Taniec na "DZIEŃ KONSTYTUCJI 3 MAJA"
  W tym roku dostapiliśmy zaszczytu udziału naszego zespołu tanecznego "Biedroneczki" podczas miejskiej akademii z okazji Święta 3 Maja we Włodawskim Domu Kultury we Włodawie. Bardzo wpasowaliśmy sie w tę uroczystość, ponieważ dzieci zatańczyły swój piękny taniec z flagą - " Taniec dla biało-czerwonej" do przepięknej muzyki F. Chopina. Ponownie zaskoczyliśmy widownię naszym tańcem, który w swym charakterze bez słów opiewał miłość do Ojczyzny. Wcześniej taniec podziwiali rodzice z przedszkola, kiedy podsumowywaliśmy program patriotyczny na 100-lecie Niepodległości Polski.(bg)

Galeria zdjęć
Żabki odwiedził strażak
  Dzieci odwiedził strażak - pan Artur Nielipiuk. Pan strażak opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, przypomniał jak należy wezwać straż pożarną w razie potrzeby. Uczył także nasze przedszkolaki jak udzielić pierwszej pomocy. Dziękujemy Panu Arturowi za odwiedziny :)(kk)

Galeria zdjęć
Prawie jak w "YOU CAN DANCE"
  Aż 3 zespoły taneczne z grupy "BIEDRONKI" reprezentowały nasze przedszkole w "Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tańca współczesnego", i trzeba przyznać, że dały niezły popis. Zespół "Gwiazdeczki" składający się z samych dziewczynek zatańczył nastrojowy taniec - "Narodziny gwiazdy". Zespól "Biedroneczki" wykonał - "Taniec dla biało-czerwonej" z flagami i patriotycznym przesłaniem. Natomiast zespół taneczny "Debeściaki" składający się z samych chłopców, swoim taańcem "Piraci z Karaibów" 'rozwalił" całą widownię, bowiem zaszokował wielką brawurą, dynamiką i niezwykłym oddaniem charakteru muzyki. Byliśmy wszyscy bardzo dumni z naszych tancerzy, kiedy każdy zespół otrzymywał zasłużone statuetki i dyplomy za swoje występy. Był to jeden z nawiększych naszych sukcesów tanecznych.(bg)

Galeria zdjęć
Graj w zielone - Dzień Ziemi w maluchach
  Koniec kwietnia upłynął w grupie maluchów pod hasłem "Dbamy o przyrodę". W ramach edukacji ekologicznej dzieci dowiedziały się jak należy dbać o środowisko. Maluchy założyły również przedszkolny mini ogródek, w którym posiały sałatę i rzodkiewkę. Świętując Dzień Ziemi dzieci wzięły udział w zajęciach "Graj w zielone" i zdobyły odznakę Przyjaciela Przyrody.(dw)

Galeria zdjęć
Pierwsza wizyta Misiów w bibliotece
  10 kwietnia dzieci z grupy Misie po raz pierwszy udały się z wizytą do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dzięki uprzejmości pani Małgorzaty Topolskiej przedszkolaki mogły zwiedzić całą bibliotekę i obejrzeć ekspozycje prac malarskich. Pani Małgosia przygotowała też dla naszych maluchów niespodziankę. Dzieci obejrzały bajkę o wielkanocnym kurczaczku, która wprawiła wszystkich w wielkanocny nastrój. Wzięły również udział w zajęciach plastycznych o tematyce świątecznej. Przemiła wizyta zakończyła się zwiedzaniem galerii w ogródku bibliotecznym pt. "Rozbrykane koty". Pani Małgosi bardzo dziękujemy za zaproszenie i ciekawe zajęcia biblioteczne.(dw)

Galeria zdjęć
PRZEDSZKOLE WSPIERA WŁODAWSKIE HOSPICJIUM
  W ubiegłym tygodniu w naszym przedszkolu już od progu czuć było radość i ekscytację z powodu nadchodzących świąt. Przedszkolaki wykonywały wielkanocne prace plastyczne, siały jęczmień, piekły świąteczne babeczki. Ozdobione ciastka i wykonane ozdoby dzieci sprzedawały na kiermaszu, z którego dochód przeznaczony będzie na wsparcie włodawskiego Hospicjum. Z okazji Świąt Wielkanocnych chcemy życzyć Państwu zdrowia, radości w sercu, pogody ducha i rodzinnej atmosfery przy świątecznym stole - Wesołego Alleluja!

Galeria zdjęć
Spektakl "Pszczółka Maja"
  Wszystkie dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. "Pszczółka Maja" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Jesteśmy dumni szczególnie z naszej najmłodszej grupy "Misie", która miała swój debiut w roli widzów. Przebywanie z Mają i jej przyjaciółmi wzmocniło świadomość ekologiczną przedszkolaków oraz uwrażliwiło ich na piękno przyrody. Dzieci dowiedziały się, że w naszym ekosystemie wszystkie stworzenia są potrzebne. Okazało się bowiem, że gdyby któregoś zabrakło, miałoby to fatalny wpływ na pozostałe stworzenia, także na człowieka. Dzieci wyszły ze spektaklu zachwycone i zadowolone.(dk)

Galeria zdjęć
Przedszkolny ogródek Smerfów
  Czas przedwiośnia to czas zakładania w przedszkolu małych ogródków. Smerfy postanowiły rozpocząć od posadzenia fasoli w kąciku przyrodniczym. Z pomocą nauczycieli posadziły również wiosenne kwiaty - bratki. Zobowiązały się także do codziennej pielęgnacji swojej roślinki- podlewaniu i doglądaniu. Pomysł sadzenia bratków bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły swoją roślinkę. Sadzenie kwiatów poprzedził cykl zajęć "Od nasiona do rośliny", podczas których dzieci poszerzały wiadomości i na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.(ms)

Galeria zdjęć
Światowy dzień wody
  Przedszkolaki dobrze wiedzą, jak należy dbać o wodę, która jest niezbędną do życia. Swoimi pracami plastycznymi pt. "Kropelka" przypominają, że każda kropla jest bardzo ważna i nie należy lać wody bez potrzeby. Zapraszamy do galerii.(kk)

Galeria zdjęć
Przedstawienie "Czyste powietrze mamy, zdrowo oddychamy"
  W tym roku szkolnym grupa 5-6 latków "Smerfy" z Przedszkola Miejskiego nr 2 przystąpiła do udziału w programie antynikotynowym "Czyste powietrze wokół nas". Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i proponowanych przedsięwzięciach. Zapoznały się z istotnymi faktami na temat szkodliwości dymu papierosowego oraz biernego palenia. Nauczyły się jak należy postępować w sytuacji kiedy inni przy nich palą. Kolejnym działaniem było przedstawienie inscenizacji pt. "Czyste powietrze wokół nas", w którym dzieci przekonują rodziców , że muszą dbać o środowisko i o własne zdrowie oraz że palenie jest szkodliwe. Przedszkolaki bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie występu, na który zaprosiliśmy wszystkie grupy przedszkolne i oddziały zerówek przy Szkole Podstawowej nr 3. Pomógł im w tym zielony Dinek oraz jego piosenka. Koordynatorem programu w placówce są Panie Natalia Solecka i Marzena Sugier. (ms)

Galeria zdjęć
Przedszkolne logofigle
  27 marca w naszym przedszkolu odbył się konkurs logopedyczny "Przedszkolne logofigle" promujący dbałość o piękno ojczystego języka. Uczestnicy wraz z rodzicami prezentowali wierszyki o zabawnej tematyce. Na naszej przedszkolnej scenie swoimi recytatorskimi umiejętnościami popisywały się zebry, słonie, krówki, kaczki dziwaczki i inne bajkowe postaci. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: Pani Danuta Kloc- Dyrektor PM2, Pani Katarzyna Hulip- przewodnicząca Rady Rodziców i Pani Joanna Orzeszko- pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, które nagrodziło wszystkich uczestników pamiątkowymi dyplomami i upominkami. Dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy na kolejna edycję. Organizatorem konkursu jest Pani Dorota Winiarczyk. (dw)

Galeria zdjęć
ROZTAŃCZONA WIOSNA "Biedronek"
  21 marca wraz z wiosną poddaliśmy się tanecznym pląsom. Na zaproszenie Szkoły Podstawowej nr 3 we Włodawie uczestniczyliśmy w "Szkolnym festiwalu tańca". Podziwialiśmy popisy taneczne uczniów, ale także naszych przedszkolaków, bowiem dzieci z najstarszej grupy - "Biedronki" zaprezentowały na festiwalu tanecznym dwa tańce: "Przedszkolaczek - krakowiaczek" oraz "Sen aniołów". Krakowiaczek z przytupem rozgrzał widownię, jednak najwięcej emocji dostarczył anielski taniec, który zachwycił nie tylko wykonaniem, ale także muzyką i strojem. Tańce przygotowała Pani Bogusława Górska. (bg)

Galeria zdjęć
Żabki w bibliotece
  Żabki udały się na wycieczkę do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie w celu zapoznania się z pracą bibliotekarza. Pani pokazała przedszkolakom imponujący zbiór książek dla dzieci, przeczytała ciekawą książeczkę. Dzieci miały także okazję pograć na keyboardzie, który miał zaprogramowane dźwięki różnych instrumentów. Żabki dowiedziały się również co należy zrobić, aby założyć kartę biblioteczką by częściej odwiedzać to piękne i ciekawe miejsce.(kk)

Galeria zdjęć
Żabki sadzą kwiatki
  Żabki w oczekiwaniu na piękną i ciepłą wiosnę założyły w swojej sali "pachnący kącik". Posadziły tam piękne i pachnące kwiatki, które będą ozdabiały ich salę.(kk)

Galeria zdjęć
Zimo płyń do morza!
  21 marca nasze przedszkolaki z grup Żabki i Smerfy na zaproszenie Muzeum - Zespołu Synagogalnego we Włodawie wzięły udział w uroczystym pożegnaniu zimy. Dzieci uroczystym korowodem ulicami miasta udały się nad rzekę Włodawkę, gdzie utopiły Marzannę i radośnie powitały wiosnę.

Galeria zdjęć
Teatrzyk Kamishibai w naszym przedszkolu
  6 marca do naszego przedszkola zaprosiliśmy Panią Małgorzatę Topolską- pracownika Miejskiej Biblioteki Publicznej, która zaprezentowała dzieciom z grupy Misie i Żabki Teatrzyk Kamishibai. Bajka pt. "Zakochani" przedstawiała historię bociana i żabki, którzy się w sobie zakochali. Dzieci chętnie skorzystały też z możliwości "samodzielnego tworzenia" bajki. Przedstawienie w tak niecodziennej formie bardzo nam się podobało, za co bardzo dziękujemy Pani Małgosi.(dw)

Galeria zdjęć
Misie dbają o zdrowie
  Drugi tydzień marca w grupie Misie upłynął pod hasłem "Dbamy o zdrowie". Przedszkolaki dowiedziały się, że aby być zdrowym należy właściwie się odżywiać, pamiętać o aktywności ruchowej i dbać o higienę. Wykorzystując w praktyce zdobyte wiadomości dzieci samodzielnie przyrządziły z owoców sałatkę i koreczki. Degustując witaminowe pyszności obiecały, że będą pamiętały o zdrowym odżywianiu. Misie dowiedziały się też kto dba o nasze zdrowie poznając zawód stomatologa i ratownika medycznego. Podczas wizyty u pani dentystki dzieci zdobyły też cenną wiedzę na temat prawidłowego dbania o higienę jamy ustnej. W zorganizowaniu cennej lekcji o zdrowiu dziękujemy Pani Agnieszce Kuryluk i Pani Dorocie Mazurek.(dw)

Galeria zdjęć
Świętujemy!
  Ósmego marca nasze małe kobietki i mężczyźni mieli okazję do świętowania. Ten dzień upłynął przedszkolakom radośnie i miło. Smerfy wybrały się na pizzę, Biedronki do dziecięcej sali zabaw. Dziewczynki otrzymały kwiaty, chłopcy upominki :) Dziękujemy rodzicom za pomoc w zorganizowaniu atrakcji.

Galeria zdjęć
Wizyta strażaka w przedszkolu
  W piątek 8 marca w grupie Smerfy mieliśmy niezwykłego gościa przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. W trakcie spotkania strażak zapoznał dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych. Strażak przypomniał dzieciom numer alarmowy do straży pożarnej: Pan Tomek zaprezentowali naszym wychowankom m.in. ubranie specjalne i sprzęt ochrony dróg oddechowych. Dzieci miały okazję wysłuchać informacji na temat jak pomóc sobie lub koledze w przypadku zranienia czy urazu oraz jak udzielić pierwszej pomocy. Duże wrażenie na przedszkolakach zrobił "Fantom'', na którym dzieci uczyły się sztucznego oddychania oraz reanimacji. Przedszkolaki obserwowały w jaki sposób wykonuje się sztuczne oddychanie oraz jak wyglądają oddechy ratownicze, po czym same zabrały się do udzielania pomocy. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Uważnie słuchały o niebezpiecznej pracy strażaka i chętnie wypowiadały się na zadawane pytania. Przedszkolaki z wielką radością przymierzały hełm, aby poczuć się choć przez chwilę strażakiem. Dziękujemy bardzo panu Tomaszowi Bajukowi za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu.(ms)

Galeria zdjęć
Ferie w przedszkolu
  Podczas ferii dzieci aktywnie i wesoło spędzały czas w naszym przedszkolu. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Pokaz arborystyczny
  Grupa "Biedronki" miała niepowtarzalną okazję obejrzeć pokaz arborystyczny, który polegał na prawidłowo wykonanej pielęgnacji konarów drzewa. W ramach realizowania doradztwa zawodowego w przedszkolu nasi wychowankowie poznali całkiem nowy zawód. Arborysta nazywany również "chirurgiem drzew" to zawód polegający na pielęgnacji drzewa metodą alpinistyczną bez użycia ciężkiego sprzętu. W odróżnieniu od leśnika zajmuje się pojedynczymi drzewami, a nie całym kompleksem leśnym. Oglądany przez dzieci pokaz przycinki drzew, gdzie asekurację dla arborystów stanowiły tylko liny, wzbudził szczególny podziw. Udział w tym wydarzeniu miał na celu wspieranie dzieci w kształtowaniu ich preorientacji zawodowej. Organizatorem przedsięwzięcia była Inicjatywa Lokalna Między Drzewami, Burmistrz Włodawy oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.(dk)

Galeria zdjęć
Bal karnawałowy - Smerfy i Biedronki
  Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Kolejny występ solowy Basi Chadam z grupy Biedronki
  Basia kolejny juz raz wzięła udział w Miedzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez przedszkole Mała Akademia we Włodawie. Pięknie zaśpiewała pastorałkę "A kiedy wigilii przyjdzie czas". Jesteśmy bardzo dumni z występu i gratulujemy.(ał)

Galeria zdjęć
Bal karnawałowy - Żabki i Misie
  7 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Na to wydarzenie dzieci czekały od dawna. Już od samego rana do przedszkola przybywały wróżki, królewny, rycerze i wiele innych postaci, które za sprawą magii przeniosły się prosto do bajki "Rio". W towarzystwie bajkowych bohaterów zabawa była przednia. Nie lada atrakcją były prawdziwe papugi, którym również udzielił się radosny klimat. Gdy zabawa karnawałowa dobiegała końca, wszyscy przyznali, że z niecierpliwością będą czekali na kolejny bal. Zabawę karnawałową w grupie Żabki i Misie prowadziły Panie: Dorota Winiarczyk i Sylwia Szkotek.(dw)

Galeria zdjęć
Goście w grupie Misie
  31 stycznia grupę Misie odwiedziły przedszkolaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Zaśpiewaliśmy naszym nowym kolegom kilka piosenek, a oni odwdzięczyli się nam tym samym. Następnie przyszła pora na wspólne tańce i zabawę. Dziękujemy serdecznie za mile spędzony czas.(ss)

Galeria zdjęć
ZESPÓŁ KRESOWIANKI W PM2
  Zespół Śpiewaczy "Kresowianki" ze Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. J. Kalinowskiego we Włodawie zaprezentował przedszkolakom dawne kolędy i pastorałki z okolic Podlasia oraz bożonarodzeniowe tradycje i obrzędy. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały tych artystycznych prezentacji, w szczególności zwracając uwagę na stroje i przebrania członków zespołu. Celem spotkania było zaprezentowanie dzieciom bogatego dorobku kulturalnego regionu pogranicza. Dziękujemy za przybycie i czas poświęcony muzycznej podróży przez dawne tradycje:)(dk)

Galeria zdjęć
Biedronki na wystawach w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie.
  Biedronki na wystawach prac plastycznych Pani Agnieszki Kuryłowicz pt."Zbiorowisko" oraz Wiktorii Lis "Horyzont marzeń" w MBP we Włodawie.(ał)

Galeria zdjęć
Harcerze w przedszkolu
  Ciąg dalszy czytania przez Harcerzy dzieciom w przedszkolu.(ał)

Galeria zdjęć
Dzień Babci i Dziadka w grupie Smerfy
  Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
BIEDRONKI BABCIOM I DZIADKOM
  Grupa BIEDRONKI zaprosiła swoje Babcie i Dziadków na wspaniałą uroczystość z okazji ich święta. Młodzi aktorzy po raz kolejny popisali się znakomitym występem. Rozbawieni goście podziwiali występy swoich wnucząt, w tym taniec pt. "Babuszki staruszki." Zachwytom nie było końca. Po popisach wokalnych, aktorskich i tanecznych dzieci wręczały własnoręcznie wykonane upominki, a następnie zaprosiły Babcie i Dziadków do specjalnie na ten dzień przygotowanej "Kawiarenki".(dk)

Galeria zdjęć
Dzień Babci i Dziadka w grupie Żabki
  Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Dzień Babci i Dziadka w grupie Misie
  Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
My się zimy nie boimy
  My się zimy nie boimy. Tak wołały maluchy, gdy zobaczyły pierwszy śnieg. Szybko opanowały nauką samodzielnego ubierania się i wyruszyły na spotkanie z Panią Zimą.(dw)

Galeria zdjęć
Ze sztuką za pan brat
  Twórczość plastyczna jest jedną z najważniejszych form działalności dziecka w wieku przedszkolnym. Jest źródłem dobrej zabawy, radości, podstawową formą uczenia się oraz zdobywania, wiedzy o otaczającej rzeczywistości. Nasze maluchy bardzo lubią zajęcia plastyczne, które wyzwalają ich ekspresje, rozwijają twórczą inicjatywę, pomysłowość, a przede wszystkim wiarę we własne siły.(dw)

Galeria zdjęć
BIEDRONKI AKTORAMI
  Najstarsza nasza grupa zaprosiła wszystkie swoje koleżanki i kolegów z PM2 oraz zaprzyjaźnione grupy 0a, 0b, i "Małe Skrzaty" z SP3 na swoje występy. Młodzi aktorzy zachwycili widzów żywiołowym spektaklem. Duże wrażenie na wszystkich zrobił taniec dziewczynek pt. "Narodziny gwiazdy" wykonany do muzyki klasycznej. Czekamy na kolejne popisy Biedronek:-).(dk)

Galeria zdjęć
Włodawskie harcerki w przedszkolu
  Ku zadowoleniu dzieci nasze przedszkole nawiązało współpracę z 1 Włodawską Drużyną Harcerek "Czeremcha" im. Henryki Bartnickiej - Tajchert. Włodawskie harcerki pierwsze spotkanie z przedszkolakami rozpoczęły od przeczytania naszym wychowankom przeróżnych bajek. One wiedzą, że czytanie dzieciom ma ogromny wpływ na ich rozwój emocjonalny, społeczny i umysłowy. Akcja ta pięknie wpisuje się w realizowaną przez nas kampanię społeczną "Cała Polska czyta dzieciom". Po zajęciach czytania były pląsy i zabawy harcerskie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.(dk)

Galeria zdjęć
Gość w grupie Biedronki
  Poniedziałkowe popołudnie Biedronki spędziły przy pięknych opowieściach czytanych przez mamę Michałka Panią Małgosię Wiśniewską. Dziękuje za mile spędzony czas(ał)

Galeria zdjęć
Niespodzianka w grupie Misie
  Sala grupy "Misie" wzbogaciła się o nową tablicę sensoryczno - motoryczną. Zabawka została zainspirowana pedagogiką Montessori, która mówi, że dziecko przyswaja wiedzę ze środowiska, w którym się znajduje. Idąc tym tropem wprowadzamy do otoczenia dzieci elementy wykorzystywane w życiu i w domu, a dzieci traktują je jako najlepsze zabawki.(dk)

Galeria zdjęć
Teatrzyk lalek
  Biedronki i Smerfy skorzystały z zaproszenia szkolnych zerówek i oglądały piękna inscenizacje Jasełek oraz teatrzyk świąteczny w wykonaniu Pani Krystyny Puły.(ał)

Galeria zdjęć
Jasełka w grupie Biedronki
  Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Jasełka w grupie Misie
  Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Jasełka w grupie Smerfy
  Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Jasełka w grupie Żabki
  Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Konkurs na najpiękniej ubraną choinkę
  14 grudnia nasze przedszkolaki wraz z paniami wybrały się na włodawski deptak, aby przystroić miasto w świąteczną szatę. Za sprawą konkursu na najpiękniej ubraną choinkę, ogłoszonego przez Burmistrza Włodawy, maluchy cały tydzień przygotowywały bożonarodzeniowe ozdoby choinkowe i łańcuchy. Dekoracji wylosowanego drzewka towarzyszyły uśmiechy i radosne okrzyki. Przedszkolaki zabawiał święty Mikołaj, który poprowadził świąteczny korowód. Do dekorowania choinek zaproszone zostały włodawskie placówki oświatowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które wręczyli Burmistrz Włodawy Pan Wiesław Muszyński oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Joanna Szczepańska.(mc)

Galeria zdjęć
"Szlachetna Paczka" - pomagamy!
  Drodzy Darczyńcy, Jak co roku w okresie świątecznym zachęcamy rodziców naszych przedszkolaków do pomocy innym. W tym roku, we współpracy z Miejskim Przedszkolem Integracyjnym oraz NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej "Vita", wzięliśmy udział w akcji "Szlachetna Paczka". Przedstawiamy Państwu relację ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki: Pani Anna wraz z Wiktorem są bardzo wdzięczni za wszystko, co otrzymali od Państwa. Za ten wielki dar serca. Pani Anna zaniemówiła ze wzruszenia. Otwierając każdą kolejną paczkę nie kryła łez poruszenia i wzruszenia. Jest bardzo wdzięczna każdej osobie, która pomogła jej rodzinie. Wierzy w to, że dobroć, którą otrzymali od Państwa, wróci do Was ze zdwojoną siłą. Wiktor otwierając pudła mówił tylko: "oooo" i "woow". Wiedział, że wiele rzeczy, które się tam znajdowały były poza zasięgiem ich rodziny, a dzięki Państwu spełniły się marzenia i pragnienia noszone w środku. Wychodząc od rodziny Wiktor z całej siły przytulił się do mnie, a ja byłam pewna, że pomogliście Państwo odpowiedniej rodzinie w dobrym czasie. Co chce powiedzieć od siebie rodzina: Pani Anna tuż przed naszym wyjściem stanęła, patrząc na te wszystkie paczki, łzy spłynęły po jej policzku, a z ust wybrzmiało łamiącym się głosem "dziękuję".(dk)

Galeria zdjęć
VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW o puchar przechodni BURMISTRZA WŁODAWY
  Jak co roku Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie było organizatorem VI Międzyprzedszkolnej Spartakiady Przedszkolaków o puchar przechodni Burmistrza Włodawy. W tym roku odbyła się ona jednak w nietypowej atmosferze. Wszyscy byli mocno zaskoczeni, bo halę sportową 7 grudnia 2018 opanowały czerwone Mikołaje. Zarówno zawodnicy, kibice, jak i członkowie komisji wystąpili w roli Mikołajów. Konkurencje były wesołe i także powiązane z tematem mikołajkowym. Był bieg Mikołajów z workiem prezentów, wyścigi zaprzęgów reniferów, ubieranie choinki. Mikołaje zmagały się w noszeniu prezentów przez komin i robili także "szlachetne paczki". W Jury także zasiedli Mikołaje: Wiesław Muszyński - Burmistrz Włodawy, Agata Zakrzewska - Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji w Urzędzie Miejskim we Włodawie, Maria Czaus - emerytowana Dyrektor Przedszkola Integracyjnego we Włodawie. Sponsorem nagród dla przedszkoli był Urząd Miejski we Włodawie i Przedszkole Miejskie nr 2. Nadzór organizacyjny nad całością pełniła główna Mikołajka - Dyrektor Przedszkola nr 2 we Włodawie - Pani Danuta Kloc, a imprezę przygotowała i prowadziła Mikołajka - Bogusława Górska. (bg)

Galeria zdjęć
Mikołajki w grupie Smerfów i Biedronek
  Mikołaj nie zapomniał o Biedroneczkach i Smerfikach. Nasze starszaki musiały wykazać się nie lada cierpliwością. Jednak rozmowa z gościem, zabawa, kolorowe prezenty zrekompensowały dzieciom długie oczekiwanie.. A prezenty były wspaniałe:) Przedszkole składa serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za pomoc w organizacji spotkania, a tacie Kornela i Cypriana za brawurowe, jak co roku, odegranie swojej roli! Zapraszamy do galerii.(mc)

Galeria zdjęć
Mikołajki w grupie Żabek i Misiów
  "Wszystkie dzieci Mikołaja kochają, Wszystkie dzieci na Niego czekają. Moc prezentów każdemu przyniesie, Każe dziecko z prezentów się cieszy.." Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Każda grupa wykonuje bardzo ciekawe prace plastycznych, na których oczywiście króluje Mikołaj. Oprócz prac plastycznych, wszystkie grupy przygotowują piosenkę lub wiersz, które będą mogły zaprezentować przed tak wyjątkową osobą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością. Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością nasłuchiwały "Mikołajowych" dzwoneczków:) A kiedy już się zjawił przyniósł worek pełen prezentów Misiakom i Żabkom. Zapraszamy do galerii.(mc)

Galeria zdjęć
Mikołajki na basenie
  Biedronki skorzystały z zaproszenia lekcji pływania w MOSiR Włodawa. 5 grudnia podczas zajęć w wodzie dzieci odwiedził Święty Mikołaj. Radość była ogromna. Mikołaj każdemu pływakowi podarował prezent. Dzieci szczęśliwe i przejęte deklarowały Mikołajowi chęć systematycznego uczęszczania na lekcje pływania.(ał)

Galeria zdjęć
Andrzejki
  Dnia 30 listopada przedszkolaki wesoło bawiły się na zabawie andrzejkowej. Wróżby, konkursy i wesołe zabawy umiliły dzieciom ten magiczny, zaczarowany dzień. Zabawy prowadziła M. Sugier i K. Kapitan.(kk)

Galeria zdjęć
Dzień Pluszowego Misia
  Jak co roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły swoje pluszaczki - ulubione ukochane, przytulanki. Wspólne tańce, konkursy i zabawy przyniosły wszystkim wiele radości a dzień spędzony z ukochanym misiem był niezapomnianym przeżyciem. Prowadzące: K. Kapitan i M. Sugier.(kk)

Galeria zdjęć
Patriotycznie w Muzeum
  Biedronki i Smerfy spędziły czas. Grupy wzięły udział w warsztatach patriotycznych zorganizowanych przez Pana Bogdana Smolika. Prezentacja multimedialna o symbolach narodowych zakończyła sie Quizem oraz pracą plastyczna - z odbitych dłoni maczanych w farbie powstały piękne godła była również zabawa ruchowa ucząca postawy podczas śpiewania hymnu oraz pogadanka z której powstał obraz "Prawdziwego patrioty"(ał)

Galeria zdjęć
Nauka i rozrywka - oglądamy film w technologii VR
  Wszystkie nasze grupy przedszkolne uczestniczyły w piątek (23.11) w projekcji filmu edukacyjnego "Świat podwodny" w technologii VR (rzeczywistości wirtualnej). Dzięki niej, za pomocą specjalnych googli, nasi wychowankowie przenieśli się w sam środek mórz i oceanów, co pozwoliło im na bardzo bliskie spotkanie z żyjącymi tam zwierzętami. Dzieci obserwowały i "dotykały" m. in. żółwie morskie, płaszczki, delfiny czy rekiny. Oglądając pływające zwierzęta morskie słuchały jednocześnie ciekawostek na ich temat. Była to doskonała okazja do połączenia nauki i rozrywki.(dk)

Galeria zdjęć
Biedronki w listopadzie
  Biedronki w listopadzie wzięły udział w zajęciach bibliotecznych i obejrzały wystawę. Przedszkolaki pracują z literkami. Jest to końcowy etap wyszukiwania poznanej litery Metodą Dobrego Startu. Poznana i wyszukana litera wędruje do klasera z literami gdzie będą układane wyrazy z poznanych już liter.(ał)

Galeria zdjęć
Święto Niepodległości we Włodawie
  11 listopada delegacja wychowanków naszego przedszkola wspólnie z Panią Dyrektor Danutą Kloc oraz pracownikami placówki złożyła symboliczne kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.(dk)

Galeria zdjęć
Podziękowania za wspólne świętowanie
  Wychowankowie i pracownicy naszego przedszkola serdecznie dziękują za wspólne świętowanie podczas uroczystości niepodległościowych naszym gościom. Główne uroczystości patriotyczne uświetnili: Wiceprzewodniczące Rady Miejskiej pani Łucja Pamulska i pani Joanna Szczepańska, Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło we Włodawie kpt. Edmund Brożek, Komendant Powiatowy PSP we Włodawie bryg. Paweł Matczuk, aspirant Kinga Zamojska - Prystupa KPP we Włodawie, starszy wychowawca Agnieszka Popko Zakład Karny we Włodawie, pani Joanna Tchórzewska i pan Grzegorz Krzaczek Nadleśnictwo Włodawa, Dyrektor PPP we Włodawie pani Joanna Litwiniuk - Kupisz, Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia we Włodawie Pan Paweł Łobacz oraz Prezes Stowarzyszenia "Rodzina Katyńska Włodawa" pani Maria Durys. Państwa obecność była dla nas bardzo ważna. Dziękujemy!(dk)

Galeria zdjęć
Taniec dla Niepodległej w Przedszkolu Miejskim nr 2
  W Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie uczy się, iż uczucia patriotyczne można wyrażać nie tylko poprzez śpiew, słowo, czy rysunek, ale także poprzez taniec, dlatego punktem kulminacyjnym uroczystości niepodległościowych był "Taniec z flagą" do muzyki klasycznej w wykonaniu grupy tanecznej przygotowanej przez Bogusławę Górską. W nastrój do właściwego odbioru tańca wprowadziła widzów recytacja wiersza Czesława Janczarskiego "Barwy ojczyste" w wykonaniu Juliusza Stachyry z grupy Biedronki. Słów pochwały nie szczędził organizatorom Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło we Włodawie kpt. Edmund Brożek, który w posumowaniu stwierdził, iż widząc takich patriotów jest spokojny o Włodawę i Polskę. Na zakończenie dyrektor Danuta Kloc w asyście przedstawicieli służb mundurowych wręczała dzieciom dyplomy i nagrody. Było pięknie i wzruszająco!(dk)

Galeria zdjęć
Festiwal Pieśni Patriotycznych w PM2
  Wyjątkowo uroczysty charakter miał Festiwal Pieśni Patriotycznych w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie, zorganizowany z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęcie festiwalu poprzedziło zaśpiewanie 4 zwrotek hymnu narodowego, który w wykonaniu przedszkolaków brzmiał wyjątkowo wzruszająco. Potem były występy artystów - najmłodszych patriotów. Po prezentacji grup wszyscy uczestnicy festiwalu pięknie i radośnie odśpiewali piosenkę "Jesteśmy Polką i Polakiem", a następnie odpowiadały na pytania Władysława Bełzy z "Katechizmu młodego Polaka", które zadawała dzieciom prowadząca całą uroczystość - dyrektor przedszkola Danuta Kloc. Całość dopełnił wspólny śpiew zaproszonych gości - wiceprzewodniczących Rady Miejskiej, kombatantów, służb mundurowych, dyrektorów Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej i Szkoły Muzycznej we Włodawie oraz licznie przybyłych rodziców, dziadków i rodzeństwa wychowanków PM2. Akompaniament do śpiewanych wspólnie utworów "Białe róże" oraz "Wojenko, wojenko" wykonała Karolina Szewczyk - uczennica Szkoły Muzycznej I stopnia we Włodawie. W imieniu licznie przybyłych na tę uroczystość włodawskich służb mundurowych głos zabrał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Paweł Matczuk, który podkreślił wyjątkowo wysoki poziom festiwalu, zważywszy na wiek jego uczestników, składając gratulacje Pani Dyrektor oraz wychowawczyniom.(dk)

Galeria zdjęć
Uroczystości niepodległościowe w PM2
  9 listopada dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Marszu dla Niepodległej. W celu upamiętnienia 100 - lecia Niepodległości Polski najmłodsze przedszkolaki w biało czerwonych barwach odwiedziły Dyrekcję, pracowników i uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Starsi koledzy i koleżanki z flagami i pomponami w barwach narodowych uczestniczyły w marszu ulicami naszego miasta.(dw)

Galeria zdjęć
Konkurs plastyczny w PM2 "Kocham Cię Polsko" rozstrzygnięty!
  Z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie zorganizowano konkurs plastyczny "Kocham Cię Polsko". Celem konkursu było kształtowanie aktywnej i twórczej postawy wobec sztuki oraz tradycji patriotyczno-historycznej. Laureatami konkursu zostali: Anastazja Wszendyrówny i Jaś Hańdziuk z grupy Misie, Antoś Łotysz, Maja Polak, Filip Pamulski, Nikola Kwiatoń i Konstanty Wszendyrówny z Żabek, Ania Chudzik, Iga Hryciuk, Mateusz Bajuk z grupy Smerfy oraz Basia Chadam i Hieronim Nazarewicz z Biedronek. Nagrody i dyplomy laureatom wręczali podczas głównych uroczystości patriotycznych Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło we Włodawie kpt. Edmund Brożek oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Hulip. Konkurs zorganizowała pani Dorota Winiarczyk.(dk)

Galeria zdjęć
#RekordDlaNiepodłegłej
  Z okazji 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie wzięło udział w akcji, organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległej". W związku z tym 9 listopada 2018 r. o symbolicznej godzinie 11.11 wszystkie oddziały grup przedszkolnych wraz z pracownikami odśpiewały 4 zwrotki hymnu narodowego "Mazurek Dąbrowskiego". Było to dla nas wszystkich duże przeżycie.(dk)

Galeria zdjęć
Dzień Edukacji Narodowej w PM 2
  Akademia związana z Dniem Edukacji Narodowej rozpoczęła się pięknym odśpiewaniem przez dzieci czterech zwrotek hymnu narodowego. Uroczystość ta byłą powiązana z "Pasowaniem na Przedszkolaka" najmłodszej grupy "Misie". Dzień ten był także okazją do docenienia i nagrodzenia pracowników przedszkola. Nagrody wręczała Dyrektor Danuta Kloc wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Tomaszem Korzeniewskim. Część artystyczną przygotowała grupa "Biedronki" pod kierunkiem Pani Aleksandry Łobko.(dk)

Galeria zdjęć
Dzień chłopaka w Smerfach
  Moc buziaków dla chłopaków Pod takim hasłem obchodziliśmy święto naszych małych dżentelmenów. Z tej okazji wybraliśmy się do Pizzerii ,, Prowincja". Kiedy pizze piekły się w gorącym piecu, dzieci miały czas na przypomnienie zasad właściwego zachowywania się w restauracji i kulturalnego sposobu spożywania posiłków. Następnie przedszkolaki przystąpiły do kosztowania, i zgodnie stwierdziły, że pizza była bardzo smaczna. Po skończonej degustacji, z pełnym brzuszkiem wróciliśmy do przedszkola.(ms)

Galeria zdjęć
Sałatka owocowa
  Smerfy poznają zasady zdrowego odżywiania, poznają witaminy znajdujące się w warzywach i owocach, uczą się zasad higieny i dbania o własne zdrowie, mają także możliwość rozwijania się w sztuce kulinarnej. Z bananów, pomarańczy, jabłek, gruszek, śliwek przygotowały pyszną sałatkę owocową. Zajęcia tego typu mają na celu zachęcić dzieci do spożywania warzyw i owoców oraz wspólnego gotowania. Dziękujemy bardzo rodzicom za przyniesienie owoców.(ms)

Galeria zdjęć
Biedronki w Urzędzie
  Grupa "Biedronek" zwiedziła siedzibę Urzędu Miejskiego we Włodawie. Celem wizyty było poznanie funkcjonowania Urzędu, jak również wyrabianie u naszych wychowanków postaw proobywatelskich. Dzieci z wyraźnym zainteresowaniem poznały sam budynek włodawskiego Ratusza, a także pracę urzędników. Dowiedziały się m.in. gdzie można zarejestrować działalność gospodarczą czy wyrobić dowód osobisty lub zameldować się. Wizyta ta sprawiła, że najmłodsi mieszkańcy rozpoczęły budowanie poczucia lokalnej tożsamości obywatelskiej. (dk)

Galeria zdjęć
Jesienne zabawy maluszków
  We wrześniu w naszej grupie powitaliśmy jesień. Dzieci poznały dary Pani Jesieni i spróbowały zdrowe, owocowe przysmaki. Małe przedszkolaki wykonały też jesienne prace plastyczne: kolorowe owoce, jesienne liscie i ślimaki z kasztanów. W tym miesiącu mieliśmy również pierwszą uroczystość grupową "Dzień Chłopaka". Z tej okazji przedszkolaki otrzymały słodkie upominki.(dw)

Galeria zdjęć
Biedronki świętują Dzień Chłopaka
  Dzień Chłopaka Biedronki uczciły wychodząc do restauracji na pizzę.(ał)

Galeria zdjęć
Witamy maluszki!
  Pierwsze dni w przedszkola to dla malucha ogromne przeżycie. Najmłodsze przedszkolaki dzielnie poradziły sobie z adaptacją w przedszkolu, a smutek i tęsknotę szybko zastąpiły uśmiechem i wesołą zabawą.(dw)

Galeria zdjęć
WAKACJE NA SPORTOWO w Przedszkolu Miejskim nr 2
  Pierwszy tydzień dyżuru wakacyjnego w przedszkolu upłynął dzieciom na sportowo, a jego ideą była promocja i upowszechnienie postaw sportowych, społecznych i zdrowotnych najmłodszych dzieci przez poprawę ich stanu zdrowia, sprawności fizycznej. Codziennie już od samego ranka dzieci ćwiczyły, śpiewały i tańczyły, a później był czas na zmagania sportowe. Rozgrywane były mecze w piłkę nożną na boisku "Orlik", gdzie walczyły najlepsze drużyny i najlepsi zawodnicy. Każdy chciał być Lewandowskim, Messim itd. Ku zaskoczeniu wszystkich, do gry w piłkę nożną garnęły się także dziewczęta. Dzieci w ramach zajęć GYM KIDS zbudowały wspólnie salę treningową z różnych elementów ćwiczebnych, gdzie musiały wykazać się dużą zwinnością i siłą w pokonywaniu bardzo trudnych przeszkód. W sali korekcyjnej ćwiczyły gry zespołowe, ćwiczenia z piłkami. I Spartakiada Letnia dla wszystkich grup odbyła się na boisku. Druga to była Spartakiada Zwierzątek, podczas której były wesołe zawody żabek, bocianów, gonitwa zajączka przez lisa. Wiele radości dostarczyły zabawy z chustą animacyjną - "Zaganianie owiec", "Łapanie zajączków". Odbył się także "Bieg Przełajowy" dookoła boisk, związany z dużym wysiłkiem naszych lekkoatletów. Wykorzystywaliśmy również czas na ćwiczenia na "Siłowni pod chmurką", co było nie lada wyzwaniem dla maluchów, które z wielkim zaparciem zmagały się ciężkimi maszynami do ćwiczeń. To był naprawdę tydzień wielkich zmagań sportowych. Zależy nam na tym, by dzieci pokochały sport, bo to daje nadzieję, ze kiedyś będą aktywne fizycznie. Nawet jeśli nie będą grać w futbol albo nie zostaną zawodowymi zawodnikami, to jednak będą dbać o swoją kondycję.

