Lista kandydatów przyjętych do Przedszkola Miejskiego nr 2
  Ponizej znajduje się lista dzieci przyjętych do Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie w roku szkolnym 2018/2019.

Pobierz plik
Lista dzieci przyjętych do przedszkoli miejskich
  Przypominamy rodzicom o obowiązku potwierdzenia woli przyjęcia do Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie, które należy złożyć w dniach 21-23 marca (druk do pobrania w kancelarii).

Pobierz plik
System Motywacji Dzieci w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie
  Przedszkolny system motywacyjny został opracowany w celu ujednolicenia warunków wspomagających dzieci z poszczególnych grup wiekowych i nauczycieli w pokonywaniu trudności wychowawczych, w eliminowaniu zachowań niepożądanych oraz w celu nabywania właściwych postaw i umiejętności.

Pobierz plik
Wzór załącznika nr 6
  W załączeniu OŚWIADCZENIE O WIELODZIETNOŚCI RODZINY KANDYDATA

Pobierz plik
Wzór załącznika nr 5
  W załączeniu OŚWIADCZENIE RODZICÓW O UCZĘSZCZANIU RODZEŃSTWA KANDYDATA DO PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 2 WE WŁODAWIE

Pobierz plik
Wzór załącznika nr 4
  W załączeniu OŚWIADCZENIE O SAMOTNYM WYCHOWYWANIU DZIECKA ORAZ NIEWYCHOWYWANIU ŻADNEGO DZIECKA WSPÓLNIE Z JEGO RODZICEM

Pobierz plik
Wzór załącznika nr 3
  W załączeniu OŚWIADCZENIE O ZAMIESZKANIU W OBWODZIE PRZEDSZKOLA KREWNYCH WSPIERAJĄCYCH W ZAPEWNIENIU NALEŻYTEJ OPIEKI KANDYDATA DO PRZEDSZKOLA

Pobierz plik
Wzór załącznika nr 2
  W załączeniu OŚWIADCZENIE RODZICA O POBIERANIU NAUKI W SYSTEMIE DZIENNYM, ZATRUDNIENIU LUB PROWADZENIU DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Pobierz plik
Wzór załącznika nr 1
  W załączeniu OŚWIADCZENIE RODZICÓW DOTYCZĄCE DEKLAROWANEGO CZASU POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Pobierz plik
ZASADY REKRUTACJI
  W załączeniu zasady rekrutacji do Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie

Pobierz plik
Rekrutacja 2018/2019
  W załączeniu Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola w roku szkolnym 2018/2019. Wypełnione karty należy składać w dniach 1-16 marca 2018 w sekretariacie Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie (pokój nr 30).

Pobierz plik
Ksiażka kucharska grupy Misie
  Jesteśmy najstarszą grupą (6-latki, zerówka) w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie. Lubimy się uczyć, bawić i spędzać ze sobą czas. Gotowanie sprawia nam wiele frajdy, dlatego też bez wahania zgłosiliśmy się do wzięcia udziału w projekcie "Bułka z masłem II. Książka kulinarna przedszkolaka."

Pobierz plik
Informacja
  Drodzy rodzice informujemy, że przedszkole jest otwarte od dnia 1 września 2017 (piątek). W kancelarii jest dostepny druk umowy o świadczenie usług przez Przedszkole Miejskie nr 2. Prosimy o wypełnie i dostarczenie umowy do 4 września.
Pismo MEN W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w internecie
  Drodzy rodzice prosimy o zapoznanie się z pismem Pana Ministra Macieja Kopcia w związku z występującym zagrożeniem dla bezpieczeństwa uczniów korzystających z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Pobierz plik
Szlachetna paczka" jeden za wszystkich - wszyscy za jednego!
  "Szlachetna paczka" to dobro. Już po raz drugi nasze przdszkole wybrało rodzinę, której warto pomóc. Bardzo prosimy Was rodzice o wsparcie naszej inicjatywy - bez Was nie damy rady. Poniżej znajduje się plik z niezbędnymi informacjami.

