DRODZY RODZICE NASZYCH WYCHOWANKÓW!
  Zgodnie z Rozporządzeniem MEN w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 na naszej stronie internetowej (w zakładce "ogłoszenia") będziemy zamieszczać w postaci elektronicznej przygotowane przez nauczycielki i naszych specjalistów materiały edukacyjne dla dzieci z podziałem na poszczególne oddziałały, z których nasi wychowankowie i ich rodzice mogą korzystać w domu. Czekamy na Państwa sugestie i uwagi, dotyczące tej formy kontaktu.
Domowe przedszkole Smerfów - Wielkanoc
  Kochane Smerfy, jesteście wspaniali, co widać również na zdjęciach, które z pomocą Rodziców nam przesyłacie. A my jesteśmy dumne, że mamy tak mądre i rozsądne dzieci. Bardzo dziękujemy Wam za to, że pokazujecie jak kreatywnie spędzacie czas podczas wykonywania naszych zadań oraz w czasie gotowania, tańców, rysowania czy gier i zabaw. Cieszymy się, że dzielicie się z nami swoimi przeżyciami. Przed nami Święta Wielkanocne. Z tej okazji życzymy Wam i Waszym Rodzinom zdrowia, wiary, nadziei i miłości. Niech te wyjątkowe dni przyniosą chwilę wytchnienia i napełnią optymizmem, aby pomimo wszystko zapanował wokół radosny i wiosenny nastrój - Pani Marzenka i Pani Danusia.

Pobierz plik
Domowe przedszkole Żabek - Wielkanoc
  Drodzy Rodzice, bardzo dziękujemy za dotychczasową współpracę i zaangażowanie. Wzajemne wsparcie w tym momencie jest dla nas wszystkich szczególnie ważne. Kochane Żabki, przed nami kolejne wyzwania. W tym tygodniu zajmiemy się tematem zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Prezentujemy Wam ciekawe aktywności, ćwiczenia oraz zabawy, z których możecie skorzystać spędzając czas w domu. Pamiętajcie, że zabawa też może być nauką :) Chciałybyśmy również z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzyć wszystkim Dzieciom i Rodzicom wiary, nadziei i pogody w sercu. Niech ten wyjątkowy czas przyniesie chwilę wytchnienia oraz napełni optymizmem na poświąteczny czas. Wesołych i zdrowych Świąt! Wasze Panie- Agnieszka i Sylwia

Pobierz plik
Domowe przedszkole Misiów - Wielkanoc
  Szanowni Rodzice, serdecznie dziękujemy za to, że wspólnymi siłami, poprzez naukę i zabawę razem z nami wspieracie wszechstronny rozwój dziecka. Cieszymy się, że dzieciom podobają się proponowane przez nas formy aktywności, o czym świadczą przesyłane przez Państwa informacje i zdjęcia. W związku z tym, że zbliża się Wielkanoc, chciałyśmy zaproponować dzieciom różne ciekawe ćwiczenia i zabawy o tematyce świątecznej. Mamy nadzieję, że korzystając z naszych propozycji, będą się świetnie bawić i uczyć jednocześnie. Dodatkowe inspiracje do zabaw o tematyce świątecznej kształtujące umiejętności matematyczne, językowe, grafomotoryczne prześlemy Państwu pocztą elektroniczną. Niestety do Świąt na pewno się nie zobaczymy, więc chciałyśmy złożyć Państwu i naszym wychowankom najserdeczniejsze życzenia: uśmiechu, pogody ducha, nadziei oraz wytrwałości. Niech te święta, spędzone w gronie najbliższej rodziny, będą spokojne i radosne - życzą Pani Sylwia i Pani Dorotka.

Pobierz plik
Domowe przedszkole Biedronek - Wielkanoc
  Z okazji zbliżających się Świąt pragniemy złożyć dzieciom oraz rodzicom życzenia: Zdrowych, Pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei na lepsze jutro, oby ten trudny czas minął i byśmy szybko zobaczyli się znów w przedszkolu. Radosnego, wiosennego nastroju, miło spędzonego czasu w gronie najbliższych oraz wesołego "Alleluja" życzą wszystkim dzieciom i ich rodzinom Panie z grupy Biedronki

Pobierz plik
Terapia pedagogiczna
  Jak w klarowny sposób wyjaśnić pociechom obecnie zmiany? Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie i odpowiadać na zadawane przez nie pytania?