Galeria zdjęć
W Krainie Rumianku
  22 czerwca Żabki i Smerfy wyruszyły na wycieczkę do Krainy Rumianku w Hołownie. Przedszkolaki uczestniczyły w grach terenowych, podczas których odbyły wędrówkę po znanych baśniach. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach mydlarskich. Każdy miał możliwość wykonania kolorowych i pachnących mydełek. Podczas wycieczki znalazł się również czas na upieczenie kiełbasek oraz zabawę na placu zabaw. Do przedszkola wróciliśmy zmęczeni ale i bardzo zadowoleni z udanego dnia :)

Galeria zdjęć
Koniec roku w grupie Żabki
  Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, a tym samym zakończenie roku w przedszkolu. Z tego powodu 20 czerwca w grupie Żabek odbyło się ognisko integracyjne, które było okazją do zabawy oraz rodzinnego spędzenia czasu. W podziękowaniu za wspólną przygodę, jaką był miniony rok dzieci zostały obdarowany dyplomami oraz pięknymi książkami. Serdecznie dziękujemy Państwu Nielipiuk za udostępnienie miejsca oraz wszystkim rodzicom za zaangażowanie w życie przedszkola. Życzymy wspaniałych, niezapomnianych i bezpiecznych wakacji.

Galeria zdjęć
Urodziny Alana i Filipa
  W czerwcu urodziny obchodzili Alan z Biedroneczek i Filip z Żabek. Wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
"Klapki dla Gambii" - pomagamy!
  Nasze przedszkole postanowiło przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji "Klapki dla Gambii". Przez tydzień trwała zbiórka klapek dla dzieci z Afryki a zebrane buty trafiły do świetlicy w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym we Włodawie - ambasadora akcji na Terenie Włodawy. Za pomoc w zbiórce dziękujemy rodzicom oraz pracownikom przedszkola. Zbiórka została przeprowadzona z inicjatywy Pani Moniki Kisiel. (21.06.2018)

Galeria zdjęć
Przedszkolne wspomnienia grupy Misie
  W ramach realizacji autorskiego programu "Z książką na ty" realizowanego w naszym przedszkolu przez panią Dorotę Winiarczyk dzieci z grupy Misie samodzielnie wykonały książkę. Ostatnia wspólna praca przedszkolaków była uwiecznieniem w formie plastycznej ich wspólnych chwil spędzonych w przedszkolu. Na kartach książki znalazły się wspomnienia naszej sali, placu zabaw i wspólnych wycieczek. Kochanym przedszkolakom dziękujemy za piękne wspomnienia i życzymy wielu sukcesów w szkole.

Galeria zdjęć
Zajęcia otwarte dla rodziców w Misiach
  Dnia 8 czerwca 2018 roku w grupie Misie p. Natalia Solecka przeprowadziła zajęcia otwarte dla rodziców. Podczas nich Misie mogły pochwalić się ćwiczonymi przez cały rok w zerówce umiejętnościami czytania i pisania. Z łatwością odnajdowały swoje wizytówki z imionami, łączyły sylaby w wyrazy, odszukiwały ukryte w sali litery i poprawnie je nazywały. Wraz z rodzicami i młodszym rodzeństwem przedszkolaki bawiły się w pociąg literowy, śpiewały piosenkę oraz wykonały literową pracę plastyczną. Dziękujemy obecnym na zajęciach rodzicom za wspólnie miło spędzony czas.:)

Galeria zdjęć
Wizyta Żabek w stacji meteorologicznej
  Grupa Żabek została zaproszona przez Pana Krzysztofa Weremczuka do stacji meteorologicznej. Dzieci miały okazję zobaczyć przyrządy, dzięki którym dokonywane są pomiary temperatury, widzialności, czy wysokości opadu. Obserwowały zbieranie danych do prognozowania pogody oraz przypomniały sobie nazwy zjawisk atmosferycznych. Na zakończenie dzieci zostały obdarowane pysznymi cukierkami. Bardzo dziękujemy tacie Hani za zorganizowanie wizyty.

Galeria zdjęć
Żegnaj przedszkole kochane
  20 czerwca w grupie Misie odbyła się uroczystość Zakończenia Przedszkola. Przedszkolaki wcieliły się w role piratów, którzy śpiewając szanty przemierzali morskie przestworza. Kolejną niespodzianką przygotowaną specjalnie dla rodziców była prezentacja multimedialna, która była wspomnieniem czterech lat spędzonych w przedszkolu. Wzruszenia było co niemiara, a łzy przeplatały się ze śmiechem. Ostatnia część uroczystości rozpoczęła się polonezem w wykonaniu dzieci, po którym nastąpił montaż słowno- muzyczny. Przedszkolaki podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola za wspólnie spędzone chwile, a pani dyrektor wraz z nauczycielkami wręczyła absolwentom książki, pamiątkowe dyplomy i upominki.

Galeria zdjęć
Żabki w pizzerii
  Dzięki uprzejmości Pana Sylwestra Kaczmarka grupa Żabek odwiedziła pizzerię Prowincja. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda miejsce pracy kucharza oraz proces przygotowania pizzy. Po chwili oczekiwania mogliśmy się zajadać pysznym smakołykiem. Na koniec Żabki otrzymały słodki upominek w postaci cukierków. Serdecznie dziękujemy tacie Bianki za zaproszenie.

Galeria zdjęć
PRZEDSZKOLNE WIERSZOWANIE "PRZEDSZKOLAK - MŁODYM PATRIOTĄ"
  Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie bardzo chętnie biorą udział w konkursach recytatorskich. Tym razem, aż 23 dzieci wzięło udział w zorganizowanym w przedszkolu po raz kolejny "Przedszkolnym wierszowaniu" pod tytułem "Przedszkolak - młodym patriotą". To także kolejne działanie przedszkola w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości. I choć tematyka recytacji z pozoru wydawała się trudna, to dzięki aktywnemu włączeniu się rodziców w naukę wierszy i różnym działaniom nauczycieli udało się rozbudzać uczucie patriotyzmu w oparciu o konkretną literaturę. Wybrane wspólnie z rodzicami wiersze przybliżały to, co w Polsce piękne, wartościowe i niepowtarzalne, mówiły o miłość do ojczyzny przejawiającej się w różnych działaniach jej obywateli na przełomie lat. Udział dzieci w uroczystościach o charakterze patriotycznym, odświętny strój, prezentacja symboli narodowych, to pierwsze kroki, by dzieci mogły czuć się "młodymi patriotami". Nauka wierszy, hymnu, pieśni patriotycznych, składanie wieńców pod pomnikiem, odwiedzanie grobów poległych w walce o wolność żołnierzy, to dobra droga uczenia przedszkolaków patriotyzmu i dobrze, że mogą w tych działaniach mieć swój udział także rodzice. Dzieci z dumą i powagą recytowały wiersze przed swoimi rodzicami i dziećmi z całego przedszkola, za co otrzymały dyplomy i książeczki. Wierszowanie zorganizowała Pani Bogusława Górska.(21.06)

Galeria zdjęć
Misie czytają przedszkolakom
  W ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" dzieci z grupy Misie postanowiły poczytać swoim młodszym kolegom. 30 maja wybraliśmy się z wizytą do Żabek, a 11 czerwca do Małych Skrzatów z Oddziału Przedszkolnego przy szkole Podstawowej nr 3, gdzie wspólnie wysłuchaliśmy czytanej przez Klarę Smolińską opowieści o psie Clifordzie. Ci, którzy uważnie słuchali bajki, mieli szansę wziąć udział w mini- quizie i odpowiedzieć na zadawane przez Klarę pytania. Przedszkolaki przekonały się, że czytanie może być ciekawą przygodą.

Galeria zdjęć
Festyn Rodzinny w grupie Żabek
  W dniu 08.05.2018 r. w grupie Żabek odbył się Festyn Rodzinny, który obfitował w wiele atrakcji. Dzieci miały okazję przejechać się na kucykach oraz oglądać różne zwierzątka. Zrobiły również niespodziankę rodzicom z okazji ich święta odśpiewując piosenki, recytując wiersz i rozdając upominki. Dużo emocji wywołały także zawody w bieganiu oraz konkurencje sportowe. Przy ognisku czekał na nas zasłużony odpoczynek. Dziękujemy serdecznie za udział i pomoc w organizacji Festynu.

Galeria zdjęć
"Bliżej pieska" - Riko i Biedronki
  W ramach realizacji programu "Bliżej pieska" dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie odwiedził po raz kolejny pies terapeuta Riko i Pani Monika. Przedszkolaki dowiedziały się jak należy opiekować się psem, jak dbać o jego zdrowie, czym go karmić. Miały możliwość zabawy z psem oraz obserwowania jego sztuczek. Za udział w realizacji programu przedszkole uzyskało certyfikat. Zajęcia jak zawsze poprowadziła Pani Monika Kisiel.

Galeria zdjęć
Wycieczka Misiów do Zamościa
  15 czerwca Misie wraz z nauczycielkami i rodzicami wybrały się na wycieczkę do Zamościa. Najpierw odwiedziliśmy Manufakturę Słodyczy "Tęcza", gdzie mogliśmy się przyjrzeć jak powstają słodycze. Nie lada atrakcją było samodzielne wykonanie lizaków przez dzieci. Po "słodkiej atrakcji" zwiedzaliśmy Zamojską Starówkę. Kolejnym punktem naszej wycieczki było ZOO. Zwiedzanie ogrodu zoologicznego poprzedzone było pokazem multimedialnym pt. "Zamojskie koty" połączonym z mini- warsztatami. Następnie w towarzystwie pani przewodnik poznaliśmy "egzotycznych mieszkańców ZOO". Z bagażem miłych wspomnień i przeróżnych pamiątek wróciliśmy do domu.

Galeria zdjęć
Szkoła tuż tuż
  13 czerwca naszą grupę odwiedziła pani psycholog z Poradni Pedagogiczno- Psychologicznej we Włodawie. Pani Anna Suska przeprowadziła warsztaty pt. "Szkoła tuż tuż". W czasie zajęć dzieci uczyły się jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Przedszkolaki, wykonując różne zadania, doskonaliły kompetencje społeczne, m.in. umiejętność pracy w grupie. Wyzwaniem, które wymagało najwięcej samokontroli było wspólne tworzenie obrazu bez porozumiewania się. Równie ciekawe było wspólne budowanie jak najwyższej wieży. Pani Ani serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe zajęcia. Dzięki nim i magicznemu kryształkowi przyszli uczniowie bez trudu poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi wyzwaniami szkolnymi.

Galeria zdjęć
Wesoła szkoła!
  18 czerwca Misie odwiedziły Szkołę Podstawową nr 2. Panie: Ewa Puchacz, Aldona Zdunek i Anna Gajewska- Dorosz zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy. Przedszkolaki wzięły udział w mini- zawodach sportowych, w czasie których drużyny rywalizowały ze sobą przeciągając linę czy skacząc na piłkach. Korzystając z pięknej pogody puszczaliśmy bańki mydlane i robiliśmy kolorowe tatuaże. Wizyta w szkole była dla nas ciekawą i niezapomnianą przygodą.

Galeria zdjęć
Urodziny!
  Ostatnio urodziny obchodzili Smerfetka Kalinka, Żabki Tymon, Pola i Anielka, Biedronki Natalka i Tymon. Pięknie czytała nam również mama Basi.

Galeria zdjęć
Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie Żabki
  W dniach 22.05 oraz 29.05 w grupie Żabek zostały przeprowadzone zajęcia otwarte dla rodziców o tematyce "Serce dla rodziców" oraz "Na wsi". Dzieci przeliczały elementy, wykonywały ćwiczenia kształtujące orientację przestrzenną, rozpoznawały figury, uczestniczyły w zabawach ruchowych. Podczas zajęć rodzice mogli zaobserwować jak ich dziecko funkcjonuje w grupie oraz jak radzi sobie z podejmowanymi zadaniami. Serdecznie dziękujemy rodzicom za obecność.

Galeria zdjęć
XVII Olimiada Przedszkolaków
  Nasze przedszkolaki po raz kolejny wzięły udział w sportowych zmaganiach przygotowanych przez Przedszkole Miejske nr 1 we Włodawie. Dzieci miały okazję sprawdzć się w specjalnie przygotowanych konkurencjach i przyjemnie spędzić czas na świeżym powietrzu. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Spotkanie ze sztuką
  W ostatnim tygodniu maja w naszej grupie rozmawialiśmy o muzyce. Dzieci poznały instrumenty muzyczne, na których nasza "mała orkiestra" wykonała akompaniament do znanej melodii. W czasie naszych zajęć nie zabrakło też tańca. Nasze baletnice popisywały się umiejętnościami tanecznymi do utworów muzyki klasycznej. Na zakończenie przygody ze sztuką, przedszkolaki zainspirowane utworem Vivaldiego "Cztery pory roku. Wiosna", stworzyły piękne krajobrazy wiosenne.

Galeria zdjęć
Misie poznają zawód ratownika medycznego
  8 czerwca dzieci z grupy Misie wybrały się z wizytą do Stacji Ratownictwa Medycznego. Dzięki uprzejmości pracowników stacji mieliśmy możliwość obejrzenia wyposażenia karetki oraz sprzętu ratującego życie. Zaciekawione przedszkolaki miały wiele pytań, dzięki czemu dowiedziały się jak bardzo odpowiedzialny jest zawód ratownika medycznego.

Galeria zdjęć
Misiowe spotkanie z bajką
  7 czerwca w grupie Misie odbyły się zajęcia pt. "Spotkanie z bajką". Dzięki naszej wyobraźni przenieśliśmy się w przeszłość, gdzie czekała na nas bajkowa niespodzianka. Zorganizowaliśmy seans zapomnianych bajek wyświetlanych na rzutniku na klisze. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję obejrzeć bajkę w takiej tradycyjnej formie. Nie lada atrakcją była również inscenizacja bajki "Rzepka" w wykonaniu dzieci. Wszystkie przedszkolaki miały ogromną frajdę wcielając się w bajkowych bohaterów zmagających się z oporną rzepką.

Galeria zdjęć
Witajcie w naszej bajce - Dzień Dziecka w Przedszkolu
  Dzień Dziecka to radosne święto dla wszystkich przedszkolaków. Z tej okazji Panie przygotowały naszym milusińskim moc atrakcji. Poranek maluchy rozpoczęły aktywnie na świeżym powietrzu. Maluchy zamieniły się w bajkowe postaci - na roześmianych buziach pojawiły się kotki i motylki:) Chwilę później kolejna niespodzianka - pyszny tort w wykonaniu Pani Moniki smakował niesamowicie! Kolejną niespodziankę przygotowali rodzice! Przedszkolaki obejrzały spektakl "Nie ma tego złego". Rodzice długo ćwiczyli i poświecili dużo czasu - ale udało im się - na scenie zagrali profesjonalnie i bez tremy. Śmiech radość i duma maluchów z rodziców - takie uczucia towarzyszyły nam już do końca dnia!

Galeria zdjęć
Spektakl w wykonaniu Rodziców Pt. "Nie ma tego złego"
  Miesiąc czerwiec rozpoczynamy świętem, jakim jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji nasi Kochani Rodzice sprawili naszym wychowankom wspaniałą niespodziankę i zaprosili dzieci na spektakl w wykonaniu Rodziców pt. ,, Nie ma tego złego." Przedszkolaki ze wszystkich grup obejrzały przedstawienie z zapartym tchem i z niecierpliwością oczekiwały kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. W przedstawieniu można było obejrzeć brawurowe role Jasia i Małgosi, Czerwonego Kapturka, Babci, Gajowego, Krasnoludków, Czarownicy, Złej Królowej, Smoka, Wilka, Wróżki, Króla Kraka, Dratewki. Każda z postaci zagrana została wyjątkowo i oryginalnie. Doskonałą grę rodziców uzupełniły fantastycznie dobrane stroje. Nasze dzieci widziały wiele teatrzyków, w których grali profesjonalni aktorzy, ale Wy byliście najlepsi. Dziękujemy za zaangażowanie, za to że w tak zabieganym życiu znajdujecie czas i poświęcacie go nie tylko swojej rodzinie i dzieciom, ale także Przedszkolu:). Cudni aktorzy, wspaniałe przedstawienie, śmiech do łez, radość dzieci i bajkowe wspomnienia - gratulujemy i baaaaaaaaaaaaardzo dziękujemy.

Galeria zdjęć
Święto Mamy i Taty u Smerfików
  Smerfiki przygotowały kochanym rodzicom wspaniały prezent. Wspólnie z Paniami ćwiczyły wierszyki, piosenki oraz tańce aby zaprezentować je mamusiom i tatusiom z okazji ich święta. Maluchy pięknie recytowały i śpiewały a na koniec wręczyły rodzicom upominki, które z pewnością będą przypominały miłe chwile.

Galeria zdjęć
Dzień Matki i Ojca w Misiach
  W dniu 28 maja 2018 roku grupa Misie obchodziła Dzień Matki i Ojca. Część dziewczynek zamieniła się w bratki, konwalie, stokrotki i inne kwiatki. Pozostałe dzieci recytowały wiersze. Wszyscy razem pięknie odśpiewali kilka piosenek o mamie i tacie, w tym po angielsku. Występ małych artystów do łez wzruszył licznie przybyłych na uroczystość gości. Na zakończenie każde dziecko wręczyło swoim rodzicom własnoręcznie zrobione upominki.:)

Galeria zdjęć
Misie z wizytą u artystów
  24 maja grupa Misie uczestniczyła w II Międzynarodowym Plenerze Malarsko- Rzeźbiarskim "Obrazy Historii- 100 lat Niepodległej". Przedszkolaki wybrały się do siedziby Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej im. J. Kalinowskiego, gdzie mogły się przyjrzeć pracy malarzy tworzących swoje dzieła. Dzieci obejrzały również ciekawą galerię malarsko- rzeźbiarską. Dowiedziały się również do czego służyło krosno. Warsztaty, w których uczestniczyliśmy okazały się ciekawą lekcją kulturowo- etnograficzną.

Galeria zdjęć
Cała Polska czyta dzieciom
  W ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom 25 maja naszą grupę odwiedziły uczennice z kl. VIIc Szkoły Podstawowej nr 3. Ola, Amelia i Julia przeczytały dzieciom wiersze o dobrym wychowaniu, które stały się inspiracją na temat savoir- vivru. Dziewczynkom, jak również pani Edycie Biront- Maik serdecznie dziękujemy za włączenie się w kampanię promującą czytelnictwo wśród dzieci.

Galeria zdjęć
KOCHAM CIĘ POLSKO - przedszkolne recytacje
  Pod takim hasłem odbyły się VII Międzyprzedszkolne Prezentacje Recytatorskie zorganizowane przez Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie w nawiązaniu do 100 - lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Celem konkursu było kultywowanie postaw patriotycznych, zapoznanie dzieci z poezją zawierającą treści patriotyczne na poziomie edukacji przedszkolnej, wspieranie aktywności twórczej dzieci oraz rozwijanie ich zdolności. Umiłowanie Ojczyzny przez dzieci wyrażało się we właściwym doborze wierszy i dziecięcą interpretację. Członkami Jury były: Teresa Ciodyk - lokalna poetka; Małgorzata Topolska i Joanna Orzeszko - przedstawicielki MBP we Włodawie. Wszystkie recytujące maluchy otrzymały dyplomy, książeczki i czerwone balony. Rozśpiewane i roześmiane mogły wrócić do swoich placówek, a to dzięki Pani Bogusławie Górskiej, która odpowiadała za przebieg konkursu.(24.05)

Galeria zdjęć
Urodziny Biedroneczki Weroniki
  We wtorek Biedronki świętowały urodziny Weroniki. Z tej okazji były życzenia, zabawy i niespodzianka urodzinowa oraz wiele radości. Solenizantka kocha bajki wiec z tej okazji przyszła mama i brat by spędzić bajkowe popołudnie na czytaniu bajek dzieciom. Niespodzianka sie udała i solenizantce jeszcze raz życzymy samych radości i szczęśliwych dni!

Galeria zdjęć
Nietypowe zwiedzanie biblioteki
  14 maja Misie po raz kolejny odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną. Tym razem pani Joasia Orzeszko przygotowała nam nie lada atrakcję. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia biblioteki w nieco nietypowej formie- "podchodów". Dzieci zostały podzielone na dwie grupy, których zadaniem było poszukiwanie w budynku biblioteki wskazówek prowadzących do rozwiązania hasła krzyżówki. Misiowa rywalizacja okazała się niesamowitą przygodą mającą na celu poznanie wszystkich działów biblioteki. Kolejnym bardzo oryginalnym zadaniem było utworzenie "żywej książki", w której każde dziecko było kolejną stroną wiosennej opowieści. Na koniec udaliśmy się do bibliotecznego ogrodu, gdzie mogliśmy obejrzeć letnią galerię. Pani Joasi serdecznie dziękujemy za kolejne, bardzo ciekawe zajęcia biblioteczne zorganizowane w ramach autorskiego programu "Z książeczką na ty".

Galeria zdjęć
"Wiosna kolorowa i radosna"
  23 maja nasze przedszkole wzięło udział w VII Festiwalu Piosenki Przedszkolnej pod hasłem "Wiosna kolorowa i radosna". Festiwal został zorganizowany przez Miejskie Przedszkole Integracyjne we współpracy z włodawskim Domem Kultury. Wytypowane przez panie zespoły zdobyły II miejsce z utworem "Nie śpijcie kiedy wiosna" oraz III "Lubię leżeć na trawie". Wyróżnienia otrzymały Basia prezentując utwór "Łąka" oraz Kalinka "Wiosna w błękitnej sukience". Maluchy za swoje prezentacje otrzymały statuetki, dyplomy oraz słodkie upominki.

Galeria zdjęć
Urodziny
  Swoje święto obchodziła ostatnio Ala z grupy Żabki oraz Nela ze Smerfików. Koleżanki i koledzy odśpiewali "Sto lat" i złożyły najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło uścisków i słodkiego akcentu jakim były pyszne cukierki.

Galeria zdjęć
Owocowy zawrót głowy
  Przez ostatni tydzień grupa Żabki realizowała temat "Dbamy o zdrowie". Przedszkolaki miały okazję wcielić się w rolę kucharzy i własnoręcznie przygotować sałatkę owocową. W ten sposób przypomnieliśmy sobie nie tylko o tym, jak ważne są witaminki zawarte w owocach ale również o ich wspaniałym smaku.

Galeria zdjęć
Wizyta Żabek w Pracowni Artystycznej Arteja
  Żabki odwiedziły Pracownię Artystyczną Arteja, gdzie uczestniczyły w warsztatach rozwijających wyobraźnię oraz zachęcających do aktywności twórczej. Dzieci w wielką chęcią uczestniczyły w zabawach plastycznych i relaksacyjnych :)

Galeria zdjęć
Misie z wizytą u strażaków
  16 maja przedszkolaki z grupy Misie odwiedziły Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca strażaków na służbie. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wyposażenie wozów strażackich. Misie miały możliwość "poczuć się jak strażak", przymierzając strażacki kask i siedząc w wozie strażackim. Przedszkolaki miały wiele pytań związanych z ciekawą i odpowiedzialną pracą strażaków. Wielu z nich zawód ten tak zafascynował, że postanowili w przyszłości zostać dzielnymi strażakami. Na koniec spotkania dzieci, pamiętając o Dniu Strażaka, życzyły strażakom zdrowia, siły i odwagi. Wizyta w straży została zorganizowana przez panią Dorotę Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Sprzątamy naszą Planetę
  Biedronki wyposażone w rękawiczki i worki na śmieci wybrały się w teren, by zadbać o czystość naszej Ziemi. Podczas wyprawy znalazły mnóstwo śmieci, które skrupulatnie zbierały i nie mogły oczom uwierzyć, że pomimo Dnia Ziemi i wielu akcji sprzątania świata w naszej okolicy nadal znajdowały papierki po cukierkach, opakowania po lodach, puszki czy butelki. Po tej lekcji obiecały zapamiętać, że odpadki wyrzucamy do specjalnie przeznaczonych do tego pojemników i przypominać o tym również dorosłym:)

Galeria zdjęć
Biedronki w wiejskiej zagrodzie
  W kwietniu Biedronki "przeniosły się" do wiejskiej zagrody, by poznać jej mieszkańców. Dowiedziały się na czym polega praca gospodarza, jaką pełni on rolę w gospodarstwie oraz jakie zwierzęta i po co się hoduje. Przedszkolaki miały okazję degustować produkty, które postały z mleka, a największą frajdę sprawiło im dojenie naszej krowy Milki, chociaż nie było to łatwe zadanie:) Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Urodziny Biedronkowe
  W grupie Biedronki świętowali ostatnio Kaja, Iga i Michał. Było urodzinowo, muffinkowo i szczęśliwie. 100 lat solenizanci!

Galeria zdjęć
Żabki w kwietniu
  Żabki w ramach tygodniowego tematu "Wiosenne porządki" zamieniły się w małych ogrodników. Z pomocą pań posadziły piękne kwiatki w przedszkolnym ogródku, dzięki czemu mogą je codziennie podziwiać. Rozmawialiśmy również o sprzętach elektrycznych, które wykorzystywane są w naszych domach. Wspólnymi siłami zbudowaliśmy robota, który mógłby być świetnym pomocnikiem podczas domowych porządków.

Galeria zdjęć
Kocham Cię Polsko!
  Na początku maja w naszej grupie rozmawialiśmy o ojczyźnie. Dzieci poznając swoją "małą ojczyznę" opisywały swoje domy i najbliższą okolicę. Chcąc lepiej poznać nasze miasto obejrzeliśmy film "Włodawa- miasto trzech granic i trzech kultur" i wybraliśmy się na długi spacer po naszej miejscowości. Rozmawialiśmy też o Polsce jako kraju Unii Europejskiej. Pamiętając o zbliżającej się 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości własnymi rękami wykonaliśmy biało- czerwone serce.

Galeria zdjęć
Misie w kinie
  11 kwietnia przedszkolaki z grupy Misie wybrały się do włodawskiego kina na bajkę animowaną "Gnomeo i Julia". Tytułowi bohaterowie bajkowej opowieści to ogrodowe krasnale pochodzący ze zwaśnionych rodów. Mimo przepaści dzielącej obie rodziny, między skrzatami zrodziło się niezwykłe uczucie. Ogrodowe krasnale dzielnie walczą z przeciwnościami losu, dzięki czemu ta piękna opowieść kończy się szczęśliwie.

Galeria zdjęć
Misie - przyjaciele przyrody
  Ostatni tydzień kwietnia w grupie Misie upłynął pod hasłem "Dbamy o Ziemię". Pamiętając o Dniu Ziemi, przedszkolaki zastanawiały się jak należy dbać o naszą planetę, aby wszystkim żyło się na niej dobrze. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest segregacja śmieci, a zdobytą wiedzę mogły wykorzystać w praktyce. Jako "przyjaciele przyrody" włączyliśmy się również w akcję "Sprzątania Ziemi" porządkując okolice naszego przedszkola.

Galeria zdjęć
Od ziarna do chleba
  Jak ciężką pracę wykonuje rolnik o tym wie już każdy przedszkolak z gr, Biedronki. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstaje chleb i jak długa jest droga "od ziarna do chleba". Miały okazję poznać różne rodzaje zbóż, jak też produktów używanych w kuchni, które otrzymuje się z pszenicy, kukurydzy, owsa czy jęczmienia. Badały i sprawdzały konsystencję poszczególnych produktów, ich zapach, a na koniec określały, które z nich nadają się do tworzenia "zbożowych obrazów":)

Galeria zdjęć
Kwiatki, bratki i Smerfiki
  Przedszkolaki z grupy Smerfiki podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z niewielka pomocą pani posadziły kwiatki w przedszkolnym ogródku. Pomysł sadzenia bardzo się spodobał dzieciom, które z uśmiechem na twarzy oraz duzym zaangażowaniem sadziły swoje roślinki. Od tej pory dzieci systematycznie dbają i podlewają swój ogródek.

Galeria zdjęć
Uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  W 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 wraz z Paniami wzięły udział w uroczystostym przemarszu ulicami miasta i złożyły symboliczną wiązankę pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.(03.05)

Galeria zdjęć
Rok dla Niepodległej
  Rok szkolny 2017/2018 ogłoszono "Rokiem dla Niepodległej". W szczególny sposób obchodzimy tegoroczne święta państwowe pamiętając o 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Dzieci i wychowawcy z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie w związku ze zbliżającym się świętem Konstytucji 3 Maja uczciły nasze barwy ojczyste - po zapoznaniu i utrwaleniu symboli (godła, flagi, hymnu) ubrani w biało - czerwone koszulki wykonaliśmy "żywą flagę", a dla uczczenia uroczystości dzieci wypuściły gołąbki. Dzień ten dla maluchów był wspaniałą lekcją patriotyzmu.(27.04)

Galeria zdjęć
Kolejna wizyta Biedronek w Bibliotece
  Biedronki kolejny raz wybrały sie do Miejskiej Biblioteki Publicznej na wystawę kotów oraz przy okazji w oddziale dziecięcym kiedy wypożyczały książeczki skorzystały z zaproszenia Pani Małgosi Topolskiej do wspólnego czytania bajek o kotach oraz zabawie słowno - zagadkowej i plastycznej. Z pięknymi kotami zrobionymi z balonów oraz uśmiechami obiecały wrócić jeszcze nie raz do biblioteki. Dziękujemy Pani Małgosi T. za zaproszenie i przygotowanie spotkania.

Galeria zdjęć
Śmietanowa zabawa
  Pie Face - Prócz nauki Misie także świetnie się bawią. Jedną z atrakcji była nie tylko śmieszna, ale i pyszna, bo z bitą śmietaną, gra Pie Face. Ubawiliśmy się do łez.

Galeria zdjęć
Smerfy i Biedronki w Pracowni Artystycznej Arteja
  Smerfiki i Biedronki odwiedziły Pracownię Artystyczną we Włodawie, gdzie odbyły się warsztaty z udziałem przedszkolaków. Było to bardzo ciekawe spotkanie rozwijające wyobraźnię, zdolności twórcze i ekspresyjne. Zabawy plastyczne i dydaktyczne bardzo nam się podobały, uczestniczyliśmy w nich z wielką radością. Mamy nadzieję, że wkrótce znowu odwiedzimy to ciekawe miejsce.

Galeria zdjęć
Na ludową nutę
  25 kwietnia w WDK miał miejsce VI Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca Ludowego organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie. Reprezentowały nas Misie z układem tanecznym "Polonez" oraz Żabki, które skocznie odtańczyły "Krosna". Występy na dużej scenie dostarczyły maluchom niezapomnianych wrażeń. Dzieci w nagrodę otrzymały dyplomy, statuetki i słodkie upominki.

Galeria zdjęć
Czwartkowe czytanie
  Dzieci z grupy Misie po raz kolejny miały okazję posłuchać bajkowych opowieści z ust mam. Gościły u nas mama Oli - pani Edyta Biront-Maik oraz mama Michaliny i Zuzi - pani Wioletta Katarzyńska. Pani Wiola, jak zawsze, prócz bajki przygotowała dzieciom słodką niespodziankę. Nasze przedszkolaki odwiedzają również nasi absolwenci. Częstym gościem w grupie Żabki jest Nikodem, brat Tymka a Biedroneczki odwiedzają Julka, Wiktoria i Izabela, które chętnie czytają młodszym kolegom. Dziękujemy!

Galeria zdjęć
Urodziny!
  Swoje urodziny obchodzili Maksymilian z Biedroneczek, Julka ze Smerfików, Franek z grupy Żabki oraz starszaki Maja i Ola. Raz jeszcze życzymy samych radości i sukcesów:) Sto lat!

Galeria zdjęć
Przedszkolaki świętują Dzień Ziemi w Poleskim Parku Narodowym
  23 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi odbyła się wycieczka przedszkolaków do Poleskiego Parku Narodowego w Urszulinie. Tego dnia w sposób szczególny podkreślaliśmy, jak ważne jest dbanie o otaczające nas środowisko. Pracownicy PPN przygotowali różnego rodzaju zadania i zabawy, poprzez które uświadomili naszym przedszkolakom potrzebę troski o lasy i ich mieszkańców, a za dobrze wykonane zadanie dzieci zdobywały punkty. Ich zadaniem było m.in. segregowanie odpadów do odpowiednich pojemników, rzut szyszkami do celu, gra "ptasie memory". Zajęcia terenowe odbywały się w Ogrodzie Dydaktycznym PPN, w którym dzieci mogły również podziwiać bogaty świat roślin, jak również poznać łosie i ich zwyczaje oraz zobaczyć, w jakich domkach mieszkają ptaki. Odwiedziły także Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego, gdzie przebywają małe żółwie błotne, a gdy podrosną są wypuszczane do ich naturalnego środowiska, dzięki czemu mają większe szanse na przeżycie. Dzieci słuchały z zaciekawieniem tych opowieści, a następnie odpowiadały na pytania, za co również otrzymały punkt. Następnie zwiedziliśmy "ptasi zakątek", w którym przedszkolaki dowiedziały się, jakie ptaki żyją w naszej okolicy, gdzie można je spotkać, jakie odgłosy wydają itp. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu prezentującego walory przyrodnicze Parku. Wszystkie grupy zaliczyły zadania bezbłędnie, za co każdy otrzymał drobny upominek. Składamy raz jeszcze podziękowania pracownikom PPN za przygotowanie i przeprowadzenie lekcji przyrody. Za organizację wycieczki odpowiadały Aleksandra Łobko i Magda Lewandowska.

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Smerfiki
  Urodziny w grupie Smerfiki obchodziła ostatnio Lenka. Wszystkiego najlepszego!.

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Misie
  W marcu do grona "misiowych" jubilatów dołączyli: Iza, Michalina i Zuzia. Dziewczynkom życzymy spełnienia najskrytszych marzeń.

Galeria zdjęć
Przedszkolny konkurs "MAM TALENT"
  17 kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie odbyła się I edycja konkursu "Mam talent", którego celem było rozwijanie zainteresowań i uzdolnień dzieci. Uczestnicy prezentowali swoje talenty wokalne, taneczne, recytatorskie, jak również umiejętność gry na instrumentach, a Szanowne Jury w składzie: p. Agata Zakrzewska- reprezentująca p. Burmistrza Wiesława Muszyńskiego, p. Agnieszka Szczepaniak- przedstawiciel Rodziców, Gabriela Gołdyn- absolwentka naszego przedszkola oraz p. Dyrektor Katarzyna Kościuk, oceniało ich występy. Nasze przedszkole to prawdziwe zagłębie talentów, dlatego też werdykt był jednogłośny i każdy uczestnik został doceniony i nagrodzony złotym medalem oraz pamiątkowym dyplomem. Dziękujemy komisji za obecność oraz cenne uwagi. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku chętnych do udziału będzie jeszcze więcej. Za organizację konkursu odpowiadały panie Magda Lewandowska i Aleksandra Łobko.(17.04)

Galeria zdjęć
Powiedz mi dlaczego...
  22 marca w grupie Misie odbyło się spotkanie z Panią Bogusławą Górską. Pani pedagog przeczytała dzieciom książkę S. Agostini "Powiedz mi dlaczego nie mogę oglądać telewizji", która była inspiracją do rozmowy na temat różnych form spędzania wolnego czasu. Przedszkolaki zgodnie stwierdziły, że nadmiar telewizji jest szkodliwy i zaproponowały wiele ciekawych sposobów na spędzenie czasu z bliskimi. Niezwykle ciekawa pogadanka zakończyła się obietnicą dzieci dotycząca rozsądnego korzystania z telewizji i częstszego wybierania alternatywnych sposobów spędzania wolnego czasu. Pani Bogusi bardzo dziękujemy i liczymy na więcej.

