
"Bajkowy czwartek"
  Kolejny bajkowy czwartek Biedroneczki spędziły z mamą Filipa Sieradzkiego i opowieścią "Wiktor Miś i duchy". Dzieci już doskonale wiedzą , że duchy nie istnieją i nie warto się bać nocą odgłosów zza okna jak muszka z bajki. Dziękujemy za mile spędzone chwile przy bajce.

Galeria zdjęć
Quiz "Co wiemy o bajkach?"
  W dniu 18.04.2016 r. przedszkolaki z grupy Biedronki miały okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu literatury dziecięcej podczas quizu zorganizowanego i przeprowadzonego przez panie Kasię Sieradzką i Monikę Koziej. Takie bajki jak "Czerwony Kapturek", "Królewna Śnieżka" czy "Kot w butach" nie są dla naszych maluchów obce. Dzieci brały również aktywny udział z chustą animacyjną. Na zakończenie panie rozdały wszystkim biedronkom naklejki i lizaki, a także poczęstowały je zdrowymi rumianami jabłuszkami. I bynajmniej nie były to zatrute jabłka:)

Galeria zdjęć
Święto Ziemi
  "Gdy już wszystko się zieleni obchodzimy dzień dla Ziemi, dla zdrowego życia trybu bez zatrucia i bez dymu!" 22 kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 2 dzieci obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Na początku dzieci obejrzały bajkę edukacyjną "Rady na odpady", dzięki którym utrwaliły sobie zasady segregacji śmieci. Następnie maluchy wzięły udział w quizie ekologicznym odpowiadając na przygotowane przez nauczycielki pytania oraz licznych konkurencjach sportowych z użyciem odpadów. Na zakończenie obchodów Święta Ziemi dzieci posadziły bratki w ogródku przedszkolnym i obiecały o nie dbać. Uroczystość przygotowały panie Monika Kisiel i Celina Niedzielak.

Galeria zdjęć
"Poczytaj mi mamo"
  - najpiękniejsze poczytajki, z którymi w "Bajkowy czwartek" Biedroneczki zapoznała mama Tymona. Słuchaliśmy pięknej "Przygody na balkonie" oraz "Agnieszka opowiada bajkę". Czytający gość na zakończenie spotkania przygotował dzieciom niespodziankę za uważne słuchanie, każdy dostał pyszną słodką galaretkę. Poczytajki okazały się bardzo ciekawymi opowieściami. Jeszcze raz dziękujemy mamie Tymka i zapraszamy częściej ponieważ chcielibyśmy poznać wszystkie opowieści.

Galeria zdjęć
"Wielkanocne jajo"
  "Wielkanocne jajo" to tematyka konkursu plastycznego zorganizowanego przez Urząd Gminy Włodawa , którego uczestniczką była Joanna Mackiewicz z grupy Biedronki. Praca Joasi została wybrana spośród 161 i nagrodzona. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć Asi.

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Misie
  Urodziny są wyjątkowym dniem, który w grupie Misie obchodzony jest bardzo uroczyście. Dzieci składają sobie życzenia, częstują słodyczami, śpiewają piosenki i uczestniczą we wspólnych pląsach i tańcach. Życzymy Misiakom: Filipowi i Oli samych szczęśliwych dni, ciepłego słoneczka na niebie, i dużo radosnej zabawy.

Galeria zdjęć
Warsztaty "Bezpiecznie w sieci" w Miejskiej Bibliotece Publicznej
  W związku z realizacją zadania z programu profilaktyki dotyczącego uświadamiania dzieciom zagrożeń związanych z dostępem do sieci oraz wychowawczego "Rozwój czytelnictwa wśród dzieci i rodziców" przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, które prowadziła pani Małgorzata Topolska. Tematem spotkania było "Bezpieczeństwo w sieci". Pani Małgosia przedstawiała projekcje bajek pt. "Owce w sieci", na podstawie których omówiła wraz z dziećmi zasady bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Podczas spotkania dzieci zostały zachęcone również do czytelnictwa poprzez zwiedzanie budynku biblioteki, a przede wszystkim oddziału dla dzieci oraz miały możliwość pobrania kart, które umożliwiają zapisanie się i bycie aktywnym czytelnikiem. Na zakończenie obejrzeliśmy ciekawą wystawę "Koty". Dziękujemy pani M. Topolskiej za przeprowadzenie warsztatów nad przebiegiem których czuwały panie Aleksandra Łobko i Marzena Sugier.

Galeria zdjęć
Wycieczka "Żabek"
  Dnia 13.04.2016 "Żabki" wyruszyły na wycieczkę do Lublina. Pierwszym przystankiem był Teatr Muzyczny. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały tam przedstawienie pt "Calineczka". Przedszkolaki doskonale znają tą bajkę, ale po raz pierwszy miały okazję obejrzeć ją w tej aranżacji. Piękne stroje, śliczne głosy aktorów oraz ciekawa dekoracja spowodowała, że przedstawienie było niezwykle ciekawe. Po obejrzeniu przedstawienia dzieci zapowiedziały, że jeszcze wrócą do Teatru na następną bajkę. Kolejnym miejscem na trasie naszej wycieczki była sala zabaw "Jupi park". Przedszkolaki uwielbiają wspinaczki, zjeżdżalnie oraz inne zabawy. W sali tej miały doskonałą okazję na super zabawę. Ostatnim miejscem naszej wycieczki był McDonald, gdzie wszystkie dzieci mogły zjeść kurczaczka, wypić soczek i wybrać sobie zabawkę. Po dniu pełnym wrażeń wszystkie przedszkolaki wróciły szczęśliwie do Włodawy, gdzie czekali stęsknieni rodzice. Zapraszamy do obejrzenia galerii z naszej wycieczki

Galeria zdjęć
"Pyszna i zdrowa sałatka owocowa"
  Każdy przedszkolak już wie jak ważne są dla nas owoce - nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, nakryliśmy stoły i przygotowaliśmy przybory kuchenne. Nikt nie zapomniał o umyciu rąk. Kiedy wszystko było już gotowe przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i degustacji. Ach, co to była za uczta!

Galeria zdjęć
Biedronki w kinie
  Biedronki na pierwszym spektaklu teatralnym pt. "Rumcajs" w kinie włodawskim :) Wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawienie , na twarzach dzieci malowały sie ciagle uśmiechy. Niektórzy pierwszy raz mieli okazje byc w kinie i widzieć na scenie prawdziwym teatralnych aktorów:) wyprawa była bardzo udana, po powrocie dzieci juz dopytywały o kolejne wyjście.

Galeria zdjęć
Rodzic i dziecko w świecie poezji
  W przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie po raz pierwszy odbył się konkurs recytatorski zorganizowany pod hasłem "Rodzic i dziecko w świecie poezji". Rodzice i ich pociechy miały okazję zaprezentować wybrany przez siebie wiersz. Wspólny występ rodzica i dziecka przyniósł wiele radości zarówno występującym, jak i publiczności. Recytatorzy zaprezentowali między innymi "Koziołeczka", "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci", "Modną świnkę" czy "Itsy bitsy spider". Wspaniałej recytacji towarzyszyły rekwizyty i przebrania przygotowane przez rodziców. Jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy pięknych występów i odwagi. Nad przebiegiem konkursu czuwała Pani Katarzyna Bednarek.

Galeria zdjęć
Bajkowe czwartki u Smerfików.
  Rodzice dzieci z grupy "Smerfiki" przychodzą do przedszkola nie tylko po to, aby przyprowadzić i odebrać swoje pociechy, ale także po to, aby poczytać im bajki. Są to chwile bardzo przez dzieci wyczekiwane. W marcu odwiedziła nas mama Borysa, która przeczytała bajkę "Trzy świnki" oraz mama Mateusza, czytając bajkę "Kot w butach". Dzieci z zaciekawieniem i uwagą słuchały czytanych przez mamy bajek. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy kolejnych rodziców.

Galeria zdjęć
Biedroneczki robią wiosenne porządki w ogrodzie
  Pucu ,pucu, chlastu, chlastu, Nie mam rączek jedenastu, ale mam dwie rączki małe, Do sprzątania doskonałe Od kilku dni słońce wiosennie przygrzewa. Biedroneczki postanowiły posprzątać w ogrodzie przedszkolnym. Przeszkadzały nam śmieci nagromadzone w pobliżu żywopłotu w naszym ogrodzie. Ochoczo wzięliśmy się do pracy i zebraliśmy prawie dwa worki śmieci. Teraz czysty ogród cieszy oko całej społeczności przedszkolnej. Oto efekty naszej pracy.

Galeria zdjęć
Wiosenne hodowle
  W marcu Biedroneczki założyły w sali "wiosenne hodowle". Zapoznały sie z wyglądem i właściwościami cebuli, fasoli i wielu innych szklarniowych warzyw. Ciekawe finału hodowania cebuli i fasoli w wodzie z niecierpliwością czekały na efekty i rozwój. Codziennie po wejściu do sali przybiegały i sprawdzały czy coś już rośnie... czy coś już widać?:) Dzieciaczki po kilku dniach zauważyły "niewiarygodne" efekty wzrostu cebuli i fasoli co przyniosło im wiele radości oraz kolejne doświadczenie. Panie zabrały również dzieci na przedszkolna rabatkę by pokazać jak w inny sposób przy pomocy cebulek kwiatowych można prowadzić hodowle wiosenne. Biedronki miały okazje zobaczyć rozkwitające prawie juz żonkile i hiacynty podsumowując ze są to przecież oznaki wiosny :)

Galeria zdjęć
Zabawy z wodą - mierzenie płynów
  Smerfiki bawiąc się i eksperymentując na zajęciach zapoznają się z pojęciem pojemności naczyń. Na początku porównują i oceniają pojemności "na oko", a potem przez przelewanie płynów do butelek o różnych wielkościach. Sam kontakt z wodą nie wystarczy. Potrzebne było słowne wspieranie dziecięcego poznania, aby były z tego korzyści intelektualne. Doświadczenia i eksperymenty w których biorą udział dzieci dają im wiele radości, a przy tym uczą się one i zdobywają nowe wiadomości.

Galeria zdjęć
Absolwenci czytają
  W ramach "Bajkowych czwartków" Żabki odwiedzają absolwenci przedszkola - dzieci z grupy Tygryski. Jest nam niezmiernie miło, iż z tak wielką chęcią do nas wracacie i miło wspominacie:)

Galeria zdjęć
Bociany i żaby zapraszają do zabawy
  Panie bocianie, chcesz żabkę na śniadanie? Nareszcie przyszła wiosna i nasza sala zamieniła się w piękną wiosenną łąkę, na której roiło się od zielonych maleńkich żabek oraz czyhających na nie głodnych bocianów. Wiosennym zabawom przy muzyce nie było końca, w ruch poszły nawet kolorowe wstążeczki, którymi ubarwiły dzieci wiosenną łąkę.

Galeria zdjęć
Czwartek z bajką u Misiów
  "Misie" bardzo lubią "Bajkowe czwartki". Ostatnio w naszej grupie gościliśmy siostrę Oli Maik, która chętnie czytała naszym przedszkolakom o zabawnych przygodach zwierzątek. Dzieci z wielkim zaciekawieniem słuchały zabawnych opowieści. Patrycji bardzo dziękujemy. Zachęcamy do przyłączenia się do wspaniałej zabawy z książką.