Pobierz plik
Terapia logopedyczna
  Logopedzi radzą ciąg dalszy - Doskonalenie właściwego dla mowy sposobu oddychania.

Pobierz plik
Gimnastyka korekcyjna
  Zabawy z gazetami

Pobierz plik
Język angielski
  Kochane Przedszkolaki, drodzy Rodzice! Witam w kolejnym tygodniu zdalnego nauczania. Bardzo dziekuję za zaangażowanie i współpracę. Przygotowałam dla Was kolejne zadania do wykonania - kontynuujemy zabawę i realizację podstawy programowej ?? good luck! Izabela Lewis

Pobierz plik
Domowe przedszkole Smerfów II tydzień
  Drodzy Rodzice! Dziękujemy Wam bardzo za to, że wspieracie swoje dzieci i nas w tym trudnym dla wszystkich czasie. Wasza pomoc podczas organizacji domowego nauczania jest naprawdę bardzo duża. Kochane Smerfy! Wy nigdy się nie poddajecie i zawsze jesteście na medal. Zdjęcia, które wysyłaliście, jak wykonujecie kolejne wyzwania były niesamowite. Jest w Was ogromna siła - razem możemy wszystko!!! A przed nami nowy tydzień - nowe wyzwania:) Wasze zdjęcia zainspirowały nas do zorganizowania konkursu fotograficznego "Smerfy nie dają się wirusowi i do pracy są gotowi". Czekamy na fotograficzne reportaże.

Pobierz plik
Domowe przedszkole Żabek II tydzień
  Szanowni Rodzice, kochane Żabki, przed nami kolejny tydzień e- przedszkola. W tym tygodniu proponujemy spotkanie z żywiołami. Przedstawiamy Wam zestaw źródeł, z których możecie skorzystać podczas codziennych zabaw i aktywności. Drodzy Rodzice, pamiętajcie, że każda rozmowa- o pogodzie, o samopoczuciu, przeczytanej książce to rozwijanie słownictwa, poczucia własnej wartości, poszerzanie wiedzy. Warto nieprzerwalnie ćwiczyć samodzielność, umiejętności komunikacji, panowania nad emocjami - wiele z tych kompetencji kreuje nam codzienność. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za aktywne uczestnictwo w realizacji podstawy programowej. Życzymy wszystkim pogody ducha, zdrowia i wytrwałości. Wasze stęsknione Panie - Agnieszka i Sylwia.

Pobierz plik
Domowe przedszkole Misiów II tydzień
  Szanowni Rodzice, serdecznie dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i współpracę. Z całą pewnością jest to dla wszystkich trudny czas, jednak postarajmy się wypełnić go ciekawymi aktywnościami, które na pewno w przyszłości zaowocują. W tym tygodniu zachęcamy do zgłębienia tematu "Wiosenne przebudzenie". Prezentujemy różnego rodzaju zabawy, ćwiczenia, a także ciekawe materiały, które można wykorzystać w domu z dziećmi. Kochane przedszkolaki, mamy nadzieję, że już niebawem się zobaczymy. Tymczasem życzymy Wam wytrwałości, dużo uśmiechu na twarzy i zdrowia. Wychowawczynie: Dorota Winiarczyk i Sylwia Szkotek

Pobierz plik
Domowe Przedszkole Biedronek II tydzień
  Kochane Dzieci i Kochani Rodzice, jesteśmy z Wami, myślimy o Was i tęsknimy.. Życzymy Wszystkim dużo zdrowia, optymizmu i wzajemnego wspierania się. Chcąc Wam umilić czas pobytu w domu, przygotowałyśmy dla Was zestawy zadań i ćwiczeń do efektywnego spędzania czasu, w którym nie uczęszczacie do przedszkola. Nadal zachęcamy do wspólnej nauki poprzez zabawę. Zestawy będą dotyczyły tematyki, którą realizowałybyśmy z Wami w przedszkolu. Są one zgodne z podstawą programową oraz tematyką zawartą w planach miesięcznych. Powodzenia. . Wasze Panie.