Galeria zdjęć
Misie na warsztatach arteterapii
  Misie z wizytą w pracowni artystycznej Arteja na warsztatach z arteterapii:)

Galeria zdjęć
Żabki poznają instrumenty
  W ramach tygodniowego tematu "Poznajemy instrumenty" Żabki miały okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Dzieci wysłuchały fragmentu występu orkiestry muzycznej, poznały dźwięki wydawane przez poszczególne instrumenty, nauczyły się odróżniać dźwięki wysokie od niskich, zapoznały się z pojęciem nuta, a nawet samodzielnie wykonały piękne, kolorowe instrumenty.

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" w grupie Żabek
  Rodzice chętnie uczestniczą w akcji "Bajkowe czwartki". Tym razem naszą grupę odwiedził tata Jasia Świderskiego, który przeczytał nam kilka bardzo ciekawych opowiadań. Dzieci w skupieniu wysłuchały przygód niezdarnego księcia Krzysia oraz wielu innych bohaterów. Spotkanie zakończyliśmy słodkim akcentem- Jaś poczęstował dzieci pysznymi cukierkami. Dziękujemy serdecznie za udział w akcji.

Galeria zdjęć
Przedszkolaki wspierają włodawskie Hospicjum
  Już po raz szósty przedszkole miało przyjemność wspomóc zbiórkę na rzecz włodawskiego Hospicjum. Dzieci wspólnie z nauczycielkami wykonały ozdoby wielkanocne, które za symboliczną opłatą wrzucaną do puszek mogli zakupić rodzice. Zbiórka pozwoliła wesprzeć bieżącą działalność Społecznego Zakładu Opieki Hospicyjnej "Hospicjum we Włodawie".

Galeria zdjęć
Wielkanocne warsztaty ze "starszakami"
  Tuż przed Świętami Wielkanocnymi grupę Misie odwiedziły uczennice klasy III gimnazjum ze Szkoły Podstawowej w Wyrykach z opiekunem panią Agnieszką Łotysz, nauczycielem plastyki i muzyki. Misie pod okiem starszych koleżanek robiły zajączki wielkanocne z użyciem styropianowych jajek, plasteliny i kolorowych papierów. Przy okazji szykujące się do klasy I Misie mogły podpytać dziewczęta jak jest w szkole i dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat nauki.

Galeria zdjęć
W światecznym nastroju
  Wraz ze zbliżającymi się Świętami w grupie Misie zapanował wyjątkowy nastrój. Rozmawialiśmy o tradycjach związanych z tym szczególnym czasem i o tym jak w naszych domach obchodzimy Wielkanoc. Dzieci własnoręcznie wykonały kartki z życzeniami i świąteczne ozdoby, które przeznaczyliśmy na kiermasz na rzecz hospicjum. Tuż przed świętami zorganizowaliśmy mini- warsztaty kulinarne, w czasie których dzieci wykonały myszkę i kurczaka z jajek.

Galeria zdjęć
Pyszny Dzień Kobiet w Misiach
  Najstarsza grupa przedszkolna Dzień Kobiet świętowała w pizzerii Atmosfera. Prócz pysznej pizzy i lodowego deseru dzieci potańczyły sobie w rytm skocznej muzyki. Na koniec Misie otrzymały od właścicieli lokalu słodki upominek- kolorowe lizaczki. Dzień Kobiet 2018 uważamy za bardzo udany!

Galeria zdjęć
Spotkanie ze strażakiem
  W ramach czwartkowych spotkań z rodzicami, w minionym tygodniu odwiedził nas tata Krzysia, który z zawodu jest strażakiem. Opowiedział nam o ogromnie ważnej, a za razem trudnej i niebezpiecznej pracy, którą wykonuje na co dzień, zaprezentował strój codzienny oraz całe wyposażenie, które potrzebne jest podczas akcji ratunkowych . Dzieci miały okazję przymierzyć hełm strażacki, maskę tlenową oraz zobaczyć inne rekwizyty. Dowiedziały się nie tylko, jak wygląda praca strażaka, ale także, jak należy się zachować, gdy jest się uczestnikiem/świadkiem wypadku lub pożaru. Przypomniały sobie również numery alarmowe, pod jakie mogą dzwonić, gdy coś się dzieje oraz jakich informacji należy udzielić wzywając pomoc. Dziękujemy tacie Krzysia za tę wspaniałą i pouczającą lekcję , którą na pewno wszyscy na długo zapamiętają. Od teraz już na pewno każdy chłopiec marzy, by zostać dzielnym, odważnym bohaterem- strażakiem.

Galeria zdjęć
Górnik odwiedził Biedronki
  W marcowe czwartki rodzice bardzo aktywnie uczestniczyli w życiu przedszkola, a w szczególności tatusiowie, którzy zechcieli podzielić się z nami tym, co robią na co dzień w swojej pracy. Jako pierwszy odwiedził nas tata Kuby, który pracuje jako górnik. Nawiązując do tematu "skąd bierze się węgiel" opowiedział dzieciom o sposobie wydobywania węgla, do czego on służy oraz jaką pracę przy tym wykonuje człowiek w kopalni. Przyniósł ze sobą niezbędny strój oraz narzędzia, które wykorzystuje w pracy. Zaprezentował także strój galowy, który górnicy zakładają jedynie od święta. Dzieci były zachwycone opowieściami, przymierzały elementy stroju górniczego oraz sprawdzały, czy kilof naprawdę jest taki ciężki ;) Dzieciom tak się spodobały maski przeciwpyłowe, które podarował im tata Kuby, że nawet pozując do zdjęć w pióropuszu nie chciały ich ściągnąć. Na koniec przedszkolaki wręczyły miłemu Gościowi podziękowania oraz czapkę górnika-czako. To był bardzo udany dzień i wspaniała lekcja, za co serdecznie dziękujemy Panu Arturowi.

Galeria zdjęć
Urodziny Biedronek
  W Biedronkach kolejni solenizanci Basia i Cyprian. Jeszcze raz życzymy samych sukcesów naszym juz 6 latkom:)

Galeria zdjęć
Misie w kosmosie
  Jednym z omawianych przez najstarszą grupę tematów był kosmos. Uczyliśmy się o wielu rzeczach z tym związanych, ale najwięcej o planetach. Naukę połączyliśmy z zabawą i stworzyliśmy własny układ słoneczny. Wyszło pięknie! :)

Galeria zdjęć
Dzień Kobiet w Biedronkach
  8 marca u naszych Biedronek radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy bardzo się starali, aby uczynić ten dzień wyjątkowo miłym - jako mali dżentelmeni wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach - porządkowaniu sali po zabawie, sprzątaniu po posiłkach itp. W tym dniu wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe otrzymały serdeczne życzenia i smakołyki. Z tej okazji odbyło się wyjście sali zabaw "Dziecięcy Raj". Radości było co niemiara, dzieci bawiły się wspaniale! Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i zorganizowanie wyjścia :)

Galeria zdjęć
Dzień Kobiet w grupie Żabki
  8 marca Żabki obchodziły Dzień Kobiet. Chłopcy złożyli najserdeczniejsze życzenia dziewczynkom i wręczyli upominki przygotowane przez rodziców. Kolejną atrakcją był pyszny deser, który dodatkowo osłodził ten wyjątkowy dzień.

Galeria zdjęć
"Bajkowy czwartek" z absolwentami
  Biedronki odwiedziły absolwentki grupy, które obecnie uczęszczają do klasy III SP 3. Wiktoria, Izabella i Lenka przyszły poczytać dzieciom wiersze J. Tuwima oraz powspominać czas spędzony w przedszkolu. Dzieci z grupy zadawały pytania uczennicom na temat zajęć szkolnych oraz wypytywały o ich pobyt w przedszkolu. Padło nawet pytanie "gdzie jest lepiej, w szkole czy jak byłyście w przedszkolu?". Absolwentki bardzo ochoczo, otwarcie i ciepło rozmawiały z dziećmi za co bardzo dziękujemy i zapraszamy częściej:)

Galeria zdjęć
Galeria urodzinowa grupy Misie
  Do grona 7- Latków dołączyli Natalia, Hania, Maja i Adaś. Kochane Misie sto lat!

Galeria zdjęć
"Cała Polska Czyta Dzieciom"
  W ramach kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" 7 marca nasze przedszkole odwiedziły panie: Barbara Górna, Jadwiga Edyta Lodwich i Czesława Demczuk. Poetki z "Nadbużańskiej frazy", odpowiadając na liczne pytania ciekawskich przedszkolaków, opowiedziały o swojej poetyckiej pasji. Panie zaprezentowały również kilka swoich utworów dedykowanych specjalnie dla dzieci i nauczyły nas piosenki o bałwanku. Na zakończenie spotkania Pani Barbara wręczyła przedszkolakom książki z autorskimi wierszykami dla dzieci. Naszym gościom serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie.

Galeria zdjęć
Misiowe zabawy w teatr
  Wraz z początkiem marca Misie rozpoczęły teatralną przygodę. Nasza sala zamieniła się w przedszkolny teatrzyk. Korzystając z teatralnych rekwizytów: kostiumy, maski, peruki, dzieci wcielały się w różne postaci i odgrywały ich role. Bawiliśmy się również pacynkami, kukiełkami i marionetkami, które przedszkolaki wykonały w ramach grupowego konkursu. Na zakończenie przedszkolnej zabawy w teatr Misie wystawiły przedstawienie teatralne "Czerwony kapturek".

Galeria zdjęć
Smerfny Dzień Kobiet
  Ósmego marca grupa Smerfiki świętowała Dzień Kobiet. Z tej okazji dzieci zostały ugoszczone pyszną pizzą i słodkościami. Chłopcy złożyli koleżankom z grupy życzenia i wszyscy wspólnie zjedli pyszny posiłek, po którym przyszedł czas na relaks. Wszystkim dziewczynkom życzymy dużo radości.

Galeria zdjęć
Urodziny!
  Ostatnio urodzinki obchodzili Kubuś z grupy Żabki i Paulinka ze Smerfików. Maluchom życzymy wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
Zajęcia pod hasłem "Zabawy z rodzicami Metodą ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne" w grupie Smerfy
  Dnia 07.03.2018 w grupie Smerfy odbyły się zajęcia dla rodziców i dzieci prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Spotkaliśmy się by wspólnie uczestniczyć w zabawach rozwijających ruch, kontakt emocjonalny oraz wzrokowy. Celem spotkania było: kształtowanie świadomości własnego ciała w przestrzeni oraz umiejętności dzielenia przestrzeni i nawiązywania kontaktu z innymi, kształtowanie poczucia bezpieczeństwa i pewności siebie, rozwijanie zaufania do partnera. Zajęcia wyzwoliły swobodę i naturalność u dzieci i ich rodziców widać było, że dostarczyły obu stronom dużo radości i poczucia partnerstwa. Za tydzień spotykamy się ponownie:)

Galeria zdjęć
Bajkowe czwartki Biedronek
  W ostatnim tygodniu gościliśmy mamę Igi, która aktywnie włączyła się do naszej akcji czytelniczej i przeczytała dzieciom opowieść o dwóch niedźwiadkach, tacie i synku, którzy znaleźli sposób na udany dzień - trzeba mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy. I tak do końca dnia nasze Biedronki sprawdzały, że ten sposób faktycznie działa:) Na koniec Iga z mamą obdarowały dzieci smakołykami. Dziękujemy za wspaniałą opowieść i wspólnie spędzony czas.

Galeria zdjęć
Biedronki dokarmiają ptaki
  Nasze przedszkolaki wiedzą, że zima to trudny czas dla ptaków, dlatego dbają o to, by ptasia stołówka nie była pusta. Systematycznie uzupełniają zapasy w karmniku i z radością obserwują ptaki za oknem, które na pewno są im wdzięczne za taką pomoc.

Galeria zdjęć
Absolwenci przedszkola czytają dzieciom
  Nasi absolwenci chętnie odwiedzają przedszkole, nie tylko wspominają czas pobytu i zabaw w swoich salach, ale również przychodzą, by poczytać swoim młodszym kolegom. W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", Ala - była wychowanka grupy "Misie" przeczytała dzieciom bajkę "Smerfy", której nasze przedszkolaki wysłuchały z ogromnym zaciekawieniem. Kolejni absolwenci zapowiedzieli już następną wizytę w naszej grupie na wspólne popołudnie z bajeczką.

Galeria zdjęć
Kącik manipulacyjno - sensoryczny Biedronek
  W lutym w naszej grupie dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców i dzieci powstał kącik manipulacyjno- sensoryczny. Poprzez zabawy przedmiotami codziennego użytku, dzieci mają możliwość w naturalny sposób rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową, zdolność manipulacji, percepcję wzrokową itd. Informacje docierające do mózgu dziecka poprzez receptory dotyku wpływają na właściwy rozwój uwagi, precyzji ruchu, mowy, emocji i wielu innych. Zmysł dotyku uważany jest szczególnie w teorii integracji sensorycznej , jako jeden z najważniejszych. Bodźce dotykowe wpływają na pracę, wydajność i organizacje całego układu nerwowego. Nasz nowy kącik bardzo spodobał się dzieciom i stał się najbardziej lubianym kącikiem w sali. Dziękujemy za zaangażowanie i czekamy na nowe inspiracje :)

Galeria zdjęć
Zimowe doświadczenia Biedronek
  Nasze przedszkolaki uwielbiają eksperymentować, więc gdy tylko na dworze zrobiło się mroźno, postanowiły sprawdzić co się z stanie, kiedy nalejemy wody do słoika i wystawimy go za okno na całą noc. Następnego dnia dzieci z niecierpliwością czekały, by sprawdzić co stało się z wodą. Jak się okazało wody już nie było w słoiku, więc gdzie się podziała.? Na te pytanie próbowaliśmy wspólnie znaleźć rozwiązanie. Od dziś już każde dziecko z gr. Biedronki wie, co z wodą w przyrodzie dzieje się:)

Galeria zdjęć
Zabawy na śniegu
  Dzieci z grupy Biedronki uwielbiają zabawy na śniegu, więc gdy tylko się pojawił, radości nie było końca. Lepiły bałwana, robiły aniołki na śniegu, rzucały śnieżkami do celu itp. Powstał nawet pingwin "Pinguś", który zamieszkał na naszym balkonie i codziennie swoi "patyczkowym" uśmiechem witał wszystkie dzieci:)

Galeria zdjęć
W krainie baśni i bajek
  Miniony tydzień w grupie Biedronki minął pod hasłem "Nasze ulubione baśnie". Dzieci przez cały tydzień przynosiły swoje ulubione książeczki z baśniami, które wspólnie czytaliśmy. Dowiedziały się również, jakie są rodzaje teatru, jak się należy zachować podczas przedstawienia oraz jakie rekwizyty można wykorzystać. Z zaciekawieniem obejrzały teatrzyk cieni pt." Smok Wawelski" , a następnie same próbowały swoich sił po drugiej stronie sceny. Przedszkolaki za pomocą pacynek i kukiełek tworzyły własne przedstawienia teatralne z udziałem publiczności:) Wspólnie wymyślaliśmy nowe bajki oraz inne zakończenia do znanych dzieciom baśni. Dzieci zainspirowane tym co działo się w przedszkolu, postanowiły stworzyć własne teatrzyki w domu:) Kto wie, może za parę lat wyrosną z nich prawdziwi aktorzy?:)

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Żabki
  Serdeczne życzenia składamy Blance i Kubusiowi:) Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Żabki zimą
  Nasze małe Żabki aktywnie spędziły zimowy czas w przedszkolu. Dużo przebywały na dworze bardzo ciesząc się białą aurą. Grupę odwiedził w ramach "Bajkowych czwartków" brat Tymka i przeczytał maluchom interesującą bajeczkę. Kuba pamiętał o swoich kolegach i koleżankach i każdego 14 lutego obdarował pysznym lizakiem w kształcie serduszka:) Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Smerfiki
  Ostatnio w grupie Smerfiki urodziny świętowali Kacper, Błażej, Hania oraz Iga. Wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
Dzień Babci i Dziadka w grupie Smerfiki
  Smerfiki bardzo kochają swoje Babcie i Dziadków. Postanowiły uczcić ich święto przygotowując pod okiem Pań wspaniałą akademię. Wszyscy nauczyli się krótkich wierszyków oraz zaśpiewali piosenki. Występy przyejętych maluchów zostały nagrodzone gromkimi brawami. Smerfiki obdarowały Babcie i Dziadków wlasnoręcznie przygotowanymi prezentami i wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodzicow. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Mały miś w świecie wielkiej literatury
  W grupie Misie realizowany jest projekt "Mały miś w świecie wielkiej literatury", którego głównym celem jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i rodziców. Do naszej grupy dołączył pluszowy Miś Lubiś, którego dzieci od razu pokochały. Opowiedziały mu o swoich ulubionych książeczkach i zaprosiły do swoich domów. W czasie misiowej wizyty wspólnie z "gościem" i całą rodziną czytały bajeczki do poduszeczki. Dzieciom tak bardzo spodobała się czytelnicza przygoda z Misiem Lubisiem, że postanowiły stworzyć grupowe książeczki "Wspomnienia z wakacji" i "Magia świąt". Naszemu pluszowemu przyjacielowi dziękujemy za rozbudzenie czytelniczych pasji. To dzięki niemu codzienne czytanie stało się rodzinną tradycją w wielu domach naszych przedszkolaków. Koordynatorem czytelniczej akcji jest pani Dorota Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Urodziny Biedronek
  W styczniu Oliwier z grupy Biedronki, jako pierwszy z naszej grupy obchodził swoje 6 urodziny. Dzieci zaśpiewały koledze "Sto lat" i złożyły serdeczne życzenia, a jubilat przygotował dla wszystkich słodki poczęstunek. Do grona 6 - latków dołączyli również Kuba i Hieronim. Jeszcze raz życzymy samych radości i wszystkiego najlepszego:)

Galeria zdjęć
"Moja Babcia i mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie"
  Tymi słowami dzieci z grupy Żabki śpiewająco wyraziły jak szczególnie ważni są dla nich Dziadkowie. 16 lutego świętowaliśmy dawno wyczekiwany Dzień Babci i Dziadka. W podziękowaniu za ogrom bezinteresownej miłości, poświęcony czas, przekazywane wartości i ciepły uśmiech wnuczęta pięknie zaśpiewały i wyrecytowały wzruszające wiersze, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Żabki złożyły również Dziadkom najserdeczniejsze życzenia oraz podarowały im własnoręcznie wykonane upominki. Po uroczystości nie zabrakło również słodkiego akcentu w postaci poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie. Życzymy wielu wzruszeń, uśmiechu na co dzień oraz niezapomnianych chwil spędzonych z wnukami.

Galeria zdjęć
Wszyscy bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale
  Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Jak co roku odbył się w naszym przedszkolu oczekiwany przez Żabki i Smerfiki Bal Przebierańców. Tego dnia w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, pszczółki, rycerzy, piratów, policjantów... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Otwarcia balu dokonała Pani Dyrektor i maluchy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki przeniosły się do mroźnej krainy. Pani Śnieżynka i Pan Bałwanek zachęcali wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch. Dzieci świetnie się bawiły. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Pan Bałwanek i Pani Śnieżynka zorganizowali dzieciom śnieżną bitwę a po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok. Bal dla grupy młodszej przeprowadziły Monika Kisiel i Marzena Sugier.

Galeria zdjęć
Bal Karnawałowy Biedroneczek i Misiaków
  Bal karnawałowy jest niezwykłym wydarzeniem, na które wszystkie przedszkolaki czekają z niecierpliwością. Tak też było i w tym roku. W ostatnim tygodniu karnawału w naszym przedszkolu odbył się wielki bal w zaczarowanej "Krainie Lodu". Tego dnia do przedszkola przybyły kolorowe, bajkowe postacie. Bal został oficjalnie otwarty przez Panią Dyrektor, która zaprosiła wszystkich do magicznej, lodowej krainy. Zabaw i tańców nie było końca, a uśmiech nikomu nie znikał z twarzy. Nie zabrakło również konkursów z nagrodami, w którym dzieci wykazały się znajomością bajkowej opowieści oraz umiejętnościami rozśmieszania Królowej Elsy. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, które nie mogą się doczekać kolejnego balu:) Bal prowadziły Magda Lewandowska i Dorota Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Ferie zimowe
  Drugi tydzień ferii zimowych upłynął pod hasłem " Zimowych zabaw". Dzieci wykonały śniegowe prace plastyczne, a za pomocą kuleczek styropianu i słomek, powstały ruchome krajobrazy zimowe. W tych dniach pogoda zrobiła nam miłą niespodziankę i spadł długo oczekiwany śnieg. Przedszkolaki z radością bawiły się na śniegu, lepiły bałwana, rzucały się śnieżkami, robiły aniołki. Następnego dnia wyruszyliśmy z sankami na górkę, gdzie odbyły się zawody w najszybszym i najbezpieczniejszym zjeżdżaniu z górki. To dzień pełen radości i wrażeń. Nawiązując do tematyki karnawałowej, przedszkolaki wykonały również maski karnawałowe, a w "tłusty czwartek" zajadały się pysznymi goframi z bitą śmietaną i owocami. Miłym akcentem była również wizyta w sali zabaw "Dziecięcy Raj", gdzie nasze przedszkolaki wesoło i radośnie pożegnały ferie.(05.02-09.02)

Galeria zdjęć
Pierwszy tydzień ferii
  Aby ferie przebiegły bezpiecznie pierwszego dnia rozmawialiśmy na temat spędzania czasu w trakcie ferii zimowych. Przypomnieliśmy zasady bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu, numery alarmowe, zasady odpowiedniego ubioru podczas zimy. Wykonaliśmy zimowego przyjaciela - pingwinka, który przypominał nam o bezpieczeństwie podczas zimy. Kolejnego dnia wybraliśmy się do kina na bajkę "Paddinghton 2". Po seansie bawiliśmy się w artystów pod hasłem "rysunek oczami dziecka - Miś Paddinghton. Spędziliśmy czas na sportowo biorąc udział w zimowej olimpiadzie. Na wesoło bawiliśmy się w igrzyska zimowe pokonując konkurencje i tory przeszkód. Kolejnego dnia odwiedziła nas w przedszkolu Pani Zima zostawiając list dzieciom, który po wskazówkach musiały odszukać. W liście dostaliśmy zadania do wykonania, do których realizacji zabraliśmy się po wysłuchaniu opowiadania "Zimowe zabawy Misia Kuleczki". Były zabawy ruchowo - naśladowcze do piosenek oraz zabawy z chustą animacyjną i śnieżynkami. Ostatnim zadaniem było wykonanie bałwanka z plasteliny. Były również zagadki i fanty. Ostatniego dnia gościliśmy Panią Małgorzatę Topolską z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. W związku ze zbliżającym się popularnym tłustym i słodkim czwartkiem, a ku przestrodze dzieci wystawiła ona za pomocą japońskiego teatrzyku Kamishibai bajkę pt. "Słodkie przygody muszki łakomczuszki". W nawiązaniu do bajki o zdrowym stylu życia i umiarze w jedzeniu łakoci zrobiliśmy słodki deser - "kolorową galaretkę", którą ze smakiem zjedliśmy na deser. Słodki dzień zakończyła niespodzianka - pokazy grupy cyrkowej Focus, które dały dzieciom mnóstwo radości. Pełen przygód i radości zakończył się 1 tydzień ferii zimowych.(29.01-02.02)

Galeria zdjęć
Urodziny, urodziny!
  Ostatnio swoje urodziny świętowali Ola z grupy Smerfiki i Oskar z grupy Biedronki. Wszystkiego najlepszego:)

Galeria zdjęć
VI Międzyprzedszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek
  Nasze dwie zdolne solistki -Basia Chadam z grupy Biedronki i Kalinka Hołod z grupy Smerfy, wzięły udział w VI Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Niepubliczne Przedszkole Mała Akademia. Dziewczynki swoim występem zachwyciły zarówno publiczność, jak i jury konkursu. Komisja w składzie : Pan Burmistrz Wiesław Muszyński, Pan Wicestarosta Adam Panasiuk oraz Pani Dyrektor Przedszkola Mała Akademia Wioletta Szczepańska podjęła jednogłośną decyzję, by nagrodzić wszystkich małych wykonawców. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom oraz statuetkę i kubeczek. Basia i Kalinka z uśmiechem na twarzy odebrały nagrody, na które bez wątpienia zasłużyły. Gratulujemy naszym wschodzącym gwiazdom i życzymy dalszych sukcesów na wielkiej scenie:)

Galeria zdjęć
Galeria urodzinowa Misiów
  Ostatnio w naszej grupie świętowaliśmy urodziny: Amelki, Dominika, Klary i Oli. Kochanym jubilatom życzymy spełnienia wszystkich marzeń. Sto lat!

Galeria zdjęć
Dzień Babci i Dziadka w grupie Biedronki
  Dziadkowie to dla wnuków wielki skarb, to oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym, mają dla swoich pociech zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia. Dlatego w podzięce za ich wielkie serce, 23 stycznia 2018r. odbyło się uroczyste spotkanie, na które licznie przybyli kochani dziadkowie. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności aktorskie i wokalne swych wnuków, którzy zaprezentowali inscenizację o nowoczesnych dziadkach autorstwa jednej z naszych bardzo utalentowanych mam- p. Ewy Nazarewicz. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odegrali swoje role, za co mili goście nagrodzili ich gromkimi brawami. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Po części artystycznej nasi mali gospodarze zaprosili dziadków na słodki poczęstunek. Raz jeszcze życzymy Babciom i Dziadkom dużo zdrowia, pogody ducha, młodzieńczej energii oraz samych radosnych dni.

Galeria zdjęć
Bliżej Pieska - fotorelacja z projektu
  W ramach realizacji programu "Bliżej pieska" dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie realizowały tematykę związaną z najlepszym przyjacielem człowieka, jakim jest pies. Jako przedstawiciel zwierzaków odwiedził nas zaprzyjaźniony Riko wraz ze swoim opiekunem panią Moniką. Dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się psem, jak dbać o jego zdrowie, czym go karmić, a czym nie. Miały możliwość zabawy z psem. Zaśpiewały również dla Rika piosenkę o piesku, w zamian za co Riko z zadowoleniem demonstrował niewiarygodne sztuczki. Za udział w realizacji programu przedszkole uzyskało certyfikat. Zajęcia poprowadziła Pani Monika Kisiel.

Galeria zdjęć
Występ przedszkolaków w Konkursie Młodych Talentów organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3
  Nasze maluchy promują swoje umiejętności wokalne. Podczas Konkursu Młodych Talentów zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 we Włodawie I miejsce wyśpiewał zespół "Dzwoneczki" z grupy Misie. Basia z Biedronek nastrojowo przeniosła nas w okres zimowego czasu i przypomniała magiczny czas świąt śpiewając utwór "Święta cisza" zajmując III miejsce w kategorii soliści a Kalinka ze Smerfików wyśpiewała wyróżnienie. Jesteśmy dumni z naszych reprezentantów.(23.01)

Galeria zdjęć
Życzenia dla Babci i Dziadka
  19 stycznia w grupie Misie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z tej okazji dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków, którym przedstawiły program słowno- muzyczny. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem oglądali występy swoich wnucząt, nagradzając je gromkimi brawami. Przedszkolaki złożyły też swoim kochanym babciom i dziadkom życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Uwieńczeniem tej pięknej uroczystości był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Naszym miłym gościom dziękujemy za przybycie i życzymy wielu pięknych chwil spędzonych z wnukami.

Galeria zdjęć
Woda, ogień, powietrze- Biedronkowe eksperymenty
  Co pływa, a co tonie? Dlaczego tak się dzieje? Czy ogień bez powietrza będzie się palił ? Czy powietrze istnieje? Czy da się je złapać? Na te i inne pytania odpowiedzi szukały dzieci z grupy Biedronki, które z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem włączyły się w przebieg eksperymentów. Sprawdziły, które przedmioty codziennego użytku pływają w wodzie, a które toną i dlaczego, przy użyciu świeczki i słoika wykonały eksperyment, dzięki któremu dowiedziały się , że ogień potrzebuje powietrza (tlenu), by mógł płonąć, jak również próbowały "łapać" powietrze i zamykać je w balonie, by przekonać się, czy ono faktycznie istnieje. Dzieci były zachwycone eksperymentami i z niecierpliwością czekają na kolejne.

Galeria zdjęć
Bajkowe czwartki u Smerfów
  Do Smerfów zawitał bardzo miły gość Pani Mart Bukacka, która przeczytała dzieciom książeczkę Opowiadania Martynki. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawego opowiadania. Na koniec mama Igi przygotowała słodką niespodziankę pyszne ciasteczka. Za odwiedziny serdecznie dziękujemy i zapraszamy częściej.

Galeria zdjęć
Świąteczne życzenia Biedronek
  Przed świętami dzieci z grupy Biedronki przygotowały miłą niespodziankę dla swoich Rodziców- samodzielnie stworzyły świąteczne kartki z życzeniami, które wręczyły nie osobiście, a za pośrednictwem Poczty Polskiej. Przedszkolaki poznały sposób adresowania listów, przykleiły znaczki pocztowe na kopertach, a następnie wybrały się na pocztę, by wysłać swoje prace. Radość była ogromna, gdy listonosz przyniósł listy do ich domów:)

Galeria zdjęć
Misie na XII Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek
  5 stycznia grupa Misie reprezentowała nasze przedszkole w XII Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury we Włodawie. Jako solistka wystąpiła Natalia Suproniuk, która wykonała pastorałkę "Zagraj dziecku kołysankę". Zespół "Dzwoneczki wykonał zaś utwór "Kolęda na dzwonkach". Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Galeria zdjęć
Piernikowy zawrót głowy
  Tuż przed świętami Biedronki miały ręce pełne roboty. Od samego rana w naszej sali pachniało pierniczkami. Jedni wałkowali, inni wykrawali, później trzeba było trochę poczekać, aż pierniczki się upieką i wystygnął, by móc je ozdobić. Wszystkie ciasteczka wyglądały bardzo smakowicie, a dzieci z niecierpliwością czekały, by móc je w końcu zjeść. Nie zapomniały także o swoich bliskich, dla których specjalnie przygotowane i zapakowane pierniczki wręczyły podczas przedstawienia jasełkowego.

Galeria zdjęć
Smerfna niespodzianka
  W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Pani Kamila Bajuk przygotowała Smerfom przepyszne pierniki, które dzieci własnoręcznie dekorowały. Za miłą i pyszną niespodziankę dziękujemy Pani Kamili.

Galeria zdjęć
Urodzinki Laury
  21 grudnia swoje 5 urodzinki świętowała Laura. Dzieci z uśmiechem zaśpiewały jej sto lat oraz składały serdeczne życzenia. Nasza Jubilatka przygotowała dla wszystkich słodki poczęstunek. Życzymy raz jeszcze wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
Ptaki zimą
  Zima to czas, kiedy trzeba pomagać słabszym ją przetrwać i każdy przedszkolak o tym wie, że pomoc ptakom oraz zwierzętom zimą to rzecz oczywista. Biedronki i Smerfy wiedzą jak się pomaga, ale by utrwalić wiedzę wybrały sie do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie na wystawę ptaków, gdzie oglądały zdjęcia ptaków odlatujących na czas zimy z naszego kraju oraz te, które zostają i o które należy dbać. Przy okazji wystawy dzieci wysłuchały wiersza "Ptasie radio" czytanego przez Panie Małgosię i Olę. Pogadankę na temat pomocy zwierzętom zimą zakończyły zwiedzaniem działu bibliotecznego dla dzieci i wyszukiwaniu książeczek o ptaszkach. Dziękujemy Pani Małgorzacie Topolskiej za zaproszenie.

Galeria zdjęć
Świąteczne zajęcia otwarte w grupie Misie
  18 grudnia w grupie Misie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. "Magia Świąt". Celem zajęć było wprowadzenie dzieci w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki poznały tradycje bożonarodzeniowe różnych krajów. Miały też możliwość poczuć "świąteczną magię" za pomocą zmysłu smaku, zapachu i dotyku. Wraz z rodzicami dzieci wcieliły się w rolę cukierników, którzy udekorowali własnoręcznie wykonane pierniczki. Wszystkim rodzicom, którzy uczestniczyli w zajęciach serdecznie dziękujemy. Zajęcia zostały przygotowane przez Panią Dorotę Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Mikołajki na sportowo
  13 grudnia odbyło się Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe Misiów, Biedronek i Małych Skrzatów. Wśród wielu mikołajkowych atrakcji znalazły się konkurencje sportowe tj. Zaprzęg św. Mikołaja, Trafianie prezentami do celu i Mikołajowy Slalom. Dzieci poznały również tradycje związane z obdarowywaniem prezentami. Mogły również wykazać się zdobytą wiedzą w mikołajkowych konkursach. Aby tradycji stało się zadość, wszystkie przedszkolaki zostały obdarowane. Naszym miłym gościom- Małym Skrzatom dziękujemy za przybycie, a wszystkim dzieciom za wspaniałą zabawę. Mikołajki zostały zorganizowane przez Panie: Dorotę Winiarczyk, Aleksandrę Łobko i Bogusławę Górską.

Galeria zdjęć
Lubię ludzi - Szlachetna Paczka 2017
  Drodzy Rodzice! Po raz kolejny się udało. Po raz kolejny liczba zgromadzonych paczek przerosła oczekiwania nie tylko rodziny, ale wolontariuszy i przede wszystkim nasze. Nasze przedszkole we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 3 we Włodawie zaangażowało się w udział w akcji "Szlachetna Paczka". Dzięki wspólnym wysiłkom mogliśmy obdarować potrzebującą rodzinę. Udało się także dzięki Waszym dobrym sercom. Serdecznie dziękujemy, że co roku mozemy liczyć na wsparcie z Waszej strony. Dziekujemy!

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Żabek
  W grudniu urodziny obchodzili Jaś, Nina, Olek i Lenka. Wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
Smerfne urodzinki
  Dużo uśmiechu, a mało złości, jak najmniej smutków, wiele radości, długich wakacji i moc słodyczy. Tego Wam dzisiaj Panie i dzieci życzą. Życzenia w grupie Smerfiki przyjmowali Nikodem oraz Kubuś.

Galeria zdjęć
Wesołych Świąt!
  A gdy zgasły światła, umilkł gwar za sprawą pięknej scenografii i nastrojowej muzyki przenieśliśmy się do czasu narodzin dzieciątka Jezus. Również Żabki przygotowały przedstawienia jasełkowe, na które zostali zaproszeni rodzice. Nie zabrakło wspólnie śpiewanych, tradycyjnych kolęd i staropolskich pastorałek, jak również szczerych, z głębi płynących życzeń. W głosach małych aktorów i na twarzach licznie zebranych gości malowało się wzruszenie. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a przedszkolaki swoimi występami podbiły serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łezka w oku ... Radosny śpiew kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał, o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już blisko.

Galeria zdjęć
"Dziecię nam się narodziło."
  ... śpiewały dzieci z grupy Biedronki 21 grudnia podczas przedstawienia jasełkowego z udziałem zaproszonych gości. Rodzice naszych małych aktorów aktywnie włączyli się do przestawienia, odgrywając scenkę przygotowań i oczekiwania na wigilijny wieczór. Następnie na naszej scenie pojawił się Anioł, który przeniósł wszystkich do Betlejem, do czasów Narodzin Jezusa. Dzieci przebrane w przepiękne stroje wspaniale odegrały swoje role. Nie zabrakło zabawnych scenek oraz wzruszających kolęd i pastorałek. Nie jednemu zakręciła się łza w oku , gdy podczas wspólnego śpiewu, Aniołek podzielił się z każdym opłatkiem. Tego dnia nie zabrakło również świątecznych życzeń oraz słodkich upominków wykonanych przez dzieci. Dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie oraz przygotowanie przepięknych strojów dla dzieci. Życzymy raz jeszcze WESOŁYCH ŚWIĄT!. Na zakończenie całego spotkania odbyło się podsumowanie grupowego konkursu na "Eko- choinkę". Wpłynęło 7 przepięknych prac, wykonanych różnymi technikami, co nas bardzo mile zaskoczyło. Każda z nich była oryginalna, niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju, dlatego też jednogłośnie wyłoniliśmy 7 zwycięzców, z których każdy otrzymał dyplom oraz nagrodę. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy wielu twórczych inspiracji.