Galeria zdjęć
Lekarskie akcesoria
  Podczas zajęć przedszkolaki poznawały zawód lekarza i oglądały sprzęt medyczny, którym posługuje się lekarz podczas badania dzieci, a także akcesoria potrzebne do wizyt domowych: stetoskop, bandaże, strzykawki, gaziki itp . Dzieci miały okazję zobaczyć jakie ciekawe rzeczy mieszczą się w apteczce pierwszej pomocy. Z zaciekawieniem poznawały przeznaczenie przyniesionych przyrządów medycznych, a nawet mogły same wypróbować ich działanie. Po zajęciach Smerfiki chętnie podjęły zabawę tematyczną, w której każdy chciał zostać lekarzem.

Galeria zdjęć
Owoce pyszne i zdrowe
  Ostatnio w naszej grupie dużo rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu. Dzieci poznały wpływ prawidłowego odżywiania na życie i zdrowie człowieka, jak również dowiedziały się o zasadach zdrowego odżywiania. Największą atrakcją dla naszych przedszkolaków było samodzielne wykonanie sałatki owocowej. Pamiętając o bogactwie wartości odżywczych i witamin zawartych w owocach i warzywach, Misie z wielkim apetytem zajadały smaczną i kolorową sałatkę owocową.

Galeria zdjęć
Wielkanocne Żabki
  Żabki intensywnie przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych - poznały tradycje związane z tymi świętami, wykonały wiele prac plastycznych. Obchodziliśmy również urodziny Igi oraz Dominika - życzymy im wiele radości:)

Galeria zdjęć
Kosmiczna wyprawa zajączka Kicusia
  Grupa Misie- razem z zajączkiem Kicusiem- zgłębiła tajniki kosmosu. Dzieci oglądały albumy, książki i zdjęcia związane z tematyką zajęć. Poznały rakietę kosmiczną jako środek lokomocji oraz wygląd przestrzeni kosmicznej na podstawie prezentacji multimedialnej. Wykonały eksperyment badawczy -"Galaktyka zamknięta w słoiku" -wykorzystując folię aluminiową, wodę, olej, barwniki i brokat. Grały w gry planszowe. Ćwiczyły sprawność manualną poprzez wykonywanie różnorodnych prac plastycznych oraz zadań z kart pracy, które można obejrzeć w galerii. Zapraszamy!

Galeria zdjęć
Kosmiczna przygoda z książką
  Bajkowe czwartki są bardzo popularne w grupie Misie. Do grona rodziców czytających dzieciom bajki dołączyła również mama Lenki. Pani Małgorzata wraz z bajkowym bohaterem- Ferdkiem zabrała przedszkolaki w magiczną podróż w kosmos. Pani Małgosi dziękujemy za wspaniałą przygodę z książką i podarowanie dzieciom kosmicznych kolorowanek.

Galeria zdjęć
Dbamy o ząbki
  W roku szkolnym 2015/2016 dzieci z naszego przedszkola biorą udział w projekcie "Dzieciństwo bez próchnicy". Głównym celem projektu jest obniżenie częstotliwości występowania próchnicy u dzieci. Każda grupa otrzymała pluszaki, naklejki, ulotki oraz klepsydry odmierzające prawidłowy czas mycia ząbków. Zapraszamy rodziców do odwiedzania strony zebymalegodziecka.pl - znajdziecie tam wiele ważnych i przydatnych informacji jak dbać o zęby dziecka. Koordynatorem akcji jest Agnieszka Śpiewak.

Galeria zdjęć
Galeria urodzinowa grupy Misie
  Urodziny są wyjątkowym dniem, który w grupie Misie obchodzony jest bardzo uroczyście. Dzieci składają sobie życzenia, częstują słodyczami, śpiewają piosenki i uczestniczą we wspólnych pląsach i tańcach. Życzymy Misiakom: Hani i Izie samych szczęśliwych dni, ciepłego słoneczka na niebie, i dużo radosnej zabawy.

Galeria zdjęć
Misie w Dziecięcym Raju
  8 marca przy zaangażowaniu i życzliwej pomocy rodziców zostało zorganizowane wyjście przedszkolaków z grupy Misie do sali zabaw "Dziecięcy Raj". Radość dzieci była nieopisana. Chętnie korzystały z atrakcyjnych tuneli i zjeżdżalni, jak również organizowały sobie zabawy tematyczne w kącikach zabaw. Po istnym szaleństwie na Misie czekał słodki poczęstunek. Rodzicom przedszkolaków dziękujemy za niezapomniane wrażenia z wizyty w sali zabaw.

Galeria zdjęć
Wielkanoc tuż tuż...
  Wiosna+Wielkanoc=dobry humor:) Grupa Smerfiki dzisiaj też miała dobry humor ponieważ sadziła swoją wielkanocną rzeżuchę. Na efekty ciężkiej pracy będziemy musieli poczekać, ale na pewno będzie się opłacało!

Galeria zdjęć
Pierwszy Dzień Wiosny
  Przedszkolaki są radosne, bo witają dzisiaj wiosnę. Zimę pięknie pożegnały, wcale jej nie żałowały! Teraz wszystko już do szafki - kurtki, szale oraz czapki:)

Galeria zdjęć
Bajkowy Dzień Wiosny
  21 marca przedszkolaki spotkały się z aktorem - panem Jackiem Królem. Początek spotkania to odpowiedzi i pytania dzieci na temat kim jest aktor, czym się zajmuje oraz w jakich sztukach i filmach grał. Pan Jacek chętnie, z humorem i cierpliwością opowiadał o swojej pracy oraz karierze aktorskiej, odpowiadał na liczne pytania przedszkolaków. Aktor uwrażliwił dzieci poprzez ekspresję słowną, mowę ciała czytając dzieciom wybrane utwory ze zbioru opowiadań Pani Ewy Szeloch. Spotkanie z aktorem wywołało wiele emocji i przeżyć. Spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze. Prezentowane przez gościa utwory wzbudziły zaciekawienie wśród dzieci. Wszyscy świetnie się bawili i za te miłe chwile dziękujemy. Bardzo serdecznie dziękujemy mamie Piotrusia z grupy Biedronek za inicjatywę i pomoc w organizacji spotkania.

Galeria zdjęć
Wiosenne bukiety Smerfików
  Powoli puka do nas wiosna, już za parę dni ją przywitamy. A kiedy przyjdzie wiosna, piękna i radosna, to spadnie ciepły deszczyk i wszystko odmieni... trawy zazieleni, kwiaty zaczerwieni, żółte słońce rozpromieni. Kolory wiosny - to one dziś tańcowały wraz ze Smerfami:) W oczekiwaniu na wiosnę dzieci wykonały piękne wiosenne bukiety malowane dłonią oraz hiacynty z popcornu.

Galeria zdjęć
Dogoterapia w przedszkolu
  Przedszkolaki odwiedził szczególny gość - Golden retriever o imieniu Nero ze swoim opiekunem Panią Kasią z włodawskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. W spotkaniu uczestniczyły grupy Smerfików i Biedroneczek. Na początku każde dziecko poznało się z czworonogiem, mogło go pogłaskać i dać smakołyk. Podczas spotkania przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych poleceń i pokazywał dzieciom różne sztuczki. Maluchy mogły nakarmić Nero łyżką, widelcem, zbadać go a także wyprowadzić na spacer. Nowy przyjaciel bardzo spodobał się przedszkolakom i już za nim tęsknią. Pani Kasia i Nero gościli u nas na zaproszenie pani Moniki Kisiel.(14.03.2016)

Galeria zdjęć
Wspieramy włodawskie Hospicjum
  Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie już po raz czwarty uczestniczyły w kiermaszu charytatywnym wspierającym włodawskie Hospicjum w ramach programu "Pola Nadziei" . Podczas zorganizowanych przez przedszkole warsztatów same przygotowały prace na ten cel. Również w tym roku do wspólnej pracy dzieci zaprosiły swoich rodziców. Przyjazna atmosfera sprzyjała twórczej pracy, co odczuli rodzice, którzy z wielkim zaangażowaniem pomagali maluchom. Przedszkolaki ze swoimi wytworami wielkanocnymi kwestowały przed Kościołem Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie (13.03.2016)

Galeria zdjęć
Warsztaty wielkanocne Misiaków
  Kolejne warsztaty już za nami. Podczas radosnej, twórczej pracy, powstało wiele pięknych palm. Dochód z ich sprzedaży w całości został przekazany na rzecz włodawskiego Hospicjum. Dziękujemy rodzicom z grupy Misie, za aktywny udział, za serce i czas, poświęcony nie tylko dzieciom ale i ludziom potrzebującym wsparcia. Poprzez drobne gesty dobroci możemy sprawić, że świat staje się lepszy a nasze Misiaki uczą się wrażliwości na potrzeby innych.

Galeria zdjęć
Uzależnienie od komputera, Internetu oraz gier - spotkanie z psychologiem
  W związku z realizacją zadania z Programu Profilaktyki - "Umiejętność radzenia sobie z zagrożeniami współczesnego świata - Internet, gry komputerowe, mass - media" w przedszkolu odbyło się spotkanie z psychologiem Panią Katarzyną Haponiuk. Terapeutka przedstawiła rodzicom zagrożenia wynikające z nadużywania czasu spędzonego przed komputerem. Zgodnie z najnowszymi badaniami już przedszkolaki korzystają z Internetu, co może mieć negatywne oddziaływanie na ich zdrowie fizyczne i psychiczne oraz niekontrolowane prowadzi do uzależnienia. Przedstawione zostały proste metody ograniczania czasu spędzanego przed ekranem monitora czy telefonu. Terapeutka wskazała również programy pomocne w monitorowaniu aktywności dzieci w sieci. Spotkanie zostało przeprowadzone z inicjatywy mamy z grupy Biedronek pani Agnieszki.

Galeria zdjęć
Wizyta w gabinecie pani pielęgniarki
  Dzisiaj Smerfiki odwiedziły gabinet pani pielęgniarki, która opowiedziała o wykonywanym przez siebie zawodzie. W czasie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób może pomóc pielęgniarka, jak należy dbać o siebie, właściwie odżywiać. Pani pielęgniarka pokazała nam niektóre proste zabiegi jak załozenie opatrunku, unieruchomienie chorej ręki, a nawet mierzenie ciśnienia, mogliśmy zobaczyć również w co wyposażony jest gabinet. Dziękujemy za podzielenie się z nami wiedzą i doświadczeniem. Smerfiki

Galeria zdjęć
Dzień Kobiet
  Tak Biedroneczki i Smerfiki świętowały Dzień Kobiet!

Galeria zdjęć
Urodziny Igi i Paulinki
  Lilia rozkwita a róża opada. Piękny tulipan listeczki składa. A my składamy Wam szczere życzenia. Życzymy szczęścia i powodzenia. To co miłe i wymarzone w dniu Waszych urodzin niech będzie spełnione. Życzy cała grupa

Galeria zdjęć
"Bajkowy czwartek" w grupie Smerfików
  W "Bajkowy czwartek" grupę Smerfików odwiedziła mama Mateusza. Wszystkim dzieciom bardzo podobały się bajki, które przygotowała Pani Kamila. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy innych rodziców.

