SPOSOBY PRZYGOTOWANIA DZIECKA DO PRZEDSZKOLA
  We wrześniu twój maluch idzie do przedszkola. To ogromna zmiana w jego życiu, ale też w życiu waszej rodziny. Pierwsze tygodnie zwykle są bardzo trudne. Na szczęście przed wami jeszcze 2 miesiące wakacji. Warto już teraz zacząć przygotowania, by ułatwić dzieciom wrześniowy start, zmniejszyć stres i negatywne uczucia związane z nową sytuacją. Jak ten czas dobrze wykorzystać?

Pobierz plik
Harmonogram Programu Adaptacji
  Szanowni Państwo Już niebawem rozpocznie się nowy rozdział w życiu Waszego dziecka, który zapoczątkuje wieloletnią edukację i proces przygotowania do dorosłego życia. Ta nowa sytuacja dla waszego dziecka, ale także dla Was, drodzy Rodzice, może nieść ze sobą wiele emocji począwszy od radości, poprzez ciekawość połączoną z niewielkim niepokojem przed nową sytuacją, aż do lęku i strachu przed nieznanym. Aby lepiej przygotować się na tą sytuację proponujemy Państwu program adaptacyjny dla dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną. Jego głównym celem jest zminimalizowanie skutków adaptacji do nowej sytuacji w otoczeniu dziecka (nowe miejsce, osoby, rytm dnia). Proszę o zapoznanie się z harmonogramem programu adaptacyjnego, jaki realizujemy w naszym przedszkolu i serdecznie zapraszam do wzięcia w nim udziału. Z wyrazami szacunku Katarzyna Kościuk

Pobierz plik
Pedagog radzi
  Jak być konsekwentnym wobec dziecka

Pobierz plik
Pedagog radzi
  Jak skutecznie przeciwdziałać niepożądanym zachowaniom dziecka

Pobierz plik
Pedagog radzi
  PRZYGOTOWANIE DZIECKA DO PODJĘCIA NAUKI SZKOLNEJ - WARUNKI POWODZENIA, PRZYCZYNY TRUDNOŚCI

Pobierz plik
KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA SPEŁNIANIA OBOWIĄZKU INFORMACYJNEGO Z ART 13 RODO
  Prosimy o zapoznanie się z klauzulą INFORMACYJNA DOTYCZĄCA SPEŁNIANIA OBOWIĄZKU INFORMACYJNEGO Z ART 13 RODO

Pobierz plik
System Motywacji Dzieci w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie
  Przedszkolny system motywacyjny został opracowany w celu ujednolicenia warunków wspomagających dzieci z poszczególnych grup wiekowych i nauczycieli w pokonywaniu trudności wychowawczych, w eliminowaniu zachowań niepożądanych oraz w celu nabywania właściwych postaw i umiejętności.

Pobierz plik
Wzór załącznika nr 6
  W załączeniu OŚWIADCZENIE O WIELODZIETNOŚCI RODZINY KANDYDATA

Pobierz plik
Wzór załącznika nr 5
  W załączeniu OŚWIADCZENIE RODZICÓW O UCZĘSZCZANIU RODZEŃSTWA KANDYDATA DO PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 2 WE WŁODAWIE

Pobierz plik
Wzór załącznika nr 4
  W załączeniu OŚWIADCZENIE O SAMOTNYM WYCHOWYWANIU DZIECKA ORAZ NIEWYCHOWYWANIU ŻADNEGO DZIECKA WSPÓLNIE Z JEGO RODZICEM

Pobierz plik
Wzór załącznika nr 3
  W załączeniu OŚWIADCZENIE O ZAMIESZKANIU W OBWODZIE PRZEDSZKOLA KREWNYCH WSPIERAJĄCYCH W ZAPEWNIENIU NALEŻYTEJ OPIEKI KANDYDATA DO PRZEDSZKOLA

Pobierz plik
Wzór załącznika nr 2
  W załączeniu OŚWIADCZENIE RODZICA O POBIERANIU NAUKI W SYSTEMIE DZIENNYM, ZATRUDNIENIU LUB PROWADZENIU DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

Pobierz plik
Wzór załącznika nr 1
  W załączeniu OŚWIADCZENIE RODZICÓW DOTYCZĄCE DEKLAROWANEGO CZASU POBYTU DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Pobierz plik
ZASADY REKRUTACJI
  W załączeniu zasady rekrutacji do Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie

Pobierz plik
Rekrutacja 2018/2019
  W załączeniu Karta zgłoszenia dziecka do przedszkola w roku szkolnym 2018/2019. Wypełnione karty należy składać w dniach 1-16 marca 2018 w sekretariacie Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie (pokój nr 30).

Pobierz plik
Ksiażka kucharska grupy Misie
  Jesteśmy najstarszą grupą (6-latki, zerówka) w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie. Lubimy się uczyć, bawić i spędzać ze sobą czas. Gotowanie sprawia nam wiele frajdy, dlatego też bez wahania zgłosiliśmy się do wzięcia udziału w projekcie "Bułka z masłem II. Książka kulinarna przedszkolaka."