Galeria zdjęć
"Maleńka przyszła Miłość..."
  Smerfy przygotowały dla swoich rodziców przedstawienie jasełkowe, podczas którego recytowały wiersz, śpiewały kolędy i pastorałki, a także zatańczyły anielski taniec:).Tradycją naszego przedszkola jest pieczenie ciasteczek , które swoim smakiem wprowadziły wszystkich rodziców w świąteczny nastrój. Ale to nie wszystko:) po pięknym występie zawitał u nas Święty Mikołaj (dziękujemy Panu Marcinowi Bartosik za pomoc:))

Galeria zdjęć
"Maleńka Miłość - jasełka w grupie Misie
  19 grudnia w grupie Misie odbyły się Jasełka pt. "Maleńka Miłość". W Bożonarodzeniowym przedstawieniu dzieci wcieliły się m. in. w role: Maryi, Józefa, aniołków, pasterzy i Trzech Króli. W głosach małych aktorów i na twarzach licznie zebranych gości malowało się pełne wzruszenia przeżywanie narodzin dzieciątka Jezus. Podczas świątecznego spotkania nie zabrakło również wspólnie śpiewanych, tradycyjnych kolęd i staropolskich pastorałek, jak również szczerych, z głębi płynących życzeń. Dzieci obdarowały również kochanych rodziców własnoręcznie wykonanymi pierniczkami i świątecznymi kartkami. Na zakończenie uroczystości odbyło się podsumowanie grupowego konkursu "Anioły, aniołki, aniołeczki" i wręczenie uczestnikom dyplomów i nagród. Jasełkowe spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Wszystkim, którzy włączyli się w organizację naszej grupowej uroczystości serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" w grupie Żabek
  Wspólnie z rodzicami kontynuujemy akcję "Bajkowe czwartki". W jej ramach odwiedziła nas mama Leny- Pani Katarzyna Hulip, która przeczytała nam kilka baśni. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści, poznały przygody siedmiu krasnoludków oraz wielu innych bohaterów. Bardzo dziękujemy za promowanie czytelnictwa.

Galeria zdjęć
Dzieci dzieciom
  Kto innym daje, ten lepszym się staje. Przedszkolaki wiedzą, że dzielenie się z innymi to szlachetna rzecz. W ramach akcji "Dzieci dzieciom", w naszym przedszkolu została zorganizowana zbiórka książeczek, malowanek i artykułów plastycznych, które 8 grudnia zostały przekazane na rzecz małych pacjentów SPZOZ we Włodawie i podopiecznych Świetlicy Środowiskowej. W imieniu personelu Szpitala i Kierownictwa Świetlicy dziękujemy za Państwa ofiarność i życzliwość, które sprawiły, że nadchodzące święta stały się dla obdarowanych bardziej radosne. Koordynatorem akcji jest pani Dorota Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Misie laureatami XIX Powiatowego Konkursu Plastycznego "Boże Narodzenie - tradycja i współczesność"
  W grudniu przedszkolaki z grupy Misie wzięły udział w XIX Powiatowym Konkursie Plastycznym "Boże Narodzenie- tradycja i współczesność" zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury we Włodawie. Do konkursu zostało zgłoszonych 9 prac z naszej grupy. Laureatami zostali: Hania Paprota i Adaś Pogonowski- autorzy szopek bożonarodzeniowych. Wszystkim uczestnikom, a w szczególności zwycięzcom gratulujemy pomysłowości i artystycznego talentu. Opiekunami były panie: Natalia Solecka i Dorota Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Przedszkolaki koncertują - Jarmark Bożonarodzeniowy
  16 grudnia we Włodawskim Muzeum odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, czyli targ świątecznych ozdób, zabawek, wyjątkowych prezentów pod choinkę. Oprócz zakupu przepięknego rękodzieła, można było również wykonać świąteczne ozdoby, które dawniej wieszano na choinkę oraz stroiki, które trafiły na aukcję charytatywną, a dochód z ich sprzedaży został przekazany na operację serduszka Poli Mazurek. Tego dnia nie zabrakło przepięknych kolęd w wykonaniu dzieci z włodawskich szkół i przedszkoli. Nasze "Misie" i "Biedronki" również wzięły udział w koncercie i zaśpiewały "Kolędę na dzwonkach" oraz pastorałkę " Przytul nas od siebie" za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w tak wspaniałym wydarzeniu. Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Przemysława Budzyńskiego.

Galeria zdjęć
Dekorujemy drzewko
  Nasze przedszkole aktywnie włączyło się w konkurs zorganizowany przez Urząd Miejski we Włodawie. Dzieci przez cały tydzień wspólnie z paniami tworzyły piękne, czerwono - złote dekoracje choinkowe. W piątek wszystkie grupy wybrały się na włodawski deptak, aby ubrać wylosowane drzewko. Wszystkie przedszkolaki mogły zawiesić ozdoby oraz wspólnie z innymi przedszkolami i szkołami odtańczyły drzewku piękny świąteczny taniec. Wspólnie z dziećmi drzewko dekorował Burmistrz Wiesław Muszyński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Korzeniewski. To od nich maluchy za swój wkład w świąteczne dekorowanie miasta otrzymały dyplom i upominki. Drodzy rodzice zapraszamy na wspólny spacer na deptak, gdzie możecie podziwiać dzieło swoich pociech.

Galeria zdjęć
Mikołaj w grupie Misie
  Także starszaki odwiedził Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Dzieci podziękowały piosenką i wierszem a my jak co roku dziękujemy tacie Cypriana i Kornela oraz Radzie Rodziców.

Galeria zdjęć
Mikołaj w grupie Żabki
  Nasze maluszki bardzo czekały na brodatego gościa. Pięknie go powitały piosenką i z ochotą odbierały prezenty. W sali czekały na nie również pyszne ciasteczka. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Mikołaj w grupie Biedronki
  Także do grupy Biedroneczki zawitał miły gość - Święty Mikołaj, który z workiem prezentów wszedł do sali przez okno! Zanim jednak dzieci otrzymały paczki zaśpiewały Mikołajowi piosenkę i powiedzały wierszyk. Zapewniły, że były grzeczne przez cały rok. Następnie odbyło się oficjalne wręczenie prezentów. Na koniec dzieci uściskały Mikołaja i pożegnały miłego gościa, który obiecał odwiedzić nas za rok.

Galeria zdjęć
Mikołaj w grupie Smerfików
  Można śmiało powiedzieć, że 6 grudnia to jeden z ulubionych dni w roku przedszkolaków. Do grzecznych cały rok dzieci przychodzi bowiem święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów. Przedszkolaki od rana oczekiwały gościa w czerwonym kubraku. Do naszego przedszkola Mikołaj tradycyjnie już musi wchodzić przez okno ponieważ nie daje już rady przecisnąć się kominem:) Smerfiki zadowolone z prezentów szybko dobrały się do słodkości!

Galeria zdjęć
Mikołajki na basenie
  5 grudnia dzieci z grupy Biedronki wzięły udział w spotkaniu Mikołajkowym zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na wejście do wielkiego basenu, niektóre z nich były tam po raz pierwszy, inne odwiedzają to miejsce regularnie, jednak jedno jest pewne- wszystkie dzieci czuły się tam jak ryba w wodzie. Pani Małgosia wspaniale poprowadziła zajęcia, mające na celu oswojenie dzieci z wodą i nikt nie miał oporu, by spróbować swoich sił na głębokiej wodzie. W czasie tych zabaw nad bezpieczeństwem naszych przedszkolaków czuwali ratownicy, za co serdecznie dziękujemy. Atrakcji nie było końca, gdy nagle pojawił się tajemniczy gość- Święty Mikołaj, na którego widok wszystkie dzieci oniemiały z radości, tym bardziej, że w ogromnym worku miał mnóstwo słodkich upominków, którymi obdarował grzeczne dzieci:) Dziękujemy za zaproszenie oraz fantastyczną zabawę. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci. Za okazaną pomoc i wsparcie dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się do współpracy i czuwali nad sprawnym przebiegiem całego spotkania- Mikołaj na pewno o nich nie zapomni:) Liczymy na dalszą tak owocną współpracę:)

Galeria zdjęć
Andrzejkowe wróżby Misiów i Skrzatów
  29 listopada Misie i Skrzaty wspólnie urządziły zabawę Andrzejkową. Maluchy i starszaki wróżyły co im przyniesie przyszłość. Z andrzejkowych wróżb dowiedziały się jaki zawód będą wykonywać, kto pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni i jak będą miały na imię ich "drugie połówki". Nie zabrakło również wspólnej zabawy przy muzyce. Andrzejkowe spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Trzymamy kciuki, aby wszystkie wróżby się spełniły!

Galeria zdjęć
Urodziny Natalki
  W grupie Misie swoje 6 urodziny obchodziła Natalka. Wszystkiego najlepszego.

Galeria zdjęć
Misiowe święto
  Przedszkolaki z grupy Misie urodziny swojego imiennika obchodziły jak co roku wyjątkowo. Do naszej sali zaprosiliśmy pluszowe misie, które przyniosły dzieci. Do misiowej gromadki dołączył też ich starszy kolega- Miś Lubiś. Naszym "wyjątkowym gościom przeczytaliśmy "Przygody Kubusia Puchatka". Dzieci wspólnie ze swoimi pluszakami wesoło bawiły się, tańczyły i śpiewały. Wykonały również pracę plastyczną. Z myślą o nadchodzącej zimie, zaprojektowały misiom oryginalne ubranka.

Galeria zdjęć
Biedronkowy Dzień Pluszowy
  24 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły swojego ulubionego pluszaka, by wspólnie świętować Misiowe urodzinki. Wykonały pamiątkowe zdjęcia, nadały swoim Misiakom imionka i udały się wraz z nimi na wspaniałe przyjęcie.

Galeria zdjęć
Światowy Dzien Misia
  24 listopada 2017 w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie odbył się bal z okazji 115 urodzin Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci mogły przynieść do przedszkola swoje ulubione pluszami. Z nimi udały się na urodziny Misia, podczas których brały udział w różnych konkurencjach, tańcach, śpiewach i zabawach. Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały dyplomy i emblematy Przyjaciela Pluszowego Misia. Następnie udały się na słodki poczęstunek oraz zamieniły się w misie za pomocą magicznej foto - budki. Za organizację imprezy odpowiadały Monika Kisiel i Natalia Solecka.

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" w grupie Misie
  24 listopada w ramach "Bajkowych czwartków" Misie odwiedziła siostra Kacpra Kończala- Marysia, uczennica klasy V szkoły podstawowej. Dzieciom bardzo spodobały się odwiedziny niewiele starszej od nich koleżanki.

Galeria zdjęć
Dzień Życzliwości
  21 listopada Misie świętowały Dzień Życzliwości i Pozdrowień! Tego dnia nasza sala zamieniła się w Krainę Życzliwości. Nauczyliśmy się piosenki o grzecznych słówkach, wysłuchaliśmy opowiadania o właściwych zachowaniach i przygotowaliśmy plakat: Bądźmy uprzejmi i mili.

Galeria zdjęć
Wizyta w Planetarium
  20 listopada Misie miały okazję uczestniczyć w kosmicznej przygodzie! Mobilne Planetarium bardzo nam się spodobało.

Galeria zdjęć
Warsztaty Biedronek w Muzeum "Biało-czerwone serce mam"
  Biedronki z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w warsztatach patriotycznych zorganizowanych w Muzeum we Włodawie. Odbyła sie pogadanka na temat święta niepodległości, symboli narodowych, legend. Obejrzeliśmy legendę polska o smoku wawelskim, krotki filmik o symbolach narodowych a potem zabraliśmy sie za przelanie zdobytych wiadomości na papier - kolorowalismy najważniejsze symbole narodowe bawiąc sie przy tym jak mali patrioci. Dziękujemy ze mogliśmy uczestniczyć w tak wspaniałej lekcji patriotyzmu prowadzonej przez Pana Bogdana Smolika.

Galeria zdjęć
Smerfiki w Muzeum
  W lekcji patriotyzmu uczestniczyły małe Smerfy w Muzeum prowadzone przez Pana Bogdana Smolika. Podczas spotkania maluchy mogły poznać legendę o smoku wawelskim, przypomniały sobie o symbolach narodowych. Następnie wykazały się zdolnościami plastycznymi i kolorowały symbole według własnego pomysłu.

Galeria zdjęć
Książeczki z domowej półeczki
  W listopadzie w grupie Misie prowadzona jest akcja "Książeczki z domowej półeczki". W czasie zajęć czytelniczych dzieci poznały historię książki. Dowiedziały się również wiele ciekawostek na temat starodawnych książek wykuwanych w kamieniu, jak również tych najnowszych, elektronicznych e-booków. Każdy przedszkolak zaprezentował przyniesioną z domu ulubioną książeczkę. Zaciekawieni opowieściami z "domowych książeczek" postanowiliśmy je wszystkie przeczytać w naszej grupie.

Galeria zdjęć
Misie z wizytą w bibliotece
  W ramach programu " Z książeczką na ty" propagującego czytelnictwo wśród dzieci, w przedszkolu została założona Przedszkolna Mini Biblioteczka, w której zostało zgromadzonych wiele ciekawych książeczek. Do korzystania z naszych przedszkolnych zbiorów zapraszamy rodziców i dzieci ze wszystkich grup. Kontynuując czytelniczą przygodę, 22 listopada Misie wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie. Dzięki uprzejmości Pani Joanny Orzeszko dzieci miały możliwość obejrzenia księgozbiorów "prawdziwej biblioteki". Z wielkim zaciekawieniem oglądały różne książeczki. Pani Joasia zaproponowała dzieciom również warsztaty orgiami, w czasie których Misie samodzielnie wykonały i ozdobiły zakładkę do książki. Wizyta w bibliotece bardzo się spodobała naszym przedszkolakom, które obiecały, że przyjdą do biblioteki wraz z rodzicami, aby wypożyczyć ciekawą książeczkę.

Galeria zdjęć
Mali projektanci
  Biedronki przekonały sie, ze praca krawcowej to bardzo trudny zawód ale bardzo ciekawy. Podczas zabawy w projektantów z rożnego rodzaju materiałów wycinały i projektowały szablony ubrań zimowych.

Galeria zdjęć
Urodziny Żabek
  W listopadzie urodziny w grupie Żabki obchodzili Antek i Kornel. Sto lat!

Galeria zdjęć
6 urodziny Wojtka
  W listopadzie 6 świeczek na torcie zdmuchnął Wojtek. Koledzy i koleżanki złożyły mu serdeczne życzenia, do których wszyscy się przyłączamy. Sto lat!

Galeria zdjęć
Misie z wizytą u małych Skrzatów
  Jako najstarsza grupa, 15 listopada Misie wybrały się z wizytą do najmłodszych przedszkolaków. Dzieci odwiedziły "Małe Skrzaty" z oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 3, którym zaprezentowały pieśni i wiersze patriotyczne i wręczyły okolicznościowe upominki, jak również słodkie niespodzianki. Starszaki nie kryły wzruszenia podczas wizyty w swojej dawnej Sali. Za wizytę i mini- koncert patriotyczny maluszki podziękowały swoim starszym kolegom i koleżankom gromkimi brawami i pysznymi ciasteczkami.

Galeria zdjęć
"Niepodległość- trudne słowo."
  "Niepodległość- trudne słowo."- tak 10 listopada Misie śpiewały na Festiwalu Pieśni Patriotycznej. Żeby lepiej zrozumieć słowa: ojczyzna, niepodległość i patriotyzm, pieczołowicie się do tego przygotowywaliśmy. Dzieci obejrzały filmy edukacyjne dla dzieci: "Kto ty jesteś?", "Polak mały"- to ja" i nauczyły się piosenki "Jestem Polakiem". Przypomniały sobie jakie znają symbole narodowe i jak brzmi Mazurek Dąbrowskiego. Wykonały również patriotyczne prace w biało- czerwonych barwach- godło Polski i serce.

Galeria zdjęć
Biedronki i Misie na przedsatwieniu "Przygody Koziołka - Matołka"
  10 listopada dzieci z grupy Biedronki i Misie wybrały się na przedstawienie pt. "Przygody Koziołka Matołka" zaprezentowane przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Dzieciom bardzo spodobały się przygody książkowego bohatera. Dzielnie towarzyszyły mu w drodze do Ameryki, w której spotka babę w czerwonej spódnicy. Wraz z Koziołkiem przeżyły wiele fascynujących przygód: spotkały rozbójników, tubylców, Pana Twardowskiego, a na koniec powróciły do rodzinnego Pacanowa.

Galeria zdjęć
Mali naukowcy
  8 listopada nasza sala zamieniła się w naukowe mini laboratorium. Przedszkolaki z grupy Misie wykonały kilka eksperymentów z wodą. Dzięki doświadczeniu dowiedziały się jak powstaje deszcz. Następnie wcielając się w rolę badaczy naukowych sprawdzały co pływa, a co tonie w wodzie. Przedszkolne eksperymentowanie bardzo zaciekawiło dzieci i wzbogaciło ich wiedzę, którą sprawdziły praktyce obserwując chmury w czasie padającego deszczu.

Galeria zdjęć
Biedronkowe zdjęcia
  W minionym tygodniu dzieci z grupy Biedronki zmieniły się w prawdziwych fotografów. Najpierw poznały technikę wykonywania zdjęć dawniej i dziś, oglądały czarno-białe fotografie, negatywy, współczesne aparaty oraz te, których używano kilkanaście lat temu, do których potrzebna była klisza, co było dla dzieci dużym zaskoczeniem. Największą frajdą okazało się samodzielne wykonywanie zdjęć, jednak nie było to łatwe zadanie. Trzeba było zadbać o ustawienie "modeli" tak, by wszyscy zmieścili się w kadrze, następnie ustawić ostrość i wykonać zdjęcie dość ciężkim sprzętem:) Jednak chętnych nie brakowało , a nasi modele spisali się na medal:) Na koniec Biedronki wykonały ramkę na zdjęcia, w których na pewno zamieszczone zostaną ich piękne fotografie:) Zapraszamy do galerii:) (08.11)

Galeria zdjęć
Halloween Party
  W ramach nauki języka angielskiego oraz poznawania kultury i zwyczajów krajów anglosaskich dzieci z grupy Misie miały okazję bawić się podczas Halloween Party:) Misiaki nie tylko świetnie się przebrały, ale również nauczyły nowych słówek i piosenek. Dzieci odwiedziły także każdą grupę przedszkolną z hasłem "Treat or Trick", czyli "Cukierek albo psikus". (07.11)

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" w grupie Żabek
  W ramach akcji "Bajkowe czwartki" gościliśmy mamę Igi- Panią Martę Bytof, która przeczytała nam bajkę "Basia i słodycze". Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o przygodach dziewczynki i jednogłośnie stwierdziły, że mają z nią coś wspólnego-uwielbiają słodycze! Odwiedził nas również brat Tymona- Nikodem Ćwik, który przeczytał nam książeczkę "Maks i ciekawe pomysły". Bardzo dziękujemy za promowanie czytelnictwa i dawanie pięknego przykładu.(03.11)

Galeria zdjęć
Przedszkolaki - Ojczyźnie. Narodowe Święto Niepodległości w PM 2
  Z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę już po raz dziewiąty odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z czterech grup przedszkolnych prezentowały wiersze oraz pieśni patriotyczne. Poprzez takie uroczystości chcemy ukazać dzieciom doniosły moment odzyskania niepodległości i wychowywać je w duchu patriotyzmu. Ważne jest aby dzieci rozumiały doniosłość świąt państwowych, ale również ukazanie tego maluchom w przystępny i zrozumiały sposób. Tegoroczna uroczystość przebiegała pod hasłem "Nie ma radości bez niepodległości". Przedszkolaki wykonały pieśni ku pokrzepieniu serc, powodując wzruszenie i dumę zgromadzonych przed sceną zaproszonych rodziców. Za występy otrzymały dyplomy i słodkie niespodzianki. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu oraz kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.(10.11)

Galeria zdjęć
Dzień Postaci z Bajki w grupie Misie
  6 listopada w grupie Misie świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajki. Z tej okazji przybyli do nas bohaterowie z różnych bajek: Spidermeny, Smoki Wawelskie, Elzy, Kopciuszki, Wróżki i wiele innych fantastycznych postaci, które z gracją zaprezentowały się w bajkowym pokazie mody. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Bogusława Górska w kolorowym, oryginalnym przebraniu. Wśród wielu atrakcji były też konkursy "Z jakiej bajki pochodzi ten rekwizyt?", "Czy znacie tą bajkę?", w których dzieci mogły się wykazać bajkową wiedzą. Na bajkowej imprezie nie zabrakło również tańców przy znanych dziecięcych rytmach, podczas których wybraliśmy króla i królową balu. Wszyscy uczestnicy za bogatą wiedzę na temat bajek otrzymali medale. Na koniec Misie czekała przepyszna niespodzianka. Dzięki uprzejmości mamy Michaliny i Zuzi- pani Wioletcie Bieleckiej, dzieci mogły udekorować, a następnie spróbować bajkowych babeczek. Dzień Postaci z Bajki w ramach autorskiego programu "Z książeczką na ty" przygotowała Pani Dorota Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Bajkowy Dzień w Smerfach
  Dnia 6 listopada gr Smerfy obchodziła Dzień Postaci z Bajek. Dzieci tego dnia wysłuchały bajki o Kubusiu Puchatku, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, z których pochodzą. Wykonały wspólną pracę plastyczną wylepiając postać, którą same wybrały. Nie zabrakło w tym ważnym dla Smerfów dniu odśpiewania piosenki "Witajcie w naszej bajce". Ten bajkowy dzień przyniósł dzieciom wiele radości.

Galeria zdjęć
Misiowy koktajl owocowy
  W ramach projektu "Bułka z masłem" 3 listopada dzieci z grupy Misie przyrządziły pyszny koktajl jogurtowo- owocowy. Było naprawdę smacznie i zdrowo.

Galeria zdjęć
Jesienne Żabki
  Na jesienny spacer wybrały się dzieci z naszego Przedszkola. W tych dniach warto korzystać z pięknej, słonecznej pogody. Dlatego też "Żabki" wyruszyły do pobliskiego parku obserwować zmiany, jakie zaszły wraz z nadejściem nowej pory roku - Jesieni. W tym dniu pogoda była typowo jesienna. Chociaż niebo było zachmurzone, nie brakowało promieni słońca i ciepłych podmuchów wiatru. Przedszkolaki rozpoznawały rodzaje drzew po liściach i owocach, podziwiały przepiękne muchomory oraz zbierały jesienne skarby. Po powrocie do przedszkola kolorowe liście, kasztany i żołędzie ozdobiły kącik przyrodniczy oraz posłużą do różnorodnych prac plastycznych, zabaw matematycznych czy rytmicznych. (27.10)

Galeria zdjęć
Jak "Biedronki" przygotowują się do zimy?
  Robią pyszne kompoty jabłkowe! Prace rozpoczęły się już z samego rana, gdyż wszystkie przyniesione przez dzieci owoce należało starannie umyć i usunąć z nich gniazda nasienne. Następnie dzieci założyły odpowiedni do prac kuchennych strój- czapkę kucharską i fartuszek ochronny, starannie umyły rączki i zabrały się za krojenie jabłek i wkładanie ich do słoików. Panie w tym czasie przygotowywały gorącą, słodką zalewę i napełniały nią przygotowane przez dzieci słoiczki z jabłkami. Jednak to jeszcze nie był koniec pracy, zadaniem dzieci było stworzenie ozdobnych serwetek na słoik, którymi po wystygnięciu kompotów, pięknie udekorowały słoiki. Nie zapomnieliśmy również o etykietach z nazwą przetworów i datą przygotowania. Najważniejszy etap przygotowywania kompotów pozostał na koniec, czyli pasteryzacja, by nasze kompoty przetrwały w spiżarni jak najdłużej. Zapraszamy do galerii:) (27.10)

Galeria zdjęć
Bajkowe czwartki
  12 października w ramach Bajkowych czwartków Misie odwiedziła mama Oli- pani Edyta Biront-Maik. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały kilku baśni, a na koniec w ramach podziękowania poczęstowały panią Edytę pysznym jabłuszkiem.

Galeria zdjęć
Dzień Drzewa
  10 października z okazji Dnia Drzewa w grupie Misie odbyły się zajęcia nawołujące do szanowania drzew, roślinności, przyrody. Prócz zajęć dydaktycznych, wspólnych zabaw i złożonego przyrzeczenia dotyczącego dbania o przyrodę dzieci wykonały także prace plastyczne, pt. Jesienne drzewa:)

Galeria zdjęć
Robimy gofry
  W ramach projektu edukacyjnego "Bułka z masłem - książka kulinarna przedszkolaka" grupa Misie co tydzień przygotowuje nam coś pysznego do jedzenia. Tym razem były to pyszne i pachnące gofry z dżemem, owocami, kolorową galaretką i muśnięciem bitej śmietany.(październik)

Galeria zdjęć
"Wesoła dynia"
  Dynia to nie tylko straszna halloweenowa ozdoba. Dzięki pomysłowości i kreatywności Misiów, w ramach konkursu "Wesoła dynia" (25.X.2017r.) powstało wiele ciekawych, dyniowych prac. Nasze dynie są radosne, uśmiechnięte i bardzo śmieszne. Wszystkie prace zostały nagrodzone i wyeksponowane w grupowym kąciku przyrodniczym. Uczestnikom: Natalce Bilicz, Izie Dejer, Wojtkowi Gromyszowi, Lenie Grzywaczewskiej, Kacprowi Hańdziukowi, Michalinie i Zuzi Katarzyńskiej, Dominikowi Kisielowi, Szymonowi Kwiatkowskiemu, Oli Kwiatoń, Mai Orzechowskiej, Hani Paprocie, Adasiowi Pogonowskiemu, Karolinie Samczuk, Klarze Smolińskiej i Mai Suskiej gratulujemy wyobraźni i dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Galeria zdjęć
Sprawne Smerfy
  Gimnastyka ważna sprawa dla nas wszystkich to zabawa. Zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne w przedszkolu mają szczególne znaczenie, ponieważ związane są z wszechstronnym rozwojem. Rozwój sił fizycznych, aktywność i wytrzymałość idzie w parze z rozwojem dyscypliny i śmiałości dziecka. Dlatego nasze Smerfy w każdy piątek ciężko pracują na zajęciach sportowych.

Galeria zdjęć
Zdrowe i kolorowe mini - przekąski
  Misie dużo wiedzą o zdrowym odżywianiu. Potrafią świadomie wybrać wartościowe produkty, a słodkiego batona zastąpić zdrową, smaczną przekąską. Poznawanie tajników kuchni jest dla nich przyjemnością, a praktyczna strona "kucharzenia" doskonałą zabawą. 25 października dzieci przeżyły fascynującą przygodę pod hasłem "Zdrowe i kolorowe przekąski". Przedszkolaki przekonały się, że dzięki pomysłowości i dziecięcej wyobraźni zwykłe, nudne kanapki można zamienić w pomysłowe mini- przekąski. Przepis jest banalnie prosty, a zabawa super: kilka wykałaczek, same zdrowe produkty i szczypta kucharskiej magii. Smacznego!!!

Galeria zdjęć
W Pastusiowej Krainie
  W październiku przedszkolaki po raz kolejny przystąpiły do realizacji ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej "Akademia Aquafresh". Program przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym podejmuje zagadnienia związane z profilaktyką stomatologiczną. Cykl zajęć ma na celu przybliżenie dzieciom wiedzy na temat prawidłowego dbania o zęby, systematycznych wizyt u stomatologa i wpływu prawidłowego odżywiania na stan zębów. Dzieci dowiedziały się również jak należy dbać o higienę osobistą, w tym higienę jamy ustnej. Wiedza teoretyczna została wzbogacona również praktyką. Przedszkolaki odwiedziły gabinet stomatologiczny, gdzie pani dentystka uważnie przyjrzała się ich ząbkom i udzieliła wielu cennych rad. Dzieci uświadomiły sobie również, że aby mieć dobrą kondycję należy dbać o zdrowie, ale również o aktywność fizyczną. Dzięki wspólnym przygodom z Pastusiowymi Przyjaciółmi, dbanie o ząbki stało się dla wielu nie obowiązkiem, a super przygodą. Koordynatorem programu jest pani Dorota Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Urodziny Misiaków
  Do grona sześciolatków dołączyli Kacper i Lenka, którzy w październiku obchodzili swoje urodziny. Kochanym jubilatom życzymy 100 lat!!!

Galeria zdjęć
Smerfne urodziny
  Idzie Smerfik, idzie konik, idzie małpka no i słonik. Wszyscy razem z balonami, z najlepszymi życzeniami. Bo to dzień radosny wielce, masz już 1 roczek więcej! !00 lat dla Mateusza, Emila i Nikodema! (październik)

Galeria zdjęć
Rudą marcheweczkę lubią wszystkie Smerfy!
  Były owoce, są i warzywa. Na podsumowanie tygodniowego tematu o warzywach dzieci przygotowały pyszną marchewkę. Smerfy dowiedziały się, że to źródło witamin, które są bardzo potrzebne. Pyszną marcheweczkę dzieci przygotowały własnoręcznie.(październik)

Galeria zdjęć
Światowy Dzień Mycia Rąk
  W ramach Światowego Dnia Mycia Rąk w grupie Smerfiki przeprowadzone zostały zajęcia mające na celu uświadomienie dzieciom konieczności mycia rąk i kształtowanie nawyków higienicznych. W nagrodę za udział w akcji dzieci otrzymały upominki w postaci małych mydełek. (15.10)

Galeria zdjęć
Jesienne skarby Biedronek
  Biedronki wiedzą już jakie dary przyniosła "Pani Jesień", a także chętnie je wykorzystują w codziennych zabawach. Za pomocą zebranego materiału przyrodniczego układały rytmy i zamieniały je na rytmy słyszalne, wyrażane ruchem ( np. kasztan- klaśnięcie, liść- tupnięcie nogą). Z przyniesionych liści powstały przepiękne prace stworzone techniką frotażu, które pięknie zdobią naszą galerię. (19.10)

Galeria zdjęć
Zamykamy deszcz w słoiku, czyli eksperyment Biedronek
  Dlaczego pada deszcz i skąd on się w ogóle bierze? Na to pytanie odpowiedzi szukały dzieci z grupy Biedronki, które ze zdumieniem obserwowały doświadczenie z wodą, która pod wpływem ciepła zmieniła się w parę wodą, a napotykając zimną przeszkodę ( nakrętka od słoika) zaczęła się skraplać. Z uwagą wysłuchały opowiadania o wędrówce kropelki deszczu., następnie dopasowały ilustracje do wysłuchanej treści opowiadania, a podczas zabawy orientacyjno- porządkowej same zamieniły się w kropelki. Dzieci poznały także rodzaje deszczu np. ulewa, mżawka, kapuśniaczek oraz inne postaci opadów np. śnieg, grad. (10.10.2017r)

Galeria zdjęć
Jesienne zabawy w parku
  Wszyscy lubią jesień, szczególnie jeśli jest taka polska, złota. Misie, korzystając z pięknej pogody, wybrały się na spacer do parku. Oznak jesieni nie musieliśmy szukać, bo wszędzie było pełno kolorowych liści, w których zabawa sprawiła dzieciom wiele radości.(październik)

Galeria zdjęć
Misie u fryzjera
  Misie poznały już wiele zawodów. Ostatnio na zaproszenie pani Marty Michalskiej odwiedziły Salon Fryzjerski. Przedszkolaki dowiedziały się czym zajmuje się fryzjer i jakie najnowsze trendy obowiązują w stylizacji włosów. Dzieci na własnych głowach "odczuły " również kunszt fryzjerstwa. Pani fryzjerka robiła dziewczynkom loki i fale, a chłopcom układała modne fryzury. Dzieci miały możliwość również same spróbować fryzjerskiego fachu, zaplatając warkoczyki i koki. Zabawa w stylizację fryzur bardzo Misiom do gustu,a na ich "odmienionych buziach" widać było radość i uśmiech.(październik)

Galeria zdjęć
"Segregacja - nic trudnego, zrób dla świata coś dobrego"
  W ramach prowadzonej przez włodawski Międzygminny Związek Celowy akcji informacyjno - edukacyjnej w naszym przedszkolu zostały przyprowadzone zajęcia mające na celu przybliżenie maluchom wiedzy ekologigicznej dotyczącej segregacji odpadów. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną, po której w praktyce miały okazję przećwiczyć segregację. Przypomnialy sobie podział na odpady suche i mokre oraz konieczność specjalnego utylizowania odpadów o dużych gabarytach, sprzętu elektronicznego, lekarstw. Dowiedziały się również o znaczeniu recyklingu. Podczas warsztatów przedszkolaki wzizęły udział w quizie, malowały kolorowanki, a na zakończenie zajęć otrzemały upominki. Dziękujemy pracownikom MZC Włodawa za przeprowadzenie ciekawych zajęć. (20.10)

Galeria zdjęć
Żabki w akcji "Pocztówkowe Przedszkole"
  Żabki włączyły się do akcji "Pocztówkowe Przedszkole". Wspólnie wysyłaliśmy pocztówki do innych placówek w całej Polsce. Dzieci rysowały wesołe słoneczka i piękne kwiatuszki, naklejały znaczki, a także radosnym krokiem pomaszerowały na naszą pocztę, aby wrzucić kartki do skrzynki. Żabki przy okazji poznały pracę listonosza oraz zwiedziły budynek poczty. Teraz pozostaje nam czekać z niecierpliwością na odpowiedzi z innych miast:) (październik)

Galeria zdjęć
Z wizytą w serwisie wulkanizacyjnym
  Na zaproszenie rodziców Amelki, Misie wybrały się z wizytą do Serwisu Wulkanizacyjnego. Przedszkolaki dowiedziały się m. in. w jaki sposób wymienia się opony w samochodzie. Dzieci miały możliwość obejrzenia również hali z rowerami. Ciekawskie Misie chętnie zadawały też panu Przemkowi liczne pytania dotyczące wymiany ogumienia w aucie. Na zakończenie mama Amelki zaprosiła dzieci do wesołej zabawy ruchowej. Państwu Monice i Przemysławowi Dzyr dziękujemy za zaproszenie i miłą wizytę.(październik)

Galeria zdjęć
Spiżarnia babuni
  Przedszkolaki wiedzą, że aby dłużej cieszyć się smakiem pysznych, jesiennych owoców, można zrobić z nich przetwory. Dlatego też nasi mali kucharze przyrządzili kompoty z jabłek, gruszek i śliwek, które zimową porą dostarczą im wielu ciekawych doznań smakowych i bogactwa witamin. Pięknie ozdobione słoiczki z owocami umieściliśmy w naszej grupowej spiżarni babuni.(październik)

Galeria zdjęć
Przedszkolne zabawy w kucharzy
  Dzieci chętnie naśladują dorosłych. W naszym przedszkolu Misie świetnie wcielają się w różne role. Dlatego nie lada frajdą była zabawa w kucharzy. Przedszkolaki odwiedziły sklep owocowo- warzywny, gdzie poznały różne ciekawe i niespotykane owoce i warzywa. Dzieci, jak co roku przyrządziły też pyszną sałatkę jarzynową, którą się chętnie zajadały. Zabawa w kucharzy była nie lada atrakcją, dzięki której przedszkolaki poznały wiele nowych, ciekawych smaków.(październik)

Galeria zdjęć
Las jesienią - wycieczka Biedronek "Miłośników Przyrody"
  Biedroneczki w czwartek z inicjatywy rodziców Basi wybrały się na wycieczkę do lasu. Wśród przygotowanych atrakcji była lekcja przyrody, na której poznaliśmy życie zwierząt żyjących w lesie - lisa i bobra, "odwiedziliśmy" polanę, na której w kwietniu sadziliśmy drzewa, podczas spaceru po lesie rozpoznawaliśmy liście i rodzaje drzew, zbieraliśmy i podziwialiśmy "Dary jesieni", które wykorzystaliśmy później podczas pracy plastycznej. Po tak wyczerpujących zajęciach był czas na pyszne kiełbaski z ogniska co było dużą radością i atrakcją wycieczki. Intensywnie spędzony czas na łonie przyrody zakończyliśmy ćwiczeniami i zabawami po czym nastąpił czas powrotu do przedszkola. Biedroneczki już pytały Panią przewodnik kiedy możemy znowu się spotkać w lesie. Jeszcze raz dziękujemy Panu Januszowi Chadam za zorganizowanie i pomoc w wycieczce.(19.10)

Galeria zdjęć
Urodzinki Karolinki
  Niedawno w grupie Misie swoje urodzinki świętowała Karolinka. Serdecznym życzeniom i gromkiemu "Sto lat" nie było końca. Jubilatka poczęstowała przedszkolaki cukierkami i pysznymi babeczkami, które przygotowała wraz z mamą. My również życzymy dużo uśmiechu i radości.

Galeria zdjęć
Szaszłyki owocowe
  Misie przystąpiły w tym roku do projektu "Bułka z masłem - ksiażka kulinarna przedszkolaka" edycja II. W związku z tym, co tydzień przyrządzają różne pyszności. W czwartek 6 października robiły pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe.

Galeria zdjęć
Smerfiki i ich drzewko
  10 października świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Drzewa. Głównym celem podjęcia tej tematyki było wyrabianie u dzieci emocjonalnego stosunku do środowiska przyrodniczego, zapoznanie z tematyką ochrony drzew, zachęcanie do zaangażowania się w działania na rzecz ochrony środowiska (sadzenie drzew), ukazanie zalet drzewa dla człowieka i przyrody. Tego dnia w grupie Smerfiki odbyły się zajęcia związane z tematyką drzewa. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. Przedszkolaki wykonały prace plastyczną "Jesienne drzewko". Następnie dzieci w ogrodzie przedszkolnym zasadziły nowe drzewko podarowane przez rodziców. Uroczyście zatańczyły i zaśpiewały w kole witając nowego mieszkańca grupy.