Galeria zdjęć
Kolejny "Bajkowy czwartek" w grupie Biedronek
  W kolejny "Bajkowy czwartek" Biedroneczki odwiedziła mama Juliusza. Pani Marta przygotowała do przeczytania baśnie Andersena i wybrała baśń, której dzieci nie znały i z wielkim zainteresowaniem słuchały bajki "Krzesiwo". Dziękujemy za odwiedziny i wybór pięknej baśni.

Galeria zdjęć
Drugi tydzień "Bajkowych ferii"
  Drugi tydzień ferii to "Tydzień z nowoczesną bajką". Dzieci wykonały bajkowe prace plastyczne między innymi "SpongeBoba" i ulubione "Minionki". Atrakcją były również magiczne zwierzęta z balonów. Dzieci spędzały czas na zabawie połączonej z aktywnością ruchową - codziennych wspólnych spacerach i ćwiczeniach. Przedszkolaki poznały również bajeczki logopedyczne oraz przyniosły z domu swoje ulubione bajki.

Galeria zdjęć
Galeria urodzinowa grupy Misie
  Urodziny są wyjątkowym dniem, który w grupie Misie obchodzony jest bardzo uroczyście. Dzieci składają sobie życzenia, częstują słodyczami, śpiewają piosenki i uczestniczą we wspólnych pląsach i tańcach. Życzymy Misiakom: Klarze, Natalce i Dominikowi samych szczęśliwych dni, ciepłego słoneczka na niebie, i dużo radosnej zabawy.

Galeria zdjęć
Urodziny Kacperka
  To był wielki dzień dla Kacperka. W przedszkolu radośnie obchodziliśmy jego święto. Były piosenki, tańce i oczywiście życzenia od Smerfików. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Życzymy Kacperkowi wiele radości i uśmiechu każdego dnia:)

Galeria zdjęć
Urodzinowa galeria grupy Misie
  Urodziny są wyjątkowym dniem, który w grupie Misie obchodzony jest bardzo uroczyście. Dzieci składają sobie życzenia, częstują słodyczami, śpiewają piosenki i uczestniczą we wspólnych pląsach i tańcach. Życzymy Misiakom: Oli i Ali, samych szczęśliwych dni, ciepłego słoneczka na niebie, i dużo radosnej zabawy.

Galeria zdjęć
Żabki w lutym
  Nasze starszaki nie nudzą się zimą. Dzieci pomiętając o Dniu Zakochanych zrobiły rodzicom "Walentynki". Było też smacznie - z pomocą pań dzieci wykonały pyszne gofry z owocami. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Urodzinowa galeria grupy Misie
  Urodziny są wyjątkowym dniem, który w grupie Misie obchodzony jest bardzo uroczyście. Dzieci składają sobie życzenia, częstują słodyczami, śpiewają piosenki i uczestniczą we wspólnych pląsach i tańcach. Życzymy Misiakom: Amelce i Adasiowi, samych szczęśliwych dni, ciepłego słoneczka na niebie, i dużo radosnej zabawy.

Galeria zdjęć
"Bajkowe ferie" w grupie maluszków
  Również młodszym przedszkolakom pierwszy tydzień upłynął bajkowo. Dzieci miały okazję poznać przygody Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Kota w butach i Królewnę Śnieżkę. Przedszkolaki odbyły magiczne podróże, różnymi technikami wykonały prace plastyczne ulubionych bohaterów. A już w przyszłym tygodniu czas upłynie pod hasłem: "Ferie z nowoczesną bajką". Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
"Bajkowe ferie"
  Pierwszy tydzień ferii to tydzień bajek. Przedszkolaki rozmawiały o swoich ulubionych bajkach, słuchały ich i oglądały. Były również na balu u Kopciuszka, na który zajechały zaczarowaną karetą. Wybrały się do magicznego kina z przeszłości, oglądając zapomniane już bajki. Dzieci wykonały bajkowe prace plastyczne i bajkowe łakocie. Przedszkolaki już nie mogą doczekać się kolejnych bajkowych wrażeń.

Galeria zdjęć
Bierzemy udział w konkursach
  Nasze przedszkolaki są bardzo odważne. Ostatnio dzieci wzięły udział w IV Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Magiczna noc z kolędą" zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole "Mała Akademia" oraz Przeglądzie Młodych Talentów zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 we Włodawie. Asi Mackiewicz, Oli Maik i Oli Purc gratulujemy udanych występów i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć
Urodziny Asi
  Tradycją jest, że małe Biedroneczki hucznie obchodzą grupowe urodziny. Tak było również tym razem - życzenia, słodkości i wspólne sto lat odśpiewały Biedroneczki swojej koleżance Asi! Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Trochę wspomnień
  Jak co roku w karnawale Żabki bawią się wspaniale. Dzieci na balu karnawałowym bawiły się wspaniale, w czym niewątpliwie pomogły wymarzone stroje. Szykując się na ten miły dzień dzieci wykonały kolorowe baloniki.

Galeria zdjęć
Dzień Bezpiecznego Internetu i Święto Pizzy u Żabek
  Dzieci z grupy Żabki intensywnie spędziły wtorek 9 lutego. Tego dnia obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po sieci, odwiedziły strony internetowe poświęcone dziciom. Zachęcamy rodziców do odwiedzania razem z dziećmi edukacyjnych portali, które jednocześnie uczą i bawią. Na zakończenie zajęć dzieci narysowały to, czego szukają w internecie. Tego dnia obchodziliśmy również "Międzynarodowy Dzień Pizzy. Żabki wykonały wielką pizzę, na której każdy mógł położyć składniki według własnych upodobań smakowych. Na podwieczorek wszystkie przedszkolaki zjadły pyszną pizzę.

Galeria zdjęć
Luty u Żabek
  Zgodnie z założeniem z Programu Wychowawczego "Propagowanie ciekawych form spędzania wolnego czasu w gronie najbliższych - rozwój czytelnictwa wśród dzieci i rodziców" rodzice z grupy Żabki chętnie uczestniczą w życiu grupy. Dziękujemy Państwu Purc za książki podarowane grupie. Państwu Brzezińskim dziękujemy za rzutnik oraz bajki do niego - było to bardzo ciekawe doświadczenie dla dzieci. Zachęcamy rodziców do rozwijania pasji czytania wśród dzieci. Jak na Żabki przystało poznaliśmy kolejne ciekawe techniki plastyczne. Wykonaliśmy "Zimowe drzewa" odbijając liść kapusty pekińskiej pomalowany farbą. Tęskniśc za śniegiem postanowiliśmy przypomnieć sobie jak to było, gdy naokoło wszystko było zasypane śniegiem - namalowaliśmy piękny zimowy krajbraz. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Dzieci lubią bajki
  Dnia 10 lutego "Smerfiki" i "Biedronki" obejrzały krótkie przedstawienie "Czerwony kapturek", które przygotowały i przedstawiły dzieciom panie. Rekwizyty wykorzystane podczas przedstawienia, to prace przygotowane na konkurs "Rekwizyt do ulubionej bajki". Dzieci z uwagą i zainteresowaniem oglądały inscenizację, a na koniec wspólnie uznały, że zawsze należy słuchać dorosłych i nie rozmawiać z nieznajomymi.

Galeria zdjęć
"Bajkowy czwartek" w grupie Misie
  W ramach akcji "Bajkowe czwartki" naszą grupę odwiedziła mama Amelki. Pani Monika z wielką przyjemnością czytała dzieciom opowieści o niesfornych zwierzątkach. "Misie" z zaciekawieniem słuchały zabawnych historyjek. Pani Monice serdecznie dziękujemy za wizytę, a rodziców naszych przedszkolaków również zachęcamy do wspaniałej przygody z bajką.

Galeria zdjęć
"Bajkowy czwartek" w grupie Biedronek
  W kolejny "Bajkowy czwartek" grupę Biedronek odwiedziła babcia Alana. Dzieci dzięki słuchaniu "Baśni" przypomniały sobie znane postacie z bajek, które były bohaterami późniejszego balu. Czytanie było wstępem oraz możliwością przeniesienia się w świat baśni. Dziękujemy Pani Janinie za zaangażowanie się w akcję "Bajkowe czwartki".

Galeria zdjęć
Urodzinowy, bajkowy Tłusty Czwartek
  4 lutego Hieronim z grupy Biedronek świętował swoje urodziny. Tego dnia w przedszkolu królowały słodkości. Po odśpiewaniu solenizantowi "Sto lat" Król Dnia poczęstował wszystkie dzieci cukierkami i lizakami. Następnie do sali zawitał nieoczekiwany gość - mama Hieronima, która z radościa przeczytała dzieciom baśnie. Dzieci z uwagą i zainteresowaniem słuchały bajek. Mama Hieronima zaprosiła dzieci na jeszcze jeden słodki poczęstunek - pyszne pączki. Dziękujemy za odwiedziny:)

Galeria zdjęć
Bal Karnawałowy 2016
  W karnawale same bale. Także w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie 28 stycznia został zorganizowany bal. Dzieci przebrane za ulubione postacie z bajek ani minuty nie mogły się nudzić. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki wspaniale bawiły się przy znanych hitach oraz brały udział w przygotowanych zabawach. Bal przygotowały i poprowadziły Smerfy - Monika Kisiel i Agnieszka Śpiewak.

Galeria zdjęć
Dzień Babci i Dziadka w grupie Żabek
  Dzieci z wielkim zaanażowaniem przygotowywały się do przedstawienia. Z zapałem wszyscy ćwiiczyli swoje role, wierszyki i tańce. Starania dzieci zostały docenione przez kochane Babcie i Dziadków - każdy element występu był nagrodzony gromkimi brawami. Po występie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty oraz pyszny tort przygotowany specjalnie KOCHANYM DZIADKOM. Spotkanie miało na celu wzmocnienie więzi rodzinnych, budzenie szacunku dla członków rodziny, przełamanie nieśmiałości.

Galeria zdjęć
Biedroneczki świętują Dzień Babci i Dziadka
  Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery jest obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Mimo niskiej temperatury jest to jednak najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na twarzach wszystkich. Tak też było w grupie Biedronek do której licznie w ten dzień przybyli nasi najukochańsi dziadkowie. Grupa przedszkolaków przedstawiła program artystyczny, w którym pokazała swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy reprezentowały swoje umiejętności. Dzieci dla swoich dziadków przygotowały upominki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci, pokazać ulubione zabawki, czy prace plastyczne. Wspaniała, serdeczna atmosfera, która towarzyszyła uroczystości, była okazją do umocnienia więzi rodzinnej, miłego spędzenia czasu, bliższego poznania się. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami. Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych wnuków jak w tym dniu.

Galeria zdjęć
Kochamy Babcię i Dziadka
  Któż kocha bardziej swoje babcie i dziadków niż ich wnuczki i wnukowie! Dlatego też ich święto obchodzone jest bardzo uroczyście w naszym przedszkolu. Smerfiki powitały kochane babcie i dziadków, którzy licznie przybyli na uroczystość 22 stycznia. Maluszki zaprezentowały pełne miłości wiersze i piosenki oraz dały piękny popis umiejętności tanecznych. Dziadkowie ciepło i tkliwie, a niekiedy z łezką w oku, przypatrywali się występom wnucząt. Po występach i życzeniach zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy.