Pobierz plik
Gimnastyka korekcyjna
  GIMNASTYKA KOREKCYJNA DLA PRZEDSZKOLAKÓW - Zabawy i gry z elementami ćwiczeń korekcyjnych (do wspólnej zabawy z rodzicami i rodzeństwem).

Pobierz plik
Terapia pedagogiczna
  7 domowych zabaw z dziećmi. Jak przeżyć kwarantannę bez nudy

Pobierz plik
Język angielski
  Drodzy Rodzice! W związku z obecną sytuacją w naszym kraju i zdalnym nauczaniem serdecznie zachęcam do śledzenia strony internetowej naszego przedszkola. Za jej pośrednictwem zapraszam do wspólnej zabawy z językiem angielskim, śpiewania i tańczenia :) Systematycznie będę wysyłać do Państwa i do naszych przedszkolaków propozycje zabaw, kart pracy, filmików i piosenek, w celu utrzymania kontaktu z językiem. Myślę, że jak się znowu zobaczymy, to dzieci zaskoczą mnie swoimi nowymi umiejętnościami. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia - Wasza pani od angielskiego Izabela Lewis.

Pobierz plik
Terapia logopedyczna
  Logopeda radzi - zostań w domu i ćwicz sprawność aparatu artykulacyjnego!

Pobierz plik
Domowe Przedszkole Smerfów
  Kochane Smerfy! Jak już wiecie przez pewien czas czeka Was nauka w domu. W związku z tym na naszej stronie internetowej będziemy zamieszczały dla Was propozycje zadań do wykonania. To tak, jak zabawa w Piratów, pamiętacie? Codziennie możecie odkrywać swoje zadania do wykonania, a po powrocie do przedszkola będzie czekała na Was niespodzianka. Mamy nadzieję, że będzie to dla Was fajną przygodą. Powodzenia!

Pobierz plik
Domowe Przedszkole Żabek
  Drodzy Rodzice dzieci z grupy Żabki. Ze względu na szczególne okoliczności pragniemy poinformować, że dołożymy wszelkich starań, aby wyjść naprzeciw potrzebom naszych wychowanków w nowej, zdalnej formie kształcenia. Zanim wszystko wróci do normy róbmy w domu to, co nasze dzieci lubią najbardziej- bawmy się! Jako wychowawcy postaramy się nieco ukierunkować te zabawy, by kształcić konkretne umiejętności. Życzymy Wam dużo zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia. Pamiętajcie - gramy w jednej drużynie! Razem możemy więcej! Do zobaczenia! Wychowawcy grupy Żabki- Agnieszka Śpiewak i Sylwia Szkotek.

Pobierz plik
Domowe Przedszkole Misiów
  Drodzy Rodzice! Za pośrednictwem przedszkolnej strony internetowej będziemy przesyłać Państwu propozycje zadań, kart pracy, zabaw, filmów edukacyjnych zgodnie z tematem obowiązującym w danym tygodniu. Jednocześnie pragniemy podkreślić, że najlepszą metodą stymulacji rozwoju dziecka angażującą emocje i uwzględniającą jego potrzeby jest nauka przez zabawę. Zachęcamy do wykorzystywania udostępnianych przez nas materiałów. Życzymy wszystkim Przedszkolakom i Rodzicom zdrowia, wytrwałości i pogody ducha w tym ciężkim dla nas czasie. Wychowawczynie: Dorota Winiarczyk, Sylwia Szkotek

Pobierz plik
Domowe Przedszkole Biedronek
  Witajcie Biedroneczki! Przygotowałyśmy dla Was spis wspaniałych zabaw, w które możecie pobawić się wspólnie z rodzicami i rodzeństwem w domu ! Czy pamiętacie naszą "Gąsiennicę"? A może chcecie wyruszyć w podróż pociągiem z "Maszynistą zuchem", czy też "Zbudować ciszę"? Zaproście bliskich do wspólnej zabawy! W tym tygodniu witamy Panią Wiosnę, posłuchajcie więc piosenki oraz ciekawostek, na temat oznak wiosny, możecie również z pomocą rodziców stworzyć wiosenne kwiaty z papieru, czy też bociany z papierowych talerzyków. Życzymy Wam miłej zabawy! Do zobaczenia! Wasze Panie - Magda i Ola