Pobierz plik
Informacja
  Drodzy rodzice informujemy, że przedszkole jest otwarte od dnia 1 września 2017 (piątek). W kancelarii jest dostepny druk umowy o świadczenie usług przez Przedszkole Miejskie nr 2. Prosimy o wypełnie i dostarczenie umowy do 4 września.
Pismo MEN W związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w internecie
  Drodzy rodzice prosimy o zapoznanie się z pismem Pana Ministra Macieja Kopcia w związku z występującym zagrożeniem dla bezpieczeństwa uczniów korzystających z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Pobierz plik
Szlachetna paczka" jeden za wszystkich - wszyscy za jednego!
  "Szlachetna paczka" to dobro. Już po raz drugi nasze przdszkole wybrało rodzinę, której warto pomóc. Bardzo prosimy Was rodzice o wsparcie naszej inicjatywy - bez Was nie damy rady. Poniżej znajduje się plik z niezbędnymi informacjami.

Pobierz plik
Z cyklu "Pedagog radzi "
  Co zrobić, żeby maluch chciał pójść do przedszkola? "...Jeśli będziesz grzeczny to po powrocie z nad morza zaprowadzę cię do raju zabaw i zabawek. Takich zabawek jakich nie masz. Śliczna pani Basia będzie opowiadać najpiękniejsze bajki, a pani Zosia będzie wymyślać zwariowane zabawy i nauczy cię robić strasznie śmieszne zwierzątka z kasztanów...."
Z cyklu "Pedagog radzi "
  Jak skutecznie zachęcić dziecko do czytania? 10 złotych rad!

Pobierz plik
Z cyklu "Pedagog radzi "
  5 NAJWAŻNIEJSZYCH KORZYŚCI Z CZYTANIA

Pobierz plik
HARMONOGRAM PROGRAMU ADAPTACYJNEGO
  Szanowni Państwo Już niebawem rozpocznie się nowy rozdział w życiu Waszego dziecka, który zapoczątkuje wieloletnią edukację i proces przygotowania do dorosłego życia. Ta nowa sytuacja może nieść ze sobą wiele emocji począwszy od radości, poprzez ciekawość połączoną z niewielkim niepokojem, aż do lęku i strachu przed nieznanym. Aby lepiej przygotować się na to wydarzenie proponujemy Państwu program adaptacyjny dla dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną. Jego głównym celem jest ułatwienie dzieciom dostosowania się do nowych okoliczności w otoczeniu dziecka (nowe miejsce, osoby, rytm dnia). Proszę o zapoznanie się z harmonogramem programu adaptacyjnego, jaki realizujemy w naszym przedszkolu i serdecznie zapraszam do wzięcia w nim udziału. Z wyrazami szacunku Katarzyna Kościuk

Pobierz plik
Z cyklu "Pedagog radzi"
  Głośne czytanie jest proste i dzieci je uwielbiają! Lista książek szczególnie polecanych przez Fundację ABCXXI która rozpoczęła akcję "Cała Polska Czyta Dzieciom":

Pobierz plik
Z cyklu "Pedagog radzi"
  Dobra współpraca naszego przedszkola z rodzicami dziecka polega na ciągłym, wzajemnym uzupełnianiu się, dlatego tak ważne jest ujednolicenie wymagań stawianych dzieciom przez wychowawców i rodziców. Istotnym celem tej współpracy jest: edukacja pedagogiczna rodziców, której celem jest: upowszechnianie wiedzy na temat rozwoju i wychowania dzieci; podniesienie umiejętności wychowawczych rodziców; zachęcanie rodziców do współpracy nad wszechstronnym rozwojem dziecka. Zachęcamy rodziców do zapoznawania się z zamieszczanymi na naszej stronie artykułami, które pomogą w rozwiązywaniu wielu problemów wychowawczych.

Pobierz plik
Z cyklu "Pedagog radzi"
  Poczytaj mi mamo czyli jak czytanie bajek dzieciom wpływa na ich emocjonalny rozwój.

Pobierz plik
Procedura postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy w przedszkolu
  Drodzy rodzice prosimy o zapoznanie się z procedurą postępowania w przypadku stwierdzenia wszawicy w Przedszkolu Miejskim nr 2 we Włodawie.

Pobierz plik
Opłaty
  Drodzy rodzice informujemy, że opłat za pobyt dziecka w przedszkolu oraz wyżywienie dokonać należy do 15 każdego miesiąca w kancelarii przedszkola (Pokój nr 30) lub przelewm na konto przedszkola.
Uwagi i wnioski
  Drodzy rodzice. Zachęcamy Was do dzielenia się spostrzeżeniami z pracy naszego przedszkola. Na Wasze pomysły, wnioski i uwagi zawsze czeka Pani dyrektor Katarzyna Kościuk. W kancelarii znajudje się ogólnodostępny zeszyt uwag i wniosków. W sprawach związanych z funkcjonowaniem naszej placówki możecie pisać także na skrzynkę mailową. Zachęcamy do współpracy.
Przedszkole Miejskie nr 2 we Włodawie
ul. Sierpińskiego 4, 22-200 Włodawa
tel. +48 515 286 538, E-mail:pm2wlodawa@gmail.com