Galeria zdjęć
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka
  Mały miś - mieszka w Stumilowym Lesie, choć trochę niezdarny i - jak sam mówi - jest misiem o małym rozumku, kochają go miliony dzieci na całym świecie. 18 stycznia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Kubuś Puchatek jest chyba najbardziej kochanym przez dzieci misiem na świecie. Jest bardzo śmieszny, pomaga przyjaciołom i jest taką małą niezdarą - mówią najmłodsi. Mali miłośnicy bajki potrafią jednym tchem wymienić perypetie Kubusia: "a to jak utknęła mu głowa w dzbanie z miodem, a to jak z drzewa przepędziły go pszczoły, gdy próbował podkraść im miodek". Aby uczcić jego święto przedszkolaki zjawiły się ubrane na żółto i zabrały ze sobą ukochane pluszaki. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania pt. "Cierpliwości Puchatku", które przeczytał Tygrysek? Następnie były zabawy taneczne, konkursy, śpiewy i wesołe zdjęcia z Kubusiem i jego przyjaciółmi. Na zakończenie dzieci mogły przytulić swoje pluszaki i razem z nimi obejrzeć bajkę "Kubuś Puchatek śpieszy z pomocą". Kubuś i przyjaciele odwiedzili nasze przedszkolaki z inicjatywy Pani Moniki Kisiel.

Galeria zdjęć
Warsztaty rodzinne Misiaków
  Czas spędzony z rodziną jest bezcenny, dlatego Misiaki miały możliwość wspólnych zajęć z rodzicami w przedszkolu. Pomysł na spotkanie warsztatowe okazał się doskonały. Tworzyliśmy wspólnie wyjątkowe anioły z masy solnej, piękne bombki z kaszy, brokatu, papierowe mikołaje i choinki. W niektórych odezwały się twórcze pasje. Zapach korzennych ciasteczek wprowadzał w miły nastrój i kusił dziecięce brzuszki:) Dziękujemy p. Edycie Biront Maik, p. Małgorzacie Grzywaczewskiej i p. Monice Dzyr za zaangażowanie i przygotowanie spotkania, pozostałym Rodzicom dziękujemy za przybycie. Czekamy na dalsze propozycje współpracy:)

Galeria zdjęć
Zimowe zabawy Biedronek
  Kiedy tylko spadł pierwszy śnieg zorganizowaliśmy zabawy na świeżym powietrzu. Świetną zabawą była bitwa na śnieżki, robienie śnieżnych orzełków, czy lepienie bałwana. Zabawy dzieci na świeżym powietrzu niosą dla ich zdrowia wiela korzyści - wzmacniają naturalną odporność. Zimowe wyjście z przedszkola jest wspaniałą rozrywką. Dzieci odpowiednio ubrane doskonale bawiły się na placu przedszkolnym.

Galeria zdjęć
Zima, zima
  Nasze maluszki uwielbiają zimę! Zabawy na śniegu to jedno z ulubionych zajęć w przedszkolu. Smerfiki ostatnio postanowiły ulepić bałwana - z niewielką pomocą pań wyszedł super:)

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Żabek
  Ostatnio w grupie starszaków swoje święto mieli Kuba, Hania, Ola i Adrian. Wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Biedronek
  Tradycją jest, że małe Biedroneczki hucznie obchodzą grupowe urodziny. Tak było również tym razem - życzenia, słodkości i wspólne sto lat! Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
"Do stajnki... gdzie leży maleńki..."
  śpiewały dzieci z grupy Misie podczas przedstawienia jasełkowego, na które przybyli wszyscy rodzice. Gdy zgasły światła umilk gwar za sprawą pięknej scenografii, dzieci przebranych w przepiękne stroje, nastrojowej muzyki przenieśliśmy się do czasu narodzin Jezusa. Wielu wzruszeń dostarczyło wysłuchanie kolęd i pastorałek w wykonaniu Misiaków. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za obecność.

Galeria zdjęć
Kolędujemy rodzicom
  21 grudnia w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Biedronki "Kolędowały rodzicom". Podczas świątecznego spotkania dzieci przedstawiły montaż słowno - muzyczny na temat narodzenia Jezusa, zaprosiły rodziców do wspólnego śpiewania kolęd oraz przekazały świąteczne życzenia gościom i wszystkim pracownikom przedszkola. By oddać przedświąteczny nastrój na zakończenie dzielne Biedroneczki zaprosiły rodziców do dużego koła by wspólnie, w blasku sztucznych ogni, zaśpiewać pastorałkę "Walc z kolędą". Występ zakończył poczęstunek upieczonymi przez dzieci ciasteczkami.

Galeria zdjęć
Spotkanie Jasełkowe
  22 grudnia dzieci z grupy Smerfiki przygotowały jasełka. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie dzieci w radosny świąteczny nastrój. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci wystąpiły w pięknych strojach aniołków, zaśpiewały kolędy i pastorałki. Na zakończenie Smerfiki otrzymały gipsowe aniołki, a rodzice częstowali się przepysznymi ciasteczkami wykonanymi przez dzieci i panie.

Galeria zdjęć
"Otwórz swoje serce"
  Żabki przygotowały dla swoich najbliższych przedstawienie jasełkowe, podczas którego zaprezentowały piekne wiersze, piosenki, pastorałki i kolędy. Uwieńczeniem występów był pokaz zimnych ogni przy nastrojowej piosence "Alleluja" w wykonaniu przedszkolaków. Pokaz dostarczył wszystkim wiele emocji i wzruszeń. Tradycją naszego przedszkola jest pieczenie ciasteczek , które swoim zapachem oraz wyśmienitym smakiem wprowadzily wszystkich w świąteczny nastrój. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Podsumowanie rodzinnego konkursu plastycznego "Moja ulubiona bajka"
  16 grudnia odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego "Moja ulubiona bajka". Wpłynęło 26 prac konkursowych o wysokim poziomie artystycznym, ukazujących wykorzystanie różnych technik. Mali artyści wraz z rodzinami wykazali się wielką wyobraźnią, kreatywnością i oryginalnością prezentując w swoich pracach duży talent plastyczny. Spośród wszystkich prac wybrano 3 pierwsze miejsca i nagrodzono: Kacpra Hańdziuka, Olka Pastryka i Igę Parczewską. Wszystkie prace były bardzo ładne, dlatego reszta uczestników również otrzymała nagrodę oraz dyplom. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

Galeria zdjęć
Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu "Szlachetnej Paczki"
  Pani Agnieszka i pan Marcin byli zszokowani ilością wnoszonych paczek. Naliczyli 36, zastawiona była cała kuchnia i pokój. Mały Wiktor z zaciekawieniem przyglądał się rodzicom jak po kolei rozpakowują wielkie paczki. Pan Marcin od razu zabrał się za otwieranie pudełka z komodą i szafą dla Wiktora. Powiedział, że w końcu będą mieli gdzie trzymać rzeczy syna. Pani Agnieszka, aż usiadła z wrażenia, po otworzeniu wszystkich pudełek. Skomentowała: "...takiej pomocy, tylu paczek nigdy nie otrzymali..." Była ogromnie wzruszona. Ucieszyła się z otrzymanych kosmetyków, a w szczególności z perfum, których jak powiedziała nie miała od dawna, gdyż nie mogła sobie na nie pozwolić. Pan Marcin od razu głośno planował, uszczelnienie podłogi w kuchni z otrzymanych drewnianych płyt. Natomiast mały Wiktor, ucieszył się z otrzymanej grającej zabawki. Kolejno wciskał guziczki i przysłuchiwał się grającym melodyjkom. Wszyscy się cieszyli. W domu wypełnionym podarunkami czuć było niesamowitą atmosferę wielkiej radości. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy wspólnie z nami współtworzyli "Szlachetną Paczkę".

Galeria zdjęć
"Bajkowy czwartek" w grupie Żabki
  W ramach "Bajkowych czwartków" dzieci z grupy Żabki odwiedziły Panie z włodawskiego Hospicjum. W miłej atmosferze przeczytały bajki terapeutyczne i przeprowadziły wesołe zabawy. Zachęcamy do czytania naszym przedszkolakom nie tylko rodziców, ale również chętne placówki.

Galeria zdjęć
Konkurs na najładniej ubraną choinkę
  Nasze przedszkole wzięło udział w zorganizowanym przez Urząd Miejski we Włodawie konkursie na najładniej ubraną choinkę. Panie wspólnie z dziećmi przygotowały ozdoby z naturalnych materiałów - kaszy gryczanej, makaronu i drewna. Przez kilka dni ciężko pracowały, aby choinka była pięknie udekorowana. Konkurencja była duża - wszystkie drzewka wyglądają bajkowo. Ale udało się - zdobyliśmy I miejsce w kategorii przedszkola. Bardzo się cieszymy, że na deptaku Włodawianie także dzięki nam mogą poczuć magię Świąt.

Galeria zdjęć
Mikołaj u starszaków
  Mikołaj pamiętał także o dzieciach z grupy Misie i Żabki. Tradycyjnie do przedszkola dostał się przez okno niosąc ciężki worek prezentów. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji a Panu Jarosławowi Gołdyn - za perfekcyjne wykonanie misji:)

Galeria zdjęć
Mikołaj u maluszków
  Długo wyczekiwany gość odwiedził przedszkolaki z grupy Smerfiki i Biedronki. Dzieci zaśpiewały mu piosenki, recytowały i pozowały do zdjęć. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Byliśmy grzeczni!
  W naszym przedszkolu maluchy uwielbiają przygotowania do Świąt. Pracy jest wiele - dzieci robią dekoracje, ubierają choinki, wykonują liczne prace plastyczne - i od razu czuć magię Bożego Narodzenia. W tym roku maluchy z wszystkich grup wykonały również ogromną podobiznę Mikołaja, aby zachęcić go do odwiedzin. Cały piątek przedszkolaki pomagały paniom w przygotowaniach. Czy w tym roku Mikołaj nas odwiedzi i przyniesie wyczekiwane prezenty? Mikołaju, Mikołaju.. Czekamy!

Galeria zdjęć
Wieczór z Bajką
  W ramach realizacji zadania z Programu Wychowawczego "Propagowanie ciekawych form spędzania wolnego czasu w gronie najbliższych - rozwój czytelnictwa wśród dzieci i rodziców" w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie zrealizowany został "Wieczór z Bajką". Kadra przedszkola wykonała inscenizację "Rzepki" Juliana Tuwima. Dzieci ze zdziwieniem rozpoznawały ulubione panie i ochoczo uczestniczyły w przedstawieniu. Przedszkolaki wykonały również "Kota w butach" oraz obejrzały bajki edukacyjne. Dodatkową atrakcją wieczoru były pyszne gofry. Pani Dyrektor zachęciła maluchy do wspólnego czytania z rodzicami oraz zapowiedziała utworzenie w przedszkolu kącika wędrującej książeczki. Dodatkowo w przedszkolu realizowane są czwartkowe spotkania, podczas których zaproszeni goście czytają dzieciom. "Wieczór z bajką" został zrealizowany z inicjatywy rodziców.

Galeria zdjęć
Urodziny Natalki i Wojtusia
  W grupie Misie czwarte urodziny obchodzili: Natalka i Wojtuś. Jubilaci poczęstowali przedszkolaków słodkościami, a "Misie" złożyły im najserdeczniejsze życzenia i odśpiewały "Sto lat"!

Galeria zdjęć
"Bajkowy Czwartek" u Misiaków
  Dzięki mamie Dominika, Misie wybrały się w podróż do "Stumilowego Lasu". Pani Marta Kisiel czytała przedszkolakom o niezwykłych przygodach Kubusia Puchatka. Największą uwagę dzieci przykuwały rozkładane, ruchome obrazki znajdujące się w książeczce. Serdecznie dziękujemy p. Marcie za przybycie i poświęcony dzieciom czas . Nie możemy się doczekać następnego spotkania.