Galeria zdjęć
Dzień Edukacji Narodowej
  Dzień Edukacji Narodowej obchodzony 14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. W Przedszkolu Miejskim nr 2 Dzień Edukacji swoimi występami uświetniły wszystkie grupy przedszkolne przygotowując krótkie inscenizacje i życząc pracownikom wszystkiego najlepszego piosenką i wierszem. Wspólne świętowanie oznaczało również słodkie niespodzianki! Wspaniały tort wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Pani Dyrektor podziękowała za pracę i trud wkładany w codzienną pracę oraz wręczyła nagrody i przekazała życzenia . Ten dzień pełen wzruszeń jest świętem wszystkich nauczycieli, pracowników oświaty, jak też wszystkich tych, którzy tworzą przedszkole - dzieci i rodziców. Serdecznie dziękujemy za życzenia! (13.10)

Galeria zdjęć
Barwy jesieni
  Wszyscy znają uroki polskiej złotej jesieni. Dzieci również lubią tę porę roku. Korzystając z pięknej pogody, przedszkolaki chętnie spacerują, podziwiając jesienną paletę barw. Zabawę kolorami przenosimy również do naszego przedszkola, tworząc piękne, jesienne prace plastyczne.(październik)

Galeria zdjęć
"Biedronkowe grzybki"
  Co można zrobić z ziemniaka i pietruszki ? O tym przekonały się dzieci z grupy Biedronki, które z przyniesionych warzyw wykonały muchomory i prawdziwki. Grzybki pięknie prezentowały się na naszej wystawie:) Zapraszamy do galerii!(październik)

Galeria zdjęć
"Widzę, czuję, smakuję"- czyli Biedronki w świecie zmysłów
  Dzieci z grupy Biedronki w ostatnich dniach miały okazję doskonalić umiejętność spostrzegania świata za pomocą zmysłów : wzroku, smaku, węchu, słuchu i dotyku. Z wielką radością odkrywały na nowo swoje zmysły poprzez doświadczenia, zabawy i prace plastyczne. Oprócz słuchania piosenek i wierszy, oglądania różnych przedmiotów, zabawek i określania ich wyglądu, dotykania gładkich, szorstkich, miękkich faktur materiałów, mogły poznać za pomocą zmysłu węchu i smaku różne produkty i przyprawy o wyrazistym smaku i zapachu. Odważni z zamkniętymi oczami próbowali i określali smak, zapach m.in. cynamonu, kawy, cukru, soli, miodu itp. Inni woleli sami zdecydować czego spróbują i z ciekawości sięgali po cytrynę , pieprz i paprykę ostrą;) Na koniec cała grupa uznała, że smak miodu, czekolady i banana jest zdecydowanie najlepszy:) Zapraszamy do galerii. (październik)

Galeria zdjęć
Znamy przepisy ruchu drogowego
  Przedszkolaki z grupy Misie dobrze znają przepisy ruchu drogowego. Po teorii dotyczącej bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, oznaczeń sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych, dzieci zmierzyły się również z zadaniami praktycznymi. Naszą grupę odwiedzili funkcjonariusze policji- tata Filipa- pan Dariusz Lejnert i pani Elwira Tadyniewicz, którzy sprawdzili wiedzę naszych przedszkolaków. Wszystkie dzieci doskonale wiedziały jak powinni zachować się uczestnicy ruchu drogowego. Naszym gościom serdecznie dziękujemy za miłą wizytę i cenne wskazówki dotyczące bezpiecznego poruszania się po drodze.(październik)

Galeria zdjęć
Światowy Dzień Uśmiechu w Smerfach
  "Mały, czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta!" 6 października Smerfy obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu. Symbolem tego dnia jest żółta uśmiechnięta buźka oraz dzień, w którym wszyscy powinni dużo się uśmiechać i poświęcić większą uwagę dobrym uczynkom. Przedszkolaki z grupy Smerfów przemierzały korytarze przedszkola i SP nr 3 rozdając emblematy uśmiechniętych buziek wszystkim spotkanym rodzicom, pracownikom i nauczycielom. Nie zabrakło gimnastyki buzi i języka, wspólnego rozśmieszania się oraz wielu innych aktywności, które kończyły się śmiechem. Następnie przedszkolaki wykonały "szeroki uśmiech". Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych podopiecznych, nauczycieli, a także rodziców.

Galeria zdjęć
Urodzinki Biedronki Igi
  W minionym tygodniu swoje 5 urodziny obchodził Iga. Dzieci i Panie złożyły jej serdeczne życzenia, zabrzmiało również głośne sto lat. Iga przygotowała dla wszystkich słodki poczęstunek. Tego dnia jubilatka wyglądała jak prawdziwa księżniczka, a z jej buzi nie schodził uśmiech:) Jeszcze raz życzymy Idze wszystkiego najlepszego! (paźdniernik)

Galeria zdjęć
Biedronkowy tydzień owocowo - warzywny
  Swoją podróż w świat owoców i warzyw rozpoczęliśmy od zorganizowania w sali owocowo - warzywnego kącika przyrody. Dzieci podczas zajęć poznały grupę owoców i warzyw, ich kształty i kolory. Oswajały się z warzywami, których często nie lubią; dowiedziały się skąd się biorą, które części są jadalne, miały okazję zobaczyć, gdzie rosną i jak wygląda proces ich dojrzewania. Dzieci poznawały zasady higieny oraz bezpieczeństwa oraz sprzęt potrzebny do przetwarzania owoców i warzyw. W kolejnych dniach odbyły się warsztaty. Celem ich było poznawanie i porównywanie smaków wybranych owoców i warzyw. Dzieci poprzez degustację poszerzały zakres swoich doświadczeń, przyzwyczajały się do smaków także nieco mniej znanych czy lubianych. Dzieci poznały wartości odżywcze dowiedziały się, że to najlepsze źródło witamin a te odpowiadają za ich odporność, która jesienią jest najbardziej zagrożona. Po degustacji owoców i warzyw wykonaliśmy koktajle warzywno - owocowe, warzywne i musy owocowe. Praca w zespole przyniosła wiele radości i nowych doświadczeń. Dzieci wspólnie podawały pomysły na składniki koktajli i nadawały im tytuły. Wśród faworytów były "Sok z buraka dla chłopaka", "Sok strażaka", "Sok gumisiowy", "Sok siłacza", "Piknikowy", "Słoneczny", "Kosmiczny". Dzieci z ochotą spożywały wykonane soki i koktajle. Ostatniego dnia usystematyzowaliśmy swoje spostrzeżenia. Dzieci samodzielnie wyjaśniały pojęcia: warzywa sezonowe, egzotyczne, czy krajowe. Dowiedziały się, kiedy jest okres zbioru i kiedy są one najzdrowsze. Poznanie i utrwalanie zasad zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania to temat, do którego będziemy powracać. (06.10)

Galeria zdjęć
Smerfna sałatka owocowa
  Dziś w naszej grupie było przesmacznie i co najważniejsze zdrowo. Dzieci na podsumowanie tygodniowego tematu o owocach własnoręcznie przygotowały pyszną witaminową sałatkę. Wszyscy mieli soczyste minki na widok smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Wszystkim bardzo smakowało i niestety nic nie zostało:) (06.10)

Galeria zdjęć
Smerfy obchodzą Światowy Dzień Zwierząt
  4 października w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie Smerfy obchodziły Światowy Dzień Zwierząt. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, przede wszystkim do godnego życia, bezpieczeństwa i wolności. Jako przedstawiciel zwierzaków odwiedził nas mały gość Riko. Dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzętami i jak dbać o ich zdrowie. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki, naśladowały odgłosy zwierząt oraz kolorowały obrazki ze zwierzętami. Dzieci mogły przebrać się w kostiumy ulubionych zwierząt i bawić przyniesionymi ulubionymi pluszakami. Zaśpiewały również dla Rika piosenkę o piesku w zamian za co Riko z zadowoleniem demonstrował niewiarygodne sztuczki. Zajęcia przeprowadziła Pani Monika Kisiel.

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Smerfiki
  Dziś są wasze urodziny! Antek, Igor i Mateusz z tej okazji dużo uśmiechów, a mało złości, jak najmniej smutków, wiele radości. Długich wakacji i moc słodyczy. Tego Wam wszystkie Smerfy życzą:)(wrzesień)

Galeria zdjęć
Urodziny w Misiach
  Tym razem w Misiach swoje święto obchodzili Lenka i Maksymilian. Dzieci z grupy odśpiewały naszym jubilatom "Sto lat" i złożyły najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło też uścisków i słodkiego akcentu jakim były pyszne cukierki.(wrzesień)

Galeria zdjęć
Urodziny w Żabkach
  "Dzień radosny, dzień jedyny, dziś są Twoje urodziny. Z serca składamy Ci życzenia: dużo szczęścia, powodzenia". Grono 4-latków w Żabkach powiększyło się o kolejne przedszkolaki. Tym razem swoje święto obchodziły Lila, Maja i Ala. Dzieci z grupy odśpiewały naszym jubilatom "Sto lat" i złożyły najserdeczniejsze życzenia. Nie zabrakło też uścisków i słodkiego akcentu jakim były pyszne cukierki.(wrzesień)

Galeria zdjęć
Biedronki i Misie na wystawie grzybów
  Czas grzybobrania za pasem wiec Biedronki i Misie by zapoznać sie i zgłębić wiedzę na temat bezpiecznego grzybobrania skorzystały z zaproszenia Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej we Włodawie na wystawę grzybów "Poznaj grzyby unikniesz zatrucia". Z ogromnym zainteresowaniem oglądały i poznawały prawdziwe okazy grzybów jadalnych oraz trujących. Po zapoznaniu sie z zasadami bezpiecznego grzybobrania oraz po obejrzeniu filmu odbyło sie podsumowanie wiadomości w formie quizu, w którym każdy był bardzo aktywny i wykazał sie zdobyta wiedza a najlepsi zostali nagrodzeni. Na zakończenie każdy dostał kolorowankę grzybka oraz balon. Dziękujemy za zaproszenie na piękną wystawę.(27.09)

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" Smerfów
  Wspólnie z rodzicami kontynuujemy akcję "Bajkowe czwartki", która ma na celu kształtowanie nawyków czytelniczych, przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych oraz budowanie więzi między rodzicem a dzieckiem. Jako pierwsze na ochotnika zgłosiły się do czytania mama Lenki z utworem "Księżniczka Lenka nie chce być grzeczna" oraz mama Julka z utworem "Najpiękniejsze opowieści przedszkolaka". Smerfy z zaciekawieniem wysłuchały bajek, a także oglądały kolorowe ilustracje. Na koniec mama Julka podarowała dzieciom czekoladowe jajka Kinder- niespodzianki.

Galeria zdjęć
Dzień Chłopaka w grupie Żabek
  Piątek był znakomitą okazją do świętowania, gdyż swój wielki dzień obchodzili nasi kochani chłopcy. Dzieci z Żabek zostały obdarowane upominkami, które sprawiły im ogromna radość. Dopełnieniem święta była pyszna niespodzianka w postaci pizzy. Chłopcom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia.(29.09)

Galeria zdjęć
Dzień Chłopaka - Przedszkolaka w grupie Smerfiki
  Małe Smerfiki w dobrych humorach świętowały w piątek Dzień Chłopaka. W pomoc w zorganizowaniu święta włączyli się rodzice. To z ich inicjatywy maluchy wybrały się do "dorosłej" restauracji aby smacznie uczcić święto chłopców. Pyszna pizza i orzeźwiająca lemoniada wprawiła dzieci w wyśmienity nastrój. Śmiech, gwar i wspólne rozmowy sprawiły, że poranek minął bardzo szybko. Dziękujemy Pani Anecie, właścicielce restauracji "Atmosfera" za wspaniałe przyjęcie.(29.09)

Galeria zdjęć
Dzień Chłopaka w grupie Misie
  Dzień Chłopaka w grupie Misie przedszkolaki obchodziły wyjątkowo. Nie lada atrakcją była przejażdżka bryczkami. Po drodze na Kiszarnię dzieci wesoło śpiewały i pozdrawiały przechodniów. Na miejscu odbyły się zawody sportowe, w których nasze zuchy ćwiczyły zręczność i zwinność. Po pełnych emocji zmaganiach na dzieci czekał pyszny poczęstunek. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zorganizowanie niezapomnianego święta naszych chłopców. (29.09)

Galeria zdjęć
Biedronkowy Dzień Chłopaka
  Biedronki od samego rana w piątek świętowały Dzień Chłopaka w Dziecięcym Raju. Wszyscy razem radośnie i szczęśliwie spędziliśmy czas na zabawie. Dziewczynki wręczyły drobna słodkość chłopakom, medale oraz złożyły życzenia. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego wszystkim chłopakom życzą Biedronkowe dziewczynki:) (29.09)

Galeria zdjęć
Biedronki na Festiwalu Trzech Kultur
  22 września Biedroneczki wybrały sie na przedstawienie teatralne "Pamiętnik Blumki" w wykonaniu Grupy Studnia O, zwiedziły plac synagogalny oraz z zainteresowaniem oglądały stoiska na deptaku zorganizowane z okazji XVIII Festiwalu Trzech Kultur.

Galeria zdjęć
Misie na Festiwalu Trzech Kultur
  22 września, jak co roku, Misie uczestniczyły w Festiwalu Trzech Kultur. Dzieci wybrały się na włodawski deptak aby obejrzeć kolorowe wystawy i kramiki promujące lokalne wyroby i rękodzieło. Przedszkolaki uczestniczyły też w spektaklu teatralnym dla dzieci w wykonaniu Grupy Studnia 0 "Pamiętnik Blumki".

Galeria zdjęć
V Międzyprzedszkolna Spartakiada o Puchar Przechodni Burmistrza Włodawy
  25.09 Przedszkole Miejskie nr 2we Włodawie zorganizowało V Międzyprzedszkolną Spartakiadę o Puchar Przechodni Burmistrza Włodawy pod hasłem: "Każdy przedszkolak powie: ruch i zabawa to zdrowie". Drużyny zaprezentowały się przed jury, w skład którego wchodzili: Burmistrz Włodawy Pan Wiesław Muszyński, emerytowana nauczycielka wychowania przedszkolnego Pani Ewa Rusińska oraz trener klubu "EKO Różanka - Pankration" Pan Marcin Poźniak. Po uroczystym ślubowaniu dzieci przystąpiły do rywalizacji o Puchar i medale. 6 drużyn przedszkolaków zmagało się w konkurencjach: "Skoki w workach", "Kelnerzy", "Sztafeta pisana", "Wyścig na kocykach", "Hokejowe zmagania", "Wyścig brygad murarskich". Najwięcej punktów uzyskała drużyna Przedszkola Miejskiego nr 2, na II miejscu znalazła się drużyna z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego, III miejsce przypadło zawodnikom ze Szkoły Podstawowej nr 2. Po sportowych emocjach Pan Marcin Poźniak przygotował dzieciom prezentację technik MMA oraz pokazową walkę. Zmagania przedszkolaków należały do bardzo wyrównanych, wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Za organizację Spartakiady odpowiadały Panie Marzena Sugier i Monika Kisiel.

Galeria zdjęć
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
  Każdy przedszkolak dobrze wie, ze kiedy wrzesień kończy się od najmłodszego, aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka. Dlatego dziś Smerfy obchodziły swoje święto!!!Z tej okazji Panie złożyły maluchom życzenia oraz wręczyły medale, były tańce, śpiewy i malowanie twarzy.

Galeria zdjęć
Smerfy - eksperci ruchu drogowego
  W bieżącym tygodniu grupa Smerfików zajmowała się bardzo ważną tematyką - jak bezpiecznie poruszać się po drogach i chodnikach. Smefiki przez kilka dni zgłębiały tajniki zasad ruchu drogowego, poznały nowe znaki drogowe, nauczyły się wiersza o światłach. Teraz bezpiecznie mogą wyruszyć na jesienny spacer.

Galeria zdjęć
Biedronkowe urodzinki
  "Sto lat, sto lat!" śpiewały dzieci z grupy Biedronki Juliuszowi, który w pierwszym tygodniu września świętował swoje 5 urodziny. Wszystkie dzieci z radością składały serdeczne życzenia, nie zabrakło też uścisków i buziaków:) Tego dnia Juliusz przygotował dla wszystkich słodki poczęstunek :) Życzymy Juliuszowi wszystkiego najlepszego ! :)

Galeria zdjęć
Biedronki po wakacjach...
  ...wróciły do przedszkola wypoczęte, radosne i pełne energii:) Już od pierwszych dni chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie, nauczyły się piosenki i wiersza, wykonywały prace plastyczne. Przypomniały sobie również o zasadach zachowania obowiązujących w przedszkolu oraz zasadach bezpieczeństwa, o których należy pamiętać zarówno w sali przedszkolnej, jak i podczas pobytu na placu zabaw. Z ogromną radością powitaliśmy w naszej grupie nowych kolegów: Igę , Krzysia i Antosia, którymi dzieci wspaniale się zaopiekowały i bardzo szybko nawiązały nowe przyjaźnie. Zapraszamy do galerii:)

Galeria zdjęć
Urodziny w Żabkach
  "Dziś są Twoje urodziny, zatem zawsze dziarskiej miny. Do zabawy mnóstwo siły, żeby każdy dzień był miły! Przedszkolaki w "Żabkach" rosną "jak na drożdżach"! Za nami kolejne urodzinowe dni. Tym razem najlepsze życzenia popłynęły do: Gabrysi, Agatki, Igi, Aleksandra oraz Nikoli, którzy od niedawna są już dumnymi 4-latkami! Nasi kochani jubilaci usłyszeli gromkie "STO LAT" od swoich kolegów i koleżanek, dzieci składały im serdeczne życzenia częstując się przepysznymi urodzinowymi cukierkami.

Galeria zdjęć
Urodziny Ani, Tomka i Sebastiana
  "Niech Wam słonko ciepło gra, Niech Wasza radość długo trwa, Nie traćcie wesołej minki, Dziś są Wasze urodzinki". 100 lat Ani, Tomkowi i Sebastianowi życzą Smerfiki z Paniami.

Galeria zdjęć
Podsumowanie dyżuru wakacyjnego
  Nasze przedszkole zakończyło wakacyjny czas zajęć. Dzieci miały ciekawie zapełniony czas, który spędzały bardzo aktywnie. Przedszkolaki świetowały urodziny, malowały kredą, robiły "Balonowe stworki". Czas szybko minął a teraz zasłużone wakacje:)(10.07-14.07)

Galeria zdjęć
Świetnie się bawimy
  Po raz kolejny dajemy dzieciom możliwość ciekawego i aktywnego spędzenia wakacji. Przedszkolaki miały okazję wziąć udział w atrakcyjnych zajęciach - zarówno sportowych, plastycznych, jak również muzyczno - tanecznych. Dzieci codziennie spędzały czas na świeżym powietrzu - bo jak wiadomo ruch to zdrowie!(03.07-07.07)

Galeria zdjęć
Bezpiecznie rozpoczynamy dyżur
  Przedszkole co roku gości u siebie włodawskie przedszkolaki podczas dwutygodniowego dyżuru wakacyjnego. Tym razem rozpoczęliśmy od spotkania z funkcjonariuszami policji, którzy przypomnieli maluchom zasady bezpiecznego spędzania letniego czasu. Po krótkiej podgadance dzieci miały możliwość praktycznego zastosowania wiedzy ćwicząc pozycję obronną podczas spotkania z agresywnym psem oraz zasady właściwego poruszania się na miasteczku Ruchu Drogowego. Dzieci miały również możliwość obejrzenia i wypróbowania policyjnych pojazdów a na zakończenie spotkania otrzymały odblaskowe gadżety. (04.07)

Galeria zdjęć
Koniec roku w grupie Smerfiki
  27 czerwca grupa Smerfiki pożegnała przedszkole na okres wakacji. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności, które poznawały przez cały rok: tańce, piosenki i wiersze. Po ciężkiej pracy nadszedł czas na dyplomy i upominki. Dzieci najbardziej ucieszyły się z lodów i pikniku, który zakończył cały rok przedszkolny. Za miłą współpracę dziękujemy dzieciom oraz rodzicom i życzymy udanych wakacji!

Galeria zdjęć
Biedronkowe zakończenie roku szkolnego
  27 czerwca w grupie Biedroneczki odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki oraz pyszny poczęstunek - lody:) Panie życzą maluchom udanych wakacji!

Galeria zdjęć
Zakończenie roku szkolnego w grupie Misie
  27.06 w grupie Misie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. W słowno - muzycznej części artystycznej przedszkolaki opowiedziały o tym, czego nauczyły się przez ostatni rok. Za zaangażowanie, wspólną naukę i zabawę Panie podziękowały wszystkim dzieciom, wręczając im dyplomu i upominki. Szczególne podziękowania skierowane były do dzieci, które w tym roku kończą edukację przedszkolną. Słodkim akcentem (przepysznym tortem) i życzeniami wesołych, bezpiecznych wakacji zakończyliśmy tą miłą uroczystość.

Galeria zdjęć
Quiz Żabek
  Umiejętność dobrego zachowania kształtowana jest w dzieciach od najmłodszych lat. Realizując zadania z Programu Wychowawczego "Kształtowanie postaw właściwego zachowania wychowanków" w grupie Żabki odbył się quiz dotyczący zasad dobrego zachowania. Maluszki z zaangażowaniem odpowiedziały na pytania zadawane przez rodziców. Dziękujemy mamie Ali oraz mamie Leny za przeprowadzenie zajęć.

Galeria zdjęć
"Dobre maniery mamy...
  ...i nimi się wyróżniamy" Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie przez cały rok szkolny promowało działania z Programu Wychowawczego "Kształtowanie postaw właściwego zachowania wychowanków". W ramach tych działań Panie Marzena Sugier i Aleksandra Łobko wspólnie z rodzicami zaaranżowały przedstawienie pt. "Dobre maniery mamy i nimi się wyróżniamy". Rodzice po wielu próbach i nauce trudnego tekstu wystąpili przed maluszkami i poprzez zabawę przekazali dzieciom najważniejsze treści zasad dobrego wychowania. Zabawa była świetna, aktorzy znakomici! Organizatorki serdecznie dziękują rodzicom za zaangażowanie w życie przedszkola.

Galeria zdjęć
Wycieczka Smerfików
  13.06 grupa Smerfików wyruszyła na wycieczkę do Doliny Rumianku w Hołownie. Przedszkolaki miały możliwość samodzielnego wykonania słodkich kukiełek z ciasta drożdżowego. Lepiły w glinie cudne wazony oraz kotki. Miały możliwość poznania jak wyglądało życie, stroje, pomieszczenia w dawnych czasach. Po ciężkiej pracy Smerfiki bawiły się na placu zabaw oraz piekły kiełbaski. Podczas drogi powrotnej większość dzieci zmęczona usnęła:)

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" u Smerfików
  W związku z prowadzoną przez cały rok akcją "Bajkowe czwartki" grupę Smerfiki odwiedziła Maja Bartosik starsza siostra Miłosza, która przeczytała swoim młodszym kolegom i koleżankom bajkę o Smerfach". Dzieci słuchały z uwagą i zainteresowaniem oraz odpowiadały na zadawane przez Maję pytania. Bardzo dziękujemy siostrze Miłoszka za odwiedziny i promowanie czytelnictwa.

Galeria zdjęć
Rozstrzygniecie konkursu "Bo ja bardzo lubię sport"
  Realizując zadanie główne z Programu Profilaktycznego na rok 2016/2017 dotyczące aktywności ruchowej w naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs fotograficzny "Bo ja bardzo lubię sport", w którym wzięli udział rodzice wraz z dziećmi prezentując na zdjęciach różne dyscypliny sportowe. Chętni rodzice prezentowali jak uprawiają sport wspólnie ze swoimi pociechami. Za udział wszystkim serdecznie dziękujemy. Każdy uczestnik otrzymał dyplom oraz nagrodę. Organizatorzy: Monika Kisiel, Celina Niedzielak.

Galeria zdjęć
Urodziny Borysa i Kuby
  W czerwcu urodziny obchodzili Smerfik Borys i Miś Kuba. Życzymy Wam samych słonecznych dni:)

Galeria zdjęć
Urodziny Biedroneczek
  W czerwcu urodziny obchodzili Alan, Natalka i Piotruś. Życzymy Wam samych słonecznych dni:)

Galeria zdjęć
Ognisko u Żabek
  Na dworze coraz cieplej, słońce daje nam wszystkim odczuć, że wielkimi krokami zbliżają się wakacje. A skoro wakacje, to również zakończenie roku w przedszkolu. 21 czerwca dzieci z grupy Żabki dzięki wspaniałej organizacji rodziców mogły spotkać się na ognisku integracyjnym. Było wiele radości, zabawy i zawody sportowe. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w życie grupy a maluszkom za wspaniały wspólny rok razem. Życzym rodzicom i dzieciom cudownej pogody, niezapomnianych przygód, błękitnego morza, ciepłej plaży, wielu gór do zdobycia - samych przyjemnych wrażeń podczas nadchodzących wakacji.

Galeria zdjęć
"Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze"
  W ramach akcji czytania dzieciom przez rodziców nasze przedszkole odwiedziła Pani Agnieszka Czuj z uczniami II LO we Włodawie, wśród których znajdowała się młodzież z Ukrainy. Pani Agnieszka przeczytała przedszkolakom "Baśń o pięknej Parysadzie i o ptaku Bulbulezarze". Dzieci z ciekawością słuchały i oglądały opowieść. Młodzieży z II LO oraz Pani Agnieszce serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć
Bajkowe Czwartki u Misiaków
  W ramach bajkowych czwartków grupę Misie po raz kolejny odwiedziła pani Bielecka. Mama Michaliny i Zuzi zaprosiła przedszkolaki na przygodę z Franklinem. Dzieci bardzo lubią nowe opowieści o bajkowym bohaterze, dlatego i tym razem słuchały z wielkim zaciekawieniem. Przygody wesołego żółwika były okazją do rozmów na temat właściwego zachowania. Pani Bieleckiej bardzo dziękujemy za czytanie i słodką niespodziankę. Pozostałych rodziców zachęcamy do włączenia się w akcję czytania dzieciom.

Galeria zdjęć
Mini - olimpiada sportowa
  Przedszkolaki wiedzą, że ruch to zdrowie. Korzystając z pięknej, czerwcowej pogody w przedszkolu zorganizowano mini olimpiadę sportową. W sportowych zmaganiach wzięły udział dzieci z grupy Smerfiki i Misie. Przedszkolaki rywalizowały w rzutach do celu, przechodzeniu przez tunel, biegu na czas i slalomie z przeszkodami. W naszych sportowych zmaganiach nie było wygranych ani przegranych, bo najważniejsza jest dobra zabawa, która zakończyła się zbijaniem kolorowych baniek mydlanych.

Galeria zdjęć
Dzień Dziecka z MOSIRem
  Grupa Misie po raz kolejny odwiedziła pływalnię. Z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie. Pod czujnym okiem pani Małgosi, dzieci świetnie radziły sobie w wodzie. Uśmiechy na twarzach i radosne okrzyki to dowód, że wizyta na basenie wszystkim się podobała.

Galeria zdjęć
Czyste powietrze wokół nas
  PM2 od lat realizuje program przedszkolnej edukacji antytytoniowej "Czyste powietrze wokół nas". W ramach programu zrealizowano cykl zajęć warsztatowych mających na celu podniesienie poziomu świadomości dzieci dotyczących szkodliwego wpływu nikotyny i innych zanieczyszczeń na życie ludzkie. Zorganizowano również pogadankę połączoną z prezentacją multimedialną i quizem dla dzieci. Objęte programem 5- 6 latki czynnie włączyły się w akcję antytytoniową, uczestnicząc w marszu ulicami miasta z okazji Światowego dnia bez tytoniu, rozdając ulotki informacyjne mieszkańcom Włodawy. W ramach zajęć warsztatowych dzieci samodzielnie wykonały plakat, znaczki i włączyły się w przygotowanie transparentów. Działaniami edukacyjnymi objęto również rodziców, którym udostępniono ulotki informacyjne. Przeprowadzona akcja przyczyniła się do zwiększenia świadomości dzieci dotyczącego szkodliwego wpływu nikotyny na zdrowie, propagując jednocześnie zdrowy styl życia (zdrowe odżywianie i aktywność ruchowa na świeżym powietrzu).

Galeria zdjęć
Smerfiki mistrzami dobrych manier
  "Dobre maniery to klucz do kariery" i wiedzą o tym nasze Smerfiki, które zasad savoir - vivre'u uczą się już od najmłodszych lat w przedszkolu. Uprzejmość na co dzień, życzliwość i szacunek okazywany innym ludziom oraz dobre maniery sprawiają, że wszystkim żyje się lepiej i radośniej. Dlatego też grupa Smerfiki miała sprawdzian zasad dobrego zachowania, który przeprowadzili rodzice. Quiz był trudny a pytania podchwytliwe, ale dzieci były dobrze przygotowane i bardzo dobrze sobie poradziły. Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie quizu mamom: Kamili Bajuk, Elżbiecie Chotyniec i Katarzynie Bornus.

Galeria zdjęć
Wycieczka Biedroneczek i Misiów do Lublina
  6 czerwca odbyła się wycieczka grupy Biedroneczki i Misie do Lublina, której głównym celem była wizyta w teatrze. Przedszkolaki odwiedziły Teatr Andersena, gdzie obejrzały przedstawienie pt. "Koziołek kręciołek". Wraz z koziołkiem z lubelskiego herbu dzieci wyruszyły w daleką podróż, podczas której spotkały warszawską Syrenkę, Smoka Wawelskiego, wilka z bajki o Czerwonym Kapturku, a nawet czarownice z Łysej Góry. Wiele radości sprawiła również wyprawa do Sali zabaw "Bajkowy labirynt", jak również wizyta w Mc Donaldzie. Wycieczka dobiegła końca, ale wrażenia i wspomnienia na długo pozostaną w pamięci przedszkolaków.

Galeria zdjęć
Wizyta Smerfików w Sądzie
  15 maja dzieci z grupy "Smerfiki" udały się z wizytą do Włodawskiego Sądu Rejonowego. Głównym celem wycieczki było poznanie zawodu sędziego, dzieci miały przyjemność osobiście poznać sędziego. Dzieci odwiedziły salę rozpraw, salę błękitną, w której przesłuchiwane są dzieci oraz cele, w których przetrzymywane są niebezpieczne osoby czekające na rozprawę sądową. Dzieci dowiedziały się po co istnieją sądy, co to jest kodeks karny oraz cywilny, a także czym są akta sprawy. Poznały również atrybuty sędziego - togę, łańcuch oraz młotek. Atrakcyjnym punktem spotkania była możliwość wcielenia się w sędziego oraz ławników. Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie wyjścia do swojego miejsca pracy mamie Julii Bielińskiej i serdeczne przyjęcie w murach sądu.

Galeria zdjęć
Dzień mamy i taty u Smerfików
  26.05.2017 r. odbyło się uroczyste spotkanie dla mam i tatusiów z okazji ich święta. Dzieci chcąc uczcić ten wspaniały dzień składały życzenia w postaci pięknych i wzruszających wierszy i piosenek. Występy naszych smerfików sprawiły, że w niejednym oku zakręciła się łezka wzruszenia. Rodzice byli zachwyceni i dumni ze swoich pociech. Na koniec zostali oni obdarowani własnoręcznie przygotowanymi przez dzieci upominkami. Ten wspaniały dzień na pewno zostanie długo w pamięci dzieci i rodziców.

Galeria zdjęć
"Savoir- vivre" czyli dobre wychowanie
  Niedawno w naszej grupie odbył się quiz "Savoir- vivre", czyli dobre wychowanie. Poprzedzony był licznymi zabawami, pogadankami przeprowadzonymi w grupie, które miały na celu przypomnienie zasad kulturalnego zachowania. Sprawdzianem znajomości dobrych manier był quiz przygotowany przez rodziców- p. Edytę Biront- Maik i p. Małgorzatę Grzywaczewską. W pierwszej części zadaniem przedszkolaków było rozpoznanie pozytywnego i negatywnego zachowania w scenkach zaprezentowanych przez uczniów klasy VI c Szkoły Podstawowej nr 3. Po pierwszym zadaniu, z którym dzieci poradziły sobie bez problemu, czekała ich nie lada trudność. Ale jak się okazało, udzielenie odpowiedzi na pytania dotyczące dobrego wychowania też nie sprawiło im większego kłopotu. W nagrodę otrzymały wielkie brawa i odznaki "wzorowego przedszkolaka". Paniom: Edycie, Małgorzacie i uczniom serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę pod hasłem "Znam zasady dobrego zachowania".

Galeria zdjęć
Festyn z okazji Dnia Rodziny
  2 czerwca po raz ósmy przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie świętowały Dzień Rodziny. Tradycją stał się Festyn Rodzinny organizowany na Kiszarni we współpracy z Radą Rodziców. W ten sposób w przedszkolu co roku świętowany jest Dzień Mamy, Taty a przede wszystkim Dzień Dziecka. Była muzyka, tańce, dmuchańce - skakańce, grill, kolorowa wata cukrowa i pyszny poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Dzieci mogły do woli bawić się, skakać, tańczyć i śpiewać. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie rodzicom - dzięki waszej pomocy dzieci spędziły wspaniałe popołudnie!

Galeria zdjęć
Urodziny, urodziny!
  Urodziny to bardzo przyjemny czas w przedszkolu. Ostatnio swoje święto mieli Szymon z grupy Misie, Smerfetka Nela i Bartek z grupy Żabki. Spełnienia marzeń!

Galeria zdjęć
Żabki w maju
  Piękna pogoda zachęca do spacerów oraz zabaw na dworze. Żabki codziennie rozwijają swoje zainteresowania przyrodnicze i sprawność ruchową. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Żabki dla Mamy i Taty
  Maluszki bardzo uroczyście obchodziły Dzień Mamy i Taty. Dzieci przygotowały dla rodziców występ artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami. Po wspaniałych występach widać było na twarzach rodziców wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Żabki wspólnie z Paniami przygotowały występy dla swoich rodziców. Był również słodki poczęstunek. Spotkanie miało na celu wzmocnienie więzi z rodzicami.

Galeria zdjęć
Cudownych rodziców mam!
  Dzień Mamy i Taty jest raz w roku, bardzo szczęśliwy i pełen uroku. W tym dniu pragniemy złożyć Wam życzenia: zdrowia szczęścia i powodzenia. Jak co roku, w piękny majowy dzień przedszkolaki z grupy Misie uroczyście świętowały Dzień Mamy i Taty. Dzieci pięknymi wierszykami i piosenkami wyraziły miłość i wdzięczność za rodzicielską opiekę, cierpliwość i dobroć, a także za serce, które wiele rozumie i zawsze wybacza. Po występie, w którym przedszkolaki zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i wokalne, na twarzach mam i tatusiów zauważyć można było radość, wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Na zakończenie uroczystości Misie obdarowały swoich rodziców uściskami, buziakami i własnoręcznie wykonanymi upominkami.

Galeria zdjęć
Święto Mamy i Taty w Biedronkach
  Z nikim nie jest tak beztrosko i radośnie, jak z rodzicami dlatego też, 25 maja Biedroneczki zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Były wiersze i piosenki, a obok tego było mnóstwo radości i uśmiechów. Dzieci w ten sposób chciały podziękować swym ukochanym opiekunom za miłość i troskę oraz trud, włożony w ich wychowanie. I chociaż małe urwisy zdają sobie sprawę, że nie zawsze są grzeczne, obiecały swym rodzicom, że będą zachowywać się wzorowo. W nagrodę obdarowały rodziców wspaniałymi własnoręcznie przygotowanymi serduszkami oraz certyfikatami "Super Tatusiów" i mnóstwem słodkich całusów. Dla takich chwil aż miło jest czekać cały rok na to wyjątkowe święto.

Galeria zdjęć
Ruch to zdrowie
  Ruch jest niezwykle istotny w prawidłowym rozwoju dziecka. Dlatego korzystając z pięknej pogody, każdą chwilę spędzamy na świeżym powietrzu. Łącząc przyjemne z pożytecznym, byliśmy na łące i w parku, gdzie dzieci z wielką pasją obserwowały przy pomocy lupy "co w trawie piszczy". O naszą kondycję dbamy też korzystając z przedszkolnego placu zabaw. Wzięliśmy też udział w VI Festiwalu Piosenki Przedszkolnej pod hasłem "Zdrowym być", w którym Ola i Klara śpiewająco zachęcały do uprawiania sportu. Dziewczynkom gratulujemy występu, a wszystkich zachęcamy do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Galeria zdjęć
Quiz "Mistrz Dobrych Manier"
  Znajomość zasad dobrego wychowania jest jednym z wyznaczników kultury osobistej człowieka. Dawniej wartości te były bardzo cenione i w naturalny sposób przekazywane z pokolenia na pokolenie. Obecnie panuje w tej kwestii większe "rozluźnienie", zaś dobre maniery zdają się być nieco zapomniane. Świadomi tego niekorzystnego dla kondycji przyszłych społeczeństw zjawiska, postanowiliśmy przypomnieć podstawowe zasady savoir-vivre i w ten sposób kształtować dobre nawyki w dzieciach, które z pewnością zaprocentują w przyszłości. Umiejętności właściwego zachowania dotyczą wielu sfer życia społecznego, takich jak komunikacja i związane z nią używanie form grzecznościowych, wygląd, zachowanie przy stole, zachowanie w miejscach publicznych itd. Wszystkie te zagadnienia znalazły odzwierciedlenie w podejmowanych przez nas przedsięwzięciach, które przyjęły formę zajęć edukacyjnych i pogadanek a zakończeniem, sprawdzeniem i utrwaleniem poznanych wiadomości i informacji było zorganizowanie przez rodzica, w grupie Biedronek mamę Lenki Panią Ewelinę quizu "Mistrza Dobrych Manier". Dzieci z zaangażowaniem odpowiadały na zadawane pytania zdobywając punkty, a co za tym idzie, prezentując zdobyte i utrwalone wiadomości. Każda Biedroneczka otrzymała tytuł Mistrza Dobrych Manier, ale wspomnieć należy, iż Maja, Mikołaj oraz Lenka zdobyli największą liczbę punktów. Dziękujemy Pani Ewelinie Bejda za przeprowadzenie konkursu.