Pobierz plik
Komunikat
  Szanowni Państwo, w związku z zakończoną rekrutacją do Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie informuję, że wyniki postępowania rekrutacyjnego będą ogłoszone w terminie późniejszym. /Danuta Kloc/
Komunikat
  Szanowni Państwo, zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. 12 i 13 marca br. to dni, w których w przedszkolach i szkołach podstawowych będą odbywały się jedynie działania opiekuńcze, natomiast od poniedziałku 16 marca br. do środy 25 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół.
Rekomendacje MEN dla szkół, przedszkoli i placówek oświatowych na temat profilaktyki zdrowotnej
  Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem Warszawa, 27.02.2020 r.

Pobierz plik
Regulamin rekutacji
  REGULAMIN POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO DO PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 2 WE WŁODAWIE Rok szkolny 2020/2021

Pobierz plik
Wniosek
  WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA do Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie rok szkolny 2020/2021

Pobierz plik
OŚWIADCZENIE O WIELODZIETNOŚCI RODZINY KANDYDATA
  OŚWIADCZENIE O WIELODZIETNOŚCI RODZINY KANDYDATA

Pobierz plik
OŚWIADCZENIE O SAMOTNYM WYCHOWYWANIU DZIECKA
  OŚWIADCZENIE O SAMOTNYM WYCHOWYWANIU DZIECKA ORAZ NIEWYCHOWYWANIU ŻADNEGO DZIECKA WSPÓLNIE Z JEGO RODZICEM

Pobierz plik
OŚWIADCZENIE RODZICÓW DOTYCZĄCE DEKLAROWANEGO CZASU POBYTU
  OŚWIADCZENIE RODZICÓW DOTYCZĄCE DEKLAROWANEGO CZASU POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Pobierz plik
OŚWIADCZENIE RODZICA O POBIERANIU NAUKI W SYSTEMIE DZIENNYM, ZATRUDNIENIU LUB PROWADZENIU DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ
  OŚWIADCZENIE RODZICA O POBIERANIU NAUKI W SYSTEMIE DZIENNYM, ZATRUDNIENIU LUB PROWADZENIU DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Pobierz plik
OŚWIADCZENIE RODZICÓW DOTYCZĄCE OPŁACANIA PODATKU DOCHODOWEGO NA RZECZ GMINY MIEJSKIEJ WŁODAWA
  OŚWIADCZENIE RODZICÓW DOTYCZĄCE OPŁACANIA PODATKU DOCHODOWEGO NA RZECZ GMINY MIEJSKIEJ WŁODAWA

Pobierz plik
OŚWIADCZENIE RODZICÓW O UCZĘSZCZANIU RODZEŃSTWA KANDYDATA DO PM 2 / SP 3
  OŚWIADCZENIE RODZICÓW O UCZĘSZCZANIU RODZEŃSTWA KANDYDATA DO PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 2 WE WŁODAWIE / SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 WE WŁODAWIE

Pobierz plik
Rekrutacja 2020/2021
  Szanowni Państwo w załączeniu Zarządzenie nr 6/2020 Burmistrza Włodawy z dnia 8 stycznia 2020 r. oraz Uchwała Nr V/21/19 Rady Miejskiej we Włodawie z dnia 14 stycznia 2019 r.

Pobierz plik
KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA SPEŁNIANIA OBOWIĄZKU INFORMACYJNEGO Z ART 13 RODO
  Prosimy o zapoznanie się z klauzulą INFORMACYJNA DOTYCZĄCA SPEŁNIANIA OBOWIĄZKU INFORMACYJNEGO Z ART 13 RODO

Pobierz plik
Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy w przedszkolu
  Drodzy rodzice prosimy o zapoznanie się z procedurą postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie.

Pobierz plik
"Szczęście liczy się nie miarą posiadanych rzeczy, ale możliwością dzielenia się z innymi tym, co się ma."
  Każdy rodzic chciałby wychować swoje dziecko na mądrego, wrażliwego człowieka. Należy jednak pamiętać, że dziecko nie przychodzi na świat z umiejętnością pomagania, ale uczy się tego poprzez naśladownictwo. Kilka rad na temat tego jak nauczyć dziecko empatii i otwartości na drugiego człowieka.