Galeria zdjęć
Bezpiecznie w sieci
  2 grudnia w ramach realizacji zadania z Programu Profilaktyki: "Umiejętność radzenia sobie z zagrożeniami współczesnego świata - internet, mass-media, gry komputerowe" dzieci z grupy Misie i Żabki odwiedziła st. post. Elwira Tadyniewicz. Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom zagrożeń związanych z internetem. Obejrzeliśmy film edukacyjny oraz bajkę z cyklu "Owce w sieci" udostępnioną przez portal sieciaki.pl polecany przez Panią Policjant. Dzieci poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa w internecie np. ograniczonego zaufania do treści oraz przede wszystkim do osób. Internet to nie tylko szkodliwe dla dziecka treści, ale źródło wiedzy, możliwość poznania świata. Pamiętajmy aby razem z dzieckiem odkrywać zasoby internetu, chroniąc je jednocześnie przed negatywną stroną sieci. Za zorganizowanie spotkania odpowiadała Pani Agnieszka Śpiewak.

Galeria zdjęć
Mikołajki na basenie
  3 grudnia Żabki z Przedszkola Miejskiego nr 2 wybrały się na Mikołajki zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie. Pani Małgorzata Zimnica poprowadziła wesołe zabawy w wodzie. Mimo, iż niektóre dzieci były na basenie po raz pierwszy pani Gosia swoim niezwykłym podejściem zaraziła wszystkich miłością do wody. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali ratownicy, którym bardzo dziękujemy za pomoc. Wielkie zdziwienie odmalowało się na twarzach dzieci, kiedy zobaczyły Mikołaja! Prezenty ufundowane przez Burmistrza Włodawy - Wiesława Muszyńskiego sprawiały zaskoczonym maluchom wiele radości! Bardzo dziękujemy za zaproszenie i zorganizowanie super zabawy! Tak udanego dnia dawno nasze przedszkolaki nie miały. Dziękujemy również rodzicom naszych przedszkolaków. Dzięki Wam spędziliśmy super dzień!

Galeria zdjęć
Co Misie robiły jesienią?
  Jesienią nasze Misiaki dowiedziały się w jaki sposób przechowujemy warzywa i owoce, aby smakowały nawet w zimie. Przedszkolaki próbowały przetworów, najlepszy okazał się dżem z wiśni i truskawek. Podczas zabaw matematycznych dzieci przeliczały jabłuszka i gruszki, oraz wskazywały, których jest więcej, a których mniej. Odbyła się także zabawa badawcza - "Co dynia kryje w środku?" - dzięki Tacie Filipka, który zaopatrzył nas w "dyniowe" skarby. Powstały piękne prace plastyczne, "dynie z talerzyków" oraz "Kotki malowane na dyniach". Dziękujemy p. Dariuszowi Lejnertowi.

Galeria zdjęć
Pasowanie Biedroneczek
  "Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla Biedronek z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Pani Dyrektor za pomocą "czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego "Aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń oraz dyplomów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort . Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek. Za organizację uroczystości odpowiadały Aleksandra Sadlak i Marzena Sugier.

Galeria zdjęć
Żabki świętują Dzień Misia
  Z okazji Dnia Pluszowego Misia nasze starszaki postanowiły wyprawić swoim pluszakom święto. Dzieci cały dzień bawiły się z ukochanymi przytulankami. Z pomocą Pań upiekły pyszne cisteczka w kształcie misia, a po południu wykonały słodkie misiaki, które wiszą teraz na naszej tablicy. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Misiowy Bal w Przedszkolu
  Już po raz siódmy świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Były tańce, zabawy, misiowa gimnastyka a także misiowe smakołyki. Dzień Misia jest okazją do zapoznania dzieci ze wspaniałą literaturą dziecięcą nawiązującą do przygód różnych misiów, które uczą dzieci wiele mądrych rzeczy. I tym razem dzieci poznały książki o misiach, a miś Tomiś zachęcał przedszkolaki do zdrowego spędzania czasu wolnego zamiast siedzenia przed komputerem i zabaw w gry, które zamiast uspakajać wywołują u dzieci negatywne emocje. Celem misiowych imprez jest nie tylko wspaniała zabawa, ale również pokazanie, że miś jest zabawką, którą powinno mieć każde dziecko, bo nie tylko bawi, ale można się do niego przytulić, kiedy ogarnia go smutek i samotność. Dzieci cały dzień poświęciły swoim misiom - malowały ich portrety i spały podczas leżakowania. Wiwat misie! - tak śpiewały dzieciaki, by uczcić ich obecność na balu. Przyjęcie na cześć misia przygotowała Bogusława Górska.

Galeria zdjęć
Dzień z życia Żabek
  Drodzy rodzice w formie fotorelacji chcemy pokazać Wam, jak wiele rzeczy w ciągu dnia robią Wasze pociechy:) Każdy tydzień to nowy temat, nowe wyzwania, wiadomości i umijętności. Oprócz zajęć prowadzonych w sali codziennie wychodzimy na spacer i mamy czas na dobrą zabawę. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Poznajemy Prawa Dziecka
  20 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Dzieci z grupy Żabki poznały prawa dzieci i dowiedziały się jak z nich korzystać. Dzieci dzieliły się własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości, uśmiechu oraz o tym co może powodować, że mały człowiek jest smutny, co sprawia przykrość. Tego dnia Żabki przyniosły z domu swoje ukochane zabawki. Każde dziecko opowiadało o swojej zabawce, przedstawiając ją innym przedszkolakom. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
WCZORAJ MAŁE DZIECIAKI, A DZIŚ DUMNE PRZEDSZKOLAKI!
  20.11.2015 r. najmłodsze dzieci z grupy "Smerfiki" były bohaterami uroczystości pasowania na przedszkolaka. Wydarzenie to było zwieńczeniem procesu adaptacyjnego naszych milusińskich. Zgromadzeni licznie rodzice znaleźli się w Krainie Smerfów. Najbliżsi z dumą wypatrywali własne pociechy oraz podziwiali występy małych Smerfów i Smerfetek. Przedszkolaki wspaniale śpiewały, tańczyły oraz recytowały wiersze. Z zaczarowanej krainy dzieci powróciły pod skrzydła pani dyrektor, która dokonała pasowania na przedszkolaka i od tej pory maluchy stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności. Wszyscy "smerfnie" się bawili, a emocjom nie było końca. Maluchy zdały swój pierwszy egzamin prezentując umiejętności nabyte w przedszkolu. Uwieńczeniem tej wspaniałej uroczystości był słodki poczęstunek. Nad przebiegiem uroczystości czuwały Panie Monika Kisiel i Celina Niedzielak.

Galeria zdjęć
"Bajkowy czwartek" Biedronek
  Kolejny "Bajkowy czwartek" Biedroneczki dzięki mamie Kajtka spędziły z uśmiechem. Pani Monika dzięki bajce pt."Uśmiech dla Żabki" w prosty i skuteczny sposób pokazała jak poprawić humor. Dzieci dzięki przygodom Żabki zobaczyły jak czuły i promienny uśmiech, niczym serdeczne zaklęcie, potrafi przemienić smutek w radość. Ta wzruszająca i zabawna opowieść o Żabce, jej leśnych przyjaciołach i wielkiej mocy jednego uśmiechu rozweseliła każdego z nas. Maskotka bohatera opowieści, czyli żabka oraz przygotowane konkurencje sprawnościowe z żabkami były dopełnieniem i podsumowaniem stwierdzenia, iż "Uśmiech to miły gest, który jak dajesz wraca z podwójną siłą". Dziękujemy za chwile uśmiechu Pani Monice.

Galeria zdjęć
Jesienna wiewiórka Smerfików
  Ruda wiewióreczka po lesie biegała hopsa sa sa hopsa sa sa... Dzisiejszego dnia Smerfiki ciężko pracowały przy wykonaniu rudej wiewiórki. Najpierw musiały ją pomalować, a następnie wykleić ogon rudymi piórkami. Efekt końcowy bardzo wszystkim się spodobał.

Galeria zdjęć
Goferkowo - balonowy dzień
  Za oknem brzydka pogoda, jednak to nie powód do nudy. Każdy dzień przynosi "Żabkom" nowe doświadczenia. Dzieci zaproponowały gofry- wspomnienie z wakacji- zrobiliśmy je wspólnie, a wypiekami poczęstowaliśmy wszystkich pracowników przedszkola. Po raz kolejny dzieci przekonały się, że malować można wszystkim i na wszystkim. Ozdobiliśmy balony według pomysłu dzieci- fajna zabawa:) zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
"Bajkowy czwartek" u Smerfików
  W "Bajkowy czwartek" w grupie Smerfików zjawili się goście. Babcia Boryska przyniosła swoje wiersze, które bardzo spodobały się dzieciom i z ciekawością wysłuchały wszystkich. Mama Ani przeczytała dzieciom bajkę "Kubuś Puchatek" oraz wiersze Jana Brzechwy. Dziękujemy za wizytę i poświęcony czas.

Galeria zdjęć
Przygotowania Żabek
  Tak nasze starszaki przygotowywały się do obchodów Dnia Niepodległości w przedszkolu. Dzieci przypomniały sobie symbole narodowe i ćwiczyły pieśni patriotyczne. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Pracowite Smerfiki
  W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości Smerfiki poznały symbole narodowe, wykonały flagę Polski oraz przygotowywały się do występu na dużej scenie debiutując piosenką patriotyczną "Wojenko, wojenko".

Galeria zdjęć
VII Przedszkolny Festiwal Pieśni Patriotycznej
  11 listopada to rocznica poważna i wielka, ale jak co roku możliwa do uczczenia również przez przedszkolaki. Od najmłodszych lat ważne jest, by dzieci rozumiały doniosłość świąt państwowych. Poprzez takie uroczystości organizowane w przedszkolu chcemy ukazać dzieciom doniosły moment odzyskania niepodległości, wychowywać je w duchu patriotyzmu. Festiwal otworzyła pani Dyrektor Katarzyna Kościuk wzywając do odśpiewania hymnu narodowego. Następnie głos zabrała jedna z mam Pani Małgorzata Grzywaczewska dziękując za organizację uroczystości oraz krótką lekcję historii. Na scenie kolejno zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolne odśpiewując pieśni patriotyczne. Najmłodsza z grup Smerfiki wykonała pieśń pt. "Wojenko, wojenko", Biedronki "Płynie Wisła, płynie". Usłyszeliśmy Misie, które wykonały pieśń pt. "Serce w plecaku" oraz "Nie żałujcie serca dziewczyny". Na końcu zaprezentowały się Żabki, śpiewając "My Pierwsza Brygada", "Ojczyzna Nasza". Gościnnie podczas Festiwalu wystąpiła Patrycja Maik, wykonując utwór "Wolność" nagrodzony Grand Prix na XI Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Pieśń Ojczyzny Pełna". Przedszkolaki za swoje występy otrzymały owacje na stojąco oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców. Festiwal zorganizowały Aleksandra Sadlak i Marzena Sugier.