Galeria zdjęć
Urodziny Biedroneczek
  Biedroneczki Weronika i Kaja obchodziły urodziny. Jak zawsze były życzenia i sto lat :) Raz jeszcze życzymy dziewczynkom samych szczęśliwych dni i sukcesów!

Galeria zdjęć
Uczniowie - przedszkolakom
  Niedawno w grupie Misie gościliśmy uczniów z klasy VI c Szkoły Podstawowej nr 3, którzy czytali dzieciom wesołe opowiadania kształtujące postawy właściwego zachowania. Serdecznie dziękujemy naszym gościom i pani Edycie Biront- Maik za ciekawą przygodę z książką.

Galeria zdjęć
Zajęcia wychowawczo - profilaktyczne w grupie Biedronki
  Biedronki odbyły Zajęcia wychowawczo profilaktyczne z cyklu "Tuż pod moim nosem" opowiadanie pt."Wyjątkowa Karolinka", które przeprowadziła Pani pedagog - Bogusława Gorska. Dzieci dzięki takim zajęciom maja możliwość uczenia sie tolerancji i akceptacji wobec dzieci z choroba Downa, uczenia wrażliwości i postaw społecznych. Dziękujemy Pani Bogusi i zapraszamy ponownie.

Galeria zdjęć
VI Festiwal Piosenki Przedszkolnej
  Nasze przedszkolaki dobrze wiedzą jak ważne jest zdrowie - sport i właściwe odżywianie, dlatego z ochotą wzieły udział w zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole Integracyjne VI Festiwalu Piosenki Przedszkolnej pod hasłem "Zdrowym być" objętym patronatem Burmistrza Miasta Włodawa. Dzieciom bardzo spodobały się występy warzyw i wspólna zabawa. Dzielnie rywalizowały w konkursie. Nasza solistka Klara zajęła III miejsce z piosenką "Sport to zdrowie", wyróżnienia otrzymały Basia - "Dzieci na sportowo" oraz Ola, która zaśpiewała - "Lubimy WF". Zespół "Smerfiki" zajął III miejsce z piosenką "Bo Smerfik zdrowy musi być" zaś "Biedroneczki wyróżnienie za "Lubimy WF". Wszystkie nagrodzone maluchy otrzymały dyplomy i rozśpiewane wróciły do przedszkola. (17.05)

Galeria zdjęć
Maja laureatką konkursu
  10 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbył się finał XVII Powiatowego Festiwalu Twórczości Dziecięcej pod hasłem "Błękitu przestrzenie". Przedstawicielka naszego przedszkola- Maja Suska otrzymała wyróżnienie w kategorii - praca plastyczna. Mai i jej rodzicom gratulujemy sukcesu.

Galeria zdjęć
6 urodziny w grupie Misie
  W kwietniu 6 urodziny obchodzili: Maja, Ola i Filip z grupy Misie. Jubilatom życzymy 100 lat!

Galeria zdjęć
Lubimy książki
  Biedronki tematyczny tydzień pod hasłem "Lubimy książki" zakończyły wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej poznając zasady wypożyczania książeczek oraz oglądając je z zainteresowaniem. Po zapoznaniu sie z zasadami obowiązującymi w bibliotece udały sie do miejsca gdzie można kupić nowe książki czyli do księgarni.

Galeria zdjęć
PRZEDSZKOLAKI RECYTUJĄ
  VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNE PREZENTACJE RECYTATORSKIE, których organizatorem od początku jest Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie odbyły się pod hasłem "Najpiękniejsze wiersze o rodzinie". Tematyka wierszy skupiona była wokół relacji członków rodziny i nawiązywała do obchodzonego 15 maja Międzynarodowego DNIA RODZINY oraz priorytetów MEN na rok 2017 odnoszących się do kształtowania wartości u dzieci i młodzieży. Chwile spędzane w domu na nauce wierszy były też okazją do rozmów o najważniejszych wartościach rodzinnych. Pierwsze przesłuchania odbywały się wcześniej w placówkach macierzystych. Drugi etap międzyprzedszkolny odbył się 16 maja 2017 r. w Przedszkolu Miejskim nr 2. W recytacjach wzięło udział 17 uczestników z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Włodawy. Jury w składzie: Pani Agata Zakrzewska - kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji oraz Panie: Małgorzata Topolska i Ula Panasiuk z Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie z przyjemnością wsłuchiwało się w bardzo emocjonalne i jednocześnie wesołe recytacje przedszkolaków. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody: książki i dyplomy. Uroczystość zorganizowały Panie Bogusława Górska i Aleksandra Łobko.

Galeria zdjęć
Uroczyste obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  W 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 wraz z Paniami wzięły udział w uroczystościach zorganizowanych przez Urząd Miejski i złożyły symboliczną wiązankę pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Galeria zdjęć
Biedronkowe bajkowe czwartki z absolwentami
  "Kolejna absolwentka naszego przedszkola z ochotą odwiedziła grupę, do której uczęszczała i zaprezentowała swoje umiejętności szkolne czytając dzieciom wiersz "Okulary". Dziękujemy Juleczko i życzymy dalszych sukcesów w szkole.

Galeria zdjęć
Urodziny Julii i Leny
  "Dziś są Twoje urodziny - więc życzenia od nas przyjmij, wiele szczęścia i uśmiechu, samych kolorowych chwil". Kolejne urodziny w naszej grupie i wiele słodkości od solenizantek - Leny i Julii. Życzymy naszym Smerfetkom dużo szczęścia.

Galeria zdjęć
Wielkanocne zwyczaje
  Przygotowując się do Świąt Wielkanocnych Smerfiki poznawały świąteczne zwyczaje, śpiewały piosenki, słuchały opowiadan, malowały pisanki. A na zaproszenie dzieci z klasy II wzięły udział w przepięknym przedstawieniu, na którym dowiedziały się jakie zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi panowały kiedyś i jakie panują dziś.

Galeria zdjęć
Kiermasz wielkanocny w grupie Smerfiki
  Wzorem lat ubiegłych tak i w tym roku przedszkolaki chcąc wesprzeć Hospicjum przygotowały wraz z paniami baranki, koguciki, owies, rzeżuchę, kolorowe pisanki, które po wystawieniu na kiermasz cieszyły się dużym zainteresowaniem rodziców. Długo trwały przygotowania do kiermaszu a dzieci włożyły w piękne prace wiele wysiłku, który dzięki rodzicom zaowocował imponującą kwotą zebraną na rzecz włodawskiego Hospicjum. Dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w kiermaszu.

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" u Smerfików
  Kontynuując akcję "Bajkowe czwartki" w naszym przedszkolu w grupie Smerfiki odwiedziała nas ciocia Julki, która przeczytała dzieciom piękne bajki" "Brzydkie kaczątko" i "Czerwony kapturek". Maluchom czytała również mama Emila. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały czytanych bajek. Dziękujemy Pani Marysi i Pani Sylwii i zapraszamy wszystkich chętnych do czytania naszym dzieciom.

Galeria zdjęć
Bo w tańcu jest radość!
  Nasze przedszkolaki wzięły udział w V Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tańca Współczesnego zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie. Na scenie włodawskiego kina zaprezentowały się trzy zespoły: "Latino Dance", "Minionki" oraz "Żabki". Maluchy od dłuższego czasu ćwiczyły taneczne układy a w finałowy występ włożyły całe serce. Z dumą odbrały statuetki i dyplomy. Wyrównany poziom uczestników sprawił, że jury nagrodziło wszystkie przedszkolaki. Dzieciom bardzo podobały się występy na "dużej scenie" a widownia nadgrodziła je gromkimi brawami.

Galeria zdjęć
Dzień Ziemi w innej formie...
  Dzień Ziemi, najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, a jednocześnie zbyt często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie itp.) i jednorazowym akcjom. Chcieliśmy zachęcić przedszkolaki do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób. Dlatego wyszliśmy z przedszkola i pojechaliśmy do Przyrody, do lasu. Las jest bogatym "źródłem poznania świata przyrodniczego. Dzieciom w wieku przedszkolnym należy stwarzać okazje do poznawania środowiska przyrodniczego w toku różnorodnych form aktywności. I właśnie temu miała służyć zorganizowana przez Panie z grupy Biedronek dnia 21.04.2017 roku wycieczka do Sobiborskiego lasu. Program wycieczki obejmował różnorodne formy zajęć.Była przechadzka po lesie Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze(liście, mrowisko, korę drzew, rodzaje mchów, rośliny i owady). Następnie udaliśmy się do Nadleśnictwa Sobibór, gdzie czekała na nas projekcja bajki edukacyjnej "Dzik Ryjo" i jego wskazówki jak dbać o środowisko . Na dzieci czekało kolejne zadanie do wykonania, mianowicie "zasadzanie lasu". Każde dziecko posadziło sadzonkę sosny przez co włączyliśmy się do akcji "Sadzimy 1000 drzew na minutę". Zakończeniem fascynująco spędzonego czasu poprzez bycie z Przyrodą był posiłek - pieczone kiełbaski oraz słodkie rogaliki. Przedszkole Miejskie Nr 2 - dzieci, dyrekcja i nauczycielki serdecznie dziękują Nadleśnictwu Sobibór a zwłaszcza tacie Basi Chadam, p. J. Chadam, p. A. Korczyńskiej oraz p. K. Mikołajczakowi za okazaną pomoc w organizacji wycieczki. Organizatorkami były: Marzena Sugier, Aleksandra Łobko.

Galeria zdjęć
Kiermasz wielkanocny
  Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie po raz piąty postanowiło wspomóc zbiórkę na rzecz włodawskiego Hospicjum. Przedszkolaki wspólnie z nauczycielkami wykonały ozdoby wielkanocne i przez cały tydzień sprzedawały swoje wytwory. Dzięki temu rodzice mają mieszkania udekorowane pięknymi pracami maluchów a zbiórka pozwoliła wesprzeć program "Pola nadziei". (3-7 kwietnia 2017)

Galeria zdjęć
Urodziny Biedroneczek
  W grupie Biedronki urodziny obchodzili Cyprian i Lenka. Wszystkiego najlepszego:)

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" w grupie Misie
  W ramach "Bajkowych czwartków" grupę Misie po raz kolejny odwiedziła mama Oli. Pani Edytka z wielką pasją czytała dzieciom literkowe opowiadania. Dzieci z zainteresowaniem słuchały przygód Fruwadliska i Fruwadełka, Henia helikoptera, ropuchy Renatki i olbrzyma Obłoczka. Mamie Oli serdecznie dziękujemy za miłą wizytę i liczymy na więcej.

Galeria zdjęć
Misie na przedstawieniu "Karolcia"
  Pod koniec marca Misie wybrały się do Włodawskiego Domu Kultury na przedstawienie pt. "Karolcia" w wykonaniu aktorów z Teatru Profilaktycznego "Alert". Przedszkolakom szczególnie spodobała się tytułowa bohaterka, która dzięki błękitnemu koralikowi o magicznych właściwościach przeżyła wiele fascynujących przygód. Przygody Karolci i Piotra mówiły też o tym, że warto pomagać innym. Spektakl przypomniał również dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa: jak prawidłowo przechodzić przez ulicę, którą stroną drogi należy się poruszać, co oznaczają znaki drogowe i jak ważne są światła odblaskowe.

Galeria zdjęć
6 urodziny Michaliny i Zuzi
  6 urodziny w grupie Misie obchodziły Michalina i Zuzia. Jubilatkom życzymy dużo radości i spełnienia wszystkich marzeń. Sto lat!

Galeria zdjęć
Na niebiesko dla autyzmu
  3 kwietnia na zaproszenie Miejskiego Przedszkola Integracyjnego we Włodawie wzięliśmy udział w marszu "Niebieskie światełko" - na niebiesko dla autyzmu. Przedszkolaki przeszły ulicami Włodawy niosąc niebieskie balony. Marsz miał na celu zwrócenie uwagi na schorzenie jakim jest autyzm.

Galeria zdjęć
Wiosna, ach to ty!
  21 marca dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie zostały zaproszone przez pracowników Muzeum Pojezierza Łęczyńsko - Włodawskiego na wspólne przeganianie zimy. Na placu muzealnym w wielokolorową paletę barw zlały się wiosenne kwiaty. Maluchy ze wszystkich przedszkoli wspólnie z pracownikami muzeum wykonały zimowe kukły przy akompaniamencie wiosennej muzyki i wesołych okrzyków. Marzannę dzieci barwnym korowodem zaprowadziły nad rzekę Włodawkę. Odbył się sąd nad zimą i oskarżona została spalona i wrzucona do wody. Dzięki inscenizacji dzieci poznały nowy obyczaj ludowy. Po pożegnaniu zimy maluchy otrzymały słodkie upominki oraz owoce i wspaniałym wiosennym korowodem dumnie niosąc kolorowy gaik wróciły do przedszkola. W ten magiczny sposób maluchy sprowadziły do nas wiosnę:)

Galeria zdjęć
Wiosenne porządki
  Pod takim hasłem minął naszym małym Żabkom tydzień. Dzieci poznały urządzenia wykorzystywane do sprzątania a także miały okazję same posprzątać salę. Celem było wdrażanie do dbania o porządek w najbliższym otoczeniu.

Galeria zdjęć
Urodziny Smerfetek
  Urodziny w grupie Smerfiki obchodziły Paulinka i Iga. Wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" w grupie Żabki
  W ramach akcji "Bajkowe czwartki" gościliśmy mamę Lenki - Panią Kasię, która przeczytała dzieciom bajkę "Nauczycielka". Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści a na zakończenie Lenka poczęstowała wszystkich pysznymi ciasteczkami. Odwiedziła nas również siostra Hani - Julka oraz brat Tymonka - Nikodem.

Galeria zdjęć
"Dobre maniery to klucz do kariery"
  15 marca w ramach realizacji Zadania z Programu Wychowawczego "Kształtowanie postaw właściwego zachowania wychowanków" w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie odbył się Konkurs Recytatorski "Dobre maniery to klucz do kariery". W konkursie wzięło udział 24 dzieci, które wraz z rodzicami recytowały wiersze o właściwych postawach i dobrych manierach. Młodzi recytatorzy wykazali się ogromnym talentem i pomysłowością. Na wyróżnienie zasługuje mama Hieronima z grupy Biedroneczki, która napisała wiersz specjalnie na tę okazję. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody i coś słodkiego. Rodzicom i dzieciom gratulujemy udanych występów. Konkurs przygotowały panie: Natalia Solecka i Dorota Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Galeria urodzinowa grupy Misie
  Ostatnio w grupie Misie obchodziliśmy urodziny Hani i Izy. W tym szczególnym dniu nie zabrakło gromkiego "Sto lat", mocy życzeń i uścisków. Dziewczynkom życzymy dużo radości, uśmiechu i spełnienia marzeń.

Galeria zdjęć
Co słychać u Żabek
  Nasze małe Żabki codziennie nabywają nowe umiejętności. Poznaliśmy nowe techniki plastyczne: malowanie na folii, tekturze, malowaliśmy węglem, wyklejaliśmy bibułą. Stworzyliśmy własne instrumenty, które dzieci zabrały do domu:) Codziennie chodzimy na spacer a po smacznym obiadku pora na odpoczynek. Wszystkie zabawy w grupie uczą jak współdziałać, bawić się zgodnie z innymi dziećmi.

Galeria zdjęć
Dzień Kobiet w grupie Żabki
  Po raz pierwszy Żabki obchodziły Dzień Kobiet w przedszkolu. Dziękujemy Paniom Kasi, Gosi i Ewelinie za przygotowanie upominków a mamie Filipa za pyszne ciasteczka.

Galeria zdjęć
Biedronki świętowały
  5 urodziny Basi i 6 urodziny Mikołaja:) Solenizantom życzymy dużo zdrówka, szczęścia i radości oraz spełnienia marzeń. Dzieci i Panie z grupy.

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki" w grupie Biedronki
  W ramch akcji "Bajkowe czwartki" w grupie Biedronek odwiedziły nas mamy Igi i Natalki. Pani Agnieszka czytała przedszkolakom książeczki "O dobrym wychowaniu" a mama Igi "Opowiadania o Zuzi". Wspólne czytanie zakończył słodki poczęstunek.

Galeria zdjęć
8 marca w grupie Biedronki
  "Dzień Kobiet, dzień kobiet niech każdy sie dowie, ze dzisiaj jest dzień kobiet..." tak Biedroneczkowi chłopcy śpiewali swoim kobietkom od rana. Każdy chłopiec złożył życzenia dziewczynkom oraz paniom wręczając kwiatki i słodki upominek. Świętowanie Biedronki zakończyły przy poczęstunku pysznej pizzy.

Galeria zdjęć
8 marca w grupie Smerfiki
  8 marca także w grupie Smerfiki obchodzono Dzień Kobiet. Po życzeniach i prezentach na przedszkolaki czekała atrakcja w postaci pysznej pizzy:)

Galeria zdjęć
8 marca w grupie Misie
  8 marca świętowaliśmy w naszej grupie Dzień Kobiet. Chłopcy bardzo się starali aby tego dnia wszystkie dziewczynki czuły się wyjątkowo. Z okazji ich święta odśpiewali "Sto lat", złożyli życzenia i podarowali lizaki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla wszystkich przedszkolaków, za który serdecznie dziękujemy rodzicom.

Galeria zdjęć
Wizyta Misiów w Urzędzie Pocztowym i Komendzie Powiatowej Policji
  W ramach zajęć o ciekawych zawodach Misie wybrały się na wycieczkę do Urzędu Pocztowego i Komendy Powiatowej Policji we Włodawie. Dzięki uprzejmości Pani Naczelnik - Łucji Pamulskiej przedszkolaki mogły poznać pracę urzędników pracujących na poczcie, którzy dbają o to aby listy i paczki dotarły na czas do adresata. Tata Filipa - pan Dariusz Lejnert wraz z panią Elwirą Tadyniewicz opowiedzieli dzieciom o zawodzie policjanta. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzić Komendę i dowiedzieć się na czym polega praca funkcjonariuszy z różnych wydziałów. Serdecznie dziękujemy za niezapomniane wrażenia.

Galeria zdjęć
Zimowe zabawy Misiaków
  Korzystając z ostatniego zimowego śniegu Misie wybrały się na zimowe zabawy. Lubimy lepić bałwanki i urządzać bitwy na śnieżki.

Galeria zdjęć
Słodkie "Bajkowe Czwartki"
  W ramach "Bajkowych Czwartków" odwiedziły nas mamy Igi i Basi. Przeczytały przedszkolakom ciekawe opowiadania i poczęstowały własnoręcznie przygotowanymi słodkimi wypiekami. Dziękujemy za wizytę:)

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Żabki
  W naszej najmłodszej grupie swoje święto mieli Blanka i Kuba. Wszystkiego najlepszego.

Galeria zdjęć
Urodziny Błażeja i kosmiczna podróż
  Ostatnio w grupie Smerfiki urodziny obchodził Błażej, któremu życzymy wszystkiego najlepszego. Przedszkolaki zbudowały również rakietę i wybrały się w kosmiczną podróż.

Galeria zdjęć
Aktywne ferie
  Ferie zimowe dla dzieci to czas odpoczynku i beztroskich zabaw na śniegu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych małych podopiecznych przedszkole zorganizowało dwa tygodnie pełne wrażeń. Poruszone zostały zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na śniegu i lodzie. Dzieci obchodziły Światowy Dzień Popcornu (18.01) i zajadając się przysmakiem wykonały "Popcornowe bałwanki". Odbył się również "Bal bałwanków", podczas którego przedszkolaki mogły się wytańczyć i wyskakać. Dzieci rozegrały mecz piłki nożnej, mecz hokeja, wykonały pod okiem pań doświadczenia i eksperymenty. Przedszkolaki odwiedził również pies terapeuta - Riko. Dzieci nie tylko mogły się z nim pobawić, ale również poznały zasady higieny i żywienia czworonogów. Maluchy grały w "Twistera", poznały nowe zabawy i ćwiczenia logarytmiczne. Dużo czasu spędziły na dworze - dokarmiały ptaki, ulepiły bałwana, rzucały śnieżkami a po powrocie do sali zjadały z apetytem pyszne ptysie. Niewiarygodne jak szybko minął czas wspólnych zabaw.

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Misie
  Urodziny u Misiaków obchodzili Adam, Adrian, Ola i Natalia. Życzymy Wam spełnienia marzeń:)

Galeria zdjęć
Urodziny Biedroneczek
  Urodziny w grupie Biedronki obchodzili Laura, Kuba i Hieronim. Wszystkiego najlepszego Biedroneczki!

Galeria zdjęć
Urodziny u Misiaków
  Urodziny w grupie Misie obchodziły ostatnio Alicja, Amelia i Klara. Wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
Zima w grupie Smerfiki
  Małe Smerfy czerpią z zimowej pogody wiele radości. Maluchy bardzo chętnie chodzą na zimowe spacary, podczas których bawią się i dokarmiają ptaki w karmniku. Przedszkolaki wiedzą, że to jeden z ich zimowych obowiązków. Urodziny w grupie obchodził Kacper - wszystkiego najlepszego:)

Galeria zdjęć
Wizyta Bałwanków
  Odwiedziła nas rodzina bałwanków. Dzieci miały dużo zabawy i radości:)

Galeria zdjęć
Wizyta Bałwanków
  Odwiedziła nas rodzina bałwanków. Dzieci miały dużo zabawy i radości:)

Galeria zdjęć
Świąteczne Żabki
  Mikołajki, śnieżynki, choineczki - takie dekoracje wykonały nasze najmłodsze przedszkolaki - małe Żabki. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu - XVI edycja "Szlachetnej Paczki" za nami
  "Drogi Darczyńco, Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki." Takie słowa uznania zostały skierowane do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomagali w tworzeniu Szlachetnej Paczki. Dziękujemy pracownikom Komendy Powiatowej Policji we Włodawie, Nadleśnictwu Włodawa oraz placówkom Straży Granicznej w Sławatyczach, Zbereżu i Włodawie oraz Wam drodzy rodzice za okazane serce. Rodzina z całego serca dziękuje za wsparcie i hojne dary. Bezgranicznie cieszy się z podarowanych rzeczy. Pani Barbara i pan Piotr mówią, iż otrzymali więcej, aniżeli mogli się spodziewać.

Galeria zdjęć
Zimowa Olimpiada Przedszkolna
  "My się zimy nie boimy i wesoło się bawimy"- takie hasło przyświecało przedszkolakom, które 1 lutego uczestniczyły w Zimowej Olimpiadzie Przedszkolnej. Choć na dworze lekki mrozik, nasze przedszkolaki pamiętając o tym, że ruch na świeżym powietrzu to samo zdrowie, z uśmiechem na twarzach uczestniczyły w sportowych zmaganiach. Wśród "przedszkolnych dyscyplin olimpijskich" znalazły się: slalom z saneczkami, bieg na czas między pachołkami, śnieżne zaprzęgi i rzut śnieżką do celu. Zimowa rywalizacja sportowa zakończyła się wręczeniem Żabkom, Smerfikom, Biedroneczkom i Misiom pamiątkowych dyplomów. Olimpiadę przygotowały panie: Natalia Solecka i Dorota Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Muzyczne sukcesy Misiów
  W styczniu Misie reprezentowały nasze przedszkole na Konkursie Młodych Talentów i Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Przedszkolaki wystąpiły w kategoriach: solista - Natalia Suproniuk, instrumentalista - Klara Smolińska, zespół "Dzwoneczki"- Izabela Dejer, Aleksandra Kwiatoń, Maja Orzechowska. Dziewczynkom gratulujemy zdobycia I miejsc i życzymy dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć
Dzień Babci i Dziadka w grupie Smerfiki
  Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery był obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka. Tak też było w grupie Smerfiki. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy wnucząt. Dzieci dla swoich dziadków przygotowały laurki oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek (03.02).

Galeria zdjęć
Biesiada z Babcią i Dziadkiem
  Tuż przed feriami - 12 stycznia Misie świętowały "Dzień Babci i Dziadka". Z tej okazji przedszkolaki zaprosiły swoje babcie i dziadków na wspólną biesiadę. Naszą uroczystość rozpoczęliśmy od słowno- muzycznej części artystycznej, która została nagrodzona gromkimi brawami. Następnie zaprosiliśmy naszych szanownych gości na słodki poczęstunek. Oprócz wierszy, piosenek i serdecznych życzeń Misie przygotowały też kolorowe bransoletki dla babć i gustowne muchy dla dziadków. Wszystkim babciom i dziadkom dziękujemy za przybycie i życzymy stu lat w zdrowiu i szczęściu.

Galeria zdjęć
Dzień Babci i Dziadka w grupie Biedronki
  Uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka w grupie Biedroneczek (11.01)

Galeria zdjęć
Dzień Babci i Dziadka w grupie Żabki
  10.01 Żabki zaprosiły do przedszkola ukochane Babcie i Dziadków:) Maluchy przygotowały piękny występ, były prezenty, życzenia i wspólny poczęstunek:)

Galeria zdjęć
Bal karnawałowy - Misie i Biedronki
  A tak na balu bawiły się Misie i Biedroneczki. Zapraszamy do galerii:)

Galeria zdjęć
Bal karnawałowy - Żabki i Smerfiki
  W karnawale czas na bale! Jest to wspaniała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w ulubione postacie. Dnia 2 lutego w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie odbył się bal karnawałowy. Wszystkie przedszkolaki już od rana były podekscytowane czekającą ich zabawą. Zaraz po śniadaniu dzieci założyły swoje stroje balowe i zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, rycerzy, policjantów. Rozpoznać maluchy było trudno. Wystrój sal wprowadził w radosny nastrój. Balony, serpentyny, lasery i bajkowe postacie zachęcały do zabawy. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Przedszkolaki poprzez zabawę rozwijały umiejętności współżycia i współdziałania w grupie, śmiałość w kontaktach z rówieśnikami. Bal dostarczył wiele radości. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały okres karnawału przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze. Po balu dzieci mogły napić się soku oraz schrupać pyszne ciasteczka.

Galeria zdjęć
Warsztaty bożonarodzeniowe u Smerfików
  Chociaż nie ma śniegu, to jednak klimat bożonarodzeniowy już czuć. Grupa Smerfiki wraz z rodzicami przy dźwiekach kolęd w świątecznej atmosferze na warsztatach robiła bombki, malowała aniołki oraz piekła przepyszne ciasteczka. Wszyscy zaangażowani w pracę, pełni radości i dobrej zabawy spędzili miło czas. Bardzo dziękujemy wszystkim za wygospodarowanie w okresie świątecznych przygotowań czasu dla swoich pociech i przybycie na nasze warsztaty.

Galeria zdjęć
Warsztaty bożonarodzeniowe u Biedronek
  Hej kolęda kolęda.... Bardzo miło było gościć nam rodziców naszych Biedroneczek na warsztatach bożonarodzeniowych w grupie. Spędziliśmy razem ten magiczny czas na robieniu ozdób i pieczeniu ciasteczek śpiewając kolędy i pastorałki. Mamy nadzieje, ze każdy poczuł magię świat, które są coraz bliżej...i zabrał do domu świąteczny nastrój. Dziękujemy rodzicom za udział w warsztatach.

Galeria zdjęć
Warsztaty bożonarodzeniowe u Żabek
  Do maluszków również przyszli kochani rodzice aby wspólnie zrobić bożonarodzeniowe ozdoby. "Żabki" wspólnie z rodzicami wykonały świąteczne kartki, piękne świecznki oraz ozdoby choinkowe. Smacznym dopełnieniem wspólnej pracy były ulubione ciasteczka przedszkolaków. Dziękujemy Rodzicom za udział w warsztatach i zapraszamy na fotorelację.

Galeria zdjęć
Urodziny Laury
  Urodziny Biedroneczki kruszyneczki:) Urodziny dziś obchodziła Laurka, której wszyscy życzyli dużo zdrówka radości i sukcesów.

Galeria zdjęć
"Kotki - mruczki"
  Jedne z ulubionych zwierzaków naszych przedszkolaków to kotki, więc maluszki zrobiły pracę plastyczną "Kotki - mruczki". Wybrały sobie ulubiony kolor kotka i ozdobiły go włóczką. Zapraszamy do mruczkowej galerii.

Galeria zdjęć
Urodzinki u Żabek
  W grudniu w grupie maluszków urodziny obchodzili Olek, Nina i Lena. Wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
Warszaty bożonarodzeniowe w grupie Misie
  19 grudnia w naszej grupie odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Przedświąteczne spotkanie rozpoczęliśmy od występu Klary Smolińskiej, która zagrała zgromadzonym tradycyjne kolędy. Misie zaprezentowały zgromadzonym kilka kolęd i pastorałek, a następnie wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane kartki z życzeniami świątecznymi i ozdoby na choinkę. Drugą część warsztatów wypełniła miła, przedświąteczna praca. Rodzice wspólnie z dziećmi robili, piekli i ozdabiali świąteczne pierniczki, których zapach dodawał świątecznego uroku. Wykonali również ozdoby na choinkę: kolorowe i błyszczące bombki i aniołki. Rodzicom dziękujemy za przybycie i włączenie się w warsztatowe zajęcia w miłej przedświątecznej atmosferze.

Galeria zdjęć
Hej kolęda, kolęda....
  18 grudnia Misie uczestniczyły w spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w kaplicy parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włodawie. Przedszkolaki w pięknych strojach aniołków i pastuszków, przy akompaniamencie janczarów i dzwoneczków zaśpiewały: "Świeć gwiazdeczko" i "Kolędę na dzwonkach". Dziękujemy rodzicom za tak liczne przybycie. Misie do występu przygotowały Panie Natalia Solecka i Dorota Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Dekorujemy drzewko
  14 grudnia nasze przedszkolaki wybrały się na włodawski Deptak Główny biorąc ze sobą własnoręcznie wykonane ozdoby. "Konkurs na najładniej ubraną choinkę" był znakomitą okazją do spotkania się w przyjacielskim gronie - choinki dekorowali przedstawiciele włodawskich szkół i przedszkoli. Nasza choinka ozdobiona ekologicznymi bombkami i łańcuchami bieliła się na tle innych drzewek. Wszystkie placówki otrzymały gratulacje i nagrody z rąk Burmistrza Włodawy. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu we Włodawie w partnerstwie z Urzędem Miejskim. Drodzy rodzice zapraszamy na zimowy spacer - koniecznie obejrzyjcie naszą białą choinkę.

Galeria zdjęć
"Nie ufaj obcym"
  Dnia 05 12.2016 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z psychologiem - Panią Małgorzatą Kociubą. - Sołtys, która wytłumaczyła dzieciom w jaki sposób zachowywać bezpieczeństwo w kontaktach z osobami nieznajomymi. Pani Małgosia przeczytała dzieciom krótką historyjkę, na podstawie której uświadomiła przedszkolakom niebezpieczne skutki, wynikające z kontaktów z osobami obcymi - nie ufaj obcym ludziom, np. nie przyjmuj od nich słodyczy, zabawek - nie odchodź od domu namawiany przez obcych ludzi - nie zdradzaj sekretów rodzinnych - nie otwieraj drzwi obcym ludziom pod nieobecność rodziców lub starszego rodzeństwa. Podczas spotkania nasz gość chcąc utrwalić wszystkie ważne zasady dotyczące kontaktów z osobami nieznajomymi zainspirował zabawę pt. "Obcy czy znajomy?", w której dzieci miały za zadanie rozpoznać na zdjęciach osoby znajome i wskazać obce, którym nie powinny ufać. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w spotkaniu i aktywnie brały udział w zajęciach. Celem spotkania było wdrożenie dzieci do dbałości o swoje bezpieczeństwo i kształtowanie prawidłowych zachowań w sytuacji bezpośredniego zagrożenia. Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe i pouczające spotkanie Pani Małgosi. Spotkanie zorganizowała Celina Niedzielak.

Galeria zdjęć
Biedronki na poczcie
  Biedroneczki pisząc (malując) listy do świetego Mikołaja, adresując i wysyłając swoje marzenia w kopertach poznały funkcje Urzędu Pocztowego, zasady zachowania sie w miejscu publicznym, prace listonosza, którego spotkały na poczcie oraz kupując znaczki pocztowe dowiedziały sie od pracowników jakie jeszcze inne funkcje pełni urząd pocztowy oprócz wysyłania listów. Największa radość sprawiło wrzucanie listów do skrzynki pocztowej.

Galeria zdjęć
Misie w świątecznym nastroju
  Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Misie samodzielnie wykonały choinkowe ozdoby, które powiesiły na świątecznym drzewku. Żywa, pachnąca choinka, którą otrzymaliśmy dzięki życzliwości pani Bieleckiej, dopełniła świątecznego nastroju. Przedszkolaki chętnie uczą się też kolęd i pastorałek i słuchają świątecznych, bajkowych opowieści. Z niecierpliwością czekamy na święta.

Galeria zdjęć
Mikołajki w kinie
  W ramach mikołajkowych atrakcji Misie wybrały się do kina na bajkę animowaną 3D "Trolle". Tytułowe Trolle to wesołe, rozśpiewane i bajecznie kolorowe stworki, które zostają zaatakowane przez wrogich Bergenów. Jednak, jak to w bajkach bywa, zakończenie było szczęśliwe, a zło zostało pokonane przez dobro.

Galeria zdjęć
Mikołajki na basenie
  6 grudnia Misie wybrały się na Mikołajki organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włodawie. Na basenie czekali na nas: pani Magdalena Hładun i pan Marcin Dzido, którzy prowadzili dla dzieci zajęcia w wodzie. Nie lada atrakcją był Mikołaj, z którym dzieci tego dnia spotkały się już po raz drugi. Rozbawione przedszkolaki chętnie brały udział w wesołych zabawach i pozowały do zdjęć z Mikołajem, który obdarował ich słodkościami. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali ratownicy i nasi rodzice- p. Bielecka, p. Dzyr. p. Paprota, p. Bilicz, p. Gromysz, p. Lejnert, p. Kończal i p. Sobiecki, którym bardzo dziękujemy. Naszym przedszkolakom tak bardzo podobały się wodne atrakcje, że na basen chętnie przyjdą jeszcze nie raz.

Galeria zdjęć
Bajka z Żyrafą
  Ostatnio odwiedziła nas mama Lenki Grzywaczewskiej. Wspaniale słuchało się bajki w wykonaniu Żyrafy:) Na koniec dzieci otrzymały również kolorowankę ze zwierzątkami.

Galeria zdjęć
Deszcz
  Na jesienną pogodę najlepszy jest dobry humor i kreatywność. Dlatego też Misie zrobiły sobie płaszcze przeciwdeszczowe i tworzyły deszczowe zwierzątka.

Galeria zdjęć
Bajka z Górnikiem
  W ramach "Bajkowych czwartków" Misie z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie odwiedził pan Marek Sobiecki- tata Ali, który przeczytał nam bajkę o "Piotrusiu Panu". Przedszkolaki miały okazję również dowiedzieć się o ciężkiej i niebezpiecznej pracy górników. Tata Alicji miał na sobie galowy strój górnika. Dzieciom bardzo podobało się przymierzanie czapki Czako. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

Galeria zdjęć
Przez okno...Smerfiki
  Nas też odwiedził święty Mikołaj:)

Galeria zdjęć
Przez okno...Żabki
  Nas też odwiedził święty Mikołaj:)

Galeria zdjęć
Przez okno...Misie
  Nas też odwiedził święty Mikołaj:)

Galeria zdjęć
Przez okno...Biedronki
  6 grudnia Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie odwiedził długo oczekiwany gość. Już od rana przedszkolaki ubrane w czerwone stroje i czapki wyczekiwały charakterystycznego odgłosu dzwonka. Mikołaj zaparkował swoje renifery przed przedszkolem, a do przedszkolaków wchodził oknem, bo jak powiedział przez komin byłoby ciężko. Maluchy z radosnymi okrzykami i lekkim niedowierzaniem pomagały mu dostać się do środka, a starszaki sprawdzały autentyczność brody. Św. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu. Były wierszyki, a nawet specjalnie wykonane laurki. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty zakupione przez Radę Rodziców. Dzieci z ogromną radością zaprosiły św. Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne! Przedszkole bardzo serdecznie dziękuje Radzie Rodziców za wspaniałe prezenty a Panu Gołdyn za zaangażowanie w życie przedszkola oraz coroczną pomoc w organizacji jednego z ulubionych przez dzieci dni w roku.

Galeria zdjęć
Andrzejkowe czary - mary u Misiaków
  30 listopada w grupie Misie zorganizowaliśmy Andrzejki. Czarów i magii było co nie miara. Dzieci wróżyły z wosku, dowiedziały się też co czeka ich w przyszłości: jak będą miały na imię ich żony, mężowie, kim będą w przyszłości. Oprócz czarodziejskich atrakcji na dzieci przebrane w kolorowe kostiumy czekało też wiele zabaw muzyczno- ruchowych i słodki poczęstunek. Misiom tak bardzo spodobały się "andrzejkowe czary- mary", że z wróżbami odwiedziły też Żabki, Smerfiki i Biedroneczki. Wszystkim przedszkolakom życzymy spełnienia wielu wróżb.