Pobierz plik
Z cyklu "Pedagog radzi "
  Co zrobić, żeby maluch chciał pójść do przedszkola? "...Jeśli będziesz grzeczny to po powrocie z nad morza zaprowadzę cię do raju zabaw i zabawek. Takich zabawek jakich nie masz. Śliczna pani Basia będzie opowiadać najpiękniejsze bajki, a pani Zosia będzie wymyślać zwariowane zabawy i nauczy cię robić strasznie śmieszne zwierzątka z kasztanów...."
Z cyklu "Pedagog radzi "
  Jak skutecznie zachęcić dziecko do czytania? 10 złotych rad!

Pobierz plik
Z cyklu "Pedagog radzi "
  5 NAJWAŻNIEJSZYCH KORZYŚCI Z CZYTANIA

Pobierz plik
HARMONOGRAM PROGRAMU ADAPTACYJNEGO
  Szanowni Państwo Już niebawem rozpocznie się nowy rozdział w życiu Waszego dziecka, który zapoczątkuje wieloletnią edukację i proces przygotowania do dorosłego życia. Ta nowa sytuacja może nieść ze sobą wiele emocji począwszy od radości, poprzez ciekawość połączoną z niewielkim niepokojem, aż do lęku i strachu przed nieznanym. Aby lepiej przygotować się na to wydarzenie proponujemy Państwu program adaptacyjny dla dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną. Jego głównym celem jest ułatwienie dzieciom dostosowania się do nowych okoliczności w otoczeniu dziecka (nowe miejsce, osoby, rytm dnia). Proszę o zapoznanie się z harmonogramem programu adaptacyjnego, jaki realizujemy w naszym przedszkolu i serdecznie zapraszam do wzięcia w nim udziału. Z wyrazami szacunku Katarzyna Kościuk

Pobierz plik
Z cyklu "Pedagog radzi"
  Głośne czytanie jest proste i dzieci je uwielbiają! Lista książek szczególnie polecanych przez Fundację ABCXXI która rozpoczęła akcję "Cała Polska Czyta Dzieciom":

Pobierz plik
Z cyklu "Pedagog radzi"
  Dobra współpraca naszego przedszkola z rodzicami dziecka polega na ciągłym, wzajemnym uzupełnianiu się, dlatego tak ważne jest ujednolicenie wymagań stawianych dzieciom przez wychowawców i rodziców. Istotnym celem tej współpracy jest: edukacja pedagogiczna rodziców, której celem jest: upowszechnianie wiedzy na temat rozwoju i wychowania dzieci; podniesienie umiejętności wychowawczych rodziców; zachęcanie rodziców do współpracy nad wszechstronnym rozwojem dziecka. Zachęcamy rodziców do zapoznawania się z zamieszczanymi na naszej stronie artykułami, które pomogą w rozwiązywaniu wielu problemów wychowawczych.

Pobierz plik
Z cyklu "Pedagog radzi"
  Poczytaj mi mamo czyli jak czytanie bajek dzieciom wpływa na ich emocjonalny rozwój.

Pobierz plik
Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy w przedszkolu
  Drodzy rodzice prosimy o zapoznanie się z procedurą postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie.

Pobierz plik
Opłaty
  Drodzy rodzice informujemy, że opłat za pobyt dziecka w przedszkolu oraz wyżywienie dokonać należy do 15 każdego miesiąca w kancelarii przedszkola (Pokój nr 30) lub przelewm na konto przedszkola.
Uwagi i wnioski
  Drodzy rodzice. Zachęcamy Was do dzielenia się spostrzeżeniami z pracy naszego przedszkola. Na Wasze pomysły, wnioski i uwagi zawsze czeka Pani dyrektor Katarzyna Kościuk. W kancelarii znajudje się ogólnodostępny zeszyt uwag i wniosków. W sprawach związanych z funkcjonowaniem naszej placówki możecie pisać także na skrzynkę mailową. Zachęcamy do współpracy.
Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie
ul. Sierpińskiego 4, 22-200 Włodawa
tel. +48 515 286 538, E-mail:pm2wlodawa@gmail.com