Galeria zdjęć
Żabki na wycieczce w lesie
  5 listopada dzięki owocnej współpracy z rodzicami dzieci z grupy Żabki wybrały się na wycieczkę do lasu. Odwiedziliśmy pomniki przyrody znajdujące się we włodawskim lesie, a w Suchawie Kamień Powstańców Styczniowych, gdzie dzieci zapaliły znicze. Dzieci poznały las jesienią, patrząc, słuchając i dotykając. Odkryliśmy trop wilka oraz łosia, słuchaliśmy odgłosów lasu. Dzieci przypomniały sobie zasady prawidłowego zachowania w lesie tak, aby nie ucierpiała leśna przyroda. Dziękujemy Państwu Iwonie i Andrzejowi Kowalczuk oraz Państwu Iwonie i Grzegorzowi Pastryk za zorganizowanie wyjazdu. Bezpośredni kontakt dzieci z przyrodą dał im wiele radości, dostarczył wspaniałych przeżyć. Uświadomił, iż są one częścią przyrody, o którą należy dbać jak o najlepszego przyjaciela.

Galeria zdjęć
Wycieczka do warsztatu
  Żabki wybrały się z wizytą do firmy AUTO - ELEKTRO, której właścicielem jest pan Tomasz Bruchacki - tato Karolinki. Dzieci zwiedziły warsztat samochodowy, zobaczyły jak wygląda np. alternator i do czego służy. Dziękujemy państwu Bruchackim za miłe przyjęcie oraz słodki poczęstunek.

Galeria zdjęć
Latawce Biedronek
  Biedroneczki ponury i pochmurny dzień rozweseliły sobie poprzez wykonanie kolorowych latawców. Po skupionej pracy naklejania, przyklejania, zawiązywania był czas na sprawdzenie latawców w locie. Wesoła muzyka oraz zabawy wykonanymi własnoręcznie latawcami to sposób Biedronek na poprawę nastroju w ta jesienna aurę.

Galeria zdjęć
Pamiętamy
  2 listopada starszaki z grupy Żabki wybrały się na Cmentarz Wojskowy, aby uczcić pamięć poległych za Ojczyznę.

Galeria zdjęć
Zajęcia języka angielskiego u Misiaków
  W październiku pani Ela podczas zajęć dodatkowych przybliżała Misiakom kulturę, zwyczaje i tradycje krajów anglojęzycznych. Przedszkolaki miały okazję zaprezentować się w oryginalnych strojach. Były cukierki, dyniowe kręgle, wspólne konkursy i zabawy. Sprawiło to dzieciom dużo radości, co widać na załączonych zdjęciach.

Galeria zdjęć
Poznajemy kulturę krajów anglosaskich
  Ten dzień był pełen niespodzianek i zabawy. Dzieci przygotowały babeczki i ciastka, które przyniosła mama Dominika pani Sylwia. Odwiedziła nas także mama Karolinki pani Jola, która przeczytała bajkę w ramach akcji "Bajkowe czwartki". Główną atrakcją dnia były zabawy podczas zajęć języka angielskiego, dzięki którym dzieci mogły poznać bliżej kulturę krajów anglosaskich i obchodzone tam święto Halloween. Serdecznie dziękujemy państwu Lewis za poświęcony czas i wspaniałą zabawę.

Galeria zdjęć
Zabawy Żabek
  Jesień wcale nie musi być smutna i nudna. Dzieci wesoło bawią się w sali i na dworze. Zapraszamy do galerii:)

Galeria zdjęć
Pyszne!
  Piękne, kolorowe danie każdy chętnie zje:) Dlatego nasze Żabki wyczarowały pyszne i zdrowe kanapeczki, które ze smakiem zjadły. Pozwoliliśmy sobie także na odrobinę słodkości - upiekliśmy pięknie pachnącą szarlotkę.

Galeria zdjęć
Urodziny Kai i Maćka
  Niedawno w grupie Żabki urodziny obchodzili Kaja i Maciuś. Wspaniałym przedszkolakom życzymy samych radosnych chwil i uśmiechu na twarzy:)

Galeria zdjęć
Złota jesień
  Nasze starszaki uwielbiają jesień. Żabki bardzo chętnie chodzą na aktywne spacery. Spadające liście to jest to:)

Galeria zdjęć
"Bajkowy czwartek" u Biedroneczek
  W "Bajkowy czwartek" Biedroneczki gościły kolejnych rodziców chętnych do czytania. Rodzice Maksymiliana w bardzo ciekawy i interesujący sposób poprzez wiersze przedstawili "Zasady dobrego wychowania". Zachęcili również dzieci poprzez pogadankę do konieczności używania "magicznych słów" i dobrych manier na co dzień. Dziękujemy za wizytę, dzięki której przypomnieliśmy sobie o zasadach dobrego wychowania.

Galeria zdjęć
MISIE WIEDZĄ, ŻE MOC JEST W NASZYCH RĘKACH
  15 października został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Światowym Dniem Mycia Rąk. W naszym przedszkolu Misie pamiętały o tej ważnej inicjatywie. Poprzez zabawę uczyły się jak ogromne znaczenie dla ich zdrowia i życia ma zwykłe mycie rąk, które może uchronić przed wieloma chorobami. Przedszkolaki pamiętają każdego dnia by dbać o czystość i higienę. Drodzy Rodzice, nie zapominajcie o swoich pociechach i o tym, żeby dawać im dobry przykład i wyrabiać prawidłowe nawyki. Jedna osoba zarazki z zanieczyszczonych dłoni może przekazać aż na 14 kolejnych osób. Myjmy więc ręce - dla siebie i dla innych! Zapraszamy do naszej galerii.

Galeria zdjęć
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYWNOŚĆI U MISIAKÓW
  Dzieci z grupy Misie, tego dnia uczyły się, w jaki sposób należy się odżywiać, aby być silnym i zdrowym oraz czego unikać w codziennej diecie. Przedszkolaki w ramach zajęć przygotowały pyszne kanapki. Składały się one tylko ze zdrowych produktów: papryki, pomidorów, sałaty, ogórków, rzodkiewki i szczypiorku a nawet oliwek. Dzieci pełne dumy smarowały chleb masłem posługując się plastikowymi nożami, które wyglądały jak prawdziwe. Ze smakowitych serów i wędliny układały różnorodne kompozycje. Po przystrojeniu kanapek "MISIE" wspólnie zjadły przygotowane przez siebie II śniadanie. Zapraszamy do naszej galerii.

Galeria zdjęć
Urodziny Kacperka
  To był WIELKI dzień dla KACPERKA. W przedszkolu radośnie obchodziliśmy jego święto. Były piosenki, tańce i oczywiście życzenia od kolegów i koleżanek z grupy. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. Życzymy KACPERKOWI wiele radości i uśmiechu każdego dnia:)

Galeria zdjęć
Muchomorki
  Zabawa w przedszkolu nigdy nie jest nudna. Oto tajniki powstawania dzieł plastycznych: Na początku obkleiliśmy szablon kapelusza serwetką. Blaszki w muchomorku wykonaliśmy z cieniutkich pasków papieru a nóżkę z kubeczków jednorazowych. Nie mogliśmy się oprzeć i sprawdziliśmy, czy w tym sezonie kapelusze w kropki są nadal modne:) - zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Dzień Chłopaka u Misiaków
  30 września Chłopcy z grupy MISIE obchodzili swoje święto. Dziewczynki zaśpiewały chłopcom "Sto lat", wręczyły upominki, złożyły życzenia, uściskały i ucałowały . Chłopcy w podziękowaniu wręczyli także dziewczynkom symboliczne upominki. KUBUŚ KRASZCZYŃSKI wspólnie z mamą upiekł z tej okazji pyszne ciasteczka i poczęstował nimi wszystkie przedszkolaki. Dziękujemy p. BASI KRASZCZYŃSKIEJ za słodkości oraz p. MONICE DZYR za przygotowanie upominków.

Galeria zdjęć
Wesołe zabawy Smerfików
  "Smerfiki" to przedszkolaki, które dołączyły do nas w tym roku. Szybko zaaklimatyzowały się w przedszkolu, czują się tu bardzo dobrze i świetnie bawią się w swojej sali, zarówno zabawkami jak i integrując się w kole zapraszając do zabawy różnych ciekawych gości, jak żabka i jeżyk.

Galeria zdjęć
"Bajkowy czwartek z książeczką" u Biedronek
  Bajkowe czwartki w grupie Biedronek rozpoczęła babcia Alana Daciuka. Głos czytającego gościa zrobił ogromne wrażenie na dzieciach, z zaangażowaniem wspólnie wybrały bajkę, którą chciały usłyszeć oraz zaciekawione słuchały opowiadań pt. "Wesoła chatynka". Dziękujemy za odwiedziny i poświęcony czas oraz czekamy z niecierpliwością na kolejny bajkowy czwartek:)

Galeria zdjęć
Tor przeszkód Smerfików
  "Smerfiki" to najmłodsze przedszkolaki w przedszkolu. One też miło spędzają czas - maluchy już się zadomowiły, chętnie bawią się z kolegami i koleżankami, coraz lepiej idzie im też sprzątanie po zabawie. W czwartkowy poranek wiele uśmiechu i świetnej zabawy dały dzieciom zajęcia ruchowe pod hasłem "Ćwiczyć każdy może". W tym dniu przedszkolaki mogły wykazać się swoją sprawnością pokonując tor przeszkód. Metoda ta wdraża dziecko do pokonywania trudności, doskonali umiejętność współdziałania i rywalizacji z rówieśnikami; rozwija jego wolę, wytrzymałość, odwagę, samodzielność a także wiarę we własne możliwości i siły oraz poczucie własnej wartości. Zabawy i ćwiczenia ruchowe nie tylko rozwijają sprawność fizyczną dziecka, dają mu także wiele radości, a przede wszystkim zaspokajają naturalną potrzebę ruchu. W trakcie zajęć wykorzystaliśmy szarfy, woreczki, tunel i koła hula- hop. Przedszkolaki z radością i uśmiechem wykonywały polecenia . Po ukończonych ćwiczeniach czekały cierpliwie na swoja kolej, by zacząć kolejną zabawę.

Galeria zdjęć
Jesienne dni Smerfików
  Powiedz Jasiu, powiedz mi, gdzie tak miło, gdzie tak miło jak w przedszkolu? Bo przedszkole uczy bawi nas, bo w przedszkolu szybko mija czas! Podczas jesiennych spacerów dzieci uwielbiają zbierać kolorowe liście. Małe, średnie, duże, żółte, czerwone, różnobarwne. Spadające liście to cecha charakterystyczna sezonu jesiennego. Smerfiki wykorzystały liście do stworzenia przepięknych jesiennych obrazów, które będą wspaniale współgrać z dekoracją przedszkolnego korytarza oraz przypominać, że jesień jest nie tylko szara i smutna, ale cechują ją piękne i wesołe barwy. Dzieci zainspirowane spacerami wykonały też jesienne drzewa i piękne czerwone muchomory. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Kontrakt Smerfików
  Dziś w naszej grupie zawieraliśmy kontrakt grupowy, który określa zasady właściwego zachowania się w przedszkolu. Dzieci doskonale potrafią wymienić, co można robić w przedszkolu, a czego robić nie wolno np. "Nie biegamy po przedszkolu", "Dzielimy się zabawkami i sprzątamy po sobie". Swoją zgodę na zasady, które będą działały w naszej grupie Smerfiki wyraziły odciskając swój kciuk na kontrakcie grupowym umieszczonym na drzwiach wejściowych do naszej sali:)

Galeria zdjęć
Urodziny u Smerfików
  Kochany Mateuszu i Emilu! Ile kropek na biedronce, ile elfów jest na łące, ile gwiazdek jest na niebie - tyle życzeń dziś dla Was! Z okazji urodzin małych przedszkolaków wszystkie dzieci złożyły kolegom życzenia, zaśpiewały głośne sto lat a na koniec zjadły coś pysznego:)

Galeria zdjęć
Dzień Edukacji Narodowej
  14 października to dzień bardzo uroczysty - obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dzieci z grupy Żabki przygotowały przedstawienie. Piosenki, wierszyki oraz słodkie niespodzianki sprawiły wszystkim pracownikom wiele radości. Za oprawę artystyczną dziękujemy Paniom Katarzynie Bednarek i Agnieszce Śpiewak.