Galeria zdjęć
Urodziny u Żabek
  Bardzo miłym wydarzeniem dla każdego dziecka są urodziny. W grupie Żabek swoje święto obchodzili Antoś i Jaś. Małym solenizantom przedszkolaki zaśpiewały głośne "Sto lat!" i złożyły serdeczne życzenia. Wszystkie maluchy otrzymały słodkie upominki. Jeszcze raz życzymy samych radosnych chwil.

Galeria zdjęć
Muzycznie u Żabek
  Żabki uwielbiają tańce i zabawy przy muzyce. Nadszedł czas na poznanie instrumentów, na których można grać. Było głośno i wesoło - dzieci mogły grać na wszystkich instrumentach. W grupie prowadzone są również zajęcia profilaktyki logopedycznej, zabawy oddechowe i artykulacyjne.

Galeria zdjęć
Biedroneczki i Misiaki gotowe na zabawy z Misiami
  "Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci."- takie bajkowe motto towarzyszyło przedszkolakom 25 listopada, kiedy to obchodziliśmy dzień pluszowego misia. Święto to szczególnie ważne jest dla najstarszej grupy, która nosi nazwę Misie. W tym dniu przedszkolaki gościły w naszej grupie wielu pluszowych kolegów. Odwiedził nas też Miś, którego dzieci nazwały Lubiś. Razem z pluszakami uczestniczyliśmy w "misiowym balu", bawiliśmy się w "misiowe zabawy" i czytaliśmy przygody Kubusia Puchatka i Misia Uszatka. Nasi mali artyści stworzyli piękny portret misia i ulepili misiaki z plasteliny. Również na zajęciach języka angielskiego dzieci ubierały misie. Ten wesoły "misiowy dzień" pełen atrakcji zakończył się słodkim poczęstunkiem, za który dziękujemy mamie Kuby- pani Basi Kraszczyńskiej. Także Biedroneczki już od rana szykowały się na bal. Każdy przyniósł ukochanego misia i chętnie pozował z nim do zdjęć.

Galeria zdjęć
Bajkowe czwartki u Żabek
  Do Żabek zawitali bardzo mili goście - Pani Agnieszka i Ola - mama i siostra Antosia. Pani Agnieszka wraz z córką Olą przeczytały małym Żabkom "Przygody Kubusia Puchatka" - jedną z ulubionych książeczek wszystkich przedszkolaków. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o przygodach Kubusia i jego przyjaciół. Na koniec wszystkie maluchy otrzymały od Kubusia odznaki, które mogły pokolorować. Dziękujemy Pani Agnieszce i Oli za miłe odwiedziny i zachęcamy pozostałych rodziców do odwiedzin:)

Galeria zdjęć
Sprzęty elektryczne
  W drugim tygodniu listopada uczyliśmy się o różnych sprzętach elektrycznych, które towarzyszą nam każdego dnia w codziennych czynnościach. Oto plastelinowe żelazko i odkurzacz.

Galeria zdjęć
Lubimy kino i teatr
  8 listopada, wraz z Biedronkami i Smerfami, udaliśmy się do kina na bajkę "Bociany". Bardzo podobało nam się oglądanie seansu w okularach 3D. Tydzień później, 15.11.16 r., ponownie udaliśmy się do kina, tym razem na teatrzyk "Jaś i Małgosia". Trochę baliśmy się złej czarownicy i czarnego kota, na szczęście dobro zwyciężyło nad złem. To było wspaniałe przeżycie.

Galeria zdjęć
Poznajemy urządzenia elektryczne
  Wokół nas jest mnóstwo urządzeń elektrycznych. Ułatwiają one nam pracę i umilają czas dorosłym i dzieciom. Dlatego, ważne jest, aby już najmłodsze dzieci potrafiły obchodzić się z nimi właściwie, a co najważniejsze bezpiecznie. Dzieci z grupy "Smerfiki" poznawały i obserwowały pracę wybranych urządzeń elektrycznych: czajnika elektrycznego, żelazka, telewizora itp. Jednak najbardziej podobało im się testowanie urządzenia, które z dużą siłą wciągało drobne papierki i okruszki z dywanu. Przesuwanie po dywanie długą rurą zakończoną ssawką było super zabawą.

Galeria zdjęć
Bajkowe czwartki
  To już trzeci raz w tym roku szkolnym mieliśmy okazję gościć mamę Michaliny i Zuzi na czytaniu bajek. "Trzy małe świnki" oraz kolejne przygody Franklina bardzo przypadły nam do gustu. Za uważne słuchanie każdy Miś otrzymał coś słodkiego.

Galeria zdjęć
Urodziny u Misiaków
  W listopadzie troje Misiów obchodziło swoje 5 urodziny. W tym wyjątkowym dniu Natalka, Wojtek i Kacper obdarowali kolegów i koleżanki słodkościami. Przedszkolaki zaś odśpiewały gromkie "Sto lat" i zasypały naszych jubilatów serdecznymi życzeniami i buziakami. My również życzymy Wam uśmiechu na każdy dzień i spełnienia wszystkich marzeń!

Galeria zdjęć
Dzień Pluszowego Misia
  25 listopada w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci tradycyjnie w tym dniu przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszami. Maluchy wraz ze swoimi maskotkami brały udział w wesołych zabawach ruchowych oraz konkurencjach. Przy skocznej, radosnej muzyce wszyscy wesoło się bawili a przyglądał się temu solenizant - Król Miś. Za organizację misiowego przyjęcia odpowiadały panie Katarzyna Bednarek i Agnieszka Śpiewak.

Galeria zdjęć
Nero - pies terapeuta
  24.11 nasze przedszkole odwiedziła mama Franka. Przyprowadziła ze sobą niezwykłego gościa - psa o imieniu Nero. Wspólne zabawy, konkursy, przejażdżki na deskorolce sprawiły wszystkim dzieciom wiele radości. Na początku każde dziecko poznało się z czworonogiem, mogło go pogłaskać i dać smakołyk. Podczas spotkania przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych poleceń i pokazywał dzieciom różne sztuczki. Nowy przyjaciel bardzo spodobał się przedszkolakom i już za nim tęsknią. Pani Kasia i Nero gościli u nas na zaproszenie Agnieszki Śpiewak i Katarzyny Bednarek. Dziękujemy Pani Kasi za możliwość zabawy z Nero:)

Galeria zdjęć
Pyszny, zdrowy, bananowy... koktajl
  Ostatnio mieliśmy okazję pomóc w przygotowaniu bananowego koktajlu na deser. Bardzo podobało nam się w jaki sposób pracuje blender. Koktajl z bananów, gruszki i jogurtu naturalnego był przepyszny. Na stołach znalazła się również pyszna i zdrowa sałatka owocowa własnoręcznie przygotowana przez Misie.

Galeria zdjęć
Jamniczek w przedszkolu
  Jak wygląda jamniczek? Długi grzbiet i uszy długie, za to krótkie łapki. Teraz już to świetnie wiemy, ponieważ odwiedził nas w naszej grupie jamniczek Pani Bogusi - Mimi Pani Bogusia opowiedziała nam kilka ciekawostek o swoim pupilu: jak się zachowuje, co najbardziej lubi robić, jak się trzeba nim opiekować, czego potrzebuje, żeby był szczęśliwy. Mieliśmy okazję zobaczyć go z bliska, pogłaskać, a na koniec spotkania nawet nakarmić. W podziękowaniu za wspaniałą wizytę wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę "Popatrzcie na jamniczka".

Galeria zdjęć
Biedronki aktywnie
  My sie zimna nie boimy jak sie ubrać w chłodne dni juz wiemy. Biedroneczki tydzień rozpoczęły od segregacji ubioru odpowiednio do pory roku. Wiedza jak należy sie ubierać kiedy drużyny krokami zbliża sie zima :) Cieplutko ubrane zajęcia zakończyły ćwicząc na siłowni na świeżym powietrzu.

Galeria zdjęć
Kocham Cię Polsko!
  "Kocham Cię Polsko"- takie hasło przyświecało Misiom przygotowującym się do obchodów 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji przedszkolaki przypomniały sobie symbole narodowe. Wykonały również biało- czerwone serca. Jak co roku, Misie wystąpiły również na Festiwalu Pieśni patriotycznej, na którym w ułańskich strojach zaprezentowały pieśni: "Przybyli ułani" i "To nasza Ojczyzna". Sześcioosobowa delegacja z naszej grupy, 11 listopada reprezentowała społeczność PM 2, składając kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. W ramach obchodów Święta Niepodległości Misie uczestniczyły w interaktywnych warsztatach patriotycznych dla dzieci "Polak Mały to ja" organizowanych przez Muzeum- Zespół Synagogalny we Włodawie. Podczas ciekawych zajęć "odwiedziły" różne zakątki naszego kraju i wykonały patriotyczne prace plastyczne: kotyliony i godła.

Galeria zdjęć
Nie wyrzucaj do śmieci wszystkiego jak leci!
  W ramach akcji informacyjno - edukacyjnej zorganizowanej przez Międzygminny Związek Celowy Włodawa odwiedziła nas pani Ania. Pod hasłem "Grzeczne dzieci segregują śmieci" przeprowadziła z przedszkolakami zajęcia dotyczące segregacji odpadów. Dzieci obejrzały prezentacje multimedialną w zabawny sposób przedstawiając cele i metody segregowania śmieci. Dzieci mogły same spróbować segregacji przyporządkowując odpowiednim pojemnikom resztki żywności, plastik, szkło, dowiedziały się również o PSZOK - Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, gdzie należy oddawać zużyte żarówki, baterie, sprzęt elektroniczny czy przeterminowane lekarstwa. Wizyta pani Ani uświadomiła dzieciom, że bez segregacji w przyszłości może zasypać nas góra śmieci, a segregując działamy na rzecz ochrony środowiska wtórnie wykorzystując odpady.

Galeria zdjęć
Urodziny Nikodema
  Tradycją w przedszkolu jest świętowanie urodzin naszych podopiecznych. Tego dnia wszyscy składają jubilatom życzenia, śpiewają "Sto lat". Następnie udają się na słodki poczęstunek urodzinowy. Każde urodziny to dzień wyjątkowy i niezapomniany. Zawsze jest bardzo wesoło, kolorowo, tanecznie i radośnie. Wszystkim naszym solenizantom życzymy "STO LAT".

Galeria zdjęć
Zumba Kids
  Ruch pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, poprawia kondycję, jest doskonałą formą aktywności fizycznej. W ramach zadania z Programu Profilaktyki- Higiena i zdrowie. Aktywność ruchowa wychowanków, w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia ruchowo- muzyczne "Zumba Kids". Zumba to niesamowita przygoda z ruchem i tańcem dla najmłodszych. W czasach zdominowanych przez telewizję, komputer i niezdrowe przekąski jest doskonałą alternatywą, która stawia na aktywność fizyczną i zdrowy tryb życia. Dzięki zaangażowaniu rodziców z grupy: Biedronki i Misie- p. Eweliny Bejdy i p. Leny Dejniczuk zostały zorganizowane warsztaty, które umożliwiły poznanie przez dzieci podstawowych kroków i prostych układów choreograficznych. Przedszkolaki z wielkim zapałem i energią pląsały w rytm znanych utworów latynoamerykańskich i słowiańskich. Do naszej roztańczonej grupy dołączyła też p. B. Górska. Wszystkim tancerzom z niezmierzonymi pokładami energii bardzo przypadła do gustu taneczna forma rozrywki. Mamie Leny i Adriana bardzo dziękujemy i liczymy na więcej. "Zumba Kids" została zorganizowana z inicjatywy pań: Aleksandry Łobko i Doroty Winiarczyk.

Galeria zdjęć
Przedszkolaki - Ojczyźnie
  Z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę już po raz ósmy odbył się Festiwal Pieśni Patriotycznej organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie. Od najmłodszych lat ważne jest, by dzieci rozumiały doniosłość świąt państwowych. Poprzez takie uroczystości organizowane w przedszkolu chcemy ukazać dzieciom doniosły moment odzyskania niepodległości, wychowywać je w duchu patriotyzmu. Uroczystość otworzył wyrecytowany przez dzieci wiersz "Katechizm polskiego dziecka". Przedszkolaki wykonały pieśni ku pokrzepieniu serc, powodując wzruszenie i dumę zgromadzonych przed sceną rodziców. Za występy otrzymały dyplomy i słodkie niespodzianki, które wręczyła Pani Dyrektor Katarzyna Kościuk.

Galeria zdjęć
"Bajkowe czwartki - mamy czytają"
  Wielokrotnie mieliśmy okazję gościć rodziców na wspólnym czytaniu dzieciom. Bajki o żółwiku Franklinie, Nemo, Bolku i Lolku bardzo nas zaciekawiły. dziękujemy i zapraszamy na kolejne "Bajkowe czwartki".

Galeria zdjęć
Urodziny Lenki i Kacpra
  Urodziny Lenki i Kacpra obchodziliśmy bardzo radośnie. Były życzenia i "Sto lat" odśpiewane przez kolegów i koleżanki z grupy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Jubilatom życzymy spełnienia wszystkich marzeń.

Galeria zdjęć
Absolwenci Biedroneczek czytają dzieciom
  Cieszy nas fakt, ze absolwenci z grupy Biedronek tęsknią za nami i bardzo chętnie odwiedzają swoje przedszkole i pokazując swoje szkolne umiejętności czytają dzieciaczkom bajki i wiersze. W Ostatni czwartek odwiedzili nas Wiktoria i Bartosz czytając dzieciom wiersze Jana Brzechwy. Dzieci były zachwycone - dziękujemy i zapraszamy częściej.

Galeria zdjęć
100 lat!
  Urodziny ostatnio obchodzili Iga z grupy Żabki oraz Tomek ze Smerfików. Koleżanki i koledzy życzą Wam wszystkiego najlepszego:)

Galeria zdjęć
Smerfne urodzinki
  Tradycją w przedszkolu jest świętowanie urodzin naszych podopiecznych. Tego dnia wszyscy składają jubilatom życzenia, śpiewają "Sto lat". Następnie udają się na słodki poczęstunek urodzinowy. Każde urodziny to dzień wyjątkowy i niezapomniany. Zawsze jest bardzo wesoło, kolorowo, tanecznie i radośnie. Wszystkim naszym solenizantom życzymy "STO LAT".

Galeria zdjęć
Sałatka jarzynowa
  Jesienne tematy realizowane w przedszkolu to tematyka związana m. in. z robieniem zapasów, poznawanie owoców i warzyw. Dzieci z grupy "Smerfiki" na zajęciach poznawały różnorodne warzywa nie tylko za pomocą wzroku ale również innymi zmysłami: węchem, dotykiem i smakiem. Z myślą o jarzynowych witaminkach dzieci zrobiły sałatkę warzywną. Samodzielnie kroiły warzywa przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji.Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę! Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek:)

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie "Biedronek"
  100 lat życzą Maksymilianowi koleżanki i koledzy z grupy Biedronki!

Galeria zdjęć
Dzień chłopaka w grupie "Biedronek"
  Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia i wybraliśmy się do pizzerii "Prowincja" by świętować Dzień Chłopaka. Najpierw zapoznaliśmy się z menu, a po dokonaniu wyboru mogliśmy zajadać się dowoli tym smakołykiem. Następnie z pełnymi brzuszkami udaliśmy się na długi spacer:)

Galeria zdjęć
 
Witaminki, witaminki
  "Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki." Takie hasło towarzyszyło nam przez ostatnie dwa tygodnie, kiedy rozmawialiśmy o wartościach odżywczych i witaminach zawartych w owocach i warzywach. Podczas wycieczki do sklepu warzywnego przedszkolaki poznawały kolorowe warzywa i owoce. Dowiedziały się też jakie potrawy i przetwory można z nich zrobić. Misie samodzielnie wykonały sałatki: owocową i jarzynową, które bardzo im smakowały. Zabawa owocowo- warzywna była również inspiracją do powstania wielu ciekawych prac plastycznych o tej tematyce. Od tej pory Misie, pamiętając o witaminowej sentencji, obiecały próbować różnych jarzynowo- owocowych smaków.

Galeria zdjęć
Urodziny Karolci
  Każde urodziny to dzień wyjątkowy i niezapomniany zwłaszcza kiedy jest tort i palące się race. Karolinka z grupy Biedronek z pewnością zapamięta ten wyjątkowy dzień. Było bardzo wesoło, kolorowo i radośnie. Sto lat, moc życzeń i słodki poczęstunek to to, co Biedroneczki lubią najbardziej. Jeszcze raz spełnienia marzeń Karolinko.

Galeria zdjęć
Jesienne zabawy w parku Biedroneczek
  Biedronki korzystają z ostatnich uroków słonecznej jesieni i postanowiły poćwiczyć i rozgrzać sie podczas spaceru w parku. Była intensywna rozgrzewka i zabawa w berka.

Galeria zdjęć
Motylkowy dzień
  Dziś w naszym przedszkolu pomimo paskudnej pogody pojawiły się motyle. Przedszkolaki z wszystkich grup miały możliwość zobaczyć wystawę motyli oraz owadów. Dziękujemy pani Monice z grupy Smerfiki za udostępnienie zbiorów.

Galeria zdjęć
Świętujemy!
  Dzień Edukacji Narodowej obchodzony 14 października to wyjątkowy dzień dla wszystkich pracowników oświaty. W Przedszkolu Miejskim nr 2 okazja do świętowania była jeszcze większa - oficjalnie przyjęliśmy do grona przedszkolaków nasze małe Żabki. Maluchy zaprezentowały swoje umiejętności na scenie i w świetle reflektorów śpiewały i tańczyły. Złożyły też oficjalnie przysięgę a Pani Dyrektor magicznym ołówkiem pasowała uroczyście każdego malucha na przedszkolaka. Dzień Edukacji swoimi występami uświetniły również starsze grupy życząc pracownikom wszystkiego najlepszego piosenką i wierszem. Wspólne świętowanie oznaczało również słodkie niespodzianki? Wspaniały tort wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Żabki już jako pełnoprawne przedszkolaki udały się na poczęstunek wspólnie z rodzicami. Dzień był pełen wzruszeń i radości.

Galeria zdjęć
Sałatka owocowa Smerfików
  W piątek 7 października było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci z grupy "Smerfiki" na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, pełną witamin owocową sałatkę. Dzieci przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, mandarynki i winogrona. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się wyśmienicie i smakowała przepysznie!

Galeria zdjęć
Bajkowe czwartki u Smerfików
  Kontynuując akcję bajkowe czwartki w naszym przedszkolu gościliśmy w naszej grupie mamę Igora, Panią Renatę Torbicz, która zaprezentowała dzieciom japoński teatrzyk Kamishibai. Pani Renata przybliżyła nam historię tego teatru, opisała budowę Batai. Najciekawsza jednak okazała się przedstawiona i opowiedziana bajka w ruchomych obrazkach: "Trzy świnki". Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Smerfikom czytała również Pani Kamila. Bardzo dziękujemy mamom i zapraszamy kolejnych rodziców.

Galeria zdjęć
Smerfiki korzystają z uroków jesiennej aury
  Korzystając z ostatnich dni przepięknej jesiennej pogody Smerfiki wybrały się na długi spacer w celu nagromadzenia jak największej ilości naturalnej witaminy D i uodpornienia się na wszelkie czyhające wirusy. Słoneczko, które rozpieszczało nas tego dnia zachęcało do wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Na zakończenie wspólnego spacerku dzieci zebrały jesienne skarby do kącika przyrody.

Galeria zdjęć
Urodziny u Żabek
  Urodziny w grupie maluszków obchodziły Alicja i Maja - wszystkiego najlepszego:)

Galeria zdjęć
Urodziny u Smerfików
  Tradycją w przedszkolu jest świętowanie urodzin naszych podopiecznych. Tego dnia wszyscy składają jubilatom życzenia, śpiewają "Sto lat". Następnie udają się na słodki poczęstunek urodzinowy. Każde urodziny to dzień wyjątkowy i niezapomniany. Zawsze jest bardzo wesoło, kolorowo, tanecznie i radośnie. Wszystkim naszym solenizantom życzymy "STO LAT".

Galeria zdjęć
Jesienne klimaty
  Jesień na dobre zawitała w naszym przedszkolu. Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców w naszej sali urządziliśmy kącik przyrodniczy. Przyniesione przez dzieci "dary jesieni" nie tylko stworzyły miły, jesienny klimat, ale posłużyły też do wykonania jeżyków. Oznak jesieni szukaliśmy również podczas spacerów, a cenne obserwacje stały się inspiracją do wykonania jesiennego drzewa.

Galeria zdjęć
Dzień Chłopaka u Smerfów
  W grupie Smerfiki nie zapomniano o Dniu Chłopaka - dziewczynki wręczyły chłopcom prezenty, były życzenia i słodycze - zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Dzień Chłopaka u Żabek
  30 września chłopcy z grupy Żabki po raz pierwszy obchodzili Dzień Chłopaka - Przedszkolaka. Dziękujemy rodzicom za zakup upominków:) Nasze maluszki wspaniale zaadaptowały się w przedszkolu - co widać po ich radosnych buziach. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Smerfiki na Festiwalu Trzech Kultur
  Festiwal Trzech Kultur to dla włodawian coś więcej, niż wydarzenie kulturalne, to opowieść o przeszłości, o której nie powinno się zapominać. W festiwalu brały udział również Smerfiki, które wybrały się na spektakl dla dzieci "Tuwim Julek - Para buch, Frazy w ruch" w wykonaniu artystów z Teatru Małe Mi z Warszawy. Dzieci z zaciekawieniem i ogromną uwagą obejrzały wspaniałe przedstawienie, które bardzo się im podobało i przysporzyło im wielu wrażeń artystycznych.

Galeria zdjęć
Misie znają zasady ruchu drogowego
  "Uwaga! Czerwone światło! Stój! O wypadek łatwo! Zielone światło, zielone. Przechodźcie na drugą stronę." W trzecim tygodniu września Misie uczyły się zasad ruchu drogowego: wiemy jak poprawnie przechodzić przez jezdnię, rozróżniamy znaki drogowe, znamy numery alarmowe oraz specyfikę samochodów specjalistycznych.

Galeria zdjęć
Ogród warzywny Biedronek
  Ogród warzywny Biedronek to kolejna praca plastyczna, którą z zaangażowaniem wykonały dzieci najpierw rwąc papier na drobne kawałki następnie wyklejajac nim kontury warzyw. Ogródki warzywne wyszły piękne.

Galeria zdjęć
Misie na Festiwalu Trzech Kultur
  23 września (piątek) Misie wybrały się na Festiwal Trzech Kultur. Z zaciekawieniem oglądały kolorowe kramiki na deptaku. Największą atrakcją był jednak spektakl dla dzieci "Tuwim Julek - Para buch, Frazy w ruch" zaprezentowany przez aktorów z Teatru Małe Mi z Warszawy.

Galeria zdjęć
IV MIĘDZYPRZEDSZKOLNA SPARTAKIADA PRZEDSZKOLAKÓW O PUCHAR PRZECHODNI BURMISTRZA WŁODAWY
  Potrzeba Spartakiady zrodziła się z chęci stworzenia dzieciom możliwości uczestnictwa w grach sportowych, współzawodnictwa, zmierzenia się ze sobą, w innej przestrzeni niż przedszkole. Spartakiadę rozpoczęto uroczyście kolorową paradą drużyn i dopingującymi okrzykami. Wesołe konkurencje "Posprzątaj mopem", "Wożenie dyni na taczkach", "Wyścig samochodowy", "Pszczółkowe zabawy", dostarczyły wszystkim dużo radości i uśmiechów. Wszystkie przedszkolaki dały dopiero upust swoim emocjom podczas tańców integracyjnych.Nad prawidłowym przebiegiem spartakiady, zgodnym z regulaminem i zasadami fair play, czuwał zespół sędziowski: emerytowani nauczyciele - Józef Dudziński i Ewa Soroka oraz kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji - P. Agata Zakrzewska. Zaangażowanie wszystkich drużyn było wyjątkowe, ale najwięcej punktów i I miejsce zdobyła drużyna z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej nr 3. Sportowa impreza przebiegała pod hasłem " Ruch to zdrowie". Działania podejmowane przez organizatorów mają uświadomić dzieciom i rodzicom znaczenie aktywności fizycznej dla zdrowego rozwoju ich dzieci, zainicjować dyskusję o zwiększeniu roli ruchu w wyrabianiu u dzieci potrzeby aktywności i zdrowego życia na całe życie. Organizatorami imprezy były prowadzące spartakiadę motylek i biedronka - Bogusława Górska i Marzena Sugier. .

Galeria zdjęć
"Bajkowe Czwartki" w grupie Biedronek ruszyły pełną parą:)
  Jak sie okazało chętnych rodziców do czytania dzieciom jest wielu co nas ogromnie cieszy ponieważ w naszej placówce propagujemy od lat akcje Cała Polska czyta dzieciom i tym samym wiele radości sprawiają dzieciom czytający rodzice. Tegoroczne czwartki z bajeczka Biedroneczkom otworzyły mama Hieronima czytając "Afrykańskie papugi" oraz mama Maksymiliana. Dziękujemy i zachęcamy kolejnych rodziców do spotkań.

Galeria zdjęć
Misie z wizytą w Ratuszu
  Misie - najstarsza grupa w naszym przedszkolu wybrała się z wizytą do Ratusza. Przedszkolaki spotkały się z Włodarzem naszego miasta - panem Wiesławem Muszyńskim. Ciekawe Misiaki zadawały panu Burmistrzowi wiele pytań na temat pracy urzędników. Dzięki życzliwości pana Sekretarza zwiedziły Ratusz: obejrzały panoramę miasta z ratuszowej wieży, salę konferencyjną i przyjrzały się pracy strażników miejskich. Panu Burmistrzowi oraz wszystkim urzędnikom dziękujemy za miłe przyjęcie.

Galeria zdjęć
Festiwal Trzech Kultur
  Biedroneczki na Festiwalu Trzech Kultur. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Sad Biedroneczek
  Zabawa plastyczna przy użyciu rolek po papierze oraz papieru. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Twórcze Żabki
  Żabki wykonały swoją pierwszą pracę plastyczną - odbiły dłonie na kartce, pani dorysowała oczka i powstała piękna żabka. W grupie obchodzone było również "Święto Kropki". Były zabawy z kropkami oraz kolejna praca plastyczna. Urodziny obchodziła Lila - sto lat!

Galeria zdjęć
Urodziny Misiaków
  "Misio na torcie świeczki zdmuchuje, Lenki, Ali i Szymona urodzinki z nami świętuje!" Na początku września świętowaliśmy urodziny Lenki, Ali i Szymona. Jubilaci poczęstowali przedszkolaków słodkościami, a "Misie" złożyły im najserdeczniejsze życzenia i odśpiewały "Sto lat"! My również dołączamy się do życzeń.

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Smerfiki
  Smerfiki uwielbiają urodziny:) Śpiewają 100 lat, składają życzenia i chętnie zajadają słodkości. Urodziny obchodzili Antoś, Ania i Sebastian - wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
Pierwsze dni w przedszkolu
  Małe Żabki coraz śmielej czują się w przedszkolu. Z chęcią jedzą wspólne posiłki, razem się bawią i chodzą na spacery. Beztroski czas spędzany zarówno w sali jak i na dworze wprawia je w doskonały nastrój:)

Galeria zdjęć
XVI Oplimpida Sportowa Przedszkolaków
  Po raz kolejny nasze przedszkolaki wzięły udział w rozgrywkach sportowych organizowanych przez Przedszkole Miejskie nr 1. Maluchy miały okazję wypróbować wiele nowych konkurencji sportowych dostosowanych do ich wieku. Młodzi sportowcy musieli wykazać się zwinnością i umiejętnością zachowania równowagi w czasie pokonywania przeszkód. Odbywająca się co roku na stadionie miejskim Olimpiada jest okazją do integracji wszystkich przedszkolaków na świeżym powietrzu, wesołej zabawy i zdrowej rywalizacji. Po sportowych zmaganiach był czas na gratulacje oraz słodkie upominki:)

Galeria zdjęć
Misie w nowej sali
  Pierwszego września na Misie czekała wielka niespodzianka. Panie powitały grupę starszaków w nowej sali. Dzieciom bardzo spodobało się nowe miejsce. Chętnie włączyły się w urządzanie sali, aby stała się ona miejscem, gdzie z chęcią i z uśmiechem będą codziennie przychodziły.

Galeria zdjęć
Urodziny Żabek: Olek i Nikola
  Pierwsze urodziny w grupie Żabki obchodzili Oluś i Nikola. Wspólne śpiewanie 100 lat, serdeczne życzenia i słodki poczęstunek sprawił dzieciom wiele radości. Zapraszamy do galerii:)

Galeria zdjęć
Witamy maluszki
  Pierwszego września kilkuletnią przygodę z przedszkolem rozpoczęły małe Żabki. Zapraszamy do galerii gdzie pokazujemy co dzieje się za drzwiami przedszkolnej sali:)

Galeria zdjęć
Morscy podróżnicy żegnają przedszkole
  Podczas drugiego tygodnia dyżuru przedszkolaki wypłynęły w rejs. Wysoka fala poprowadziła je ku nieodkrytym lądom. Dzieci, spędzając czas w ciągłym ruchu, były piratami, syrenami, meduzami, zamieniały się w fale i morskie ptaki. Znalazły tajemniczy list w butelce, a drogę wskazywała im tajemna mapa. Na odkrywanych wyspach mali podróżnicy poznawali wodne tańce i zdobywali pożywienie. Pirackim łupem padł popcorn i plażowe gofry. Mali piraci podczas zajęć poznawali życie mórz i oceanów, a wiedzę utrwalali wykonując prace plastyczne i oglądając filmy edukacyjne. Dzieci wspólnie wykonały dwie prace plastyczne "Piracki statek" oraz "Rybki w oceanie". Na zakończenie przygody morscy podróżnicy otrzymali dyplomy w formie kolorowanek i odpłynęli, aby odkrywać kolejne nieznane lądy. Ahoj przygodo!

Galeria zdjęć
Morskie wakacje
  Drugi tydzień wakacyjnego dyżuru w naszym przedszkolu upłynął pod hasłem "Morskie wakacje". Mimo niezbyt sprzyjającej pogody dzieci wcale się nie nudziły. Każdego dnia na przedszkolaki czekały liczne przygody związane z tematyką morską. Dzieci poznały mieszkańców mórz i oceanów. Własnoręcznie stworzyły meduzę, ośmiornicę, statek i opaskę piracką. Dzięki dziecięcej wyobraźni przeniosły się na pokład pirata Jaka z Nibylandii, z którym odwiedziły różne ciekawe miejsca. W naszym przedszkolu nie zabrakło też zabaw muzyczno- ruchowych tj. : "Taniec morski", "Taniec pirata". Nie lada atrakcją były też morskie smakołyki: plażowe gofry i piracki popcorn. A kiedy zza chmur wyjrzało słońce, przedszkolaki bawiły się na placu zabaw, puszczały bańki mydlane i malowały na folii farbami morskie opowieści.

Galeria zdjęć
Bawimy się wesoło
  Pierwszy tydzień dyżuru wakacyjnego za nami. Po raz kolejny dzieci dostały możliwość ciekawego i aktywnego spędzenia wakacji w naszym przedszkolu. Codzienne wizyty na placu zabaw sprzyjały zabawie i aktywności ruchowej maluchów. Pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch" dzieci w ogrodzie przedszkolnym wytrwale ćwiczyły jak również odpoczywały od zajęć. Zdrowie fizyczne wspierały zdrowe posiłki, dzieci same przygotowały sałatkę owocową. Jednymi z ciekawszych zajęć okazało się malowanie na folii stretch. Dzieci z chęcią zamieniły kartkę papieru także na rolkę, z której wykonały lunetę.

Galeria zdjęć
"Bezpieczne wakacje"
  W ramach akcji "Bezpieczne wakacje" dzieci biorące udział w dyżurze wakacyjnym miały okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach i spotkaniach. Odbyła się pogadanka na temat zasad bezpieczeństwa i bezpiecznego wypoczynku. Zaproszony funkcjonariusz Policji zapoznał dzieci z najważniejszymi znakami drogowymi i zasadami bezpiecznego przejścia przez jezdnię. Dzieci utrwaliły sobie numery alarmowe, dowiedziały się co trzeba zrobić gdy się zgubią. Niespodzianką był przejazd radiowozem na sygnale. Gościliśmy również włodawskich funkcjonariuszy Straży Pożarnej, którzy pokazali dzieciom sprzęt używany w pracy, przypomnieli najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy i postępowania w przypadku pożaru. Każdy przedszkolak otrzymał odznakę za udział w akcji. Podczas bezpiecznego tygodnia prowadzone były również liczne zabawy w oparciu o scenariusze akcji "Bezpieczne wakacje". Zajęcia zostały zorganizowane z inicjatywy pań Agnieszki Śpiewak i Katarzyny Bednarek.

Galeria zdjęć
"MISIOWE WAKACJE"
  "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła"(W. Szymborska). Misiaki na zakończenie zajęć przedszkolnych stworzyły książeczkę dla rodziców pod tytułem "MISOWE WAKACJE", w której zawarły swoje wszystkie marzenia związane z letnimi przygodami i podróżami. Rodzice z zainteresowaniem oglądali dzieło swoich pociech. Sprawdzimy po wakacjach czy marzenia się spełniły...:)

Galeria zdjęć
"Podajmy sobie ręce w zabawie i piosence..."-koniec roku u Misiaków
  28 czerwca w grupie Misie odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego. Przedszkolaki zaprezentowały licznie zgromadzonym gościom słowno- muzyczną część artystyczną. Dzieci radośnie śpiewały piosenki i recytowały wierszyki o zbliżających się wakacjach. Nie zabrakło również podziękowań i własnoręcznie wykonanych przez dzieci niespodzianek dla mam i tatusiów, którzy niedawno obchodzili swoje święto. Piękny występ Misiów został nagrodzony gromkimi brawami wzruszonych rodziców. Na zakończenie na przedszkolaki czekały piękne dyplomy i książeczki, a na wszystkich gości przepyszny tort upieczony przez p. W. Bielecką. Rodzicom i dzieciom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji:)

Galeria zdjęć
Koniec roku w grupie Biedronki
  Zapraszamy do galerii

Galeria zdjęć
MISIE-DZIECIOM
  "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi"(Jan Paweł II) . W ramach upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci w grupie Misie zorganizowano akcję zbierania książeczek - pod hasłem "Wakacyjna książeczka. Misie-Dzieciom". Przedszkolaki z dobrego serca podarowały podopiecznym ze Świetlicy Środowiskowo-Terapeutycznej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej we Włodawie wybrane przez siebie dzieła literatury dziecięcej. Dziękujemy wszystkim rodzicom za włączenie się w akcję i sprawienie radości podopiecznym świetlicy.

Galeria zdjęć
"LETNIE DMUCHAWCE MISIAKÓW"- NA POŻEGNANIE PRZEDSZKOLA
  Prace plastyczne w grupie Misie wykonywane są zawsze po to by rozwijać dziecięcą wyobraźnię. Przedstawiamy nasze ostatnie twórcze spojrzenie, tym razem w roli głównej -dmuchawce. Zapraszamy do galerii:)

Galeria zdjęć
Żegnamy Żabki
  24 czerwca dzieci z grupy Żabki uroczyście pożegnały przedszkole. Podczas przedstawienia przenieśliśmy się do Krainy Fantazji, odbywajac "Rejs dookoła świata". Wspólnie spędziliśmy 3 lata, które tak szybko minęły. Żal nam się rozstawać, ale na zawsze zostaniecie w naszych sercach. Kochanym Żabkom życzymy samych sukcesów w szkole, bądźcie dumą dla swoich rodziców. Serdecznie dziękujemy rodzicom za te 3 lata współpracy. Dzięki waszemu zaangażowaniu w życie grupy mogliśmy odwiedzić wiele ciekawych miejsc. Wszystkim życzymy udanych wakacji pełnych wspaniałych przygód.

Galeria zdjęć
"Od ziarna do chleba" - Misie w Krainie Rumianku ciąg dalszy...
  Misie wzięły udział w dwóch warsztatach: "Od ziarna do chleba" połączonego ze "Słodkimi Kukiełkami". Miały okazję wymłócić żyto cepem oraz mielić zboże w ręcznych żarnach, w scenerii pięknej drewnianej stodoły. Największą przyjemność sprawiło dzieciom przygotowanie ciasta drożdżowego. Wałkowanie, gniecenie, przeplatanie - to swoista kinezjologia w praktyce. Wystarczyło trochę wyobraźni i chętne ręce do pracy:) . Po skończonej pracy dzieci miały okazję poznać regionalne zabawy, pośpiewać wspólnie z instruktorką ludowe pieśni oraz zjeść pyszne kiełbaski prosto z ogniska, popijając kompotem z bzu. Wycieczkę Misiaki zakończyły puszczaniem baniem mydlanek i słodkim poczęstunkiem w postaci własnoręcznie zrobionych rogalików:)

Galeria zdjęć
"Od gliny do cegły" - Misie w "Krainie Rumianku"
  Misie wybrały się do wioski tematycznej znajdującej się w Hołownie, która powstała na Polesiu Lubelskim jako pierwsza. Dzieci zachwyciły się nie tylko zapachem i widokiem pól pokrytych białym kwiatami, ale przede wszystkim bogatą ofertą edukacyjną. Wzięły udział w dwóch warsztatach: Pierwszym był edukacyjny plac zabaw z przywróconym pejzażem polowej cegielni z 2 poł. XIX w. Wykorzystując odtworzone cegielniane narzędzia (np. kopie stuletnich taczek) dzieci miały za zadanie stworzyć własnoręcznie cegły. Misiaki z wielką pasją i ogromnym zaangażowaniem poznawały zawód strycharza w praktyce. Dziękujemy Rodzicom za wspólny wyjazd i opiekę nad dziećmi. Pobyt w " Krainie Rumianku" na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Misie
  Niech marzenia spełnią się, wszyscy wkoło uśmiechamy się, mieli chłopcy urodzinki, życzenia składają chłopcy i dziewczynki: Zdrowia, Szczęścia, Pomyślności oraz moc WIELKICH RADOSCI!:) 100 LAT!