Pobierz plik
PRAWA DZIECKA
  Prawa człowieka można zdefiniować jako podstawowe standardy, bez których ludzie nie mogą żyć w poszanowaniu ich godności. Te same zasady obowiązują w stosunku do dzieci. Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka, które są naturalną konsekwencją praw człowieka. Praw tych nikt nie może dziecka pozbawić, a zadaniem dorosłych jest ich respektowanie.

Pobierz plik
SPOSOBY PRZYGOTOWANIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA
  We wrześniu twój maluch idzie do przedszkola. To ogromna zmiana w jego życiu, ale też w życiu waszej rodziny. Pierwsze tygodnie zwykle są bardzo trudne. Na szczęście przed wami jeszcze 2 miesiące wakacji. Warto już teraz zacząć przygotowania, by ułatwić dzieciom wrześniowy start, zmniejszyć stres i negatywne uczucia związane z nową sytuacją. Jak ten czas dobrze wykorzystać?

Pobierz plik
"Mowa otwiera drzwi, które wcześniej były przed dzieckiem zamknięte" Barry. J. Wadsworth
  Mowa jest niezwykle ważnym elementem życie każdego człowieka. W dużej mierze wpływa ona na całokształt rozwoju dziecka, a szczególnie na jego poprawne funkcjonowanie w grupie. Daje możliwości komunikacji, stanowi narzędzie w zdobywaniu informacji, pozwala na wyrażanie swoich myśli, własnych opinii i uczuć. Nieocenioną rolę w procesie kształtowania się mowy dziecka odgrywa rodzina.

Pobierz plik
"Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w ich przyszłość." Jim Trelease
  Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi, by dobrze się rozwijały, nie miały problemów w przedszkolu i w szkole. Jak to zrobić? Trzeba czytać dzieciom! Czytanie książek jest jedną z pierwszych inwestycji w rozwój dzieci. Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.

Pobierz plik
List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego
  Szanowni Państwo, Dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych, w poczuciu troski o zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przed skutkami chorób zakaźnych.

Pobierz plik
Nauka języków obcych - więcej niż praktyczność
  Wraz z upływem czasu nasz mózg ulega stopniowej degradacji. Każdy człowiek rodzi się z ograniczoną liczbą szarych komórek, których w ciągu życia ubywa, a nie przybywa. Ale jest też dobra wiadomość - mózg można trenować. Jak to robić? Najlepszym rozwiązaniem jest nauka nowych rzeczy.

Pobierz plik
Pedagog radzi
  Jak być konsekwentnym wobec dziecka

Pobierz plik
Pedagog radzi
  Jak skutecznie przeciwdziałać niepożądanym zachowaniom dziecka

Pobierz plik
Pedagog radzi
  PRZYGOTOWANIE DZIECKA DO PODJĘCIA NAUKI SZKOLNEJ - WARUNKI POWODZENIA, PRZYCZYNY TRUDNOŚCI

Pobierz plik
System Motywacji Dzieci w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie
  Przedszkolny system motywacyjny został opracowany w celu ujednolicenia warunków wspomagających dzieci z poszczególnych grup wiekowych i nauczycieli w pokonywaniu trudności wychowawczych, w eliminowaniu zachowań niepożądanych oraz w celu nabywania właściwych postaw i umiejętności.

Pobierz plik
Opłaty
  Drodzy rodzice informujemy, że opłat za pobyt dziecka w przedszkolu oraz wyżywienie dokonać należy do 10 dnia każdego miesiąca w kancelarii przedszkola (Pokój nr 30) lub przelewm na konto przedszkola.
Uwagi i wnioski
  Drodzy rodzice. Zachęcamy Was do dzielenia się spostrzeżeniami z pracy naszego przedszkola. Na Wasze pomysły, wnioski i uwagi zawsze czeka Pani dyrektor Danuta Kloc. W kancelarii znajudje się ogólnodostępny zeszyt uwag i wniosków. W sprawach związanych z funkcjonowaniem naszej placówki możecie pisać także na skrzynkę mailową. Zachęcamy do współpracy.
Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie
ul. Sierpińskiego 4, 22-200 Włodawa
tel. +48 515 286 538, E-mail:pm2wlodawa@gmail.com