Galeria zdjęć
Żabki na placu zabaw
  Jesień rozpieszcza nas piękną pogodą -Żabki codziennie chodzą na spacery podziwiając zmiany zachodzące w przyrodzie. Po spacerze czas na zabawę - uwielbiany plac zabaw. Zapraszamy rodziców do galerii - zobaczcie jak cudownie bawią się wasze pociechy w przedszkolu.

Galeria zdjęć
Jesienne drzewko
  Jesień zawitała do grupy Żabek. Piękne kolory liści zainspirowały dzieci do wykonania pracy pt. "Jesienne drzewko" z barwionych pestek dyni.

Galeria zdjęć
Muzyczny dzień
  Tego dnia nasze Żabki utrwalały nazwy, rodzaje oraz budowę różnych instrumentów. Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały także dźwięków instrumentów, odgadywały ich nazwy. Równie chętnie przedszkolaki grały na naszych przedszkolnych instrumentach. Po kilku próbach udało nam się wspólnie zagrać piosenkę "Muzykanci".

Galeria zdjęć
Dzień Chłopców w Żabkach
  Z okazji Dnia Chłopaka dzieci z grupy Żabki wybrały się na pyszną pizzę do restauracji "Atmosfera". Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie wyjścia.

Galeria zdjęć
Dary jesieni
  Dzieci z grupy Żabki uwielbiają jesień, która daje wiele inspiracji do artystycznego działania. Z plasteliny ulepiliśmy to, co daje nam jesień: owoce, warzywa, grzyby, kasztany. Dużą niespodzianką dla dzieci oraz rodziców były grzyby wykonane z pietruszki oraz ziemniaków. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Orkiestra u Żabek
  Żabki znają instrumenty znajdujące się w przedszkolu. Tym razem postanowiliśmy pograć "na czym się da". Dzieci same musiały poszukać w sali przedmioty, na których można grać. Pomysłów było wiele, a ile radości z grania. Świetna zabawa!

Galeria zdjęć
Pomarańczowy sok Smerfików
  Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki. Na podsumowanie tygodniowego tematu o owocach i warzywach dzieci przygotowały sok. W tym dniu w naszym przedszkolu znalazło się mnóstwo pomarańczy przyniesionych przez maluchy. Każdy mógł samodzielnie wycisnąć sok. Następnie z wielkim apetytem Smerfiki wypiły zdrowy soczek.

Galeria zdjęć
Dzień Chłopaka u Smerfików
  30 września to wyjątkowa data dla wszystkich chłopców. Tego dnia dziewczynki wraz z Paniami odśpiewały 100 lat, złożyły życzenia i wręczyły upominki, które przygotowali rodzice. Aby dziewczynkom nie było przykro również dostały drobny upominek. Na wszystkich buziach widniały uśmiechy.

Galeria zdjęć
Urodziny Maksymiliana
  1 października Maksymilian obchodził swoje pierwsze grupowe urodziny. Wszyscy odśpiewali "100 lat" i po złożeniu życzeń solenizant poczęstował dzieci cukierkami. Życzymy wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
Prace plastyczne Biedronek
  Przy realizacji temetu zajęć o warzywach Biedroneczki wykonały piękne prace plastyczne różnymi technikami. Było wyklejanie kolorowym papierem, malowanie warzyw watą moczoną w farbie oraz paluszkami. Piękne warzywa Biedronek ozdabiają jesienną galerię prac.

Galeria zdjęć
Pracowite Smerfiki
  Nasze maluszki bardzo ochoczo wykonują wszelkie zadania, które stawia im przedszkole. Z dnia na dzień wiedzą i potrafią coraz więcej. Smerfiki na ostatnich zajęciach wykonały piękne parasole - najpierw je pokolorowały a następni ozdobiły plasteliną. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Misie na Festiwalu Trzech Kultur
  Na XVI Festiwalu III Kultur nie mogło zabraknąć naszyć Misiaków. Dzieci obejrzały wszystkie stoiska mieniące się pięknymi kolorami. Wysłuchały także bajkę pt. "Jak ptaszki studiowały Torę".

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Żabek
  We wrześniu w grupie Żabek urodziny obchodził Szymon i Pani Agnieszka. Były życzenia i poczęstunek. Rodzicom Szymona dziękujemy na pyszną niespodziankę. 100 lat!

Galeria zdjęć
Spartakiada z edukacją zdrowotną
  Od trzech lat organizujemy dla najmłodszych dzieci zawody sportowe z elementami edukacji i profilaktyki zdrowotnej. W tym roku zgodnie z projektami ogólnopolskimi uczymy dzieci zasad zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia szczególnie pod kątem aktywnego korzystania ze ścieżek rowerowych wspólnie z rodziną. Tegoroczna Spartakiada przebiegała pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch". Udział w Spartakiadzie wzięły dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego, Przedszkola Miejskiego nr 2, Niepublicznego Przedszkola "Mała Akademia" oraz oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie. Doping dzieci i nauczycielek był niezmiernie emocjonalny, co pomagało zawodnikom w zdrowej rywalizacji. Konkurencje były tak opracowane by ćwiczyć nie tylko spryt i zwinność, ale zmuszały też do myślenia. Gościem Spartakiady był Sekretarz Miasta Pan Krzysztof Małecki, który zasiadł w Komisji Sędziowskiej wraz z Panią Ewą Rusińską - byłą dyrektor przedszkola oraz Panem Józefem Dudzińskim - emerytowanym nauczycielem. Drużyny walczyły nie tylko o najwyższe miejsca, ale także o Puchar Burmistrza Włodawy, który co roku trafia do zwycięskiej drużyny. Tym razem zwyciężyli wychowankowie oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 3 pod opieką Pani Marzeny Żybury. II miejsce zajęło Przedszkole Miejskie nr 2, III - Niepubliczne Przedszkole "Mała Akademia". Zwycięscy otrzymali złote, srebrne i brązowe medale, a pozostali uczestnicy ordery uśmiechu. Zawody poprowadziły dwie pszczółki - Pani Bogusława Górska i Marzena Sugier. (29.09)

Galeria zdjęć
Wizyta Żabek w Urzędzie Miasta
  Dnia 24 września grupa "Żabki" z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie wybrała się do Urzędu Miasta, aby wręczyć Panu burmistrzowi - Wiesławowi Muszyńskiemu zaproszenie na III Międzyprzedszkolną Spartakiadę Przedszkolaków o Puchar Burmistrza Włodawy. Niestety przedszkolaki nie zastały Pana Burmistrza, ale zaproszenie w Jego imieniu odebrał Pan Sekretarz Krzysztof Małecki, który oprowadził dzieci po Urzędzie. Za miłe przyjęcie dziękujemy również Panu Adamowi Purc, który pomógł w zorganizowaniu wycieczki, pracownikom Straży Miejskiej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Galeria zdjęć
Jesień zagląda do Biedronek
  W związku z nadejściem jesieni Biedroneczki wybrały się na poszukiwanie liści. Dzieci już wiedzą, że na liściach lubią wylegiwać się jeże, które będą wykonywać po powrocie do przedszkola. Intensywne, pełne radości zbieranie liści zakończyło się zabawą na placu przedszkolnym. Powrót do przedszkola był pełen radości - maluchy nie mogły doczekać się zrobienia jeżyków. Ziemniaki, wykałaczki 3 ziarenka pieprzu i jeże gotowe!

Galeria zdjęć
Dziękujemy Pani Agnieszce
  Chcemy serdecznie podziękować Pani Agnieszce Szczepaniak, która wraz ze swoją córką Natalią wykonała piękną dekorację drzwi dla swojej grupy. Teraz rano biedronki zachęcają maluchy do wejścia do sali:) Drodzy rodzice! Serdecznie zachęcamy Was do współpracy, jesteśmy otwarci na Wasze pomysły i doceniamy każdy gest.

Galeria zdjęć
Co Smerfiki robią w przedszkolu?
  Pierwsze tygodnie minęły bardzo szybko. Teraz Smerfiki znają już swoje panie, sale i zabawki. Uczą się codziennego rytmu i coraz bardziej lubią przedszkole:) Maluszki wykonały pierwszą pracę plastyczną, przy okazji trochę brudząc się żółtą farbą. Teraz ulubione misie Puchatki zdobią naszą galerię. Dużo czasu spędzają na dworze radośnie bawiąc się na placu zabaw. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Jesienne drzewo
  Żabki postanowiły wykonać piękne jesienne obrazki. Pierwszą pracą było ozdobienie drzewa kolorowymi liśćmi wykonanymi z rozciętej rolki po papierze zamoczonej w farbie. Kolejną "Jesienne fantazje" - dzieci według własnego pomysłu malowały jesień używając do tego pędzli, patyczków do uszu, zmywaków do naczyń oraz słomek.

Galeria zdjęć
Żabki na Festiwalu Trzech Kultur
  Po raz kolejny zabki wybrały się na Festiwal Trzech Kultur. Z zainteresowaniem wysłuchały bajkę "Jak ptaszki studiowały Torę".

Galeria zdjęć
Urodzinki Misiaków
  We wrześniu nasze Misie - Ala i Lenka świętowały swoje 4 urodzinki. Były smakołyki, baloniki, serdeczne życzenia i głośne 100 lat! Życzymy naszym jubilatkom wszystkiego najlepszego i dużo uśmiechu.

Galeria zdjęć
Jesień u Żabek
  Żabki szykują się na przyjście jesieni. Przypomnieliśmy sobie jak wyglądają dary jesieni - odwiedziliśmy sklep warzywno - owocowy, gdzie mogliśmy przypomnieć sobie jakie owoce i warzywa daje nam jesień. Zapraszamy do galerii. (16.09)

Galeria zdjęć
Urodziny w Smerfikach
  To był wyjątkowy dzień dla Antosia i Igora. W przedszkolu obchodziliśmy urodzinki, były piosenki, tańce, zabawy oraz głośne 100 lat i życzenia od kolegów i koleżanek z grupy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Z tej okazji życzymy 100 lat Antosiowi i Igorowi.

Galeria zdjęć
Witamy Misie
  Po wakacjach do przedszkola wróciły Misie. Powitały w swoim gronie nowych kolegów, którym pokazały ulubione zabawki. Dzieci wykonały już swoje pierwsze prace plastyczne - piękne sowy i zdrowe marchewki. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Na dworze
  Tak Smerfiki i Biedronki poznawały teren wokół przedszkola...