Galeria zdjęć
Kolejne urodziny w grupie Smerfiki
  Dziś w grupie Smerfiki obchodził swoje urodziny Kubuś. Cała grupa zaśpiewała solenizantowi gromkie 100 lat. Były życzenia, słodkości, a na ochłodę zimne lody.

Galeria zdjęć
Mamo, tato...
  ...dziękujemy za...

Galeria zdjęć
Koniec roku w grupie Smerfiki
  22 czerwca grupa Smerfiki uroczyście zakończyła całoroczną pracę i zabawę. Dzieci zaprezentowały swoim rodzicom umiejętnościktóre zdobyły podczas pobytu w przedszkolu. Za ciężką pracę każdy Smerfik został nagrodzony piękną książeczką i dyplomem. Na ochłodę gorącej atmosfery wszyscy zjedli pyszne lody, zakupione przez rodziców. Smerfikom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Galeria zdjęć
Rodzice dzieciom
  21 czerwca na scenie Przedszkola Miejskiego nr 2 rodzice wystawili dla dzieci przedstawienie pt. "Śpiąc@ Królewn@ w szpon@ch sieci". Celem tego spotkania było propagowanie wśród dzieci i rodziców bezpiecznego korzystania z internetu. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały spektakl podziwiając sceniczne popisy rodziców. Bardzo dziękujemy wspaniałym aktorom za wzięcie udziału w przedstawieniu i zapraszamy do dalszej współpracy. Organizatorkami tego przedsięwzięcia były Panie Marzena Sugier i Monika Kisiel.

Galeria zdjęć
Dzień Smerfików
  Zapraszamy do galerii

Galeria zdjęć
Smerfny piknik
  Jak co roku organizujemy wycieczki grupowe, tak i dziś Smerfiki wybrały się na piknik z wieloma atrakcjami. Był kolorowy plac zabaw, huśtawki, zabawy, konkurencje, pieczenie kiełbasek z rodzicami. Lecz najwiekszą atrakcją była jazda na kucyku. Spotkanie to było świetną okazją do wspólnej zabawy i integracji.

Galeria zdjęć
Żabki w Straży Granicznej
  Dzieci z grupy "Żabki" odwiedziły placówkę Straży Granicznej we Włodawie, gdzie miały możliwość zapoznania się ze specyfiką pracy Funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mogły również obejrzeć nowoczesny sprzęt wykorzystywany do ochrony granicy państwowej. Największą atrakcją dla przedszkolaków okazał się pokaz tresury psów służbowych. Dziękujemy Komendantowi Placówki Straży Granicznej we Włodawie, wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom za okazaną gościnność

Galeria zdjęć
Pierwsza wycieczka Biedronek
  17 czerwca Biedroneczki brały udział w pierwszej wycieczce wyjazdowej do Hołowna "Krainy Rumianku". Wielką radość i frajdę sprawiła dzieciom podróż autokarem ponieważ większość z nich pierwszy raz miała możliwość jazdy takim autem :) Na miejscu mieliśmy możliwość poznać ten niezwykły zakątek na Polesiu Lubelskim, gdzie czas jakby zatrzymał się w miejscu. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach "Słodkie kukiełki" - dowiedzieliśmy się jak rozczynić i zagnieść. Lepiliśmy palcami, wałkowaliśmy, gnietliśmy oraz przeplataliśmy słodkie drożdżowe ciasto co sprawiło dzieciom ogromną przyjemność. Zapach ciasta drożdżowego jego aksamitna gładkość pobudziła zmysły maluchów i tuż po ulepieniu warkoczowych bułeczek nie mogliśmy się doczekać kiedy się upieką by je zjeść. Kiedy bułeczki się piekły my spędziliśmy czas na świeżym powietrzu na poznaniu zabaw naszych dziadków, na placu zabaw oraz zjedliśmy posiłek. Przed udaniem się na kolejne warsztaty kosztowaliśmy własnoręcznie upieczone bułeczki, które były wyśmienite a jak smakowały :) Kolejne warsztaty "Od gliny do cegły" - to edukacyjny plac zabaw, który jest przywróconym pejzażem polowej cegielni z ziem Polskich. Poznaliśmy cegielniane urządzenia i narzędzia. Za pomocą drewnianych łopatek, stuletnich taczek transportowaliśmy urobek z hałdy następnie w płytkiej drewnianej skrzynce trata, oczyszczaliśmy i formowaliśmy z gliny malutkie cegiełki i tak poznaliśmy pracę strycharza. Po tak intensywnej pracy przyszła pora na zabawę taczkami następnie na posiłek, odpoczynek i powrót do domu. Podróż powrotna po takich pracowitych wrażeniach była senna ale każdy wrócił z uśmiechem na twarzy :)

Galeria zdjęć
Konkurs Piosenki Anglojęzycznej
  15 czerwca dzieci z grupy Żabki zaproszone zostały przez Państwa Lewis na konkurs piosenki anglojęzycznej. Pięciolatki wystąpiły gościnnie śpiewając piosenkę "I love my mummy and daddy". Dziękujemy za zaproszenie.

Galeria zdjęć
Zajęcia otwarte w grupie Smerfiki
  Dzisiaj w grupie Smerfiki odbyły się zajęcia otwarte pt. "Biedroneczki są w kropeczki". Podczas zajęć rodzice mogli zobaczyć jak ich dziecko pracuje podczas zajęć oraz jak funkcjonuje w grupie. Na zajęciach dzieci rozpoznawały i nazywały kolory, przeliczały, wykonały prace plastyczne, rozwiązywały zagadki. Za obecność przybyłym rodzicom serdecznie dziękujemy.

Galeria zdjęć
Smerfiki świętują
  Z okazji Dnia Dziecka Smerfiki cały dzień spędziły na zabawie. Pyszne lody wprawiły maluchy w świetne humory. Urodziny obchodziła Nela, której koleżanki i koledzy z grupy życzą 100 lat!

Galeria zdjęć
Spotkanie z Ratownikiem Medycznym
  "Bajkowy czwartek" Biedronki spędziły z tatą Lenki, który czytając opowieść o ratowniku medycznym przedstawił swój zawód i zaprosił nas do miejsca swojej pracy - stacji pogotowia ratunkowego. 10.06 przedszkolaki z grupy Biedronki i Smerfiki wybrały się na wycieczkę do Stacji Ratownictwa Medycznego. Dzieci dowiedziały się jak wykonać proste czynności udzielenia pierwszej pomocy, prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Pan Ratownik wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Przedszkolaki utrwaliły sobie numery alarmowe oraz zasady bezpiecznej zabawy. Po rozmowie z ratownikiem dzieci obejrzały ambulans. Dziękujemy Panu Jackowi Bejda za zorganizowanie spotkania, mamy nadzieję, że taka forma zajęć stanie się ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką pierwszej pomocy.

Galeria zdjęć
Minisportowa olimpiada smerfnych przedszkolaków
  Wszystkie dzieciaki, tak jak i nasze smerfne przedszkolaki uwielbiają się ruszać. Ponieważ "Ruch to zdrowie", Smerfiki wykorzystując ładną pogodę wzięły udział w swojej małej smerfnej olimpiadzie. Sportowym zmaganiom i zdrowej rywalizacji towarzyszyła ogromna radość, a dzieci uczyły się jak ciekawie spędzać czas na świeżym powietrzu.

Galeria zdjęć
Urodziny Tymka
  100 lat życzą Tymkowi koleżanki i koledzy z grupy Biedronki!

Galeria zdjęć
Kim będę kiedy dorosnę?
  "Kim będę jak dorosnę... Poznajemy zawody". Biedronki poznały zawód Strażaka będąc w placówce straży pożarnej w maju, dziś przypomniały sobie najważniejsze cechy tego zawodu oraz kolorowały i sklejały wozy strażackie. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Bajkowych czwartków ciąg dalszy
  Przedszkolaki z grupy "Smerfiki" kolejny raz przywitały w swojej sali gościa. Z zaciekawieniem i uwagą słuchały czytanych im bajek. Serdecznie dziękujemy mamie Antosia- Pani Kindze Paprota, za poświęcony czas i przeczytane bajki oraz upominki w postaci naklejek dla każdego Smerfika. Dziękujemy bardzo, prosimy częściej i zachęcamy rodziców do współpracy i integracji z przedszkolakami. Należy pamiętać, że taki dzień, w którym mama albo tata odwiedzą dziecko w przedszkolu, będzie zapamiętany na długo. A my wychowawcy utwierdzamy się w przekonaniu, że Rodzice czytają dzieciom.

Galeria zdjęć
Żabki w WDK
  6 czerwca dzieci z grupy Żabki odwiedziły Włodawski Dom Kultury. Pan Tomasz Korzeniewski oprowadził starszaki pokazując salę kinową, "Sezam" i studio nagrań. Niespodzianką było spotkanie z panią Natalią Wilk. Każde chętne dziecko mogło spróbować gry na perkusji. Dziękujemy państwu Lewis za zorganizowanie wyjścia.

Galeria zdjęć
XV Olimpiada Przedszkolaków
  Tradycją jest Olimpiada Sportowa Przedszkolaków organizowana przez Przedszkole Miejskie nr 1 we Włodawie. Nasze przedszkolaki w sportowych nastrojach wzięły udział w zmaganiach rozgrywanych na stadionie miejskim. Po zapaleniu olimpijskiego znicza maluchy ruszyły do zabawy. Po wykonaniu wszystkich konkurencji olimpijskie medale wręczył Burmistrz Wiesław Muszyński a do gratulacji dołączyli Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Agata Zakrzewska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Korzeniewski. Zmęczone przedszkolaki dumne wróciły do przedszkola.

Galeria zdjęć
"Mamo, Tato coś Wam dam..."
  "Mamo, Tato coś Wam dam, Tylko jedno serce mam, A w tym sercu róży kwiat, Mamo, Tato żyjcie sto lat!" 24 maja w grupie Biedronki odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki zaprezentowały swój program wokalno - recytatorski za co zostały nagrodzone burzą braw. Po występie były całusy, życzenia, własnoręcznie wykonane prezenty oraz wiele uśmiechów i radości.

Galeria zdjęć
Wizyta w Sądzie
  Dzięki uprzejmości Państwa Małgorzaty i Waldemara dzieci z grupy Żabki miały niecodzienną okazję do zwiedzenia Sądu Rejonowego we Włodawie. Dzieci zwiedziły salę rozpraw, salę błękitną oraz areszt. Oglądały także togi sędziego, prokuratora i adwokata. Pani Prezes Sądu zaprezentowała dziciom insygnia sędziowskie i opowiedziała o swojej ciekawej pracy. Mogliśmy także zapoznać się z pracą panów ochroniarzy pilnujących porządku i bezpieczeństwa w sądzie. Rodzicom Igi dziękujemy za zorganizowanie wycieczki.

Galeria zdjęć
Dzień Dziecka u Żabek
  1 czerwca dzieci z grupy Żabki zostały zaproszone przez rodziców Aurelki na zajęcia w London Centre of English. W radosnej atmosferze dzieci uczyły się języka angielskiego. Zajęcia poprowadził Rob oraz Ela, która uczy Żabki na co dzień. Liczne atrakcje zapewnione dzieciom sprawiły, iż był to niezapomniany Dzień Dziecka. Na zakończenie każda Żabka otrzymała prezent:) Dziękujemy Państwu Lewis za zaproszenie!

Galeria zdjęć
"Bajkowy czwartek" w grupie Biedronek
  Bajkowy czwartek Biedroneczki spędziły w obecności naszej Pani Marty z kancelarii przedszkola. Pani Marta była tak miła i przeczytała dzieciom przygody Smerfów z serii "Moja ulubiona bajeczka". Dziękujemy za poświęcony nam czas z bajeczką i zapraszamy cześciej.

Galeria zdjęć
Kosmetyczka u Żabek
  Żabki miały okazję gościć panią Natalię Pawluk, która jest kosmetyczką i wizażystką. Pani Natalia pokazała dzieciom kosmetyki, pędzle oraz inne akcesoria stosowane w jej zawodzie. Ku uciesze małych przedszkolaków pani Natalia pomalowała dzieciom buzie według ich pomysłu. Dziękujemy za wizytę.

Galeria zdjęć
Dzień Rodziny
  3 czerwca po raz siódmy przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie świętowały Dzień Rodziny. Tradycją stał się Festyn Rodzinny organizowany na Kiszarni we współpracy z Radą Rodziców. W ten sposób w przedszkolu co roku świętowany jest Dzień Mamy, Taty a przede wszystkim Dzień Dziecka. Była muzyka, tańce, dmuchańce - skakańce, grill, kolorowa wata cukrowa i pyszny poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Dzieci mogły do woli bawić się, skakać, tańczyć i śpiewać. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie rodzicom - dzięki waszej pomocy dzieci spędziły wspaniałe popołudnie!

Galeria zdjęć
Wycieczka do Pani Kosmetyczki
  Dzięki inicjatywnie Pani Izy Lewis nasze "Żabki" miały możliwość odwiedzenie Pani Xeni -kosmetyczki. Dzieci z zainteresowaniem oglądały wszystkie przyrządy i przybory do pielęgnacji skóry oraz kosmetyki do makijażu. Dziękujemy Pani Xeni oraz Pani Izie za zorganizowanie wycieczki

Galeria zdjęć
Wycieczka do salonu optycznego
  Dzięki uprzejmości mamy Milenki - Pani Marioli Woch " Żabki" mogły odwiedzić salon optyczny "Woch". Pani Mariola pokazała dzieciom różne soczewki, oprawki do okularów oraz wszystkie potrzebne maszyny potrzebne do ich wykonania. "Żabki" z bliska oglądały jak powstają jedne z okularów. Mogły także przymierzyć oprawki, które się im najbardziej spodobały:) Dziękujemy Pani Marioli za bardzo ciekawą i interesującą wycieczkę:)

Galeria zdjęć
Dla Ciebie Mamusiu i Tatusiu
  Koniec maja to czas składania życzeń naszym kochanym mamusiom i tatusiom. Również w grupie Smerfików dzień ten obchodzony jest szczególnie uroczyście. Przedszkolaki wystąpiły przed swoimi rodzicami recytując piękne wiersze i spiewając piosenki. Nie jedna łza zakręciła się w oku kochanym rodzicom. Na zakończenie uroczystości dzieci wręczyły swoim najbliższym upominki.

Galeria zdjęć
Przedstawienie Żabek "Bajka z życzeniami"
  Nasze "Żabki" pamiętały o bardzo ważnym święcie jakim jest Dzień Mamy i Dzień Taty. Z tej okazji przygotowały kochanym rodzicom przedstawienie pt. "Bajka z życzeniami". Zaprezentowały wierszyki i piosenki, których nauczyły się na tą wspaniałą uroczystość. Po zakończonym występie dzieci wręczyły rodzicom prezenty i wspólnie wszyscy świętowali ten ważny dzień przy słodkich pysznościach.

Galeria zdjęć
Urodziny Weroniki
  Dzisiaj swoje urodziny uroczyście obchodziła Weronika z grupy Biedronki. Wszystkiego najlepszego!

Galeria zdjęć
Festiwal Naukowy Przedszkolaków
  Nasze starszaki wzięły udział w konkursie fizyczno - chemicznym zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole Integracyjne - Festiwalu Naukowym Przedszkolaków. Reprezentanci placówek zaprezentowali wybrane przez siebie doświadczenia i udowodnili, że od najmłodszych lat można zgłębiać fizyczną i chemiczną wiedzę w bardzo interesujący sposób. Nasze przedszkole reprezentowały Ola Purc i Hania Odyniec i zaprezentowały doświadczenie o nazwie "Masa nieniutonowska" zwana przez dzieci "zaczarowaną masą". Wszystkie doświadczenia były bardzo ciekawe, a konkurencja duża, ale udało się zdobyć III miejsce:) Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich "Żabek" i gratulujemy reprezentantom i całej grupie wygranej.

Galeria zdjęć
Przedszkolaki z wizytą w Straży Pożarnej
  Dzieci z grupy Żabki, Misie oraz Biedronki odwiedziły placówkę Straży Pożarnej we Włodawie. Podczas wizyty strażacy przypomnieli maluchom numery alarmowe, zaprezentowali sprzęt używany podczas akcji gaśniczej i wypadku. Każde chętne dziecko mogło choć na chwilę zostać strażakiem lejąc wodę z armatki. Najbardziej wyczekiwanym momentem była podróż kilka metrów nad ziemię na drabinie hydraulicznej. Spotkanie zorganizowała pani Agnieszka Śpiewak.

Galeria zdjęć
Żabki na Festynie
  Na zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Włodawie dzieci z grupy Żabki uczestniczyły w Festynie, podczas którego miały okazję zaśpiewać piosenkę "Podróż do krainy bajek". Po występie przedszkolaki bawiły się na "dmuchańcach", a w nagrodę za piękny występ każdy uczestnik otrzymał popcorn. Dziękujemy za zaproszenie.

Galeria zdjęć
"Bajkowy czwartek" w grupie Żabki
  W ramach akcji "Bajkowe czwartki" odwiedziła nas mama Kai - pani Marta, która czytała dzieciom przygody "Basi Pasiastej". Dziękujemy i zapraszamy rodziców do udziału w akcji.

Galeria zdjęć
"Jest taki kwiat"
  Mama Hani pani Iwona Odyniec zaprosiła dzieci z naszego przedszkola na spektakl teatralny pt."Jest taki kwiat". Dzieci z zaangażowaniem oglądały piękne przedstawienie w wykonaniu studentów z Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz osadzonych z Zakładu Karnego we Włodawie.Dziękujemy Pani Iwonce za zaproszenie.

Galeria zdjęć
Bajkowy Quiz
  12 maja do naszej grupy przybyły 3 mamy: p. Bajuk, Majewska i Chotyniec, które przygotowały pytania do bajek "Czerwony Kapturek", "Kot w butach", "Trzy świnki". Dzieci miały możliwość wykazania się znajomością bajek. Na koniec quizu każde dziecko dostało nagrodę (bajkowe kolorowanki), które przygotowali rodzice. Bardzo dziękujemy mamom za zaangażowanie i przeprowadzenie quizu.

Galeria zdjęć
Zajęcia otwarte dla rodziców w grupie Biedronek
  W dniu 10. 05. 2016 r w grupie Biedronek zostało przeprowadzone zajęcie otwarte pt. ,, W świecie figur geometrycznych". Podczas zajęć rodzic mógł sobie odpowiedzieć na następujące pytania: Czy moje dziecko jest aktywne podczas zajęć? Jak sobie radzi podczas zabawy zespołowej? W jaki sposób udziela informacji na zadane pytania? Czy potrafi skupić uwagę podczas zajęć? Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach. Rozpoznawały figury geometryczne, radziły sobie z przeliczaniem elementów, brały udział w zabawach ruchowych. Na koniec przedszkolaki wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem figur geometrycznych na podstawie wiersza ,, Pajacyk".

Galeria zdjęć
Robot Franek w przedszkolu
  W ramach realizacji zadania z Programu Wychowawczego - Propagowanie ciekawych form spędzania wolnego czasu w gronie najbliższych - rozwój czytelnictwa wśród dzieci i rodziców zaprosiliśmy do przedszkola pana Przemysława Brzezińskiego z robotem Frankiem, który opwoiedział bajkę o "Czerwonym Kapturku". Żabki zaśpiewały z Frankiem piosenkę "Podróż do krainy bajek". To niezwykłe spotkanie było ekscytujące dla wszystkich przedszkolaków, gdyż na co dzień nie spotykamy gości z innej planety.

Galeria zdjęć
Gimnazjaliści przedszkolakom
  W odpowiedzi na zaproszenie 13 maja nasze przedszkole odwiedzili uczniowie II klasy gimnazjum z Zespołu Szkół w Starym Brusie. Pod kierunkiem opiekuna pani Ewy Kłokosińskiej zaprezentowali niezwykłą, bo w języku rosyjskim bajkę "Czerwony Kapturek". Oprócz uczniów z gimnazjum na przedstawieniu gościliśmy również dzieci z Przedszkola Specjalnego SOSW. Za organizację odpowiadała pani Monika Kisiel.

Galeria zdjęć
Sukces Żabek i Misiaków
  W V Bajkowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole Integracyjne wzieły udział dwie nasze grupy. Zespół "Różyczki" z grupy Żabki zaprezentował utwór "Podróż do krainy bajek". Piękny występ zaowocował zdobyciem I miejsca. Natomiast solistka Żabek Aurelia Lewis zaśpiewała "Let it go" z bajki "Frozen" i zdobyła wyróżnienie. Misie wykonały utwór "Witajcie w naszej bajce", za który otrzymały wyróżnienie. Jako solistka wystąpiła Aleksandra Maik zajmując I miejsce za brawurowe wykonanie "Kaczki - Dziwaczki". Gratulujemy!

Galeria zdjęć
V Międzyprzedkolne Prezentacje Recytatorskie
  V edycja recytacji przedszkolnych organizowanych przez Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną przysłużyła się także rodzicom, którzy przygotowując dzieci do recytacji mieli okazję zapoznać się z różnorodną literaturą dziecięcą mówiącą o dobrym wychowaniu. Tym razem tematem prezentacji było hasło " Grunt to dobre wychowanie", a więc wykorzystanie książek, które w sposób humorystyczny mogą być wykorzystywane przez rodziców i nauczycieli do nauki wartości wychowawczych u dzieci. W prezentacjach udział wzięło 15 reprezentantów wybranych przez miejskie placówki przedszkolne. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze i przy okazji uczyły dobrych manier. Jury w składzie: przedstawicielki MBP - Beata Wulczyńska i Małgorzata Topolska oraz autorka tomików poetyckich p. Teresa Ciodyk nagrodziły wszystkie dzieci najwyższymi lokatami i książkami ufundowanymi przez Przedszkole Miejskie nr 2.

Galeria zdjęć
Z wizytą u bohaterów
  "Jeszcze słychać dzwonka dźwięk. Strażak już na miejsce mknie. Migiem wkłada płaszcz i kask. Zawsze wszędzie jest na czas. Ulicami naprzód gna, dla każdego uśmiech ma. Ktoś ma dziś kłopoty gdzieś, więc strażaku spiesz się spiesz. Grupa Smerfików serdecznie dziękuje Panu Tomaszowi Bajuk za zaproszenie i zorganizowanie nam wycieczki do Państwowej Straży Pożarnej.

Galeria zdjęć
Smerfne szaleństwa
  Smerfiki wykorzystując idealną pogodę wolny czas spędzają bardzo aktywnie na przedszkolnym placu zabaw. Radość podczas zabawy nie ma końca a na buziach maluszków widnieje uśmiech:)

Galeria zdjęć
"Bajkowy czwartek" Biedroneczek
  W kolejny bajkowy czwartek Biedronki odwiedzili absolwenci przedszkola i wychowankowie byłej grupy Biedronki, Wiktoria Werner, uczennica klasy 1 czytając pięknie dzieciom wiersze Jana Brzechwy oraz Michał Rocki, który obecnie uczęszcza do grupy Żabki czytając bajkę "O zagubionym prezencie na urodzinowe przyjęcie". Wiktoria oraz Michał zaprezentowali wzorowo swoje umiejętności czytania czym obecne dzieci były zafascynowane a Panie są bardzo dumne z osiągnięć swoich absolwentów. Pierwsze styczności z literkami i nauka czytania mieli juz w przedszkolu oraz podczas zajęć dodatkowych "Wprowadzenie w świat liter - nauka czytania i pisania". Zapraszamy częściej w odwiedziny!

Galeria zdjęć
Misie poznają ciekawe zawody
  W ramach akcji "ciekawe zawody rodziców" naszą grupę odwiedziła mama Szymona. Pani Kwiatkowska z wielką pasją opowiadała dzieciom o zawodzie, który wykonuje. Misie miały możliwość dowiedzenia się na czym polega praca strażnika granicznego. Z wielką ochotą przymierzały elementy umundurowania i oglądały wyposażenie funkcjonariusza straży granicznej. Dzieci dowiedziały się również w jaki sposób zdejmuje się odciski z dowolnego przedmiotu. Największą atrakcją jednak była możliwość złożenia własnych odcisków palców. Pani Ewelinie bardzo dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu i interesujące zaprezentowanie zawodu strażnika granicznego.

Galeria zdjęć
Urodzinowa galeria grupy Smerfiki
  Urodzinki, urodzinki wszyscy robią słodkie minki, żyjcie nam długo i szczęśliwie, pomyślcie czasem o nas mile! Wszystkiego najlepszego naszym Smerfetkom!

Galeria zdjęć
Urodzinowa galeria grupy Misie
  Urodziny Kai i Mai obchodziliśmy radośnie. Były piosenki, tańce i oczywiście życzenia od kolegów i koleżanek z grupy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Życzymy dziewczynkom radosnego uśmiechu każdego dnia, nie tylko w "Dniu Urodzin".

Galeria zdjęć
Smerfiki z wizytą w przedszkolnej kuchni
  W ramach tygodnia pod hasłem "Zawód kucharza" najmłodsza grupa zapoznała się z wyglądem i wyposażeniem przedszkolnej kuchni. Podczas zwiedzania przybliżono dzieciom pracę kucharek. Smerfiki miały możliwość z bliska obserwować pracę jaką wykonują panie w kuchni. Poznały kuchenne wyposażenie- rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam urządzenia i akcesoria kuchenne potrzebne paniom kucharkom w codziennym przygotowywaniu pysznych i zdrowych posiłków dla wszystkich przedszkolaków. Dziękujemy Paniom z kuchni za miłe przyjęcie. Spotkanie to było dobrym wprowadzeniem dzieci w dalsze odkrywanie tajemnic kuchennego świata.

Galeria zdjęć
Wizyta policjantów u Misiaków
  Grupa Misie gościła Funkcjonariuszy Policji: Panią Elwirę Tadyniewicz oraz Pana Dariusza Lejnerta- Tata Filipka. Tematem przewodnim spotkania było szeroko rozumiane "Bezpieczeństwo dzieci". Pani Elwira zapoznała nasze przedszkolaki z zasadami ruchu drogowego, przypomniała numery alarmowe oraz wytłumaczyła jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych dla dziecka. Pan Dariusz w chętnie opowiadał Misiakom o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy oraz wykonał wspólnie z nimi odlew gipsowy z napisem grupy. Dzieci miały okazję obejrzeć ciekawe prezentacje multimedialne, zobaczyć prawdziwy sprzęt, niezbędny w pracy policjanta oraz przymierzyć policyjną czapkę i kamizelkę. Na zakończenie dzieci otrzymały piękne odblaski w kształcie aut i księżniczek. Dziękujemy za tak wspaniale przygotowane spotkanie i niezapomniane wrażenia.

Galeria zdjęć
Czwartek z bajką u Smerfików
  Smerfiki bardzo lubią czwartki, a zwłaszcza kiedy przychodzą do nich rodzice i czytają bajki. Ostatnio w naszej grupie gościliśmy aż trzy mamy: Panią Renatę Torbicz, Panią Agnieszkę Kruk-Mazurek oraz Panią Elżbietę Chotyniec. Smerfiki z wielkim zaciekawieniem słuchały popwieści. A my bardzo dziękujemy za przybycie wszystkim mamom i zapraszamy kolejnych rodziców.

Galeria zdjęć
Światowy Dzień Książki
  W ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (dorocznego święta organizowanego przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa) w Przedszkolu Miejskim nr 2 odbył się finał konkursu literacko- plastycznego pod hasłem "Moja Książeczka". Celem konkursu było ukazanie zdolności twórczych jakie prezentują najmłodsi. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały przepiękne i bardzo oryginalne prace, wykonane różnymi technikami plastycznymi. Komisja konkursowa zdecydowała przyznać wszystkim uczestnikom równoległe I miejsce. Autorzy prac otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W przedszkolu odbyły się również zajęcia podczas, których dzieci obejrzały ciekawe prezentacje multimedialne, dowiedziały się "Jak powstaje książka?", "Kim jest autor?" oraz wysłuchały wspólnie czytanych opowieści pochodzących z prac konkursowych. Uczestnikom składamy serdeczne gratulacje. Informujemy, że wszystkie prace można podziwiać w "Galerii prac" w PM2. Koordynatorem konkursu była p. A. Dudyk.

Galeria zdjęć
Bajkowe atrakcje u Misiaków
  Niedawno w grupie Misie odbył się dzień pełen bajkowych atrakcji. Naszą grupę odwiedziły postaci z bajek. Wśród nietypowych gości były m.in.: Królewna Śnieżka, Roszpunka, Pinokio, Kot w butach i wiele innych postaci. Dzieci chętnie zgadywały z jakich bajek one pochodzą. Odbył się również bajkowy quiz, w którym przedszkolaki miały możliwość wykazania się rozległą wiedzą na temat ulubionych bajek. Dziękujemy paniom Edycie Biront- Maik i Małgorzacie Grzywaczewskiej za zorganizowanie wielu ciekawych bajkowych atrakcji, które na długo pozostaną w pamięci Misiaków.

Galeria zdjęć
3 maja w grupie Żabki
  Starszaki wiedzą doskonale jak wyglądają symbole narodowe. W tym roku, aby uczcić Konstytucję 3 Maja oprócz zajęć dydaktycznych o tej tematyce wykonaliśmy godło Polski z rączek odrysowanych na kartce, które Żabki samodzielnie wycięły. Oprócz codziennych obowiązków miło spędzamy czas na zabawie zarówno w sali jak i na dworze. Zapraszamy do galerii.

Galeria zdjęć
Święto Konstytucji
  W ramach obchodów Święta Konstytucji 3 maja delegacja naszego przedszkola wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych we Włodawie. Maluchy godnie reprezentowały przedszkole. Za udostępnienie zdjęć dziękujemy pani Kamili Bajuk.

Galeria zdjęć
"Wiosenne Recytacje"
  Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie uwielbiają słuchać bajeczek z kolorowej biblioteczki, ale także z przyjemnością uczą się wierszyków. Tradycją przedszkolną są już konkursy recytatorskie, które odbywają sie kilka razy w roku. Tym razem "Wiosenne Recytacje" połączone zostały z eliminacjami do V Międzyprzedszkolnych Prezentacji Recytatorskich i wzięło w nich udział 18 dzieci. Jury składające się z nauczycieli i rodziców wytypowało czterech przedstawicieli przedszkola do kolejnego etapu konkursu. Swoje wiersze zaprezentują: Anna Chudzik, Barbara Chadam, Maja Orzechowska i Hanna Odyniec.

Galeria zdjęć
Smerfiki i ich goście
  Wiek przedszkolny to okres, w którym dzieci bardzo chciałyby mieć zwierzątko, takie do przytulania i do kochania. Dlatego padczas tygodniowego tematu o zwierzętach postanowiliśmy zaprosić nietypowych gości. Codziennie gościliśmy nowe zwierzątko, o którym dzieci dowiadywały się różnych ciekawostek. Miały możliwość opieki i spędzenia ze zwierzątkiem całego dnia, obserwując jego zachowanie i sposób bycia. Za przybycie wspaniałych gości: papugi, żółwia, kurczaczków, psa, króliczka, świnki morskiej dziękujemy rodzicom.

Galeria zdjęć
"Czerwień to miłość, Biel serce czyste, piękne są nasze barwy ojczyste!"
  2 maja obchodzony jest Dzień Flagi. Dlatego My też postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste - po zapoznaniu i utrwaleniu symboli (godła, flagi, hymnu) zorganizowaliśmy skromne obchody tego święta. Każdy przedszkolak wykonał swoją małą flagę. Ubrani w biało - czerwone koszulki wykonaliśmy "żywą flagę", a dla uczczenia uroczystości dzieci wypuściły gołąbki. Dzień ten dla maluchów był wspaniałą lekcją patriotyzmu. Za organizację odpowiadały panie Monika Kisiel i Katarzyna Bednarek.

Galeria zdjęć
BAJKOWY QUIZ
  W grupie "Żabki" odbył się "Bajkowy quiz". Panie Iza Lewis i Jolanta Bruchacka przygotowały ciekawe konkursy i zabawy dla małych "żabek". Dzieci mogły wykazać się wiedzą na temat ulubionych bajek. W quizie były pytania o "Królewnę Śnieżkę", "Puchatka", "Czerwonego Kapturka" i wiele innych. Dziękujemy Mamom za zaangażowanie w życie naszej grupy:)

Galeria zdjęć
ZAJĘCIA OTWARTE
  W "Żabkach" odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematem przewodnim była segregacja śmieci. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą na temat segregacji śmieci oraz dbania o środowisko, o planetę. Przybyłe Mamy obserwowały co kochane pociechy robią w czasie zajęć. Konkursy i zabawy umiliły czas zarówno dzieciom, jak i Mamom. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

Galeria zdjęć
"Bajkowy czwartek"
  Kolejny bajkowy czwartek Biedroneczki spędziły z mamą Filipa Sieradzkiego i opowieścią "Wiktor Miś i duchy". Dzieci już doskonale wiedzą , że duchy nie istnieją i nie warto się bać nocą odgłosów zza okna jak muszka z bajki. Dziękujemy za mile spędzone chwile przy bajce.

Galeria zdjęć
Quiz "Co wiemy o bajkach?"
  W dniu 18.04.2016 r. przedszkolaki z grupy Biedronki miały okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu literatury dziecięcej podczas quizu zorganizowanego i przeprowadzonego przez panie Kasię Sieradzką i Monikę Koziej. Takie bajki jak "Czerwony Kapturek", "Królewna Śnieżka" czy "Kot w butach" nie są dla naszych maluchów obce. Dzieci brały również aktywny udział z chustą animacyjną. Na zakończenie panie rozdały wszystkim biedronkom naklejki i lizaki, a także poczęstowały je zdrowymi rumianami jabłuszkami. I bynajmniej nie były to zatrute jabłka:)

Galeria zdjęć
Święto Ziemi
  "Gdy już wszystko się zieleni obchodzimy dzień dla Ziemi, dla zdrowego życia trybu bez zatrucia i bez dymu!" 22 kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 2 dzieci obchodziły Światowy Dzień Ziemi. Na początku dzieci obejrzały bajkę edukacyjną "Rady na odpady", dzięki którym utrwaliły sobie zasady segregacji śmieci. Następnie maluchy wzięły udział w quizie ekologicznym odpowiadając na przygotowane przez nauczycielki pytania oraz licznych konkurencjach sportowych z użyciem odpadów. Na zakończenie obchodów Święta Ziemi dzieci posadziły bratki w ogródku przedszkolnym i obiecały o nie dbać. Uroczystość przygotowały panie Monika Kisiel i Celina Niedzielak.

Galeria zdjęć
"Poczytaj mi mamo"
  - najpiękniejsze poczytajki, z którymi w "Bajkowy czwartek" Biedroneczki zapoznała mama Tymona. Słuchaliśmy pięknej "Przygody na balkonie" oraz "Agnieszka opowiada bajkę". Czytający gość na zakończenie spotkania przygotował dzieciom niespodziankę za uważne słuchanie, każdy dostał pyszną słodką galaretkę. Poczytajki okazały się bardzo ciekawymi opowieściami. Jeszcze raz dziękujemy mamie Tymka i zapraszamy częściej ponieważ chcielibyśmy poznać wszystkie opowieści.

Galeria zdjęć
"Wielkanocne jajo"
  "Wielkanocne jajo" to tematyka konkursu plastycznego zorganizowanego przez Urząd Gminy Włodawa , którego uczestniczką była Joanna Mackiewicz z grupy Biedronki. Praca Joasi została wybrana spośród 161 i nagrodzona. Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć Asi.

Galeria zdjęć
Urodziny w grupie Misie
  Urodziny są wyjątkowym dniem, który w grupie Misie obchodzony jest bardzo uroczyście. Dzieci składają sobie życzenia, częstują słodyczami, śpiewają piosenki i uczestniczą we wspólnych pląsach i tańcach. Życzymy Misiakom: Filipowi i Oli samych szczęśliwych dni, ciepłego słoneczka na niebie, i dużo radosnej zabawy.

Galeria zdjęć
Warsztaty "Bezpiecznie w sieci" w Miejskiej Bibliotece Publicznej
  W związku z realizacją zadania z programu profilaktyki dotyczącego uświadamiania dzieciom zagrożeń związanych z dostępem do sieci oraz wychowawczego "Rozwój czytelnictwa wśród dzieci i rodziców" przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie, które prowadziła pani Małgorzata Topolska. Tematem spotkania było "Bezpieczeństwo w sieci". Pani Małgosia przedstawiała projekcje bajek pt. "Owce w sieci", na podstawie których omówiła wraz z dziećmi zasady bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Podczas spotkania dzieci zostały zachęcone również do czytelnictwa poprzez zwiedzanie budynku biblioteki, a przede wszystkim oddziału dla dzieci oraz miały możliwość pobrania kart, które umożliwiają zapisanie się i bycie aktywnym czytelnikiem. Na zak