Galeria zdjęć
Witamy żabki
  "Żabki" rozpoczęły pierwszy dzień nowego roku zabawą. Wspólne, wesołe zabawy na placu przedszkolnym i w sali przyniosły wszystkim wiele radości. Pierwszego dnia nasze starszaki odśpiewały również gromkie STO LAT koleżance z grupy - Ali. Jeszcze raz wszyscy życzymy Alusi uśmiechu na twarzy:)

Galeria zdjęć
Witamy maluszki
  Z radością przedstawiamy Biedronki i Smerfiki. Maluszki dzielnie przechodzą proces adaptacji, a my uchylamy drzwi - zobaczcie jak mijają pierwsze dni w przedszkolu:)

Galeria zdjęć
Pożegnanie na sportowo
  Dyżur wakacyjny zakończyliśmy na sportowo. Przedszkolaki wybrały się na Orlik gdzie miały możliwość rozegrać drużynowy mecz koszykówki. Następnie dziewczynki przeszły na drugą część boiska i mogły do woli tańczyć i bawić w rytm muzyki. Były tańce ze wstążką a Wiktoria nauczyła wszystkich nowego układu tanecznego. To już koniec wakacyjnej przygody. Wszystkim życzymy odpoczynku, letniej pogody i dobrej zabawy :)

Galeria zdjęć
Piankowe lody
  Pomysłowa pani Agnieszka zaproponowała naszym przedszkolakom bardzo ciekawą pracę plastyczną. Dzieci najpierw wykonały rożki lodowe według własnego pomysłu i przykleiły je na kartkach. Później w miskach zmieszały z pomocą pań piankę do golenia i barwnik spożywczy. Powstały pyszne smaki: jagodowy, czekoladowy, wiśniowy, pistacjowy, cytrynowy i gumy balonowej. Za pomocą nadmuchanych balonów dzieci nakładały do rożków swoje ulubione:)

Galeria zdjęć
Wakacyjne przysmaki
  Nasze wakacyjne przedszkolaki miło spędzają czas w przedszkolu. Poza licznymi zajęciami w sali i na dworze mają okazję przygotowywać słodkie letnie desery. Ostatnio dzieci z pomocą pań przygotowały gofry o ulubiony smaku a w ramach lodowego dnia zjadły pyszne lody:)

Galeria zdjęć
Ziuta i Dyzio z wizytą
  Już po raz drugi podczas wakacji odwiedzili nas Ziuta i Dyzio. Dzięki nim przedszkolaki mogły poczuć magię kołyszących się w powietrzu, mieniących wszystkimi kolorami wielkich baniek mydlanych. Przedszkolaki same uczyły się puszczać bańki co okazało się nie lada atrakcją. Dziękujemy Bogusławie i Krzysztofowi Górskim za niezapomnianą wizytę.

Galeria zdjęć
Kolorowe fantazje dzieci
  Przedszkolaki nie nudzą się na wakacje. Poniedziałek rozpoczeliśmy kolorowo. Najpierw dzieci pokolorowały plac przed przedszkolem, tworząc na nim figury geometryczne, kwiaty a nawet grę w klasy. Później mogły wykazać się panie. Na buziach wszystkich chętnych dzieci namalowały ulubione bajkowe postacie.

Galeria zdjęć
Robimy sałatkę owocową
  Po południu przedszkolaki wykonały pyszną sałatkę owocową. Każdy opowiedział o swoim ulubionym smaku owoców a panie przypomniały o ich walorach zdrowotnym. Dzieci same przygotowały miejsce pracy i niezbędne produkty nie zapominając o zachowaniu zasad higieny. Wspólna degustacja sałatki na świeżym powietrzu bardzo się przedszkolakom podobała.

Galeria zdjęć
Wycieczka do klubu fitness:)
  Nasze przedszkolaki na zaproszenie Pani Magdaleny Werner wybrały się do Strefy Kobiet - gdzie mogły zobaczyć jak wyglądają zajęcia w klubie fitness. Panie Monika i Marzenka stworzyły układ taneczny, którego dzieci nauczyły się podczas zajęć. Dużą atrakcją były piłki i ćwiczenia na stepperze. Dziękujemy za miłe przyjęcie

Galeria zdjęć
Wycieczka do klubu fitness:)
  Nasze przedszkolaki na zaproszenie Pani Magdaleny Werner wybrały się do Strefy Kobiet - gdzie mogły zobaczyć jak wyglądają zajęcia w klubie fitness. Panie Monika i Marzenka stworzyły układ taneczny, którego dzieci nauczyły się podczas zajęć. Dużą atrakcją były piłki i ćwiczenia na stepperze. Dziękujemy za miłe przyjęcie

Galeria zdjęć
Wizyta Pani Jadwigi Woźniak z MBP Włodawa
  Podczas dyżuru gościała u nas Pani Jadwiga Woźniak, pracownik Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej, która w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" czytała wybrane przez dzieci książeczki. Przedszkolakom spodobała się seria "Kopaczek" i już umówiły się z Panią Jadzią na kolejną wizytę czytelniczą. Spotkanie zorganizowała Pani Aleksandra Sadlak.

Galeria zdjęć
Bajkowy dzień z Minionkami
  Kolejną atrakcją podczas dyżuru wakacyjnego był dzień spędzony w towarzystwie Minionków. Dzieci oglądały bajki i zajadały się pysznym popcornem oraz wykonały postać swojego ulubionego Minionka na drewnianej łyżce.

Galeria zdjęć
"KOLOROWY ŚWIAT WAKACYJNYCH KOLEGÓW Z PRZEDSZKOLA"
  W ramach zajęć plastycznych dzieci wykonały wspaniały wspólny plakat, malując go paluszkami i dłońmi moczonymi w kolorowej farbie i odciśniętymi na kartonie. Zabawa wyzwoliła w dzieciach mnóstwo twórczej ekspresji i pobudziła wyobraźnię, dostarczając małym artystom dużo radości. Przedszkolaki miały okazję po raz kolejny spędzić czas wspólnie, bez podziału na grupy. Teraz ogromny plakat zdobi ścianę naszego przedszkola:) Plakat maluchy wykonały pod kierunkiem Pani celiny Niedzielak.

Galeria zdjęć
Magiczna podróż do krainy tańca i zabawy
  Pierwsze dni dyżuru wakacyjnego w naszym przedszkolu pełne były atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Poniedziałek zaczął się równie ciekawie. Dzieci wybrały się magicznym pociągiem do krainy tańca i zabawy, do której zaprosił je klaun. Pierwszym przystankiem był "Misiowy zakątek", gdzie wspólnie zatańczyły "Tulinkowy taniec" oraz "Gummy bear". W dalszą podróż przedszkolaki wyruszyły statkiem, na którym powitał je prawdziwy marynarz. Tak dopłynęły na Madagaskar, gdzie czekały je kolejne atrakcje. W kolorowych strojach odtańczyły układ do piosenki "Wyginam śmiało ciało". Nie zabrakło ulubionej "Czekolady" oraz "Waka waka", w rytmach której maluch pożegnały wyspę. Przedszkolaki samolotem, za sterami którego siedziała Pani Magda Budzyńska powróciły do przedszkola:)

Galeria zdjęć
Odwiedziliśmy siłownię
  Zachęcając przedszkolaki do aktywnego spędzania wolnego czasu postanowiliśmy pokazać im jak wygląda profesjonalna siłownia. Dla większości maluchów była to pierwsza wizyta. Dzieci miały okazję nie tylko przyjrzeć się wszystkim sprzętom, ale również spróbować z nich skorzystać - oczywiście stosownie do swojej wagi i wzrostu oraz umiejętności:) Zaproszenie do siłowni Pana Andrzeja Bytof zorganizowała Monika Kisiel.

Galeria zdjęć
Piłkarze Włodawianki w przedszkolu - mecz o zwycięstwo:)
  W ramach trwającego w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie dyżuru wakacyjnego zaproszeni przez Panią Agnieszkę Śpiewak odwiedzili nas przedstawiciele LKS Włodawianka - Prezes klubu Ryszard Nilipiuk, Mariusz Zańko działacz klubu oraz piłkarze, których reprezentowali Artur Nielipiuk oraz Daniel Polak. Po krótkich rozmowach z małymi kibicami przyszedł czas na rozgrzewkę. Dzieci wykonywały wszystkie polecenia bezbłędnie! Następnie przedszkolaki utworzyły dwie drużyny żółtą i niebieską. Kapitanowie - pani Monika i Celinka udzieliły ostatnich rad i sędzia rozpoczął mecz. Po długiej i zaciętej walce wygrali niebiescy! Piłkarze zaprezentowali również pokaz sztuczek technicznych oraz zdradzili jak je wykonać. Przedszkolaki ustawiały się w kolejce, aby spróbować przyjąć podanie. Podarowane dzieciom gadżety piłkarskie przypadły maluchom do gustu, a piłkarze oczarowani fantastyczną atmosferą zapowiedzieli już swoją ponowną wizytę. Spotkanie miało nie tylko charakter rozrywkowy, ale także edukacyjny. Przedszkolaki w ten sposób mogły dowiedzieć się, na czym polega zdrowy tryb życia, czym jest gra fair play, kibicowanie i jak nie należy się zachowywać na stadionie. Mamy nadzieje, że udało się zaszczepić w małych fanach Ducha Sportu! Bardzo serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.

Galeria zdjęć
Riders - włodawscy motocykliści w przedszkolu
  Kolejną atrakcją podczas pierwszego dnia dyżuru wakacyjnego organizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie była wizyta włodawskich motocyklistów - grupy "Riders", którzy jak zawsze dopisali i licznie zjawili się przed przedszkolem. Zachwycone dzieciaki mierzyły kaski i z dumą pozowały do zdjęć. Atrakcji było wiele, a wypróbowanie każdego motocyklu zabrało przedszkolakom sporo czasu. Jednak największe wrażenie zrobiło na dzieciach pożegnanie - warkot silników i gorące powietrze wprawiły je w zdumienie. Pod wrażeniem obiecały, że w przyszłości będą wozić "Ridersów" na własnych motorach! Za wizytę i zaproszenie grupy dziękujemy Panu Arturowi Kościuk.

Galeria zdjęć
Rozpoczynamy dyżur wakacyjny - wizyta Policjanta
  Po raz kolejny dajemy dzieciom możliwość ciekawego i aktywnego spędzenia wakacji. Przedszkolaki będą miały okazję wziąć udział w atrakcyjnych zajęciach - zarówno sportowych, plastycznych, jak również muzycznych, tanecznych, kucharskich. Już pierwszego dnia naszą placówkę odwiedziła funkcjonariusz włodawskiej Policji Pani Elwira Tadyniewicz, aby przypomnieć przedszkolakom o zasadach bezpieczeństwa, które należy zachować podczas wakacji. W przystępny sposób opowiedziała dzieciom jak należy zachowywać się podczas pobytu nad wodą, w lesie, na wsi, w przypadku kontaktu z nieznajomym. Dzieci poznały pozycję "żółwia" stosowaną w przypadku ataku psa, przypomniały sobie zasady przechodzenia przez jezdnię. Aktywnie uczestniczyły w spotkaniu zadając pytania i dyskutując między sobą. Przedszkolaki na zakończenie spotkania otrzymały upominki i złożyły obietnicę bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Spotkanie z Policjantem zorganizowała Pani Agnieszka Śpiewak.
 
Galeria zdjęć

Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie
ul. Sierpińskiego 4, 22-200 Włodawa
tel. +48 515 286 538, E-mail:pm2wlodawa@gmail.com